Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: youtube

Lāpu gājiens

Video: Jānis Peņģerots

Pļaviņu novada ģimnāzijas 95 gadu svinības

„Izdziedāsim populārākās dziesmas sākumskolā”

24. aprīlī skolā notika pasākums 1. – 4. klašu skolēniem „Izdziedāsim populārākās dziesmas sākumskolā”. Skolēni labprāt klausījās un dziedāja līdzi „Skolas blicei” dažādas mūzikas stundās apgūtas dziesmas. Pēc katras dziesmas izskanēšanas bija jānosauc tās nosaukums.

Koncertā tika iesaistīti arī ceturto klašu skolēni – Guna Elīte un Viviāna Nikaļuka nodziedāja dziesmu „Aprīļa pilieni”, bet Krista Priede un Sonora Balode spēlēja šīs dziesmas pavadījumu.

Paldies skolotājam Gintam Balodim un ansamblim „Skolas blice” par šiem jaukajiem kopā pavadītajiem mirkļiem!

Viviāna Nikaļuka, 4.a klases skolniece

Pasākums „Uzdāvini februārī man…”

Uzdāvini februāri man... A.Lasmane, Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā

Piektdien, 1.februārī, skolā notika pasākums „Uzdāvini februāri man…”, kurā piedalījās mūsu skolas 2 vokālie ansambļi (vadītājas Kristiāna Balode un Elita Freimane) un 18 skatuves runas konkursa dalībnieki, kurus bija sagatavojušas skolotājas Aiga Čepule, Silga Stučka, Inga Baginska, Laura Avotiņa, Sandra Fišmeistare, Gunta Žilde, Maija Bieriņa.

Pasākumā piedalījās žūrija šādā sastāvā – Inese Saulīte, Pļaviņu novada izglītības speciāliste, Vladimirs Samohins, Pļaviņu novada ģimnāzijas direktors, Dita Ārgule, Pļaviņu mūzikas skolas direktore, Staņislava Kalniņa, sieviešu kora „Loreleja” diriģente un vokālo ansambļu vadītāja, Gunta Grandāne, bērnu bibliotēkas vadītāja, Velta Rulle, Pļaviņu novada ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras metodiskās komisijas vadītāja, Aiva Siliņa, Pļaviņu mūzikas skolas un ģimnāzijas skolotāja –, lai izvērtētu skolēnu un skolotāju paveikto darbu.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. – 4.klašu ansamblis (vadītāja K.Balode) ieguva 2.pakāpi, bet filiāles Odzienā ansamblis – 3.pakāpi. Paldies ansambļu vadītājām un dalībniekiem par paveikto darbu. Gaidīsim jaunas dziesmas citos skolas pasākumos!

Skatuves runas konkursā uz starpnovadu 2.kārtu tika izvirzīti šādi skolēni: Dagnija Kiseļeva, Viktorija Minajeva, Sintija Silagaile, Enia Kaņepēja (skolotāja Silga Stučka), Aksels Leitlants (skolotāja Aiga Čepule), Līva Čepule, Evelīna Skabārniece (skolotāja Maija Bieriņa). Paldies visiem skolēniem, kas piedalījās konkursā, un skolotājām, kas palīdzēja sagatavot priekšnesumu.

Paldies vecākiem, kas bija ieradušies uz pasākumu, par atsaucību un atbalstu jaunajiem māksliniekiem!

Paldies pasākuma vadītājiem Žanetei Felsai un Henrijam Jaudzemam par pasākuma vadīšanu un noskaņas radīšanu, Laurai Kalniņai – par tā iemūžināšanu fotogrāfijās.

Skatuves runas konkursa dalībniekiem 2.kārtā, kas notiks 14.februārī plkst.12.00 mūsu skolā, vēlam veiksmi un radošu prieku, skolotājām – pacietību un radošu garu, uzmundrinot audzēkņus!

Hokeja turnīrā “Arkāna kauss 2013″

Arkāna kauss 2013 Sestdien, 2.februārī, slidotavā pie Pļaviņu novada ģimnāzijas notika atklātais hokeja turnīrs “Arkāna kauss 2013”. Turnīru organizēja ģimnāzijas direktors Vladimirs Samohins, galvenais tiesnesis bija Guntars Bērziņš.
Turnīrā piedalījās 4 komandas: „Pingvīni”, „U-Mix”, „BL”, „Sarkanā mašīna”.
Sacensības ritēja ļoti spraigi, komandu atbalstītāji uzmundrināja spēlētājus un uzturēja cīņas garu.

Uzvaru turnīrā izcīnīja „U-Mix” komanda, kuras sastāvā bija Aivis Ščerbinskis (komandas kapteinis), Imants Klaucāns no Kokneses, pļaviņietis Aivars Bardovskis, aizkrauklietis Jevgēnijs Avdejevs, skrīverietis Vladimirs Samohins. 2.vietu, finālā saspringtā spēlē zaudējot komandai „U-Mix” ar rezultātu 3:4, izcīnīja komanda „BL”no Kokneses. Tās sastāvā bija Nauris Korklišs (komandas kapteinis), Kalvis Vaivads, Aigars Pusbārdnieks, Armands Komandieris.

3.vietu, spēlē par bronzas medaļām uzvarot ar 3:1, izcīnīja komanda ”Pingvīni”, kuras sastāvā bija pļaviņieši Arnis Lazda (komandas kapteinis), Krišs Knodze, Arnolds Rullis, Oļegs Prokozjuks, Raimonds Bērziņš, Guntars Siliņš, Emīls Balodis, Valdis Mičulis. 4. vieta – otrai pļaviņiešu komandai „Sarkanā mašīna”, kuras sastāvā bija Aleksandrs Kudiņš (kapteinis), Dmitrijs Voitjuļs, Andrejs Siliņš, Artūrs Saulītis, Mārcis Lazda, Vladislavs Parfjonovs.

Paldies komandām par atsaucību un spēles azartu! Paldies skolas darbiniekiem par labi sagatavoto ledu!
Uz tikšanos „Arkāna kausā 2014”!

Turnīra tabula un play-off:
tabula_priekssacikstes
tabula_play-off

Fotogalerija:

Video:

37. Absolventu kausa izcīņā

37. Absolventu kauss, Pļaviņu novada ģimnāzija 2. februārī notika Pļaviņu ģimnāzijas 37. Absolventu kausa izcīņa basketbolā. Kausa izcīņā piedalījās divas absolventu un abiturientu komanda, kuras spraigās cīņas izspēlēja turnīru.

Kausu izcīnīja absolventu komanda – „Lieliskais piecienieks” (Oskars Liepiņš, Jānis Jaudzems, Guntis Džeriņš, Ervīns Bebris un Andrejs Soņecs), 2. vieta – abiturientiem „Vidusskola” (Edvīns Dravnieks, Kristaps Blitsons, Henrijs Knodze, Henrijs Jaudzems, Norberts Edijs Mickevičs un Kaspars Lotuhovs), 3.vieta – absolventiem „Zem metrs 80” (Ģirts Reiters, Gatis Reiters, Rolands Klušs, Jānis Priecums, Dairis Zālītis un Ojārs Driķis).

Tradicionāli tika izspēlēta senioru un 2013.gada absolventu – komanda „Vidusskola” spēle, kurā ar rezultātu 60:44 uzvarēja „seni” Pļaviņu vidusskolas bijušie audzēkņi – Edgars Kalnriekstiņš, Jānis Reiters, Gatis Peņģerots, Jānis Bergmanis, Aigars Lukss un Māris Šuļenoks.

Turnīra nedēļā notika A. Grīvnieka kausa izcīņas 100 basketbola soda metienos, kur finālā piedalījās 6 labākie. Puišiem tie bija Kaspars Lotuhovs, Edgars Arnītis, Henrijs Jaudzems, Jānis Jaudzems, Norberts Mickevičs, Andrejs Soņecs. Meitenēm/jaunietēm – Arita Lukss, Baiba Matuka, Viktorija Pereca, Lelde Maškova, Alise Bērziņa, Laura Kalniņa. Finālā uzvarēja – Edgars Arnītis (jau 5. gadu pēc kārtas) un Arita Lukss.

Sacensību uzvarētājus ar diplomiem apbalvoja Pļaviņu novada ģimnāzijās direktors Vladimirs Samohins, Abolventu kausu 37. turnīra uzvarētājiem pasniedza Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Ainārs Arnītis.

Turnīra tabula

Fotoieskats:

Video:

II Latvijas skolu jaukto koru salidojums “Mēs lidosim!”

Pļaviņu novada ģimnāzijas Jauktais koris Latvieši jau sen ir slaveni ar savām dziedāšanas tradīcijām. Dziesmu burvju vara ir stiprinājusi, atjaunojusi un saliedējusi mūsu tautu, izraujot no sastinguma, iešūpojot darbībai un viešot ticību savam spēkam veikt šķietami neiespējamo.

Var jau teikt, ka tas ir garlaicīgi – dziedāt korī, bet enerģijas apmaiņa, ko var gūt dziedot klausītājam vai sadziedot kopā ar vēl kādiem desmit tūkstošiem citu dziedātāju, ir jāizbauda katram, lai zinātu, kādas sajūtas tas dod.

Var jau teikt – man nav laika, bet ir skaidrs, ka aktīvais un darbīgais vienmēr paveiks vairāk par laisko un lēnīgo.

Pļaviņu ģimnāzijas jauktais koris 17. aprīlī uzstājās reģionālajā jaukto koru skatē Jēkabpilī, lai cīnītos par iespēju piedalīties koru salidojumā, kas notiks 19. maijā Saldū.

Skatē startēja 13 kori no Latgales reģiona – Jēkabpils, Daugavpils, Balviem, Rēzeknes, Baltinavas, Preiļiem, Dagdas, Krāslavas un Pļaviņām.

Kori ieguva 1.un 2.pakāpes diplomus. Visskanīgākie šoreiz bija Daugavpils 13.vsk un Rēzeknes 5.vsk kori. Pļaviņu ģimnāzijas korim 2.pakāpes diploms. Tagad tikai jāgaida, kad noslēgsies skates citos reģionos un 3.maijā tiks paziņoti kori, kas atlasīti salidojumam.

Gribu pateikt MILZĪGUPALDIES koristiem par ieguldīto darbu! Kā arī pateikties skolotājai Sigitai Vilkaplāterei par sadarbību. Paldies arī skolotājam Gintam Balodim, kas ar savu skanīgo balsi kuplina mūsu priekšnesumus. Īpašs paldies Ilonai Višņakovai par kora uzstāšanās hronikas veidošanu.

Visus atbalstītājus un kora mākslas cienītājus aicinu uz Pļaviņu pilsētas dziedošo kolektīvu koncertu 27.aprīlī Pļaviņu kultūras centrā, kur piedalīsies arī Pļaviņu novada ģimnāzijas jauktais koris.

Latvietis dzied vienmēr un visur – „Liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādam’”

Kora vadītāja Aiva Siliņa

Konkursa “Dziedošā klase” II. kārta (video)

“Skolas blices” uzstāšanās

“Skolas blice” uzstājas pēc pasākuma “Gada Zvaigzne 2011″ 29. aprīlī.

Saite uz visu uzņemto dziesmu sarakstu: http://www.youtube.com/view_play_list?p=C9F66FD70E7688B1

Konkursā “Dziedošā klase”