Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Žetons

1933./1934. mācību gadā Pļaviņu ģimnāzijā notika konkurss par skolas žetonu, kurā par labāko tika atzīts abiturienta Ziedoņa Bērziņa zīmējums. Uz tumši zila fona 2 sudrabainas lentas – Daugava un Aiviekste. Žetons simbolizē skolas atrašanās vietu – pie Aiviekstes ietekas Daugavā. Zilā krāsa ir jaunības sapņu un cerību krāsa.

50. gadu otrajā pusē radās tradīcija – Žetona vakars, kuru katru gadu svin februāra pirmajā sestdienā. Šajā vakarā abiturienti saņem žetonu, kurš valkājams kreisajā pusē ikdienā un svētkos.

Pļaviņu vidusskolas žetons

Februāra tradīcijas turpinot…

Žetona vakars 2024


2024. gada 3. februāris, diena pārdomu pilnu seju gruntē audeklu vakara zīmēšanai. Tas nenovēršami tūdaļ notiks – mirklis, kad tiks ņemta ota, lai nupat svaigi gruntētā audeklā iezīmētu gaismas stundās dzīvoto, justo, sāpēto, laimē dzirksteļojošo un arī to, kas vienkārši palaists garām.

Skaidrs ir tas, ka gleznā “2024. gada Žetona vakars” iemūžinātajā neko vairs nevarēsim ne papildināt, ne aizkrāsot ciet, ne uzgleznot veiksmīgāk. Lai kā arī gribētos.

Lasīt vairāk

Žetona vakars 2023


Klāt ir tik ilgi gaidītā 2023. gada februāra pirmā sestdiena, 4.februāris, bet satikšanās vieta paliek nemainīga – Pļaviņu vidusskola.
Varbūt tie ir tikai vārdi? Varbūt! Bet vārdiem piemīt īpaša prasme – vārdi paceļ domu lidojumā. Vārdiem reizēm izdodas kaut uz mirkli – arī viens nieka mirklis ir vesela bagātība! – iedot spārnus, lai ikdienā ierasto ieraudzītu no cita skatu punkta.

Lasīt vairāk

Žetona vakars. Ik reizi citādāk …

Viss atkārtojas. Ja ne viss, tad daudz kas – noteikti. Gadalaiki. Lietus un saules dienas. Sniegputeņu laiks un mirkļi, kad sejā sitās skarbs vējš. Putnu kliedzieni virs Daugavas, pēdas labsajūta, iekāpjot jūnija zīdaini mīkstajā dārza zālē… Tas viss jau justs, un justs! Justs dienu no dienas, gadu no gada. Un tomēr – ik reizi justs citādāk. Ik reizes – atšķirīgi. Skatiens, skumjas, spīts, sapnis….Justs, un justs! Justs dienu no dienas, gadu no gada. Taču – ik reizi citādāk.

Lasīt vairāk

Zetona vakars_2022-2

Žetona vakars – svētki ar gadu gaitā ierastām tradīcijām

Pļaviņu novada ģimnāzijas žetons

Kalendārs šodien nekļūdīgi liecina, ka ir februāra pirmā sestdiena – diena, kas ir īpaša Pļaviņu novada ģimnāzijas absolventiem, darbiniekiem un izlaiduma klasei. Jau gadu desmitiem šajā dienā ir Žetona vakars – svētki ar gadu gaitā ierastām tradīcijām: Absolventu kausu basketbolā, A. Grīvnieka kausa izcīņas 100 basketbola soda metienos finālistu sveikšanu, abiturientu žetonu saņemšanu un tradicionālo klases priekšnesumu, absolventu – jubilāru apsveikumiem un spēkavārdiem skolai un topošajiem absolventiem un, protams, absolventu atkalsatikšanos ar skolasbiedriem un skolotājiem. Lasīt vairāk…

Žetona vakars 2020

Pirmā februāra sestdiena – Žetona vakars

Uz tumši zila fona 2 sudrabainas lentas – Daugava un Aiviekste. Ikkatram skolas absolventam ir zināms, ka skolas žetons simbolizē tās atrašanās vietu – pie Aiviekstes ietekas Daugavā. Zilā krāsa – jaunības sapņu un cerību krāsa. Skolas žetons ir nemainīga skolas piederības zīme. Šogad skolas žetonu saņēma 16 divpadsmitās klases skolēni un klases audzinātāja Iveta Krastiņa. Lasīt vairāk…

3.februārī – Žetona vakars

2018.gada 3.februārī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika Žetona vakars. Šogad skolai īpašs gads – Žetona vakara tradīcijai 85, bet skolai maijā svinēsim 100 dzimšanas dienu. Lasīt vairāk.

Žetona vakars

Pļaviņu novada ģimnāzijas žetonsSidraba lāsēm rit laiks,

Kā smiltis caur pirkstiem tas nemanot izslīd

un aizklīst pa rudeņa vējiem caur nedēļām, mēnešiem, gadiem…

/S.Ivanova/

Kā ierasts, arī šogad februāra otrajā sestdienā Žetona vakars Pļaviņās aicināja kopā skolas absolventus, darbiniekus, abiturientus un viņu vecākus.

Laiks un prieks bija vārdi, kas saistīja  klātesošos visa vakara garumā.  Kā atgādinājums par laika ritējumu bija izraudzīti vakara vadītāji – 11.klases skolēns Gints Kapteinis un 2016.gada absolvente Lelde Grūbe.

Skolas piederības simbolu šogad pasniedza skolas direktores pienākumu izpildītāja Ilze Luksa, kura  vēlēja Laiku, ko veltīt otram un patiesu Prieku. Skolas žetonu šogad  saņēma 15 abiturienti un viņu klases audzinātāja Evita Valdberga.  Jaunieši saņēma laba vēlējumus no Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja vietnieka Aigara Luksa, saviem skolasbiedriem – 11.klases, kā arī no skolas absolventiem.

Īpašs šis vakars bija tiem absolventiem, kas žetonu saņēma pirms 5, 10, 20, 25 un 30 gadiem. Paldies viņiem par palaidnību  un labo darbu stāstiem, paldies par  piemiņas dāvanām,  sagaidot skolas simtgadi!

Vakara otrajā daļā, kā ierasts, priecājāmies par 12.klases priekšnesumu, kas  bija veidots kā ieskats klases skolēnu dzīvē pēc 10 gadiem.

Lai piepildās abiturientu sapņi! Lai veiksmīgs eksāmenu laiks!

Direktora vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Meldere

2016.gada Žetona vakars

Pļaviņu novada ģimnāzijas žetons2016.gada 6.februāris Pļaviņu novada ģimnāzijā īpaša diena – Žetona vakars. Šogad  piederības apliecinājumu savai skolai saņēma 21 Pļaviņu novada ģimnāzijas 12.klases  skolnieks, kā arī viņu klases audzinātājs Valdis Silovs.

Ar Žetona pasniegšanas tradīciju cieši savijušies  sporta skolotāja Artūra Grīvnieka aizsāktie turnīri, kuros par ceļojošajiem kausiem un piemiņas medaļām cīnās sportiskākie un azartiskākie absolventi un arī tagadējie skolnieki. Šogad  A.Grīvnieka 100 basketbola soda metienu izcīņā  uzvarētājas kausu ieguva 2011.gada absolvente Arita Lukss, bet  Absolventu kausu basketbolā izcīnīja komanda „Karjers”  (E.Bebris, U.Bondarevs, O.Skudra, J.Īvāns, N.Mickevičs, G.Džeriņš, K.Lotuhovs).

Šogad – 83 Žetona vakaram bija reģistrējušies 128 iepriekšējo gadu absolventi.

Viskuplāk pārstāvēti bija :

1996.g. – 7; 2001.g. – 7; 2006.g. – 13; 2011.g. – 15;  2012.g. – 12;  2013.g. – 12;  2014.g. – 7; 2015.g. – 16.

Paldies visiem  absolventiem, kuri neaizmirst savu skolu, skolotājus un svētku vakarā dalījās dzīves pieredzē un teica laba novēlējumus žetona saņēmējiem un skolai! Paldies par sarūpētajām dāvanām 2015., 2011., 2006., 1996., un 1991. gada absolventiem, kuras papildinās skolas bibliotēkas grāmatu krājumu, sporta inventāru un ļaus baudīt skolu no putna lidojuma.

1961.gada absolventes Veltas Kaņepējas un 1974.gada absolventes Nadeždas Pakalkas teiktie vārdi mūs visus vedināja aizdomāties par to, ka skolai un skolotājiem vienmēr mūsu dzīvē būs nozīmīga loma un, lai arī to būsim beiguši pirms pieciem, desmit vai piecdesmit pieciem gadiem, tu gribēsi tajā atgriezties.

Lai 12.klasei un klases audzinātājam veiksmīgs mācību gada II semestris un eksāmenu sesija! Lai Žetona vakara M.Zālītes lugas „Eža kažociņš” iestudējumā gūtās atziņas palīdz dzīvē izdarīt pareizo izvēli!

Tiksimies Žetona vakarā 2017 gadā!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa