Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

Jauniešu programmēšanas konkurss “Iegriez pasauli!”

Datorspeles_konkurss

Jauniešu programmēšanas konkurss “Iegriez pasauli!” norisināsies līdz š.g. 30. aprīlim un konkursa mērķis ir konkursa kārtībā noteikt komandu, kas līdz š.g. 1. augustam izstrādās aprites ekonomikas digitālu spēli. Plašāka informācija par konkursa noteikumiem, balvām un darba uzdevums ir skatāms šeit.

Jauniešus aicina pieteikties virtuālai Līderības Akadēmijai 2021

Šogad programma BAFF Līderības Akadēmija 2021 tiks organizēta virtuāli un tajā aicināti piedalīties jaunieši, kas šobrīd mācās 10. vai 11. klasē kādā no izglītības iestādēm.
Šogad, apgūstot inovatīvas prasmes, kas nepieciešamas nākotnes līderiem, programma dos iespēju dalībniekiem iepazīt arī dažādas dizaina domāšanas metodes ASV pasniedzēju vadībā.
Pieteikties dalībai BAFF virtuālā Līderības Akadēmija 2021 tiek aicināti jaunieši no visas Latvijas, reģistrējoties BAFF mājaslapā līdz 2021. gada 16. maijam.
Dalība programma ir bez maksas, apmācības tiks organizētas angļu valodā no 26. līdz 30 jūlijam. Lasīt vairāk…

No 12.04. pārtraukts klātienes mācību process Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. – 4. klasēm

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) reizi nedēļā ceturtdienās oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicē to pilsētu un novadu sarakstu, kuros atbilstoši SPKC tīmekļvietnē trešdienā ievietotajai informācijai 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības 1.–6. un 12. klasē, kā arī rotācijas kārtībā 7.–9. un 10.–11. klasē.
08.04.2021. SPKC publicētajā sarakstā, kuros epidemioloģiskie apstākļi pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē, nav iekļauts Pļaviņu novads, jo 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ir 291, tāpēc no pirmdienas, 12. aprīļa, tiek pārtraukts klātienes mācību process Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. – 4. klasēm.
Pamatojoties uz 09.06.2020. MK noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 32.7 7. punktu, mācību process klātienē 12. klasei tiks īstenots ne vairāk kā divas dienas nedēļā mācību priekšmetos, kuros tiks kārtoti centralizētie eksāmeni, veicot izglītības iestādē klātienē nodarbināto un izglītojamo testēšanu.

Video konkurss skolēniem „Zaķiem pa pēdām”

Zakiem_pa_pedam_bilde_pedas_1920x1080px

Sagaidot pavasara atnākšanu, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina video konkursu skolēniem. Tā galvenā tēma ir par gada dzīvnieku izvēlētais pelēkais un baltais zaķis.
Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par Latvijā sastopamajām zaķu sugām, to dzīvesveidu un atšķirībām. Dalība konkursā palīdzēs attīstīt radošumu un tehniskās iemaņas sižeta un tekstu veidošanā.
Konkursā var piedalīties individuāli vai nelielās komandās, iespējams izvēlēties kādu no piedāvātajām tēmām vai attīstīt savu ideju. Lasīt vairāk…

5. – 9. klašu skolēniem – izveido atmiņas spēli!

Spele_Mes2020-2021_Plakats

Kāds bija šis mācību gads? Kopā ar klasi izveidojiet tiešsaistes atmiņas spēli “Mēs 2020/2021″! Jums patīk fotografēt, pavadīt laiku internetā, spēlēt spēles un smieties? Tieši to 5. – 9. klašu skolēniem piedāvā Drossinternets.lv, aicinot veidot savas klases atmiņas spēli! Šis bija īpašs mācību gads, tāpēc aicinām pasmaidīt un kopā ar klasesbiedriem iemūžināt spilgtākās sajūtas, simbolus, priekšmetus, notikumus.
Izvēlēties jebkuru tiešsaistes platformu, izstrādājiet kartīšu vizuālo materiālu un izveidojiet spēli. Un, protams, izspēlējiet to klasē, lai noskaidrotu, kurš ir ātrākais klasesbiedrs ar labāko atmiņu!
Atmiņas spēles un ātruma rekordu iesniedziet līdz 29. aprīlim ej.uz/AtminasSpele
5 uzvarētāji saņems dāvanu kartes EUR 150 vērtībā atpūtas un sporta inventāra iegādei.
Spēles uzdevuma apraksts šeit.

Mākslīgā intelekta olimpiāde jauniešiem

MI olimpiāde 2021

Līdz 8.aprīlim 12.klašu skolēni un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņi aicināti pieteikties pirmajai Mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā. Olimpiāde norisināsies 9.aprīlī, tiešsaistē. Lasīt vairāk…

Latvijas Atklātā lingvistikas olimpiāde

Aicinām 7.-12. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Atklātajā lingvistikas olimpiādē!

Atceramies un pieminam…

1949. gada 25. marts. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni, dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās, jo uz mūžiem palika tālajā izsūtījumā – Kolimā, Vjatlagā, Teguļdetā, Asinā… Lasīt vairāk…

Zemes stunda

26. martā Pļaviņu novada ģimnāzijas 12. klases skolniece, Ekopadomes vadītāja Viviāna Nikaļuka piedalījās Latvijas Radio 1 tiešraides raidījumā “Kā labāk dzīvot”. Raidījumā tika stāstīts par Pasaules dabas fonda akcijas „Zemes stunda” ideju un norisēm. Tā sākumā raidījuma vadītājs Elvis Jansons citēja Māri Čaklo: “Dziesma nav par krekliem, bet ir par sirdsapziņām”. Akcija “Zemes stunda” nav tikai aicinājums uz 60 minūtēm izslēgt visas elektroierīces, bet gan kas krietni vairāk. Lasīt vairāk…

Tava profesija tehnoloģiju nozarē

Digitālās nedēļas 2021 noslēdzošās dienas – 26.marta – “Tava profesija tehnoloģiju nozarē” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar IT nozari un iespējamām profesijām nozarē. Digitālo prasmju apgūšana nav iespējama bez nepārtrauktas mācīšanās, dalīšanās ar pieredzi, aktīvas informācijas meklēšanas un atvērtas domāšanas.
Ar Digitālās nedēļas 2021 noslēdzošās dienas programmu var iepazīties šeit.