Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

TSI Zinātnieku nakts 2023: esi soli tuvāk nākotnei!

TSI aicina ikvienu interesentu uz aizraujošu Zinātnieku nakti – ikgadēju pasākumu, kas notiek visā Eiropā un arī Latvijā.
Zinātnieku nakts ir iespēja ne tikai iepazīties ar zinātnes nozares inovācijām un panākumiem, bet arī iedvesmoties jauniem sasniegumiem!
Iedvesmojies šogad kopā ar mums – apmeklē TSI Zinātnieku nakti un piedalies aizraujošā programmā:
Apgūsti praktiskas iemaņas meistarklasēs!
Kad? 29.septembrī plkst.17:00 (ekskursijas skolām pēc iepriekšējas pieteikšanas) un no plkst.18:00 līdz 22:00 (individuāli apmeklējumi)
Kur? Lomonosova iela 1, Rīga

Lasīt vairāk

 

Ekoskolu apbalvošanas ceremonija

20230913_134832

13. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 96 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tika piešķirts augstākais programmas apbalvojums Ekoskolu vēstnieka statuss, 43 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.
Pļaviņu vidusskola desmito reizi ieguva Zaļo karogu.

Lasīt vairāk

Jauniešu ideju konkurss “Solve for Tomorrow”

Solve for Tomorrow

SAMSUNG aicina 9.-12. klašu skolēnus: SĀC AR IDEJU!
Vai zini, kas tev un taviem skolasbiedriem ļautu skolā justies vēl labāk? Vai tev ir ideja vai esi gatavs meklēt, kā ar tehnoloģiju palīdzību varam padarīt skolas vidi skolēniem draudzīgāku un skolas dzīvi – priekpilnāku? Piesakies jauniešu ideju konkursam un iegūsti 5000 EUR savas idejas realizācijai, kā arī motivējošu balvu sev!

Lasīt vairāk

 

Saeimas fotokonkurss jauniešiem “Manas brīvības piemineklis”

Fotokonkurss_2023_Plakats

Tuvojoties Lāčplēša dienai, aicinām jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Manas brīvības piemineklis”.

Jaunieši līdz šī gada 12. oktobrim aicināti iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, atspoguļojot tajās savu redzējumu par brīvību un tās simboliem – lietām, priekšmetiem un cilvēkiem.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes centru.

Plānots, ka desmit labākos darbus iekļaus izstādē, kuru atklās Saeimas namā 16. novembrī. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt Saeimas namu un Ādažu militāro bāzi, kā arī doties izbraucienā ar bruņutransportieriem “Patria”.

Vairāk informācijas: šeit.

Atvērto datu hakatons un ideju ģenerators 2023

PLAKĀTS_Digitals_maks_EU_plakats

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) sākot no 5.oktobra līdz 10. novembrim rīko pasākumu “Atvērto datu hakatons un ideju ģenerators 2023”. Šī gada hakatona tēma “Digitālais maks – drošai identifikācijai un plašam pakalpojumu klāstam Eiropā”.
Ikviens ES pilsonis vai iedzīvotājs varēs izmantot personīgo digitālo maku. Šīs ierīces izveides iecerēs ir izveidot vienotu digitālu rīku, kas darbojas visā Eiropas Savienībā un kurā elektroniski pieejama visa cilvēkam aktuālā ar identifikāciju, autentifikāciju, norēķiniem esošā informācija ar piekļuvi dažādiem resursiem, kā piemēram e-parakstam.

Lasīt vairāk

Piedalies “Open door” un uzzini, kā darīt to, kas tev patīk un darīt to labi!

Ja Tu esi 9., 10. vai 11.klases audzēknis, pievienojies “Open door” šo trešdien 13.09.2023., pl. 16.00 un uzzini, kā darīt to, kas tev patīk un darīt to labi!

Lasīt vairāk

Konkurss 5.–12. klašu skolēniem

No 11. septembra līdz 8. oktobrim aicinām vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot 18. novembra svētku uzrunu tautai! Trim konkursa laureātiem tiks dāvāta iespēja nolasīt savu uzrunu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī š. g. 18. novembrī.

Lasīt vairāk

 

Future Heroes uzvarētājas smeļas iedvesmu Londonā!

Pirmās meiteņu līderības un uzņēmējdarbības programmas Latvijā “Future Heroes” 3. sezona ir noslēgusies. To īsteno Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, SEB banku un Future Heroes Estonia globālo kustību. Sešu mēnešu laikā jauniešu komandas darbojās kopā un izveidoja desmit sociālus vai uzņēmējdarbības projektus, kas balstīti uz kādu no ANO Ilgstpējīgas attīstības mērķiem.
Mūsu skolas skolniece Justīne Riekstiņa kopā ar 4 citu skolu meitenēm, strādājot 5 meiteņu komandā, programmas noslēgumā ieguva zelta godalgu un devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Londonu.
Lepojamies ar Justīnes panākumiem!
“Future Heroes” 4. sezona jau šajā rudenī!

Lasīt vairāk

 

“Delfi” aicina skolēnus pieteikties žurnālistikas skolai #Storygram

Storygram_delfi

Turpinot īstenot vīziju par ieinteresētu sabiedrību, “Delfi” jau ceturto gadu pēc kārtas kopā ar Baltijas Mediju izcilības centru organizē bezmaksas žurnālistikas skolu vidusskolēniem #Storygram. Atbalstu programmas īstenošanai sniedz Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā.

Aicinām pieteikties 9.–12. klašu audzēkņus, kuri savu nākotni plāno saistīt ar medijiem, kā arī ikvienu, kurš vēlas ielūkoties žurnālistikas ikdienā un pilnveidot savas medijpratības prasmes. #Storygram skolas dalībnieki programmas laikā veidos dažādus žurnālistikas darbus pieredzējušo “Delfi” profesionāļu pavadībā, apgūstot mūsdienīgu, uzticamu un uz ieinteresētu sabiedrību vērstu žurnālistiku. Mācību noslēgumā skolēnu veidotie darbi tiks publicēti “Delfi” un nodoti lasītāju vērtēšanai.

Lasīt vairāk

FLEX apmaiņas programmas stipendija 2024./2025. mācību gadam

FLEX Programma

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un „American Councils for International Education” aicina skolēnus piedalīties FLEX apmaiņas
programmā. Šo apmaiņas programmu sponsorē ASV Valsts departaments, un tās mērķis ir dot iespēju talantīgiem un zinātkāriem Latvijas
skolēniem 2024./2025. mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā BEZ maksas.
Vairāk par FEX programmu var lasīt arī ASV vēstniecības mājas lapā un šeit.
Interesenti, kuri atbilst noteiktajām prasībām, tiek aicināti aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu:discoverflex.org/apply līdz 2023. gada 10. oktobrim.