Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

DJ Konkurss/ Latvijas skolu Ziemas festivāls 2022

Latvijas skolu Ziemas festivāls nav iedomājams bez skolēnu DJ konkursa – tas notiek arī šogad! Varbūt tieši kāds mūsu skolas audzēknis iegūs galveno balvu – paša radīta DJ miksa atskaņošana Radio TEV ēterā un Radio TEV dāvanu komplektu vairāk kā 100 EUR vērtībā.

DJ Konkursa nosacījumi skolēniem:

  1. Jāizveido 10 minūšu DJ miksu, kas līdz 2. februārim jānosūta organizatoriem elektroniski: ronalds.rezais@lsfp.lv;
  2. Pieteikumā jānorāda skolēna vārds un uzvārds, telefona numurs, pārstāvētā skola un, ja ir, arī skatuves vārds;
  3. Pieteikumā skolēnam jāpievieno sava fotogrāfija un DJ pieredzes apraksts, interesējošais darbības virziens, kā arī – jānorāda mīļākā DJ vārds.

DJ miksu jāiesniedz līdz 2. februārim.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit: https://ej.uz/LSZF_djkonkurss vai LSFP mājaslapā: https://lsfp.lv/festivals/djkonkurss.

Sasniegumi starpnovadu fizikas olimpiādē

14. janvārī tiešsaistē norisinājās starpnovadu olimpiādes (II posms) fizikā 9. – 12. klasēm, kurā Aleksa Kitajeva (9.b klase) un Laila Bicāla (10. klase) ieguva atzinību. Olimpiādei skolēnus sagatavoja skolotāja Anita Seikovska.

Sveicam skolēnus ar sasniegto, paldies skolotājai par ieguldīto darbu!

Nebaidies izmantot iespējas

FH_logo_70x70mm

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un SEB banku jau otro gadu īsteno līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu Future Heroes ar moto – Veido nākotni pati!
Future Heroes programmas galvenais mērķis ir izglītot 14-17 gadus vecas jaunietes – nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes.

Lasīt vairāk

Iespēja vidusskolēniem izmēģināt studijas Riga Business School

RBS_pieteikanas

Vidusskolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties Riga Business School trīs nedēļu tiešsaites programmā RBS Greenhouse, lai izmēģinātu studijas biznesa vai biznesa un IT bakalaura programmās angļu valodā. Programma ļaus izmēģināt un iejusties starptautiskās un modernās izglītības programmās, kas apsteidz virkni ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Riga Business School bakalaura programmas ir kompetencēs balstītas un tās nodrošina starptautisku un modernu izglītību līderībai tehnoloģiju laikmetā.

Lasīt vairāk

Bijušais skolēns dibina piemiņas stipendiju ķīmijas skolotājam – Mārim Siliņam

Maris_Silins

Stipendija izveidota kā pateicība ilggadējam Pļaviņu vidusskolas ķīmijas skolotājam Mārim Siliņam, kura prasmes, cilvēcība un mīlestība pret savu darbu palīdzējusi daudziem jo daudziem topošajiem absolventiem izvēlēties dzīves ceļu, kas tieši vai netieši saistīts ar ķīmijas zināšanām. Ziedotājs lēmis, ka stipendija tiks izmaksāta turpmākos 12 gadus vienam labākajam Pļaviņu vidusskolas audzēknim, īpaši uzsverot sasniegumus ķīmijā. Labvēlis vēlējies palikt anonīms. Lasīt vairāk…

RTU atvērto durvju diena

RTU_ADD_info_skoleniem_page-0001

Aicinām piedalīties RTU Atvērto durvju dienā 28. janvārī ienac.rtu.lv.
Kā jau katru gadu, arī šogad RTU ver vaļā durvis, lai aicinātu topošos studentus, viņu vecākus un citus interesentus ielūkoties RTU ikdienā, iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, ārpusstudiju aktivitātēm – sporta iespējām, radošajiem kolektīviem, Studentu parlamentu, biznesa inkubatoru un citām ar studijām RTU saistītām aktivitātēm. Pasākums norisināsies 28. janvārī plkst. 12.00–18.00 tiešsaistē, tāpēc interesentiem ir iespēja tajā piedalīties, neizejot no mājām!

Lasīt vairāk

Mūžībā aizgājusi latviešu valodas un literatūras skolotāja Milda Baumane

Milda Baumane
(08.01.1931.-12.01.2022.)

Milda Baumane

Par Cibiņa skumjo likteni, par Staburaga Janča un Marča gaitām, par Jāņa Jaunsudrabiņa “Mūsmājām”, par mazās Anneles pasaules redzējumu un Sūnciemiešu piedzīvojumiem mūsdienu skolas programmas dod tikai nelielu ieskatu, bet latviešu valodas un literatūras skolotājas Mildas Baumanes darba laikā tie bija rūpīgi iepazīstami literārie darbi. Ar lielu mīlestību skolotāja uzsvēra darba tikuma nozīmi, aicināja meklēt dzīves padomus un vērtības latviešu folklorā, uzsverot, ka ikvienam izglītotam cilvēkam ir jālasa grāmatas, jāprot saskatīt atziņas un pamācības, ko autors ieslēpis vārdos, tādēļ vasarā uzdoto vismaz 15 lasāmo grāmatu sarakstu centās izlasīt katrs skolēns, mācīties dzejoļus no galvas – tas šķita visvieglākais uzdevums, lai saņemtu labu vērtējumu. Skolotāja prata ieinteresēt un mudināja katru daiļdarbu iepazīt ar izpratni, iejusties literāro tēlu dzīvē.

Lasīt vairāk

Vidusskolēnus aicina piedalīties bezmaksas profesionālās izaugsmes nodarbībās

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) aicina vidusskolēnus iegūtu gan dziļāku izpratni par sociālajām zinātnēm, gan praktiskas zināšanas savas profesionālās karjeras veidošanai jebkurā nozarē.
Profesionālās izaugsmes kursi bez maksas norisināsies sešas sestdienas, sākot no 29 janvāra. To laikā attālināti, platformā Zoom, sabiedrībā zināmi profesionāļi un LU SZF mācībspēku komandas vadībā norisināsies izzinošas nodarbības. Lasīt vairāk…

Karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies!”

Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas Ķekavas novadpētniecības muzejs rīko skolēnu karikatūru zīmēšanas konkursu “Pa-smejies!”, kurā ik gadu piedalās skolēni no visas Latvijas. Šogad aicinām skolēnus uzzīmēt karikatūru, šaržu vai komiksu par tēmu: “Melnais kaķis ceļo uz Marsu”. Uzzīmētos konkursa darbus pieņem līdz 2022.gada 14.martam.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Bibliotēkas ziņas

Dzīve ir iegriezusies savādās sliedēs, un tikai laiks rādīs, kas notiks. Varbūt kāds izlems nodoties lasīšanai? Tā piepilda mūsu ikdienu, ir kļuvusi par rituālu daudziem. Un sākas lasīšana ar lasāmā izvēli un ieguvi- lasītājam ir jāprecizē, ko tieši viņš vēlas lasīt, kādā formātā, kur iegūt lasāmo. Bibliotēka ir viena no lasīšanas rituāla sastāvdaļām- var izvēlēties lasāmo, atnest mājās, censties lasīt un izlasīt , šķendēties, ka atkal paņemts ne tas vai par daudz, pagarināt termiņu vai aizmirst pagarināt to, aiznest grāmatu vai žurnālu atpakaļ puslasītu, dažreiz nelasītu… Un visu sākt no sākuma. Tā nu tas notiek, un tā tam būs būt. Lūk, 2022.gada skolas bibliotēkas preses piedāvājums interesei!

Lasīt vairāk