Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

Konkursa “Gribu būt mobils!” fināls

8.b klase jau septembra mēnesī pieņēma izaicinājumu un, izveidojot 4 komandas, piedalījās CSDD organizētajā konkursā “Gribu būt mobils!” 2022./2023. gada konkursa moto bija “Iebrauc ceļu satiksmē!”

Lasīt vairāk

Informācijas diena vidusskolēniem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

31. martā no plkst. 10.00 notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Informācijas diena, kas tiks organizēta klātienē Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē.

Savukārt plkst. 14.00 notiks informatīvais pasākums visiem interesentiem attālināti – skolēni, viņu vecāki un skolotāji ar RTA pārstāvjiem aicināti satikties Zoom platformā. Lai pieslēgtos pasākumam izmanto saiti:
https://us06web.zoom.us/j/84215321252?pwd=L01MMDdLakRVeEtMQ3BjU2x4WkpyUT09

Vairāk informācijas šeit un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapā.

SMU pasākums CITS BAZĀRS

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībnieki pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal viesojās Aizkrauklē. 18. martā tirdzniecības centrā “IGA” norisinājās SMU pasākums CITS BAZĀRS jeb tirdziņš skolēnu mācību uzņēmumiem.

Šajā mācību gadā Junior Achievement Latvia (JA Latvia) izglītības programmā piedalās Pļaviņu vidusskolas pamatskolēni.  Piedāvājumu piedalīties pasākumā pieņēma divi drosmīgākie skolēnu mācību uzņēmumi -“BEP” un “Krāšņās rokassprādzes”. Izvērtējot piedalīšanos pasākumā, skolēni kā vislielāko ieguvumu atzīmēja daudzveidīgo pieredzi gan  pārdošanas jomā, gan komunikācijas jomā. Tirdziņa dalībnieki guva jaunu pieredzi un radošas idejas, iepazīstoties ar citu skolu jaunajiem uzņēmējiem.

Paldies skolēniem, kuri uzdrīkstējās un piedalījās!

SMU konsultante Mārīte Skrabutena

Ēnu diena 2023

Jau nākamnedēļ, 5. aprīlī, visā Latvijā norisināsies “Ēnu diena”, kad skolēni iepazīs dažādu profesiju darba ikdienu. Vai tu zināji, ka šī diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Izceļot karjeras iespēju un profesiju dažādību, par šī gada tēmu izvēlēta “Neredzamās profesijas”. Kāds interesējas par gaisa satiksmi, cits par medicīnu vai programmēšanu. Ir vērojama interese par fizioterapiju un arhitektūru, arī aktiermākslu. Ko darīsi Tu?

Ja Tev ir interese par šo dienu, saņem skolas bibliotēkā vai 102. kabinetā APLIECINĀJUMU Ēnu dienai un izmēģini iespēju ielūkoties dažādu profesiju pārstāvju un darbavietu ikdienā. Ir īstais laiks gatavoties savām nākotnes izvēlēm!

Skolotāja Aiga

Sasniegumi datorikas olimpiādē

24. martā norisinājās Aizkraukles novada olimpiāde datorikā 6. – 8. klasei. Šogad olimpiāde norisinājās neierasti, jo skolēni darbojās jauktās komandās – katru komandu pārstāvēja skolēni no divām dažādām skolām. Komanda “Dzeņi”, ko pārstāvēja 6. a klases skolnieks Jēkabs Lodītis un 7.b klases skolniece Karlīna Lodīte kopā ar komandas biedriem no A. Upīša Skrīveru vidusskolas, ieguva 1. vietukomanda “Izvirdums”, ko pārstāvēja 8.b klases skolnieces Laura Lorita Buševica un Alita Paļuga kopā ar komandas biedriem no Aizkraukles novada vidusskolas, ieguva 2. vietu, komanda “Mākonīši”, ko pārstāvēja 6.b klases skolniece Sanita Siņica un 7.a klases skolniece Luīze Teterovska kopā ar komandas biedriem no Aizkraukles novada vidusskolas, ieguva 3. vietu un komanda “Lāstekas”, ko pārstāvēja 6.b klases skolnieks Reinis Bērziņš un 7.b klases skolnieks Kristaps Krūmiņš kopā ar komandas biedriem no I. Gaiša Kokneses vidusskolas, ieguva atzinību.

Sveicam skolēnus ar sasniegto, paldies skolotājām – Ingrīdai Bērziņai, Vinetai Platgalvei, Evitai Valdbergai, par ieguldīto darbu!

Tiešsaistes viktorīna “Aprites ekonomika”

5.aprīlis_viktorinaVidzemes Augstskola aicina pieteikties vidusskolu, ģimnāziju un tehnikumu audzēkņus uz šī gada trešo tiešsaistes viktorīnu 5. aprīlī, plkst. 19:00.
ViAktorīnas tēma “Aprites ekonomika”.

Pieteikšanās trešajai ViAktorīnai “Aprites ekonomika” līdz 3.aprīļa plkst. 23:59!
Piesaki savu komandu šeit: https://ej.uz/ViAktorina2023 
Komanda sastāv no 3 līdz 4 dalībniekiem.
Sešas labākās komandas tiks apbalvotas ar pārsteiguma balvām no Vidzemes Augstskolas.

Lasīt vairāk

 

Angļu valodas konkurss „Game Day” 5. klasēm

27. martā Pļaviņu vidusskolas 5.a un 5.b klases skolēni devās uz Aizkraukles vidusskolu, lai piedalītos angļu valodas konkursā „Game Day”. Dalībnieku skaits bija diezgan liels – 12 komandas no dažādām Aizkraukles novada skolām.

Lasīt vairāk

Zemes stunda

Simboliski izslēdzot apgaismoju Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajām vides akcijām. Zemes stunda jau 15 gadus iedvesmo indivīdus, uzņēmumus un organizācijas 190 valstīs un teritorijās rīkoties klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās novēršanai.

Lasīt vairāk

Konkursā “Izstāsti savu skolu”

2023. gada 24. martā Pļaviņu vidusskolas skolēni – Edīte Visocka, Samanta Ērgle, Matīss Vasks, Mikuss Krēbss un Gvido Eizāns – devās uz Aizkraukles novada vidusskolu, lai piedalītos publiskās runas konkursā “Izstāsti savu skolu”.

Lasīt vairāk

Ūdens diena

“Esi pārmaiņas, kuras Tu vēlies redzēt pasaulē”.

Pasaules Ūdens diena katru gadu tiek svinēta 22. martā. Tā akcentē ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, tā patieso vērtību un to, kā mēs visi kopā varam labāk aizsargāt šo vitāli svarīgo resursu, jo piesārņojums daudzviet rada milzu izaicinājumus nodrošināt cilvēka pamatvajadzību pēc tīra ūdens. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.
Mēs 2. a klases skolēni ļāvāmies jautrajiem eksperimentiem ar ūdeni, paldies dabaszinību skolotājai Ivetai Briedei, ka parādīja mums ūdeni un ūdens īpašības, dažādus eksperimentus – ačgārnie burti, nedziestošā svece, caurais maisiņš, viļņi ūdens glāzē. Mums vislielāko prieku radīja ūdens skaņa, jutāmies kā mazā orķestrī, arī iejutāmies mākslinieku ādā gleznojot hromatogrāfijas stilā.
Skolēnu emocijas pēc nodarbības –
Roberts: “Man ļoti patika glāžu eksperiments un durt maisiņā!”
Renāte: “Bija ļoti forši, gribētu biežāk tā!”
Edvards: “Šī bija labākā stunda!”
Mēs aicinām visus būt zinātkāriem un iepazīt ūdeni, taupiet to, nepiesārņojiet! Un atcerieties, ka nav nekā labāka par tīru dzeramo ūdeni. Vai Tev jau ir sava ūdens pudele?

2. a klase un klases audzinātāja Santa