Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

Iespēja vidusskolēniem izmēģināt studijas biznesa un IT jomās

studijas biznesa un IT jomās

Vidusskolēni no visas Latvijas ir aicināti piedalīties Riga Business School (www.rbs.lv) trīs nedēļu hibrīda formāta programmā RBS Greenhouse, lai izmēģinātu studijas biznesa un IT bakalaura programmās angļu valodā. RBS Greenhouse ļaus izmēģināt un iejusties starptautiskās un modernās izglītības programmās, kas apsteidz virkni ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Riga Business School bakalaura programmas ir kompetencēs balstītas un nodrošina starptautisku un modernu izglītību līderībai tehnoloģiju laikmetā.

Lasīt vairāk

“Future Heroes” trešā sezona Latvijā uzņem apgriezienus

Big Sisters jeb Lielās māsas

Mūsu skolas skolnieces Justīne Riekstiņa, Katrīna Marta Siliņa un Amanda Rudzīte veiksmīgi piedalās Valsts izglītības satura centra īstenotajā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā “Future Heroes”, kas Latvijā notiek jau trešo gadu.

Programmas īstenotāji īpaši atzinīgi novērtē Amandas Rudzītes ieguldījumu. Amanda kopā ar 15 meitenēm no iepriekšējām programmas sezonām ir kļuvusi par Big Sister jeb “Lielo māsu”. Viņa turpina pilnveidot jau iegūtās prasmes un palīdz organizēt un moderēt prasmju darbnīcas, komunicē ar sadarbības partneriem un aktīvi piedalās sociālo mediju kontu satura veidošanā.

Lasīt vairāk

Panākumi stāstnieku konkursā “Teci, teci valodiņa”

WhatsApp Image 2022-12-03 at 17.04.52Sestdien, 3.decembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā notika XXVI stāstnieku konkurss “Teci, teci valodiņa”. Ar labiem panākumiem šajā konkursā stāstnieka māku rādīja 8.b klases skolniece Kaiva Annika Avotiņa – “Lielais stāstnieks” un 5.a klases skolnieks Kristofers Kalniņš – “Dižais stāstnieks”.
Skolēnus runas konkursam sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotājas Laura Avotiņa un Sandra Silirova. Lai arī turpmāk skolēniem un skolotājām pietiek neatlaidības, radošuma un pacietības!

Melnās kafijas vakars Nacionālās aizsardzības akadēmijā

30. novembris ik gadu ir īpaša diena tiem Pļaviņu vidusskolas skolēniem, kuri turpina stiprināt kādreizējās skolas direktores Edītes Kupčas aizsākto Melnās kafijas vakara tradīciju. Vairākus gadus mūsu skola tiek aicināta uz šo piemiņas pasākumu Nacionālās aizsardzības akadēmijā Rīgā.

Lasīt vairāk

Sasniegumi novada angļu valodas olimpiādē

3. novembrī tiešsaistē norisinājās novada olimpiāde (II posms) angļu valodā 10.-12. klasei, kurā Gvido Eizāns  (12. klase, skolotāja Viktorija Fjodorova) un Edīte Visocka (12. klase, skolotāja Viktorija Fjodorova) ieguva 2. vietu un  Nikola Gasperoviča  (11. klase, skolotāja Viktorija Fjodorova) ieguva 3. vietu.

Sveicam skolēnus ar sasniegto, paldies skolotājai par ieguldīto darbu!

Ceļš uz karjeras izvēli

Intereses un spējas. Kādas ir manas intereses un spējas? Šie ir pirmie jautājumi, kuri palīdz pieņemt lēmumu par profesionālā virziena izvēli nākotnē. Ko es protu, vai manas rakstura iezīmes atbilst izvēlētajam ceļam? Kādas ir manas vērtības, ko par izvēli saka draugi, vai saņemšu atbalstu? Kā es konkurēšu darba tirgū, vai manas cerības atbilst realitātei? Un vēl daudzi jautājumi tiek formulēti brīdī, kad jaunietis ir nākamās profesijas meklējumos. Ar ko sākt? Varbūt atbildes var palīdzēt rast tikšanās ar interesējošās jomas pārstāvi? Šāda iespēja tika piedāvāta Pļaviņu vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņiem 2022. gada 14. novembrī, kad savu izvēli un tās plusus ieskicēja Enia Kaņepēja – Delfi ārzemju ziņu nodaļas žurnāliste, RSU Starptautisko attiecību programmas studente, bet 21. novembrī Elīna Maksimova- sertificēta fizioterapeite.
Lūk, mūsu skolas absolvenšu Enias un Elīnas ieteikumi veiksmīgai profesijas izvēlei:

Ko izvēlēsies Tu?

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīts svinīgs pasākums

Dāvāsim Latvijai mīlestību-
Tā no sentēviem pūrā mums dota.
Un tālo paaudžu mūži un mēs-
Esam Latvijas turpinājums…
(Ārija Āre)

Laikā, kad pelēka zeme un debesis, trīs mūžīgas zvaigznes gaismu Latvijai dedz.

Ar piesprausto sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba un sajūtu, ka Latvija ir mums katram sirdī, 17. novembrī, sagaidot mūsu Valsts dzimšanas dienu, visa skolas saime pulcējās uz svinīgo pasākumu, godinot Latviju 104. gadadienā. Domājot par mūsu valsti un ikkatra nozīmīgumu, klausījāmies 11. klases skolnieču Ievas Ambaines un Antras Čepules konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” darbus. Ar svētku uzrunu klātesošos sveica skolas direktore Ilze Luksa un skolēnu pašpārvaldes prezidente Madara Smirnova. Svētku noskaņu radīja sākumskolas ansamblis (vadītāja Kristiāna Balode) un 12. klases skolēni Gvido Eizāns, Matīss Vasks un Mikuss Krēbss (skolotāja Silga Stučka).

Skolas Atzinības rakstus par godprātīgu, profesionālu, pašaizliedzīgu, atbildīgu un radošu darbu saņēma Pļaviņu vidusskolas skolotāji Ingrīda Bērziņa, Gints Balodis, Kristiāna Balode, Ilze Kunga, izglītības psihologs Dzintra Vanaga, sociālais pedagogs Sanita Fjodorova, direktores vietnieces Lana Ivanova, Vineta Platgalve, Santa Kupča, Jolanta Nīcgale. Par ilggadēju sadarbību un atbalstu skolai pateicāmies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram – majoram Edgaram Kauliņam, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas Zemgales grupas inspektoram kinologam – kapteinim Gintam Vuškānam un dienesta sunim Darvinam, Aizkraukles novada Pašvaldības policijas inspektoram Jegoram Zaharcovam un biedrības “Laime Saimē” valdes priekšsēdētājam Andrim Zepam.

Apzināsimies, ka mums nav nekā lielāka un svētāka par tēvu zemi, par kuru pirms simts gadiem krita Brīvības cīnītāji! Atcerēsimies, ka mēs visi kopā un katrs atsevišķi esam Latvija!

Ierindas skate

Par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai, mūsu skolā tradicionāli notika Ierindas skate 5. – 12. klasēm.
Klašu sniegumu Ierindas skatē vērtēja kompetenta un pieredzējusi žūrija: virsleitnants Valdis Upenieks, seržants Klāvs Bajinskis, seržants Andris Zeps, skolotāja Gunita Bramane Kaminska, koncertmeistare Sigita Vilkaplātere, direktores vietniece saimnieciskajos jautājumos Santa Kupča, skolas absolvente Samanta Seliverstova.

Par labāko komandieri tika atzīti:
5. – 8. klašu grupā – Elīza Baltā (5.a klase);
9. – 12. klašu grupā – Kate Kondrāte (10. klase).

Labāko sniegumu klašu vērtējumā uzrādīja:
5. – 8. klašu grupā:
1. vieta – 6.b klasei (kl. audz. I. Briede);
2. vieta – 5.b klasei (kl. audz. L. Avotiņa);
3. vieta – 7.a klasei (kl. audz. J. Nīcgale).

9. – 12. klašu grupā:
1. vieta – 10. klasei (kl. audz. I. Bērziņa);
2. vieta – 12. klasei (kl. audz. S. Stučka);
3. vieta – 11. klasei (kl. audz. I. Bicāla).

Divu gadu pārtraukums nav mazinājis skolēnu sacensību garu un cīņas sparu. Lai stalta stāja, brašs solis un klases saliedētība ik dienu!

Pieredzes apmaiņā uz Rīgas pili

PHOTO-2022-11-15-22-35-07
2022. gada 12. novembrī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī bija aicinājis Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa dalībniekus, kuri piedalījās sarunā “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā?”.

Lasīt vairāk

Labklājības ministrija aicina balsot par radošajā konkursā “Vienlīdzība” iesniegtajiem skolēnu darbiem

Labklājības ministrijas rīkotajā radošajā konkursā “Vienlīdzība”, kas mudināja jauniešus no iekļaujoša un cilvēciska skatpunkta palūkoties uz cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliemtraucējumiem, kā arī bērniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, iesniegts necerēti liels radošo darbu skaits – 369 oriģināli un interesanti darbi.

Lasīt vairāk