Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: aktuāli

Skolas muzeja pulciņš aicina apmeklēt izstādi “Mana latviešu valoda”

Katru gadu 21. februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu.
Skolas muzeja pulciņš, sadarbojoties ar skolas bibliotēku un Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko komisiju, organizē mācību grāmatu, ābeču, vārdnīcu un rakstāmpiederumu izstādi “Mana latviešu valoda”. Izstāde apskatāma no 26.02. līdz 20.03.
Pieteikties pie skolotājas Ivetas Krastiņas.

LU un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža viesojas PV

Jauno gadu sākam ar apņemšanos, vasaru ar domām par atpūtu. Ko domājam, gaidot pavasari? Pareizi – domājam par nākamo profesiju. Lai šo izvēli padarītu vieglāku un saprotamāku skolēnam, Pļaviņu vidusskolā februārī viesojās Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvji. Tikšanās atziņas: studiju dzīve nav iedomājama bez ārpusstudiju aktivitātēm; izbraukuma lekcijas rada izpratni par skolas vai profesijas specifiku; tikšanās reizē tiek saņemta pilnīgāka informācijas par interesējošo jomu. Tieši šādos sadarbības momentos ir iespēja uzdot jautājumus un uzreiz saņemt atbildi, bet praktiska darbošanās ir liels tikšanās pluss. Ko darīt ar iegūto vai apstiprināto informāciju? Ieteikums! Apdomāt, varbūt papildus apmeklēt Starptautisko izglītības izstādi “Skola 2024″, kura sākas 24. februārī, tad pieņemt lēmumu par savām nākotnes izvēlēm un profesiju.

Skolotāja Aiga Bērziņa

Bērnu un jauniešu konkurss „Muzeja pasakas”

RMM_Konkurss_Muzeja_pasakas_A3_drukai

Gaidot muzeja simtgadi, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina 4.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Muzeja pasakas”!
Konkurss tiek rīkots ar mērķi ne vien popularizēt Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma bagātības, bet arī rosināt bērnu un jauniešu interesi par literāro jaunradi un attīstīt radošumu.
Konkursa uzdevumi:
izpētīt Rakstniecības un mūzikas muzeja izglītības platformas “Augsim muzejā!” www.augsimmuzeja.lv publikācijas par dažādiem muzeja krājumā glabātajiem priekšmetiem;
izvēlēties kādu no publicētajiem priekšmetiem (var izvēlēties vienu vai vairākus);
uzrakstīt pasaku par izvēlēto priekšmetu/priekšmetiem, kas glabājas muzeja krājumā.

Konkursa darbu iesūtīšana no 1. marta līdz 12. aprīlim!

Konkursa nolikums šeit.

Par konkursu informācija lasāma arī https://augsimmuzeja.lv/konkurss-muzeja-pasakas/.

Sasniegumi radošo darbu konkursā “Kas ir Tavs varonis šodien”

2023. gada oktobrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja skolēniem radošo darbu konkursu “Kas ir Tavs varonis šodien”, kurā līdz 2023. gada 18. novembrim tika gaidīti zīmējumi, esejas, dzejoļi, domraksti. Dzimtās valodas dienā, 2024. gada 21.februārī, tika paziņoti konkursa rezultāti.

Sveicam 8.b klases skolnieci  Elīzu Kurcalti ar iegūto atzinību 5.- 9. klašu grupā literāro darbu konkursā un 5.a klases skolnieku Robertu Balto ar iegūto atzinību 5.- 9. klašu grupā zīmējumu konkursā.

Paldies skolotājām Ivetai Krastiņai un Ievai Volanei par iedrošināšanu un sniegto atbalstu!

Pļaviņu vidusskolas sesto klašu skolēni iepazīst mežu un dabas vērtības

2023. gada septembrī sesto klašu skolēni piedalījās AS „Latvijas valsts meži” rīkotajā Meža ekspedīcijā Tomē, Ogres novadā, bet šī gada 19. februārī devās uz Pļaviņu bibliotēku, kur Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe iepazīstināja skolēnus ar īpaši aizsargājamām teritorijām Latvijā.

Lasīt vairāk

Volejbolistu panākumi “top! kauss 2024″ sacensībās

15. februārī Koknesē notika “top! kausa 2024″ atlases sacensības volejbolā. Sveicam Linardu Luksu, Raivo Kaņepēju, Daniju Isaku, Artjomu Zagorski, Kristeru Aizporieti, Dzintaru Leončiku un Gundaru Vuškārnieku ar izcīnīto 2. vietu!
Paldies trenerim Kasparam Mačam un skolotājai Ilvai Aleksejevai!

Iespēja skolēniem kļūt par jauno līderi un iespēju vēstnesi

Piedāvājums skolēniemŠī ir iespēja atklāt savu potenciālu un radīt pozitīvas pārmaiņas.
Ja esi enerģisks un ambiciozs jaunietis vecumā no 15 līdz 21 gadam, aicinām pievienoties programmai jaunajiem līderiem!
Skolēnu brīvlaikā ir paredzētas apmācības 3 dienu garumā pilnīgi bez maksas (tiek segti arī ceļa izdevumi).
Tiks atlasīti tikai 24 skolēni no visas Latvijas, tāpēc iesakām interesentiem pieteikties jau laicīgi.
Vairāk par iespēju šeit.

Sasniegumi novada matemātikas olimpiādē

2. februārī notika novada (II posma) olimpiāde matemātikā 9. – 12. klasēm, kurā Viviāna Jaudzema (10. klase, skolotāja Aiva Igaune) un Linards Lukss (12. klase, skolotāja Ilze Luksa) ieguva atzinību.

Paldies par ieguldīto darbu gatavojoties olimpiādei!

Izsludināta pieteikšanās konkursa “Šodien laukos” 1. posmam

sodien-laikos

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” jau 9. gadu organizē konkursu “Šodien laukos”. Konkursa mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažādus uzdevumus.
Tajā var piedalīties skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem, startējot individuāli vai klases/kolektīva sastāvā. Pieteikties dalībai konkursā var visā tā norises laikā.
Pirmais posms notiks līdz 30. maijam. Šajā laikā dalībniekiem būs iespēja pildīt uzdevumus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības tēmām. Konkursa noslēguma pasākumā būs iespēja aktīvi piedalīties un iegūt papildpunktus.

Lasīt vairāk

Vispasaules Drošāka interneta diena

20240206_125557

6. februārī daudzās pasaules valstīs, ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu drošāku un atbildīgāku tiešsaistes tehnoloģiju izmantošanu, tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”

Pirmo reizi tā norisinājās 2004. gadā, saskaņā ar pirmo drošāka interneta rīcības plānu, kas bija ES finansētā Safe Borders projekta iniciatīva.

Lasīt vairāk