Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Banku Augstskolas studentes tiekas ar skolēniem Pļaviņās

Banku augstskola ir valsts dibināta, starptautiski atzīta augstākās izglītības iestāde, kas jau 30 gadus ir viena no atpazīstamākajām Latvijas biznesa skolām. 2023. gada 19. aprīlī Pļaviņu vidusskolas skolēniem par studiju iespējām mācību iestādē un karjeras veiksmes stāstiem stāstīja Ērika Elizabete Latņikova un Katiuscia Pelli. Sagatavotā prezentācija deva ieskatu Banku augstskolas studiju programmās, studentu ikdienā un aktivitātēs augstskolā – pašpārvaldes darbībā, Erasmus iespējās. Klausītāji uzzināja par hakatonu (tehnoloģiju maratonu) un lielākajiem sadarbības partneriem (uzņēmumiem), kuri nodrošina gan prakses, gan darba vietas. Banku augstskola, kas ir uzticams un starptautiski atzīts partneris personības izaugsmei, nodrošina 13 studiju programmas, pētniecību, mūsdienīgu infrastruktūru, izaugsmes iespējas un vieslekcijas, arī sagatavošanas kursus vidusskolēniem un Atvērto Durvju Dienas.

Skolēn, kura un kāda ir Tava ideālā augstskola?

Online vebinārs «Ko darīt pēc 12. klases – studēt vai strādāt?»‎‎

vebinars_karjeraJauniešu izglītības projekts “Esi Līderis!” sadarbībā ar “Biznesa Vadības koledžu” organizē informatīvus un izzinošus vebinārus.

Jau rīt – 12. aprīlī, plkst.18:30 vebinārā aicinām piedalīties 12. klases skolēnus un viņu vecākus.
 
 
Piedalies vebinārā un uzzini:

Pieteikuma saite: https://www.bvk.lv/pieteikumi-vebinaram/

Tikšanās ar sporta žurnālistu, LTV “Rīta Panorāmas” moderatoru Raimondu Gekišu

Kad 5. aprīlī “Rīta Panorāmas” vadītāji sveica savu kolēģi Raimondu Gekišu dzimšanas dienā, viņš atradās Pļaviņās un tika uzaicināts paviesoties savā skolā. Raimonds ir 2010. gada absolvents un labprāt piekrita pastāstīt par savu karjeras izaugsmi un pašreizējo darbu 12. klases skolēniem. Laiks sarunā pagāja nemanot, jo Raimonda profesionālā runas prasme un stāstījums aizrāva visus klausītājus, bet īpaši tos, kas interesējas par sportu.

Lasīt vairāk

8. klašu tikšanās ar NMPD ārsta palīgu Lindu Milsoni

Ik gadu vairāki tūkstoši skolēnu pieņem lēmumu, kādu profesiju apgūt un kurā nozarē nākotnē strādāt. Jauniešu izvēli nosaka profesijas prestižs, iespējamais atalgojums, tomēr svarīgi ņemt vērā arī pieprasījumu darba tirgū, iepazīt sevi un orientēties profesiju apguves iespējās Latvijā. Darbs NMPD – neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ir tikai viena no iespējām. Kāds ceļš ejams, kas jāprot un cik laika jāiegulda, lai tur nonāktu? Visas atbildes jaunieši saņēma tikšanās reizē ar NMPD ārsta palīgu Lindu Milsoni.

Lasīt vairāk

Informācijas diena vidusskolēniem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

31. martā no plkst. 10.00 notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Informācijas diena, kas tiks organizēta klātienē Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē.

Savukārt plkst. 14.00 notiks informatīvais pasākums visiem interesentiem attālināti – skolēni, viņu vecāki un skolotāji ar RTA pārstāvjiem aicināti satikties Zoom platformā. Lai pieslēgtos pasākumam izmanto saiti:
https://us06web.zoom.us/j/84215321252?pwd=L01MMDdLakRVeEtMQ3BjU2x4WkpyUT09

Vairāk informācijas šeit un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapā.

SkillsLatvia 2023

4. un 5. aprīlī jau sesto reizi Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē, notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023! Abās konkursa dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 aicinām skolēnus, viņu vecākus un pedagogus apmeklēt konkursu SkillsLatvia 2023 un iepazīt plašo profesiju klāstu un profesionālās izglītības mācību iespējas, piedalīties viktorīnā, prasmju stafetēs un citās aktivitātēs. Ieeja pasākumā un autostāvvietas būs bez maksas!

Lasīt vairāk

Rīgas Tehniskā universitāte aicina piedalīties «Karjeras dienā»

event cover-1920x1080-black

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina ikvienu interesentu piedalīties «Karjeras dienā 2023», kas ir Latvijā lielākais profesionālās orientācijas pasākums. Šī pasākuma laikā būs iespēja klātienē iepazīties ar dažādu nozaru uzņēmumu darba un prakses piedāvājumiem, apmeklēt aizraujošas diskusijas uz «Izaugsmes skatuves», kā arī iegūt vērtīgu informāciju par uzņēmumiem un karjeras izaugsmi uz «Draugu skatuves».

Lasīt vairāk

Ēnu diena 2023

enu-diena-2023

5. aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”.

Tās mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Lasīt vairāk

12. klases izzinošā ekskursija Rīgā

Marta sākumā Latvijā tradicionāli tiek rīkota izstāde, kur var iepazīties ar dažādām karjeras veidošanas iespējām. Ar mērķi uzzināt kaut ko vairāk par augstskolām un citām mācību iestādēm 3. martā uz Ķīpsalas izstāžu centru Rīgā devās arī 12. klase. Diena bija pārdomāta laicīgi, tāpēc ir prieks, ka viss ieplānotais tika īstenots.

Lasīt vairāk

9. klašu skolēni tiekas ar skolas absolventi Aneti Biti

Pēc 9. klases turpināt mācības vidusskolā vai izvēlēties arodskolu? Atbildi kopā ar Aneti Biti, Pļaviņu vidusskolas absolventi un Vidzemes Augstskolas “Komunikācija un sabiedriskās attiecības” 4. kursa studenti, 9. klašu skolēni meklēja tikšanās reizē 6. martā. Kādu ceļu izvēlēties, kā to veikt labāk un kā? Svarīgāk ir saprast, kāpēc izvēlēties vienu vai otru un vai tas der. Anetes ieteikumi noderēs katram jaunietim! Esi aktīvs – izmēģini sevi dažādās jomās! Apmeklē izstādi “Skola 202x”, lai iepazītos ar dažādiem piedāvājumiem no izglītības iestādēm. Izmēģini profesijas “Ēnu dienā”. Gūsti praksi ar patstāvīgu pētījumu – ZPD. Izmanto iegūtos kontaktus, rīko saliedēšanās pasākumus ar klasi, audzinātāju. Ja izvēle būs profesionālā izglītība, kas ir praktiska un teorētiska sagatavošanās darbam noteiktā profesijā, tad izpēti, atrodi un apmeklē nepieciešamās mācību iestādes, lai rastu priekšstatu par profesionālās kvalifikācijas ieguvi un pilnveidi. Lasi pieejamo informāciju un atlasi noderīgāko! Neaizmirsti painteresēties par atalgojumu, izaugsmes iespējām, projektu piedāvājumu, lai precizētu tālākās izglītības izvēles būtiskākos faktorus. Meklē palīdzību lēmuma pieņemšanā, ja esi apjucis.

Ja izglītība tiek turpināta, tad katram izglītojamajam ir vairākas izvēles. Ko darīsi Tu? Jaunieti – vai absolvente rosināja Tevi aizdomāties par tālāko izglītību?