Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Skanēt skan, vizēt viz

23. februārī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņš devās uz Lēdurgu, lai piedalītos Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku 2024” ( PEPT) Piedaugavas un Vidzemes piejūras reģionālajā sarīkojumā/skatē “Skanēt skan, vizēt viz”. Tās galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad. Lēdurgas Kultūras namā skanēja, vizēja, dūca un smaržoja. Bērni un jaunieši dalījās ar savām iemaņām, stāstiem, dziesmām un melodijām, bagātinot savu pieredzi. Starp uzstāšanās reizēm, bija iespēja darboties dažādās darbnīcās, apgūstot jaunas prasmes un sirsnīgi izdejoties dančos. Folkloras pulciņa dalībniekiem – Montai Ernei, Rebekai Ernei, Endijai Krastiņai, Lindai Kukulei, Hermīnei Folkmanei, Kaivai Avotiņai un Teodoram Kotinam šī bija pirmā uzstāšanās lielāka mēroga pasākumā. Skatē iegūts 2. pakāpes diploms.

Foto: Ginta Zīverte

Folkloras pulciņa skolotāja Kristīne Rulle

Skolas muzeja pulciņš aicina apmeklēt izstādi “Mana latviešu valoda”

Katru gadu 21. februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu.
Skolas muzeja pulciņš, sadarbojoties ar skolas bibliotēku un Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko komisiju, organizē mācību grāmatu, ābeču, vārdnīcu un rakstāmpiederumu izstādi “Mana latviešu valoda”. Izstāde apskatāma no 26.02. līdz 20.03.
Pieteikties pie skolotājas Ivetas Krastiņas.

Volejbolistu panākumi “top! kauss 2024″ sacensībās

15. februārī Koknesē notika “top! kausa 2024″ atlases sacensības volejbolā. Sveicam Linardu Luksu, Raivo Kaņepēju, Daniju Isaku, Artjomu Zagorski, Kristeru Aizporieti, Dzintaru Leončiku un Gundaru Vuškārnieku ar izcīnīto 2. vietu!
Paldies trenerim Kasparam Mačam un skolotājai Ilvai Aleksejevai!

Ielūkojoties Skolas muzeja pulciņa telefonu izstādē “Piezvani man!”

Telefons – mūsdienās tā ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa. Bet tā nav bijis vienmēr. Pirmo telefonu izgudroja Aleksandrs Greiems Bells, Amerikas Savienotajās Valstīs Bostonā 1876. gadā. Savukārt teju gadsimtu vēlāk, 1973. gadā ASV Ņujorkā, dienasgaismu ieraudzīja pirmais mobilais telefons. Tā izgudrotājs – Martins Kūpers.

Lasīt vairāk

Dalība Nacionālajā debašu turnīrā

25. novembrī Pļaviņu vidusskolas skolēni: Laima Silasproģe, Marta Ozoliņa, Artūrs Duntavs, piedalījās biedrības “Debašu centrs” organizētajā Nacionālajā debašu turnīrā, kas norisinājās Iecavas vidusskolā.
Debašu turnīrā piedalījās 140 dalībnieki no 18 Latvijas skolām.

Laima, Marta un Artūrs pārstāvēja Pļaviņu vidusskolu pamatskolu grupā, mērojoties spēkiem ar komandām no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas un Liepājas Raiņa vidusskolas.

Lasīt vairāk

Latvijas neatkarības proklamēšanas šaha turnīrs

Svētdien, 19. novembrī, Aizkraukles sporta centrā notika šaha turnīrs. Tas bija vērienīgākais turnīrs mūsu novadā pēc, “Covid -19″ pandēmijas, kas veltīts šahista Imanta Lūša piemiņai. Turnīra mērķis bija popularizēt šahu novadā, pilnveidot šaha cienītāju meistarību, ticību sev un gūt panākumus.
Dalībnieki tika apbalvoti vairākās kategorijās, kas deva iespēju jebkuram dalībniekam cīnīties par kausiem, diplomiem un medaļām.
Turnīrā piedalījās Reinis Briežkalns (5.a) un Grigorijs Bērziņš (1.a).
Iesācēju grupā godalgotu vietu ieguva Grigorijs. Viņš bija visjaunākais dalībnieks.
Paldies skolēniem par piedalīšanos turnīrā! Paldies vecākiem par atbalstu!

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Skolas muzeja pulciņa septembra aktivitātes

Muzeja pulciņš _2023_ septembris

Mēs, Skolas muzeja pulciņa dalībnieki, septembrī aktīvi darbojoties uzsākām jauno mācību gadu.
20. septembrī devāmies uz Poļu-zviedru kara laika fortifikācijas būvi – Aiviekstes jeb Zviedru skansti. Tur, izpildot uzdevumus darba lapā, iepazinām skansts un tās apkārtnes vēsturi.
Savukārt, 27. septembrī devāmies uz Bāru kalna kapiem – ieklausījāmies teikā par kapu izcelsmi, kas vēsta par Daugavas plūdu atnestu baznīcu, kurā bāra bērni gājuši Dievu lūgt, ieskatījāmies informatīvajā stendā par ievērojamiem cilvēkiem, kuri atdusas šajā kapsētā. Bet galvenais mūsu kapu apmeklējuma mērķis bija sakopt Pļaviņu vidusskolas skolotāju atdusas vietas. Strādājot plecu pie pleca darbs vedās raiti un bijām gandarīti par paveikto.
Pašlaik gatavojamies izstādei “PIEZVANI MAN!” un aicinām visus skolēnus un darbiniekus iesaistīties tās veidošanā, līdz 15. oktobrim uz 215. kabinetu atnesot dažādu laiku un modeļu telefonus.

Skolas muzeja pulciņa dalībniece 8.b klases skolniece Elīza Kurcalte

Šaha nedēļa

Nedēļa no 6. līdz 10. martam Pļaviņu vidusskolā aizritēja Šaha zīmē.
Nedēļas garumā norisinājās šaha turnīrs, kura organizēšanā iesaistījās šaha pulciņa vadītāja skolotāja Anita Seikovska un skolēnu pašpārvalde.
Skolas vēstures pulciņa dalībnieki skolotājas Ivetas Krastiņas vadībā sagatavoja izstādi par šaha tradīcijām Pļaviņās, kuru bija iespēja aplūkot otrā stāva foajē.

Lasīt vairāk

Dambretes turnīru kopvērtējums

9 turnīros piedalījās 31 spēlētājs.
Skolas labākie un aktīvākie spēlētāji: Žanete Stendere 3.b, Katrīna Borokova 5.b, Kendija Štrikmane 5.a, Dīns Berģis 7.a, Alise Sandija Piļjanovska 1.b, Martiņs Līcītis 1.b, Andrians Laba 3.b, Markuss Rocēns 1.b, Viktorija Laba 2.a, Ēriks Avotiņš 2.b, Arvīds Osipausks 4.a, Adelīna Bogdāne 1.a, Gabriels Kārklis 2.b, Haralds Eriksons 4.b, Gabriela Vilciņa 3.a, Roberts Kitajevs 1.a, Ērika Made Saliņa 6.b, Edgars Smilgājs 6.b un Ramona Politiko 1.a.
Ar turnīra rezultātiem var iepazīties šeit.
Apsveicu dalībniekus ar lielisko spēli! Gatavojamies jaunām uzvarām!

Skolotājs Herberts Millers

8. posma dambretes sacensības tiešsaistē

8. posma dambretes sacensībās tiešsaistē piedalījās 26 spēlētāji.
Jaunākā grupā lieliski nospēlēja Ērika Made Saliņa 6.b, Edgars Smilgājs 6.b, Arvīds Osipausks 4.a, Katrīna Borokova 5.b un Kendija Štrikmane 5.a.
Iesācēju grupā – Gabriela Vilciņa 3.a, Viktorija Laba 2.a, Ēriks Avotiņš 2.b, Žanete Stendere 3.b un Gabriels Kārklis 2.b.
Cerības grupā – Markuss Rocēns 1.b, Adelīna Bogdāne 1.a, Roberts Kitajevs 1.a, Martins Līcītis 1.b, Alise Sandija Piļjanovska 1.b un Ramona Politiko 1.a
APSVEICU DALĪBNIEKUS AR PANĀKUMIEM!
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties šeit.
Sacensību noslēgums 2. aprīlī plkst. 11.15. Uzaicināti lielie un mazie spēlētāji!

Skolotājs Herberts Millers