Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: fotogalerija

Pavasara svētki 2024

Sporta diena 2024

Skolā viesojas Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele

28. maijā skolas svinību zālē norisinājās 8., 10., 11. klašu, kā arī 7.b klases skolēnu tikšanās ar Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāju Martu Rībeli.

Lasīt vairāk

Konkurss “Dziedošā klase 2024″

Maijam pieder visskaistākais gada laiks.
Kur paveries – pavasaris ir savu paveicis!
Kas zied košāk – zilas debesis vai lauki spirgtā zaļumā?
Kad daba svin savus ziedēšanas svētkus!
Jau zied ievas, bet tūlīt smaržos ceriņi un ābeles uzplauks savā baltumā.
Ar ievziedu smaržu, balti apsnigušiem ķiršu kokiem arī mēs esam šī ziedošā brīža liecinieki. Atliek tikai baudīt, smaržot un sajust!

3. maijā skolu pārņēma dziedāšanas prieks, tika noskaidroti konkursa “Dziedošā klase 2024” uzvarētāji. Šogad uzvarētāji tika noskaidroti 4 vecuma grupās.

Uzvarētājus palīdzēja noteikt kompetentā žūrija: futbola treneris, muzikants un komponists Imants Siliņš, Kultūras centra dziedošā direktore Astrīda Davidova, kultūras darba organizatore Klintaines pagastā un Pļaviņu Kultūras centrā Kristīne Ginaite, Pļaviņu Mākslas skolas un mūsu skolas skolotāja Gunita Bramane – Kaminska.

Pēc rezultātu apkopošanas 1. – 2. klašu grupā visaugstāko vērtējumu ieguva 2.b klase ar dziesmu “Mūsos katrā dārgums mīt” (audzinātāja Sandra Fišmeistare), 3.-4. klašu grupā visaugstāko vērtējumu ieguva 4.b klase ar dziesmu ” Katrs pats” (audzinātāja Kristiāna Balode), 5. – 7. klašu grupā nepārspēti palika “Apsoli man neko” 7.b klases izpildījumā (audzinātāja Iveta Briede), bet 8. – 12. klašu grupā 11. klase ar dziesmu, “Dziesma par sapumpurotu zaru” (audzinātāja Ingrīda Bērziņa).

Paldies visiem par ieguldīto darbu!

“Skanēt skan staigājot, garu mūžu dzīvojot”

2024. gada 18. un 19. maijā Zasā, Jēkabpils novadā notika bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku 2024″. Svētki, kuru tēma šoreiz bija “Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas”, jau 40. reizi pulcēja bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. Svētkos piedalījās arī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņa dalībnieki – Teodors Kotins, Monta Erne, Rebeka Erne, Liene Leitāne, Endija Krastiņa, Liene Keila Krastiņa, Linda Kukule un skolotāja Kristīne Rulle.

Lasīt vairāk

Interešu izglītības kolektīvu koncerts

“Es un ES”

Eiropas dienā 9. maijā Rēzeknes Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola projekta “Demokrātiņi” ietvaros organizēja pasākumu “Es un ES”, kurā piedalījās komandas no Varakļānu, Kārsavas, Daugavpils vidusskolām, Rēzeknes poļu valsts ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, kā arī paši mājinieki.

Pasākums bija interesants un pieredzi bagātinošs. Eiropas Parlamenta viceprezidenta Roberta Zīles uzruna un paneļdiskusija ar politiķiem no Rēzeknes un Ludzas novadiem sniedza plašāku ieskatu Eiropas Parlamenta norisēs un vēlēšanu procesā, kā arī tika apspriestas dažādas mūsdienu jauniešiem aktuālas tēmas, piemēram, mobings un viedierīču ietekme uz mācībām.

Pildījām dažādus uzdevumus, iesaistījāmies azartiskās aktivitātēs un baudījām iespēju klausīties dzīvo mūziku grupas “Sarkanais velvets” izpildījumā. Pasākums bija lietderīga iespēja gūt jaunas zināšanas, gan atsvaidzināt vecās, turklāt varējām veidot potenciālus sadarbības kontaktus ar citām EP vēstnieku skolām.

Lai arī ierindojāmies ceturtajā vietā, zinām, ka nākamreiz veiksies labāk!

Pļaviņu vidusskolas EP vēstnieces Elīza Kurcalte un Vendija Kažemaka

Zināšanas netiek uzdāvinātas

Zināšanas netiek uzdāvinātas – tās iegūstamas un vairojamas ar ikdienas darbu. Tā ir! Un tam seko novērtējums. 2024. gada 8. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcējās skolēni un viņu pedagogi, lai saņemtu Valsts izglītības satura centra sagatavotās balvas, olimpiāžu satura izstrādes komandu, ārvalstu vēstniecību Latvijā un universitāšu specbalvas par izciliem sasniegumiem valsts posma olimpiādēs. Šī mācību gada ietvaros aizvadītas 15 mācību priekšmetu olimpiādes. Klātienes pasākumā apbalvoja olimpiāžu laureātus šādos priekšmetos: latviešu valoda un literatūra, angļu, franču, krievu un vācu valoda. Pļaviņu vidusskolu svinīgajā pasākumā pārstāvēja Evita Pujāte, Kate Kondrāte, Sandra Silirova, Aiga Bērziņa, Laura Avotiņa.

Zināšanas ir ceļš, kas ved pie spēka. Lai tā pietiek jauniem sasniegumiem, atbilžu meklēšanai un iedvesmai. Lepojamies!

Skolotāja Aiga

Hokejs. Latvija. Veiksme.

Hokeja elpa maijā pārņem visu pasauli un Latvija joprojām lepojas ar savas valstsvienības pagājušā gada Pasaules čempionāta panākumiem, kad iedzīvotāji pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai sagaidītu mūsu hokejistus – bronzas medaļu ieguvējus.

Lasīt vairāk

Konkurss “Iepazīsimies – Vietalvas baznīca!”

18. aprīlī, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 7. klases skolnieces Agates Anufrijevas aicināti, uz konkursu “Iepazīsimies – Vietalvas baznīca!” pulcējās 7. klašu skolēni no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Pļaviņu vidusskolas, Daudzeses pamatskolas un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas.

Mūsu skolu pārstāvēja 7. klases skolēni – Sanita Siņica, Dzintars Leončiks un Sandis Rāviņš. Konkursa laikā tika veikti dažādi uzdevumi par Vietalvas baznīcu un tās vēsturi. Dalībniekiem nācās risināt krustvārdu mīklu, rēķināt, atpazīt personības, veikt radošo uzdevumu. Tika vērtēts arī mājasdarbs – prezentācija par savu tuvāko baznīcu. Mūsu komanda veidoja video par Gostiņu baznīcu, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Spraigā sacensībā visvairāk punktu ieguva Jaunjelgavas un Pļaviņu vidusskolas komanda, bet radošā konkursa balsojuma rezultāts Jaunjelgavas vidusskolas komandu ierindoja pirmajā vietā.

Liels paldies mūsu komandas dalībniekiem par cīņas sparu un parādītajām zināšanām, izcīnot godpilno 2. vietu!

Pļaviņu vidusskolas vēstures skolotāja Iveta Krastiņa