Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: fotogalerija

Konkursa “Gribu būt mobils!” fināls

8.b klase jau septembra mēnesī pieņēma izaicinājumu un, izveidojot 4 komandas, piedalījās CSDD organizētajā konkursā “Gribu būt mobils!” 2022./2023. gada konkursa moto bija “Iebrauc ceļu satiksmē!”

Lasīt vairāk

SMU pasākums CITS BAZĀRS

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībnieki pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal viesojās Aizkrauklē. 18. martā tirdzniecības centrā “IGA” norisinājās SMU pasākums CITS BAZĀRS jeb tirdziņš skolēnu mācību uzņēmumiem.

Šajā mācību gadā Junior Achievement Latvia (JA Latvia) izglītības programmā piedalās Pļaviņu vidusskolas pamatskolēni.  Piedāvājumu piedalīties pasākumā pieņēma divi drosmīgākie skolēnu mācību uzņēmumi -“BEP” un “Krāšņās rokassprādzes”. Izvērtējot piedalīšanos pasākumā, skolēni kā vislielāko ieguvumu atzīmēja daudzveidīgo pieredzi gan  pārdošanas jomā, gan komunikācijas jomā. Tirdziņa dalībnieki guva jaunu pieredzi un radošas idejas, iepazīstoties ar citu skolu jaunajiem uzņēmējiem.

Paldies skolēniem, kuri uzdrīkstējās un piedalījās!

SMU konsultante Mārīte Skrabutena

Konkurss “Erudīts 2023”

Pēc ilgāka laika pārtraukuma 7. marta pēcpusdienā skolā norisinājās konkurss “Erudīts 2023” 10. – 12. klašu skolēniem. Konkursā piedalījās 7 klašu komandas. 10. klasi pārstāvēja komanda “VIP” un “Veni vidi vici”, 11. klasi -  komandas “AAA” un “Nezinu3”, 12. klasi – komandas “Vinnijs Pūks un draugi”, “Pandas” un “Nastja un lāči”.

Lasīt vairāk

12. klases izzinošā ekskursija Rīgā

Marta sākumā Latvijā tradicionāli tiek rīkota izstāde, kur var iepazīties ar dažādām karjeras veidošanas iespējām. Ar mērķi uzzināt kaut ko vairāk par augstskolām un citām mācību iestādēm 3. martā uz Ķīpsalas izstāžu centru Rīgā devās arī 12. klase. Diena bija pārdomāta laicīgi, tāpēc ir prieks, ka viss ieplānotais tika īstenots.

Lasīt vairāk

9. februāris – Silto džemperu diena

Silto džemperu dienas 2005. gadā aizsāka Ekoskolas Beļģijā, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi – samazināt klimata pārmaiņas. Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk pārvietojoties ar kājām, braucot ar velosipēdu, ēdot vairāk sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku un neradot pārtikas atkritumus, izslēdzot elektroierīces, kad tās netiek lietotas, ziedojot nevajadzīgu apģērbu vai apavus, iestādot koku un ieviešot citus paradumus.
Atbalstot šo iniciatīvu, šogad mūsu skolas skolēni uz improvizētiem kartona džemperīšiem rakstīja savu ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanai, iesēja egļu sēklas, lai sagaidītu stādiņus, ko iestādīt Latvijas zaļās rotas papildināšanai.

Žetona vakars 2023


Klāt ir tik ilgi gaidītā 2023. gada februāra pirmā sestdiena, 4.februāris, bet satikšanās vieta paliek nemainīga – Pļaviņu vidusskola.
Varbūt tie ir tikai vārdi? Varbūt! Bet vārdiem piemīt īpaša prasme – vārdi paceļ domu lidojumā. Vārdiem reizēm izdodas kaut uz mirkli – arī viens nieka mirklis ir vesela bagātība! – iedot spārnus, lai ikdienā ierasto ieraudzītu no cita skatu punkta.

Lasīt vairāk

Absolventu kauss 2023


Turpinot tradīciju, 2023. gada 4. februārī Pļaviņu vidusskolas sporta zālē 45. reizi norisinājās Absolventu kausa izcīņa basketbolā. Tajā piedalījās 8 komandas.

Lasīt vairāk

27. janvāris – Starptautiskā Holokausta piemiņas diena

26. janvārī Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā, LR Izglītības un zinātnes ministriju, muzeju “Ebreji Latvijā” un Latvijas ebreju kopienu, organizēja semināru “Atceroties Starptautisko Holokausta piemiņas dienu”.
Seminārs norisinājās Zviedrijas vēstniecības telpās Rīgā.

Lasīt vairāk

2. februāris – Pasaules mitrāju diena

Jau daudzu gadu garumā dažādas dabas un vides aizsardzības organizācijas un izglītības institūcijas rīko dažādas aktivitātes Latvijā ar kopīgu mērķi vairot zināšanas par mitrāju lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, klimata regulēšanā un kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšanā. Šī kampaņa aizsākas 1971. gadā, kad tika pieņemta Ramsāres konvencija par mitrājiem.
Purvi, upes, ezeri, palienes un dīķi – tās ir unikālas dzīvotnes ar lielu augu un dzīvnieku daudzveidību. Mitrāji aizsargā pret ekstremāliem laikapstākļiem, ir pārtikas un kvalitatīvas dzīves resurss, neatsverama ir to loma klimata regulēšanā. Mums jādara viss, lai vairotu izpratni par mitrāju nozīmi, tos atjaunotu un aizsargātu!
Mēs Pļaviņu vidusskolā mācāmies pieņemt apdomīgus lēmumus, rūpējoties par ūdens tīrību, izvēloties videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un izturoties saudzīgi pret mitrāju augiem, dzīvniekiem, kā arī izglītojamies un izglītojam citus.

Vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojums

24. janvārī vārda dienu svinēja Egle, tāpēc šim kokam par godu 2.a un 4.a klases skolēni no 23.-27. janvārim piedalījās LVM Kalsnavas arborētuma rīkotajā vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojumā.
Skolēniem bija sagatavotas 5 aploksnes, katrai nedēļas dienai, kurās skolēni varēja iepazīties ar dienas galveno varoni, kādu egles sugu. Tāpat bija arī dažādi uzdevumi – jāatmin tautasdziesma, jāizgatavo egle no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, jāiesēj pašiem savas egles sēkliņas un vēl daudz un dažādi aktīvi un radoši uzdevumi.
Skolēni pēc aktīvi pavadītās nedēļas atzina, ka piedalīties šādā piedzīvojumā bija ļoti interesanti un izzinoši.