Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: fotogalerija

Melnās kafijas vakars Nacionālās aizsardzības akadēmijā

30. novembris ik gadu ir īpaša diena tiem Pļaviņu vidusskolas skolēniem, kuri turpina stiprināt kādreizējās skolas direktores Edītes Kupčas aizsākto Melnās kafijas vakara tradīciju. Vairākus gadus mūsu skola tiek aicināta uz šo piemiņas pasākumu Nacionālās aizsardzības akadēmijā Rīgā.

Lasīt vairāk

Ceļš uz karjeras izvēli

Intereses un spējas. Kādas ir manas intereses un spējas? Šie ir pirmie jautājumi, kuri palīdz pieņemt lēmumu par profesionālā virziena izvēli nākotnē. Ko es protu, vai manas rakstura iezīmes atbilst izvēlētajam ceļam? Kādas ir manas vērtības, ko par izvēli saka draugi, vai saņemšu atbalstu? Kā es konkurēšu darba tirgū, vai manas cerības atbilst realitātei? Un vēl daudzi jautājumi tiek formulēti brīdī, kad jaunietis ir nākamās profesijas meklējumos. Ar ko sākt? Varbūt atbildes var palīdzēt rast tikšanās ar interesējošās jomas pārstāvi? Šāda iespēja tika piedāvāta Pļaviņu vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņiem 2022. gada 14. novembrī, kad savu izvēli un tās plusus ieskicēja Enia Kaņepēja – Delfi ārzemju ziņu nodaļas žurnāliste, RSU Starptautisko attiecību programmas studente, bet 21. novembrī Elīna Maksimova- sertificēta fizioterapeite.
Lūk, mūsu skolas absolvenšu Enias un Elīnas ieteikumi veiksmīgai profesijas izvēlei:

Ko izvēlēsies Tu?

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīts svinīgs pasākums

Dāvāsim Latvijai mīlestību-
Tā no sentēviem pūrā mums dota.
Un tālo paaudžu mūži un mēs-
Esam Latvijas turpinājums…
(Ārija Āre)

Laikā, kad pelēka zeme un debesis, trīs mūžīgas zvaigznes gaismu Latvijai dedz.

Ar piesprausto sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba un sajūtu, ka Latvija ir mums katram sirdī, 17. novembrī, sagaidot mūsu Valsts dzimšanas dienu, visa skolas saime pulcējās uz svinīgo pasākumu, godinot Latviju 104. gadadienā. Domājot par mūsu valsti un ikkatra nozīmīgumu, klausījāmies 11. klases skolnieču Ievas Ambaines un Antras Čepules konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” darbus. Ar svētku uzrunu klātesošos sveica skolas direktore Ilze Luksa un skolēnu pašpārvaldes prezidente Madara Smirnova. Svētku noskaņu radīja sākumskolas ansamblis (vadītāja Kristiāna Balode) un 12. klases skolēni Gvido Eizāns, Matīss Vasks un Mikuss Krēbss (skolotāja Silga Stučka).

Skolas Atzinības rakstus par godprātīgu, profesionālu, pašaizliedzīgu, atbildīgu un radošu darbu saņēma Pļaviņu vidusskolas skolotāji Ingrīda Bērziņa, Gints Balodis, Kristiāna Balode, Ilze Kunga, izglītības psihologs Dzintra Vanaga, sociālais pedagogs Sanita Fjodorova, direktores vietnieces Lana Ivanova, Vineta Platgalve, Santa Kupča, Jolanta Nīcgale. Par ilggadēju sadarbību un atbalstu skolai pateicāmies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram – majoram Edgaram Kauliņam, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas Zemgales grupas inspektoram kinologam – kapteinim Gintam Vuškānam un dienesta sunim Darvinam, Aizkraukles novada Pašvaldības policijas inspektoram Jegoram Zaharcovam un biedrības “Laime Saimē” valdes priekšsēdētājam Andrim Zepam.

Apzināsimies, ka mums nav nekā lielāka un svētāka par tēvu zemi, par kuru pirms simts gadiem krita Brīvības cīnītāji! Atcerēsimies, ka mēs visi kopā un katrs atsevišķi esam Latvija!

Naudas diena

image001

31. oktobrī Swedbank rīkotajā tiešsaistes iniciatīvā “Naudas diena” piedalījās 2.a, 3.b , 4.a un 4.b klases.
Šajā dienā, trīs mācību stundu garumā, skolēniem bija iespēja interaktīvā, vieglā un aizraujošā veidā uzzināt, kas ir budžets un ar to saistītie jautājumi, un kopā ar Swedbank lektoriem apgūt finanšu pratības pamatlietas – kā tikt pie ieņēmumiem, apsaimniekot savu kabatas naudu un veidot uzkrājumus, kā zināt, cik daudz naudas vajag pirkumiem un citiem izdevumiem. “Naudas dienas” ietvaros, skolēni kopā ar klases audzinātāju, veidoja īstu klases ekskursijas budžetu.
Diemžēl mūsu skolas klases naudas balvu ekskursijai neieguva, taču skolēni joprojām priecājas par izbaudīto muzikālo pārsteigumu dienas beigās – “Bermudu divstūra” koncertu!

Līgatnes izaicinājums

Pirms skolēnu rudens brīvdienām 4. a un 4.b klases skolēni kopā ar audzinātājām un skolotājām Ritu, Kristiānu devās mācību ekskursijā uz Līgatni. Līgatnes dabas takās skolēniem bija iespēja apskatīt, iepazīt un nostiprināt savas zināšanas par dažādām Latvijas savvaļas dzīvnieku sugām, vērot neskartas dabas ainavas, klausīties meža un pļavu balsīs, izstaigāt Gaujas senlejas gravas un paugurus, baudīt mieru un aktīvu atpūtu, kā arī gida vadībā izdziedāt latviešu tautasdziesmas par dzīvniekiem un doties rotaļās.
Ekskursijas turpinājumā devāmies piedzīvojumos koku valstībā- tīklu parkā. Skolēni izbaudīja neatkārtojamu brīvību, pārvarēja baiļu sajūtu un relaksējās!

Sigulda – Vidzemes skaistākā pilsēta

3b_Sigulda

14. oktobrī 3.b klases skolēni devās ekskursijā uz Vidzemes skaistāko pilsētu Siguldu. Tā rudenī ir bagāta ar brīnišķīgiem skatiem. Skolēniem bija iespēja apskatīt vairākus apskates objektus.

Lasīt vairāk

Oktobris – Godīgās tirdzniecības mēnesis

Pirmo reizi Latvijā tiek atzīmēts Godīgās tirdzniecības mēnesis. Ikdienā patērējam pārtikas produktus, kuri aug tikai noteiktos klimata apstākļos. Ir grūti iedomāties mūsu dzīvi bez saldas šokolādes un gardiem apelsīniem. Taču šo un citu attīstības valstīs audzēto produktu tirdzniecība ne vienmēr ir taisnīga. Lauksaimnieki un amatnieki par savu darbu šajās valstīs nesaņem pienācīgu atlīdzību. Samaksa par izaudzēto vai saražoto parasti ir tik niecīga, ka nespēj nosegt ražošanas izmaksas un nevar nodrošināt cilvēcīgu iztiku. Lielākā peļņas daļa tiek dažādiem starpniekiem un izplatītājiem.

Lasīt vairāk

Pasaules Pārtikas diena

Šī gada Pasaules pārtikas dienas tēma ir „Neatstāj nevienu aiz sevis”, liekot uzsvaru uz labāku ražošanu, labāku uzturu, labāku vidi un labāku dzīvi.
Pasaules pārtikas diena 2022. gada laikā ir saistīta ar vairākiem globāliem izaicinājumiem gan joprojām notiekošo pandēmiju, gan konfliktiem, gan klimata pārmaiņām, kā arī augošajām cenām un starptautisko spriedzi. Tas viss ietekmē pasaules nodrošinātību ar pārtiku.
Pļaviņu vidusskolā Pārtikas dienu svinējām, aktualizējot sezonālo un vietējo produktu lietošanu un mājturības stundās gatavojot ķirbju veģetāro zupu. Klases stundās tika diskutēts par pārtikas ražošanas procesiem, pārtikas kilometriem un to, kā pārtikas ražošana un transportēšana ietekmē klimata pārmaiņas.

Skolotāju diena 2022

Šodien vējš, vijolnieks straujais, rudens sonāti spēlē.
Tiek katram mirklim savas notis. Es nezinu, vai tas ir laimes pieskāriens?
Ir dvēselē ielijis prieks – Kāds Tev pateicis: “Paldies!”

/S. Rode/

Mīļie skolotāji!

Paldies par Jūsu godprātīgo un pašaizliedzīgo darbu. Lai rudens ar savu brīnišķīgo krāsu paleti palīdz Jums saglabāt radošumu, izturību un savstarpējo sapratni, izglītojot un audzinot mūs. Lai pietiek pacietības, veselības un izturības katrai dienai!

Skolēnu Pašpārvalde

Sporta diena