Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: fotogalerija

Zinību diena

Skola svin 105. dzimšanas dienu!

Noķēru aiz astes to mirkli,
Kad smaids lūpu kaktiņos mīt
Un turēju rokā, lai neaizbēg,
Lai vējā lidinās un plivinās tepat… (Edīte Visocka)

Laikā, kad savā pilnbriedā ābeļu vainagi zied, bet dobēs uzplaukst tulpju, narcišu un īrisu krāsainās galvas, mūsu skola svin savu 105. jubileju.

Lasīt vairāk

Čekpoints “Mēs kopā Eiropā!”

Eiropas dienā 9. maijā, kas veltīta mieram un vienotībai, projekta “Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas” komanda Adriāna Misiņa, Vendija Kažemaka, Darja Kmito, Mikuss Krēbss, Samanta Ērgle un Edīte Visocka aicināja visas 5.-12. klašu komandas izmēģināt spēkus čekpointā “Mēs kopā Eiropā!”.
Ar rezultātiem var iepazīties šeit.
Paldies visiem par lielo atsaucību un entuziasmu!

EP vēstnieku skolas prezidente Edīte Visocka

Banku Augstskolas studentes tiekas ar skolēniem Pļaviņās

Banku augstskola ir valsts dibināta, starptautiski atzīta augstākās izglītības iestāde, kas jau 30 gadus ir viena no atpazīstamākajām Latvijas biznesa skolām. 2023. gada 19. aprīlī Pļaviņu vidusskolas skolēniem par studiju iespējām mācību iestādē un karjeras veiksmes stāstiem stāstīja Ērika Elizabete Latņikova un Katiuscia Pelli. Sagatavotā prezentācija deva ieskatu Banku augstskolas studiju programmās, studentu ikdienā un aktivitātēs augstskolā – pašpārvaldes darbībā, Erasmus iespējās. Klausītāji uzzināja par hakatonu (tehnoloģiju maratonu) un lielākajiem sadarbības partneriem (uzņēmumiem), kuri nodrošina gan prakses, gan darba vietas. Banku augstskola, kas ir uzticams un starptautiski atzīts partneris personības izaugsmei, nodrošina 13 studiju programmas, pētniecību, mūsdienīgu infrastruktūru, izaugsmes iespējas un vieslekcijas, arī sagatavošanas kursus vidusskolēniem un Atvērto Durvju Dienas.

Skolēn, kura un kāda ir Tava ideālā augstskola?

12. klases skolēnu mācību konference angļu valodā

Šogad pirmo reizi vidusskolu absolventi trīs centralizētos eksāmenus kārtos padziļinātajā līmenī. Lai drīkstētu tos kārtot, skolēniem līdz 11. aprīlim bija jāiesniedz piekļuves darbi. Angļu valodā šie darbi bija eseja, stenda referāts un publiskā runa.


Lasīt vairāk

Tikšanās ar sporta žurnālistu, LTV “Rīta Panorāmas” moderatoru Raimondu Gekišu

Kad 5. aprīlī “Rīta Panorāmas” vadītāji sveica savu kolēģi Raimondu Gekišu dzimšanas dienā, viņš atradās Pļaviņās un tika uzaicināts paviesoties savā skolā. Raimonds ir 2010. gada absolvents un labprāt piekrita pastāstīt par savu karjeras izaugsmi un pašreizējo darbu 12. klases skolēniem. Laiks sarunā pagāja nemanot, jo Raimonda profesionālā runas prasme un stāstījums aizrāva visus klausītājus, bet īpaši tos, kas interesējas par sportu.

Lasīt vairāk

Skolas muzeja pulciņa dalībnieki 1. aprīlī dodas ekskursijā uz Rīgu

Lai arī 1. aprīlis ir joku diena, Pļaviņu vidusskolas muzeja pulciņa dalībniekiem tā izvērtās par nopietnu un dažādiem pārbaudījumiem un iegūtām atziņām piepildītu dienu. Par spīti vēsam laikam un dažbrīd slapjām lietus un sniegpārslu vērpetēm, devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu muzeja un pētniecības centra “ Latvieši pasaulē “ nodarbību “Bēgļu gaitās”, kas stāsta par to, kā daudzi Latvijas iedzīvotāji devās bēgļu gaitās Otrā pasaules kara laikā un 1944. gada rudenī Kurzemē mitinājās vismaz 114 000 bēgļu. Dienas otrajā pusē iepazinām Vecrīgu.

Lasīt vairāk

Konkursa “Gribu būt mobils!” fināls

8.b klase jau septembra mēnesī pieņēma izaicinājumu un, izveidojot 4 komandas, piedalījās CSDD organizētajā konkursā “Gribu būt mobils!” 2022./2023. gada konkursa moto bija “Iebrauc ceļu satiksmē!”

Lasīt vairāk

SMU pasākums CITS BAZĀRS

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībnieki pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal viesojās Aizkrauklē. 18. martā tirdzniecības centrā “IGA” norisinājās SMU pasākums CITS BAZĀRS jeb tirdziņš skolēnu mācību uzņēmumiem.

Šajā mācību gadā Junior Achievement Latvia (JA Latvia) izglītības programmā piedalās Pļaviņu vidusskolas pamatskolēni.  Piedāvājumu piedalīties pasākumā pieņēma divi drosmīgākie skolēnu mācību uzņēmumi -“BEP” un “Krāšņās rokassprādzes”. Izvērtējot piedalīšanos pasākumā, skolēni kā vislielāko ieguvumu atzīmēja daudzveidīgo pieredzi gan  pārdošanas jomā, gan komunikācijas jomā. Tirdziņa dalībnieki guva jaunu pieredzi un radošas idejas, iepazīstoties ar citu skolu jaunajiem uzņēmējiem.

Paldies skolēniem, kuri uzdrīkstējās un piedalījās!

SMU konsultante Mārīte Skrabutena

Konkurss “Erudīts 2023”

Pēc ilgāka laika pārtraukuma 7. marta pēcpusdienā skolā norisinājās konkurss “Erudīts 2023” 10. – 12. klašu skolēniem. Konkursā piedalījās 7 klašu komandas. 10. klasi pārstāvēja komanda “VIP” un “Veni vidi vici”, 11. klasi -  komandas “AAA” un “Nezinu3”, 12. klasi – komandas “Vinnijs Pūks un draugi”, “Pandas” un “Nastja un lāči”.

Lasīt vairāk