Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: fotogalerija

Notika konkurss “Erudīts” 3. – 4.klasēm

Erudīts, Pļaviņu novada ģimnāzija22.martā 3.- 4.klašu skolēni sacentās konkursā “Erudīts 3.-4.klasēm”. No katras klases konkursā piedalījās 2 komandas, katrā četri skolēni. Spraigā cīņā, kura ilga gandrīz divas stundas, tika noskaidrotas zinošākās un veiksmīgākās komandas. Lasīt vairāk.

Mūsu skolas absolventi – vārda mākslas meistari

Sanita Placēna, 7.a klases skolniece un
Guna Elīte, 9. a klases skolniece

Starptautiskā Dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.
Mūsu skolā Dzimtās valodas dienai veltītajās stundās piedalījās mūsu skolas absolventi – vārda mākslas meistari. Viena no tām bija 2001. gada absolvente Sanita Kitajeva, kura šobrīd strādā Pļaviņu novada domē par sabiedrisko attiecību speciālisti.
Viņa pastāstīja, ka vidusskolā mācījusies humanitārā virzienā, viņai patika lasīt grāmatas.
Sanita deva lielisku iespēju saprast, ko dara šīs profesijas pārstāvji, kādi ir viņu galvenie uzdevumi, ar ko saskaras šīs profesijas pārstāvji ikdienā . Tie ir: komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā, ātri reaģēt stresa situācijās, jābūt izpratnei par konflikta vadību, svešvalodu zināšanas, stresa noturība, zināšanas par lietišķo etiķeti.
Viņa pastāstīja par to, kā veidojusies viņas profesionālā izaugsme. Stāstīja, kā ritējis darbs Nacionālajā bibliotēkā.
Sanita pastāstīja arī par to, cik dažādas ir viņas darba dienas un kas viņu pamudināja izvēlēties tieši šo profesiju. Akcentēja domu, ka sabiedriskās attiecības ir tilts starp uzņēmumu, iestādi un apkārtējo sabiedrību. Sabiedrisko attiecību speciālisti veido iestādes reputāciju, tēlu, nodrošina komunikāciju, saziņu, veido viedokli.
Mums, 5.b, 7.a , 9.a, 9.b klases skolēniem, šī stunda bija jauniem izaicinājumiem bagāta, jo viņas vadībā veidojām ziņu. Izrādās, ka ir laba ziņa, kura ir pašsaprotama, bet sabiedrībai un medijiem labāk patīk sliktās ziņas, jo par tām interesentu ir vairāk.
Paldies S. Kitajevai un mūsu skolotājai A. Lasmanei par noorganizēto mācību stundu!

Foto: Lauris Kampāns

konkurss “Dziedošā klase”

7.a un 7.b klašu skolēnu 1.diena MOT programmā jauniešiem

mot_logo_lvŠ.g. 27. februāris mūsu skolas 7.a un 7.b klases skolēniem bija neparasts, jo viņiem bija jāpiedalās motivācijas nodarbībās. Tajās jaunieši kopā ar MOT treneri Lāsmu Pevko runāja par dažādām dzīves situācijām un mācījās kritiski izprast savu rīcību tajās. Kopā ar treneri Lāsmu viņi šīs situācijas analizēja, meklējot labāko risinājumu, kas jāpieņem katram pašam. Jauniešiem bija iespēja iejusties dažādās lomās, tas deva iespēju negatīvām situācijām pateikt „nē”, saprast, cik svarīgs ir apkārtējo teiktais un savas rīcības un attieksmes izvērtējums.
Visas 3 nodarbības skolēniem ļoti patika.
Paldies Lāsmai par lieliski novadītajām nodarbībām! Paldies skolēniem par līdzdarbošanos!
Nākošā nodarbība skolēniem, vecākiem un skolotājiem būs 27. martā. Skolotājiem, kuri šajās klasēs māca, un vecākiem nodarbība būs 17.30.

A.Lasmane, MOT koordinatore skolā.

5. un 6. klašu erudīcijas konkurss „Valoda, valodiņa…”

Februāra mēnesis ir ne tikai Sveču mēnesis vai Mīlestības mēnesis, bet mūsu skolā arī Dzimtās valodas mēnesis. 21. februārī tika svinēta starptautiskā Dzimtās valodas diena, atgādinot par to, ka valoda ir vērtība un ikviena cilvēka vizītkarte.
23. februāra pēcpusdienā 5. un 6. klašu skolēni varēja pierādīt savu erudīciju dažādos ar latviešu valodu, literatūru un kultūru saistītos jautājumos. Lasīt vairāk. 

Sākumskolas ansamblis konkursā „Balsis”.

7.martā Preiļos sākumskolas ansamblis piedalījās Zemgales reģiona vokālo ansambļu konkursā „Balsis” B grupā, iegūstot 1.pakāpes diplomu. Lasīt vairāk. 

Pļaviņu novada ģimnāzijas folkloras pulciņš

2.martā Lēdmanes pamatskolā notika Piedaugavas novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums – skate, kuras mērķis ir apzināt tradicionālo vērtību apgūšanas un pārmantošanas veicināšanu un popularizēšanu Latvijas bērnu un jauniešu vidū.
Sarīkojumā piedalījās septiņas bērnu un jauniešu folkloras kopas no Katlakalna, Allažiem, Zaķumuižas, Pļaviņām, Jaunjelgavas, Lēdmanes un Kokneses. Katra kopa rādīja savu 7 minūšu programmu, kā arī izdziedāja kopdziesmu, bet pēc gardām pusdienām visi kopā izdancojām 9 rotaļas. Diena beidzās ar jautrām darbnīcām, kurās bērni daudz ko iemācījās un arī izgatavoja paši sev dāvanas, kuras aizvest uz mājām. Pļaviņu novada ģimnāziju pārstāvēja 6 folkloras pulciņa meitenes un ar mūzikas instrumentu spēli priekšnesumu kuplināja Simona un Kristīne. Ieguvām 2.pakāpes diplomu un iespēju piedalīties programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” nacionālajā sarīkojumā Līvānos. Paldies ceturtajām un trešajām klasēm, kas palīdzēja mums apgūt deju programmu rotaļu pēcpusdienās, un visiem par atbalstu, sadarbību, uzmundrinošu vārdu!

Agita Lindenberga, folkloras pulciņa vadītāja. 

Sākumskolas ansamblis koncertē

27.februārī Pļaviņu novada kultūras centrā sākumskolas ansamblis sniedza nelielu koncertu senioru biedrībai „Daugavas rīts”. Koncertā tika izpildītas M. Kīnes, D. Rījnieka, E.Putniņas komponētās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas.
Paldies senioru biedrības vadītājai Regīnai Šimkevičai par uzaicinājumu.
Paldies Adeles, Rebekas un Ramonas mammām par tranporta izpalīdzēšanu.

Ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

Valentīndienas pasākums

Mīlestība – viena no cilvēka augstākajām jūtām. Par godu visiem mīlniekiem tika ieviesta Valentīndiena, kad cilvēki, būdami Amora reibumā, izrāda savu pieķeršanos viens otram. Arī mūsu skolā 16. februārī tika atzīmēta šī mīlestības pilnā diena.
Pasākumu organizēja skolēnu pašpārvaldes kultūras ministrija. Pasākuma gaitā skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs un konkursos, izvēloties sev tīkamāko, apliecinot savu varēšanu, radošumu un prasmi izpausties. Visiem aktivitāšu dalībniekiem un uzvarētājiem bija sagatavoti saldie pārsteigumi. Katra klase sagatavoja apsveikumu citai klasei pēc iepriekš veiktās izlozes.
Skolā visu nedēļu darbojās Valentīndienas pasts. Šogad mūsu skolas skolēni ar atvērtām sirsniņām ir sagaidījuši šos svētkus un pavadījuši tos līdz nākamajam gadam, atliek vien novēlēt, lai Valentīndienā iegūtais mirdzums acīs un smaids sejā nekad nepamet un turpina būt ar Jums ikdienā!

6.februārī 10.b klase devās ekskursijā uz Rīgu

2018.gada 6.februārī mēs, Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.b klase, devāmies ekskursijā uz Rīgu.

Pirmais mūsu apskates objekts bija Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejs. Tur apskatījām, kā vizuāli izskatās slimības un audzēji cilvēku orgānos. Redzētais mums lika padomāt par mūsu dzīvesveidu un kā to uzlabot, lai pēc iespējas ilgāk saglabātos laba veselība.

Tālāk devāmies uz ilūziju muzeju “Cosmos”, kurā spēlējāmies ar savu fantāziju un mēģinājām optiskajās ilūzijās saskatīt fizikas likumus, kā arī apjukām vienā no apskates objektiem- spoguļu labirintā. Apmeklējumu iemūžinājām arī interesantās fotogrāfijās.

Nākamā mūsu pieturvieta bija mūzikas nams DAILE, kurā skatījāmies Valmieras teātra izrādi jauniešiem “Labie bērni”. Izrāde bija ļoti mūsdienīga un ar morāli, kura mums katram lika aizdomāties.

No ekskursijas mēs ieguvām priekšstatu par cilvēka anatomiju, mūsdienu jauniešu problēmām un ikdienu. Paldies skolotājām Jolantai Nīcgalei un Ingrīdai Bērziņai, kā arī foršajam šoferītim Oļegam!

Kitija Smirnova