Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: SMU

Skolēnu mācību uzņēmumi Aizkraukles SMU reģionālajā gadatirgū

18.martā Aizkrauklē notika SMU reģionālais gadatirgus. Tajā piedalījās arī mūsu skolas mācību uzņēmumi- “Ledus pils”, “Karsil’’, “Mopītis”,  “Sapņu mednieks’’, “Uzlīmes”.
Paldies skolēniem par drosmi un uzdrīkstēšanos.

SMU konsultants Mārīte Skrabutena

Skolēnu mācību uzņēmumi Jēkabpils SMU reģionālajā gadatirgū

smu

Šī 17. gada februārī Jēkabpilī notika SMU reģionālais gadatirgus. Tajā piedalījās arī mūsu skolas mācību uzņēmums “Liesma2”. Meitenes ar savu preci ieguva videi draudzīga produkta nomināciju.

Apsveicam!

SMU konsultants Mārīte Skrabutena

Pļaviņu novada ģimnāzijā – Ziemassvētku tirdziņš

smu15.decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika Ziemassvētku tirdziņš, kurā varēja nopirkt skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) produkciju. Tajā piedalījās 10. un 11. klases skolēni ar saviem izstrādājumiem, kuri tika darināti SMU programmas ietvaros.

Skolēni bija apmierināti ar pārdoto preču daudzumu un gūto tirdzniecības pieredzi. Bija ieradušies arī viesi. Viņu vidū bija Pļaviņu novada uzņēmēji: Mārtiņš Daģis (SIA Ecos alus darītava “Bursh”), Santa Zālīte (SIA Luste SZ), Andris Zeps (SIA Smaile AZ),  Kārlis Putniņš  (SIA Kamerūns),  Ivans Kononovs  (SIA Pato 1), Anita Jankune  (SIA Savija), Aivars Skābarnieks  (SIA Odzienas muiža).  Sarunājoties ar skolēniem, tika uzdoti jautājumi, sniegti  padomi, izteikti priekšlikumi.

Paldies skolēniem, kuri uzdrīkstējās sākt ko jaunu!

Paldies viesiem par labiem vārdiem un padomiem!

Paldies apmeklētājiem par atbalstu Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumiem!

  SMU konsultante – Mārīte Skrabutena

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš !

smu

Arī šajā mācību gadā Pļaviņu novada ģimnāzijā darbu ir sākuši SMU (skolēnu mācību uzņēmumi). Sadarbība joprojām notiek ar JA Latvija (biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija), joprojām savā darbā pielietojam dažādas mācību metodes. SMU kā mācību metode ir interaktīva mācību metode, kura vērsta uz apzinātu, mērķtiecīgu visu iesaistīto pušu mijiedarbību un līdzdarbošanos. Tā paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspējas attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.

Par tradīciju ir kļuvusi iespēja parādīt savas ieceres, iesākto darbu skolas Ziemassvētku tirdziņā.

Šī gada 15.decembrī plkst. 12.20 skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki visus interesentus gaidīs skolas otrā stāva foajē, kur tiks prezentēta uzņēmumu produkcija.

SMU konsultants  Mārīte Skrabutena

Reģionālais SMU gadatirgus Aizkrauklē

Šī gada 19.martā Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi ciemojās Aizkrauklē, piedaloties reģionālajā SMU gadatirgū.
20160319_091634 20160319_091710 20160319_091737 20160319_091754

SMU Pļaviņu Zaļajā tirgū

SMU
Š.g. 13.februārī skolēnu mācību uzņēmumi viesojās Pļaviņu Zaļajā tirgū. Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Arī mūsu skolas skolēni iepriecināja Mīlestības dienas tirdziņa apmeklētājus Pļaviņu tirgū… Kā tad viņiem gāja? Neliels uztraukums, uzmundrinoši vārdi, lietus un pirmie ieņēmumi. Galvā virmoja jautājumi: vai viss sanāks, vai kāds nopirks, vai nebūsim centušies veltīgi. Atbildes uz šiem jautājumiem jaunie tirgotāji varēja rast dienas laikā. Preces, ko piedāvāja SMU , bija interesantas, ikdienai noderīgas- gan zāļu tējas, gan rotaslietas, aromātiskās sveces, smaržīgie spilventiņi, latvju rakstu nozīmītes un svečturi. Skolēni bija centušies, tika ieguldīts darbs, lai piedāvātās preces izskatītos kvalitatīvas. Vai Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu biznesa idejas ir veiksmīgas, to spriedīs pircēji. SMU aicina ielūkoties piedāvātajā preču klāstā, jo varbūt tieši tur atradīsiet kādu noderīgu lietu, kas jūsu dzīvi padarīs labāku. Visi kopā jaunajiem uzņēmējiem novēlēsim, lai viņu biznesa idejas turpina attīstīties, pietiek pacietības un izdomas. Lai izdodas arī turpmāk pārbaudīt savu ideju konkurētspēju reālā tirgū, un sacensība ar vienaudžiem ir papildus motivācija izveidot vēl labākus produktus.

Skolas preses ministrija

Pļaviņu novada ģimnāzija – JA Latvija dalībskola

JEL

Uzsākot šo mācību gadu, mūsu skola  kļuva  par JA Latvija (biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija) dalībskolu. Skolēni tika aicināti iesaistīties praktiskās uzņēmējdarbības izglītības programmā, dibinot mācību uzņēmumus.  Rezultātā tika dibināti 10 uzņēmumi, kuros iesaistījās 9., 10. un 11.klases skolēni. 2015.gada 17.decembrī  Pļaviņu novada ģimnāzijā notika arī pirmais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš, kurā skolēni prezentēja savas ieceres un jau paveikto. Tas ir tikai sākums. Ražojot produkciju, skolēni strādā arī ar dažādu dokumentāciju, kuras rakstīšana sagādā pamatīgas problēmas. Tomēr darbs ir uzsākts un tas jāturpina, lai pavasarī, atskatoties uz šo mācību gadu, būtu daudz secinājumu un ieguvumu. Jau pēc pirmā tirdziņa skolēni savās pārdomās ir pozitīvi. Pārsvarā prieks par nebijušu pieredzi, galvenais, pārdoto ražojumu klāstu. Skolēnus sajūsmina fakts, ka viņi var pārdot savus  ražojumus un gūt peļņu. Gribētu citēt SMU „Liesma” dalībnieku viedokli: „Skolēnu mācību uzņēmumu veidošana un savas produkcijas pārdošana ir laba un līdz šim nebijusi pieredze. Kā pozitīvu var atzīmēt savu prasmju pilnveidošanu. Jauki gūt ienākumus. Kā negatīvu var minēt konkurences trūkumu.”

Ja skolēni mācoties pamatskolā spēj formulēt šādu viedokli, ar nepacietību var gaidīt brīdi, kad tiks apgūta ekonomikas mācība vidusskolā.  Mūsu darbs turpinās. Novēlu veiksmi turpmākā darbībā visiem, kuri ir iesaistījušies skolēnu mācību uzņēmumu darbībā. Lai pietiek izturības un pacietības.

 

Pļaviņu novada ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Mārīte Skrabutena

apliecinajumsMūsu skola ir kļuvusi par JA Latvija (Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija) dalībskolu. Tas nozīmē, ka šajā mācību gadā mēs iesaistīsimies praktiskās uzņēmējdarbības izglītības programmā, dibinot mācību uzņēmumus. Tas ļaus attīstīt skolēnos finanšu pratības iemaņas. Par šo iespēju ir izteicies Rīgas 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis: „Vēlreiz pārliecinājos, cik svarīgi vienlaikus ar citām kompetencēm skolēnos attīstīt uzņēmējspējas. Man ir ārkārtīgi liels gandarījums redzēt, ka latviešu dalībnieki it nemaz neatpaliek no Eiropas līmeņa un kvalitātes ziņā pat ierindojas tā augšgalā! JA Latvija ir ļoti patīkams skolas partneris – biedrībai ir instrumenti, resursi, cilvēkresursi un sadarbības partneri, kas sniedz skolēnu izglītībai tādu pievienoto vērtību, ko pati skola nekad nevarēs nodrošināt!”
Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement  Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.
SMU kā mācību metode ir interaktīva mācību metode, kura vērsta uz apzinātu, mērķtiecīgu visu iesaistīto pušu mijiedarbību un līdzdarbošanos. SMU mācību metode ietekmē mācību satura attīstību, kas paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspējas attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.
Veidojot SMU, skolēns iegūst:
▲    zināšanas uzņēmējdarbībā;
▲    pārdošanas prasmi;
▲    prezentēšanas prasmi;
▲    zināšanas par finanšu analīzi;
▲    prasmi plānot savas finanses;
▲    prasmi darboties komandā;
▲    nozīmīgus biznesa kontaktus un piedāvājumus;
▲    iespēju parādīt savas spējas un prasmes citiem;
▲    pieredzi ļoti daudzās dzīves jomās (saskarsmē, organizēšanā);
▲    ierakstu CV;
▲    starptautisku pieredzi un draugus visā pasaulē;
▲    savu peļņu;
▲    uzvaras „garšu”;
▲    iespēju iegūt apmaksātu studiju vietu Biznesa augstskolā Turība;
▲  iespēju iegūt JA Latvija sertifikātu, kas dod priekšrocības, iestājoties vairākās augstskolās.

Mārīte Skrabutena

 
Informācijas avots http://www.jal.lv/SMU