Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: SMU

Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš

17. decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika tradicionālais skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš. Tā ir iespēja skolēniem parādīt savas ieceres, iesākto darbu, gūt jaunas idejas un iedvesmu. Lasīt vairāk…

Skolēnu mācību uzņēmumu pasākums CITS BAZĀRS

52434197_2345520705482689_9144313487210577920_oŠī gada 16. martā mūsu skolas skolēnu mācību uzņēmums ,,Creative screws” piedalījās organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā CITS BAZĀRS, kas norisinājās Aizkrauklē. Šajā uzņēmumā darbojas četras 10. klases meitenes: Sonora Balode, Krista Priede, Alīna Stafetska un Lelde Elīna Pitjukeviča. Pasākumā CITS BAZĀRS varēja apskatīt jauniešu veikumu un dažādas idejas SMU. Meitenes mācījās prezentēt savu darbu, sniegt intervijas, atbildēt uz dažādiem apmeklētāju jautājumiem. Paldies meitenēm par darbu, drosmi un piedalīšanos!

SMU konsultante – Mārīte Skrabutena

Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš

18.decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika tradicionālais skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš. Tā ir iespēja skolēniem parādīt savas ieceres, iesākto darbu, gūt jaunas idejas un iedvesmu. Lasīt vairāk…

Tuvojas beigām mācību gads un noslēgsies darba periods mācību uzņēmumiem

trejsTuvojas beigām mācību gads un noslēgsies darba periods mācību uzņēmumiem. Šajā mācību gadā ir reģistrēti septiņi mācību uzņēmumi, 10.klasē “TREJS”, “Īssavienojums” un “Sirds raksti LV”, 11.klasē uzņēmumi “Liesma3”, “Pļaviņu Rakstu raksti”, “MV” un “Mopītis”. 10.klases SMU darbojās visu mācību gadu, bet 11.klases SMU darbību pārtrauca jau decembrī. Skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki ir piedalījušies dažādās aktivitātēs. 26.oktobrī piedalījāmies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt!”. Tās laikā skolēniem bija iespēja iedvesmoties no Latvijā spilgtākajiem uzņēmējiem un personībām, lai uzdrošinātos izmēģināt spēkus uzņēmējdarbībā vai jebkura cita sava sapņa īstenošanā. 19.decembrī skolā tika rīkots tradicionālais skolas SMU Ziemassvētku tirdziņš. 17.martā mēs apmeklējām reģionālo SMU gadatirgu “CITS BAZĀRS” Aizkrauklē, tajā šogad piedalījāmies kā individuālie vērtētāji. Skolēni vērtēja citus SMU pēc dotiem kritērijiem. Kopsavilkums šim pasākumam var būt fragments no SMU “TREJS” rakstiņa par Aizkraukles tirdziņu: “…. Kopumā tirdziņa apmeklējums bija ļoti interesants, jo redzējām daudz dažādus piemērus, piemēram, kā izskatās gan veiksmīgs noformējums, gan ne tik veiksmīgs”. 30.martā skolēni viesojās Pļaviņu Zaļajā tirgū, kur, neskatoties uz aukstumu, iepazīstināja pilsētas un novada iedzīvotājus ar savu produkciju. Lasīt vairāk.

Skolēnu mācību uzņēmumi Aizkraukles SMU reģionālajā gadatirgū

18.martā Aizkrauklē notika SMU reģionālais gadatirgus. Tajā piedalījās arī mūsu skolas mācību uzņēmumi- “Ledus pils”, “Karsil’’, “Mopītis”,  “Sapņu mednieks’’, “Uzlīmes”.
Paldies skolēniem par drosmi un uzdrīkstēšanos.

SMU konsultants Mārīte Skrabutena

Skolēnu mācību uzņēmumi Jēkabpils SMU reģionālajā gadatirgū

smu

Šī 17. gada februārī Jēkabpilī notika SMU reģionālais gadatirgus. Tajā piedalījās arī mūsu skolas mācību uzņēmums “Liesma2”. Meitenes ar savu preci ieguva videi draudzīga produkta nomināciju.

Apsveicam!

SMU konsultants Mārīte Skrabutena

Pļaviņu novada ģimnāzijā – Ziemassvētku tirdziņš

smu15.decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika Ziemassvētku tirdziņš, kurā varēja nopirkt skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) produkciju. Tajā piedalījās 10. un 11. klases skolēni ar saviem izstrādājumiem, kuri tika darināti SMU programmas ietvaros.

Skolēni bija apmierināti ar pārdoto preču daudzumu un gūto tirdzniecības pieredzi. Bija ieradušies arī viesi. Viņu vidū bija Pļaviņu novada uzņēmēji: Mārtiņš Daģis (SIA Ecos alus darītava “Bursh”), Santa Zālīte (SIA Luste SZ), Andris Zeps (SIA Smaile AZ),  Kārlis Putniņš  (SIA Kamerūns),  Ivans Kononovs  (SIA Pato 1), Anita Jankune  (SIA Savija), Aivars Skābarnieks  (SIA Odzienas muiža).  Sarunājoties ar skolēniem, tika uzdoti jautājumi, sniegti  padomi, izteikti priekšlikumi.

Paldies skolēniem, kuri uzdrīkstējās sākt ko jaunu!

Paldies viesiem par labiem vārdiem un padomiem!

Paldies apmeklētājiem par atbalstu Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumiem!

  SMU konsultante – Mārīte Skrabutena

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš !

smu

Arī šajā mācību gadā Pļaviņu novada ģimnāzijā darbu ir sākuši SMU (skolēnu mācību uzņēmumi). Sadarbība joprojām notiek ar JA Latvija (biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija), joprojām savā darbā pielietojam dažādas mācību metodes. SMU kā mācību metode ir interaktīva mācību metode, kura vērsta uz apzinātu, mērķtiecīgu visu iesaistīto pušu mijiedarbību un līdzdarbošanos. Tā paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspējas attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.

Par tradīciju ir kļuvusi iespēja parādīt savas ieceres, iesākto darbu skolas Ziemassvētku tirdziņā.

Šī gada 15.decembrī plkst. 12.20 skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki visus interesentus gaidīs skolas otrā stāva foajē, kur tiks prezentēta uzņēmumu produkcija.

SMU konsultants  Mārīte Skrabutena

Reģionālais SMU gadatirgus Aizkrauklē

Šī gada 19.martā Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi ciemojās Aizkrauklē, piedaloties reģionālajā SMU gadatirgū.
20160319_091634 20160319_091710 20160319_091737 20160319_091754

SMU Pļaviņu Zaļajā tirgū

SMU
Š.g. 13.februārī skolēnu mācību uzņēmumi viesojās Pļaviņu Zaļajā tirgū. Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Arī mūsu skolas skolēni iepriecināja Mīlestības dienas tirdziņa apmeklētājus Pļaviņu tirgū… Kā tad viņiem gāja? Neliels uztraukums, uzmundrinoši vārdi, lietus un pirmie ieņēmumi. Galvā virmoja jautājumi: vai viss sanāks, vai kāds nopirks, vai nebūsim centušies veltīgi. Atbildes uz šiem jautājumiem jaunie tirgotāji varēja rast dienas laikā. Preces, ko piedāvāja SMU , bija interesantas, ikdienai noderīgas- gan zāļu tējas, gan rotaslietas, aromātiskās sveces, smaržīgie spilventiņi, latvju rakstu nozīmītes un svečturi. Skolēni bija centušies, tika ieguldīts darbs, lai piedāvātās preces izskatītos kvalitatīvas. Vai Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnu biznesa idejas ir veiksmīgas, to spriedīs pircēji. SMU aicina ielūkoties piedāvātajā preču klāstā, jo varbūt tieši tur atradīsiet kādu noderīgu lietu, kas jūsu dzīvi padarīs labāku. Visi kopā jaunajiem uzņēmējiem novēlēsim, lai viņu biznesa idejas turpina attīstīties, pietiek pacietības un izdomas. Lai izdodas arī turpmāk pārbaudīt savu ideju konkurētspēju reālā tirgū, un sacensība ar vienaudžiem ir papildus motivācija izveidot vēl labākus produktus.

Skolas preses ministrija