Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Ekoskola


Ekopadome


Rīcības plāns


Vides novērtējums


Vides kodekss

Pasaules pārtikas diena 2023

IMG-20231016-WA0006 20231016_093325

Šī gada Pasaules pārtikas dienas tēma ir „Ūdens ir dzīvība, ūdens ir pārtika. Neatstāj nevienu aiz sevis”, liekot uzsvaru uz tīra ūdens nozīmi un tā saglabāšanu.

Lasīt vairāk

Ekoskolu apbalvošanas ceremonija

20230913_134832

13. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 96 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tika piešķirts augstākais programmas apbalvojums Ekoskolu vēstnieka statuss, 43 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.
Pļaviņu vidusskola desmito reizi ieguva Zaļo karogu.

Lasīt vairāk

Taupīgi risinājumi mūsu ikdienā

Marta mēnesī IKEA aicināja 1.- 6.klases skolēnus piedalīties konkursā “Taupīgi risinājumi mūsu ikdienā”. Pēc nolikuma tapa 1 minūti garš video, kur mēs dalījāmies pieredzē par resursu taupīšanu mūsu klasē. Prezentēšana, filmēšana un montēšana deva jaunu pieredzi.
Bijām patīkami pārsteigti, saņemot pārsteiguma balvu – Zviedrijas saldo kārumu!

4.a klases kolektīvs

Zemes stunda

Simboliski izslēdzot apgaismoju Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajām vides akcijām. Zemes stunda jau 15 gadus iedvesmo indivīdus, uzņēmumus un organizācijas 190 valstīs un teritorijās rīkoties klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās novēršanai.

Lasīt vairāk

Ūdens diena

“Esi pārmaiņas, kuras Tu vēlies redzēt pasaulē”.

Pasaules Ūdens diena katru gadu tiek svinēta 22. martā. Tā akcentē ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, tā patieso vērtību un to, kā mēs visi kopā varam labāk aizsargāt šo vitāli svarīgo resursu, jo piesārņojums daudzviet rada milzu izaicinājumus nodrošināt cilvēka pamatvajadzību pēc tīra ūdens. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.
Mēs 2. a klases skolēni ļāvāmies jautrajiem eksperimentiem ar ūdeni, paldies dabaszinību skolotājai Ivetai Briedei, ka parādīja mums ūdeni un ūdens īpašības, dažādus eksperimentus – ačgārnie burti, nedziestošā svece, caurais maisiņš, viļņi ūdens glāzē. Mums vislielāko prieku radīja ūdens skaņa, jutāmies kā mazā orķestrī, arī iejutāmies mākslinieku ādā gleznojot hromatogrāfijas stilā.
Skolēnu emocijas pēc nodarbības –
Roberts: “Man ļoti patika glāžu eksperiments un durt maisiņā!”
Renāte: “Bija ļoti forši, gribētu biežāk tā!”
Edvards: “Šī bija labākā stunda!”
Mēs aicinām visus būt zinātkāriem un iepazīt ūdeni, taupiet to, nepiesārņojiet! Un atcerieties, ka nav nekā labāka par tīru dzeramo ūdeni. Vai Tev jau ir sava ūdens pudele?

2. a klase un klases audzinātāja Santa

Meža diena

Apvienoto Nāciju Organizācija 2012. gadā 21. martu pasludināja par Starptautisko mežu dienu, lai veicinātu izpratni par visu veidu mežu nozīmi. Valstis tiek mudinātas organizēt pasākumus un dažādas aktivitātes, kas saistītas ar mežiem, piemēram, koku stādīšanas kampaņas u.c.

Meži dod tik daudz mūsu veselībai! Tie attīra ūdeni, attīra gaisu, uztver oglekli, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām, nodrošina pārtiku, zāles un uzlabo mūsu labklājību. Šo vērtīgo dabas resursu aizsardzība ir mūsu ziņā. Šis 2023. gads aicina dot, nevis tikai ņemt, jo veselīgi meži uzturēs veselus cilvēkus.

Mēs, 4.a klases skolēni, vēlamies putniem dot jaunas mājas, sadarbībā ar mājturības un tehnoloģiju skolotāju Gunti Mozgu, izgatavojām putnu būrus zīlītēm un strazdiem. Putnu būrus uzstādīsim Kriškalnu parkā, ko iekopj biedrība “Kopsolis”.

4.a klases kolektīvs

Ekoskolu Ziemas forums 2023

IMG-20230302-WA0024

Pulcējot dalībniekus no Latvijas Ekoskolām, Valmierā no 24. līdz 26. februārim notika Ekoskolu Ziemas forums 2023.
Foruma intensīvā trīs dienu programma deva lielisku iespēju dalībniekiem apgūt jaunas zināšanas un prasmes nodarbībās un darbnīcās par vides aizsardzību, klimata pārmaiņām, pārtikas sistēmu, kā arī tika iegūta komandas saliedēšanas pieredze.

Lasīt vairāk

9. februāris – Silto džemperu diena

Silto džemperu dienas 2005. gadā aizsāka Ekoskolas Beļģijā, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi – samazināt klimata pārmaiņas. Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk pārvietojoties ar kājām, braucot ar velosipēdu, ēdot vairāk sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku un neradot pārtikas atkritumus, izslēdzot elektroierīces, kad tās netiek lietotas, ziedojot nevajadzīgu apģērbu vai apavus, iestādot koku un ieviešot citus paradumus.
Atbalstot šo iniciatīvu, šogad mūsu skolas skolēni uz improvizētiem kartona džemperīšiem rakstīja savu ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanai, iesēja egļu sēklas, lai sagaidītu stādiņus, ko iestādīt Latvijas zaļās rotas papildināšanai.

2. februāris – Pasaules mitrāju diena

Jau daudzu gadu garumā dažādas dabas un vides aizsardzības organizācijas un izglītības institūcijas rīko dažādas aktivitātes Latvijā ar kopīgu mērķi vairot zināšanas par mitrāju lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, klimata regulēšanā un kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšanā. Šī kampaņa aizsākas 1971. gadā, kad tika pieņemta Ramsāres konvencija par mitrājiem.
Purvi, upes, ezeri, palienes un dīķi – tās ir unikālas dzīvotnes ar lielu augu un dzīvnieku daudzveidību. Mitrāji aizsargā pret ekstremāliem laikapstākļiem, ir pārtikas un kvalitatīvas dzīves resurss, neatsverama ir to loma klimata regulēšanā. Mums jādara viss, lai vairotu izpratni par mitrāju nozīmi, tos atjaunotu un aizsargātu!
Mēs Pļaviņu vidusskolā mācāmies pieņemt apdomīgus lēmumus, rūpējoties par ūdens tīrību, izvēloties videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un izturoties saudzīgi pret mitrāju augiem, dzīvniekiem, kā arī izglītojamies un izglītojam citus.

Vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojums

24. janvārī vārda dienu svinēja Egle, tāpēc šim kokam par godu 2.a un 4.a klases skolēni no 23.-27. janvārim piedalījās LVM Kalsnavas arborētuma rīkotajā vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojumā.
Skolēniem bija sagatavotas 5 aploksnes, katrai nedēļas dienai, kurās skolēni varēja iepazīties ar dienas galveno varoni, kādu egles sugu. Tāpat bija arī dažādi uzdevumi – jāatmin tautasdziesma, jāizgatavo egle no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, jāiesēj pašiem savas egles sēkliņas un vēl daudz un dažādi aktīvi un radoši uzdevumi.
Skolēni pēc aktīvi pavadītās nedēļas atzina, ka piedalīties šādā piedzīvojumā bija ļoti interesanti un izzinoši.