Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Fotogalerija

27. janvāris – Starptautiskā Holokausta piemiņas diena

26. janvārī Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā, LR Izglītības un zinātnes ministriju, muzeju “Ebreji Latvijā” un Latvijas ebreju kopienu, organizēja semināru “Atceroties Starptautisko Holokausta piemiņas dienu”.
Seminārs norisinājās Zviedrijas vēstniecības telpās Rīgā.

Lasīt vairāk

2. februāris – Pasaules mitrāju diena

Jau daudzu gadu garumā dažādas dabas un vides aizsardzības organizācijas un izglītības institūcijas rīko dažādas aktivitātes Latvijā ar kopīgu mērķi vairot zināšanas par mitrāju lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, klimata regulēšanā un kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšanā. Šī kampaņa aizsākas 1971. gadā, kad tika pieņemta Ramsāres konvencija par mitrājiem.
Purvi, upes, ezeri, palienes un dīķi – tās ir unikālas dzīvotnes ar lielu augu un dzīvnieku daudzveidību. Mitrāji aizsargā pret ekstremāliem laikapstākļiem, ir pārtikas un kvalitatīvas dzīves resurss, neatsverama ir to loma klimata regulēšanā. Mums jādara viss, lai vairotu izpratni par mitrāju nozīmi, tos atjaunotu un aizsargātu!
Mēs Pļaviņu vidusskolā mācāmies pieņemt apdomīgus lēmumus, rūpējoties par ūdens tīrību, izvēloties videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un izturoties saudzīgi pret mitrāju augiem, dzīvniekiem, kā arī izglītojamies un izglītojam citus.

Vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojums

24. janvārī vārda dienu svinēja Egle, tāpēc šim kokam par godu 2.a un 4.a klases skolēni no 23.-27. janvārim piedalījās LVM Kalsnavas arborētuma rīkotajā vides izziņas programmas “Egle svin” piedzīvojumā.
Skolēniem bija sagatavotas 5 aploksnes, katrai nedēļas dienai, kurās skolēni varēja iepazīties ar dienas galveno varoni, kādu egles sugu. Tāpat bija arī dažādi uzdevumi – jāatmin tautasdziesma, jāizgatavo egle no otrreizēji izmantojamiem materiāliem, jāiesēj pašiem savas egles sēkliņas un vēl daudz un dažādi aktīvi un radoši uzdevumi.
Skolēni pēc aktīvi pavadītās nedēļas atzina, ka piedalīties šādā piedzīvojumā bija ļoti interesanti un izzinoši.

Sākumskolas skolēniem par Eiropas Savienību

Tā kā viens no Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu programmas komandas uzdevumiem ir īstenot izglītojošus pasākumus izpratnes veidošanai par Eiropas Savienību, tad laikā no 25. novembra līdz 16. decembrim vēstnieku komandas skolēni viesojās Pļaviņu vidusskolas sākumskolas klasēs un vadīja nodarbības par ES un vēlēšanām.

Lasīt vairāk

Melnās kafijas vakars Nacionālās aizsardzības akadēmijā

30. novembris ik gadu ir īpaša diena tiem Pļaviņu vidusskolas skolēniem, kuri turpina stiprināt kādreizējās skolas direktores Edītes Kupčas aizsākto Melnās kafijas vakara tradīciju. Vairākus gadus mūsu skola tiek aicināta uz šo piemiņas pasākumu Nacionālās aizsardzības akadēmijā Rīgā.

Lasīt vairāk

Ceļš uz karjeras izvēli

Intereses un spējas. Kādas ir manas intereses un spējas? Šie ir pirmie jautājumi, kuri palīdz pieņemt lēmumu par profesionālā virziena izvēli nākotnē. Ko es protu, vai manas rakstura iezīmes atbilst izvēlētajam ceļam? Kādas ir manas vērtības, ko par izvēli saka draugi, vai saņemšu atbalstu? Kā es konkurēšu darba tirgū, vai manas cerības atbilst realitātei? Un vēl daudzi jautājumi tiek formulēti brīdī, kad jaunietis ir nākamās profesijas meklējumos. Ar ko sākt? Varbūt atbildes var palīdzēt rast tikšanās ar interesējošās jomas pārstāvi? Šāda iespēja tika piedāvāta Pļaviņu vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņiem 2022. gada 14. novembrī, kad savu izvēli un tās plusus ieskicēja Enia Kaņepēja – Delfi ārzemju ziņu nodaļas žurnāliste, RSU Starptautisko attiecību programmas studente, bet 21. novembrī Elīna Maksimova- sertificēta fizioterapeite.
Lūk, mūsu skolas absolvenšu Enias un Elīnas ieteikumi veiksmīgai profesijas izvēlei:

Ko izvēlēsies Tu?

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīts svinīgs pasākums

Dāvāsim Latvijai mīlestību-
Tā no sentēviem pūrā mums dota.
Un tālo paaudžu mūži un mēs-
Esam Latvijas turpinājums…
(Ārija Āre)

Laikā, kad pelēka zeme un debesis, trīs mūžīgas zvaigznes gaismu Latvijai dedz.

Ar piesprausto sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba un sajūtu, ka Latvija ir mums katram sirdī, 17. novembrī, sagaidot mūsu Valsts dzimšanas dienu, visa skolas saime pulcējās uz svinīgo pasākumu, godinot Latviju 104. gadadienā. Domājot par mūsu valsti un ikkatra nozīmīgumu, klausījāmies 11. klases skolnieču Ievas Ambaines un Antras Čepules konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” darbus. Ar svētku uzrunu klātesošos sveica skolas direktore Ilze Luksa un skolēnu pašpārvaldes prezidente Madara Smirnova. Svētku noskaņu radīja sākumskolas ansamblis (vadītāja Kristiāna Balode) un 12. klases skolēni Gvido Eizāns, Matīss Vasks un Mikuss Krēbss (skolotāja Silga Stučka).

Skolas Atzinības rakstus par godprātīgu, profesionālu, pašaizliedzīgu, atbildīgu un radošu darbu saņēma Pļaviņu vidusskolas skolotāji Ingrīda Bērziņa, Gints Balodis, Kristiāna Balode, Ilze Kunga, izglītības psihologs Dzintra Vanaga, sociālais pedagogs Sanita Fjodorova, direktores vietnieces Lana Ivanova, Vineta Platgalve, Santa Kupča, Jolanta Nīcgale. Par ilggadēju sadarbību un atbalstu skolai pateicāmies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram – majoram Edgaram Kauliņam, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Kinologu nodaļas Zemgales grupas inspektoram kinologam – kapteinim Gintam Vuškānam un dienesta sunim Darvinam, Aizkraukles novada Pašvaldības policijas inspektoram Jegoram Zaharcovam un biedrības “Laime Saimē” valdes priekšsēdētājam Andrim Zepam.

Apzināsimies, ka mums nav nekā lielāka un svētāka par tēvu zemi, par kuru pirms simts gadiem krita Brīvības cīnītāji! Atcerēsimies, ka mēs visi kopā un katrs atsevišķi esam Latvija!

Naudas diena

image001

31. oktobrī Swedbank rīkotajā tiešsaistes iniciatīvā “Naudas diena” piedalījās 2.a, 3.b , 4.a un 4.b klases.
Šajā dienā, trīs mācību stundu garumā, skolēniem bija iespēja interaktīvā, vieglā un aizraujošā veidā uzzināt, kas ir budžets un ar to saistītie jautājumi, un kopā ar Swedbank lektoriem apgūt finanšu pratības pamatlietas – kā tikt pie ieņēmumiem, apsaimniekot savu kabatas naudu un veidot uzkrājumus, kā zināt, cik daudz naudas vajag pirkumiem un citiem izdevumiem. “Naudas dienas” ietvaros, skolēni kopā ar klases audzinātāju, veidoja īstu klases ekskursijas budžetu.
Diemžēl mūsu skolas klases naudas balvu ekskursijai neieguva, taču skolēni joprojām priecājas par izbaudīto muzikālo pārsteigumu dienas beigās – “Bermudu divstūra” koncertu!

Līgatnes izaicinājums

Pirms skolēnu rudens brīvdienām 4. a un 4.b klases skolēni kopā ar audzinātājām un skolotājām Ritu, Kristiānu devās mācību ekskursijā uz Līgatni. Līgatnes dabas takās skolēniem bija iespēja apskatīt, iepazīt un nostiprināt savas zināšanas par dažādām Latvijas savvaļas dzīvnieku sugām, vērot neskartas dabas ainavas, klausīties meža un pļavu balsīs, izstaigāt Gaujas senlejas gravas un paugurus, baudīt mieru un aktīvu atpūtu, kā arī gida vadībā izdziedāt latviešu tautasdziesmas par dzīvniekiem un doties rotaļās.
Ekskursijas turpinājumā devāmies piedzīvojumos koku valstībā- tīklu parkā. Skolēni izbaudīja neatkārtojamu brīvību, pārvarēja baiļu sajūtu un relaksējās!

Sigulda – Vidzemes skaistākā pilsēta

3b_Sigulda

14. oktobrī 3.b klases skolēni devās ekskursijā uz Vidzemes skaistāko pilsētu Siguldu. Tā rudenī ir bagāta ar brīnišķīgiem skatiem. Skolēniem bija iespēja apskatīt vairākus apskates objektus.

Lasīt vairāk