Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Fotogalerija

#uzdāvinidzejoli

“Dzejas dāvināšana ir cilvēcības apliecinājums: tā var stiprināt draudzīgu līdzāspastāvēšanu, sniegt garīgu atbalstu, mierinājumu”,  raksturojot kampaņas “Uzdāvini dzejoli!” aicinājumu, pauž UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa-Sarma.

Kampaņu, kas noris UNESCO Asociēto skolu tīkla 70. gadu jubilejas zīmē, rīko Zbigņeva Herberta fonds (Polijā) sadarbībā ar UNESCO Polijas Nacionālo komisiju.

Lasīt vairāk

“Erudīts 2024” vidusskolēniem

erudits_logo_PV-2024

Direktores vietniece izglītības jomā Lana Ivanova

2024. gada 5. marta pēcpusdienā 9.-12.klašu skolēni pulcējās uz ikgadējo konkursu “Erudīts”. Pirms 30 gadiem, 1994. gadā, direktores vietnieces Inese Saulīte un Vaira Siliņa aizsāka konkursa “Erudīts” tradīciju. Sākotnēji tas bija individuāls konkurss, kurā tika noteikts erudītākais vidusskolēns, bet šogad tika noskaidrota erudītākā 9. – 12. klašu skolēnu komanda. Konkursā piedalījās: 9.a klases komanda “Kazenes” (Beāte, Sofija Anna, Paula Keita, Marta), 9.b klases komanda “Četras devītās” (Elija, Alita, Loreta, Justīne), 9.b klases komanda “Erudītie ezīši” (Artūrs, Gabriels, Amanda, Laima), 10. klases komanda “10 no 10” (Keita Kristiāna, Viviāna, Armands), 11. klases komanda “Quattro” (Anastasija, Kate, Paula Beāte, Reinis), 11. klases komanda “4×4” (Daniels, Lienīte, Katrīna, Artjoms), 12. klases komanda “Kukainīši” (Antra, Adriāna, Kristīne, Vendija), 12. klases komanda “Mānija” (Nikola, Linards, Madara, Gundars).

Lasīt vairāk

Skanēt skan, vizēt viz

23. februārī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņš devās uz Lēdurgu, lai piedalītos Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku 2024” ( PEPT) Piedaugavas un Vidzemes piejūras reģionālajā sarīkojumā/skatē “Skanēt skan, vizēt viz”. Tās galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad. Lēdurgas Kultūras namā skanēja, vizēja, dūca un smaržoja. Bērni un jaunieši dalījās ar savām iemaņām, stāstiem, dziesmām un melodijām, bagātinot savu pieredzi. Starp uzstāšanās reizēm, bija iespēja darboties dažādās darbnīcās, apgūstot jaunas prasmes un sirsnīgi izdejoties dančos. Folkloras pulciņa dalībniekiem – Montai Ernei, Rebekai Ernei, Endijai Krastiņai, Lindai Kukulei, Hermīnei Folkmanei, Kaivai Avotiņai un Teodoram Kotinam šī bija pirmā uzstāšanās lielāka mēroga pasākumā. Skatē iegūts 2. pakāpes diploms.

Foto: Ginta Zīverte

Folkloras pulciņa skolotāja Kristīne Rulle

Februāra tradīcijas turpinot…

Žetona vakars 2024


2024. gada 3. februāris, diena pārdomu pilnu seju gruntē audeklu vakara zīmēšanai. Tas nenovēršami tūdaļ notiks – mirklis, kad tiks ņemta ota, lai nupat svaigi gruntētā audeklā iezīmētu gaismas stundās dzīvoto, justo, sāpēto, laimē dzirksteļojošo un arī to, kas vienkārši palaists garām.

Skaidrs ir tas, ka gleznā “2024. gada Žetona vakars” iemūžinātajā neko vairs nevarēsim ne papildināt, ne aizkrāsot ciet, ne uzgleznot veiksmīgāk. Lai kā arī gribētos.

Lasīt vairāk

SMU skolā

SMU jeb Skolēnu Mācību Uzņēmumi ir Junior Achievement Worldwide izstrādāta un Junior Achievement Latvija adaptēta programma, praktiskā mācību metode. Tās mērķis ir veicināt un pilnveidot skolēnu personīgās īpašības un prasmes, kas attīsta radošu domāšanu, uzņēmību, laika plānošānas iemaņu attīstību, mērķu izvirzīšanas un sasniegšanas pratību. Skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu kā efektīvu mācību metodi Latvijā atzīst Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. (informācijas avots https://jalatvia.lv/SMU )

Lasīt vairāk

Dalība Nacionālajā debašu turnīrā

25. novembrī Pļaviņu vidusskolas skolēni: Laima Silasproģe, Marta Ozoliņa, Artūrs Duntavs, piedalījās biedrības “Debašu centrs” organizētajā Nacionālajā debašu turnīrā, kas norisinājās Iecavas vidusskolā.
Debašu turnīrā piedalījās 140 dalībnieki no 18 Latvijas skolām.

Laima, Marta un Artūrs pārstāvēja Pļaviņu vidusskolu pamatskolu grupā, mērojoties spēkiem ar komandām no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas un Liepājas Raiņa vidusskolas.

Lasīt vairāk

Latvijas neatkarības proklamēšanas šaha turnīrs

Svētdien, 19. novembrī, Aizkraukles sporta centrā notika šaha turnīrs. Tas bija vērienīgākais turnīrs mūsu novadā pēc, “Covid -19″ pandēmijas, kas veltīts šahista Imanta Lūša piemiņai. Turnīra mērķis bija popularizēt šahu novadā, pilnveidot šaha cienītāju meistarību, ticību sev un gūt panākumus.
Dalībnieki tika apbalvoti vairākās kategorijās, kas deva iespēju jebkuram dalībniekam cīnīties par kausiem, diplomiem un medaļām.
Turnīrā piedalījās Reinis Briežkalns (5.a) un Grigorijs Bērziņš (1.a).
Iesācēju grupā godalgotu vietu ieguva Grigorijs. Viņš bija visjaunākais dalībnieks.
Paldies skolēniem par piedalīšanos turnīrā! Paldies vecākiem par atbalstu!

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Ierindas skate 2023


Lāčplēša diena ir viena no tām nedaudzajām mūsu atceres dienām, kad svinam uzvaru, nevis pieminam sakāvi.

Lāčplēša diena ir uzvaras diena. Latvijas galvaspilsētas brīvības atgūšanas diena un latviešu cīnītāju piemiņas diena. 1919. gada novembrī mūsu karavīri ne tikai atbrīvoja Rīgu, guva uzvaru pār pretinieku, bet arī ieviesa pārliecību par saviem spēkiem visu latviešu sirdīs.

Tradicionāli par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai, mūsu skolā notiek ierindas skate, kurā klases un komandieri sacenšas ierindas mācībā.

Lasīt vairāk

SEB Skolu vēstnešu programmas atklāšana

11. klases skolēni – Anastasija Gorpeņuka, Kate Kondrāte un Rainers Pakers-Gasperovičs ir iekļuvuši to 124 Latvijas jauniešu skaitā, kuri šogad tika uzņemti SEB Skolu vēstnešu programmā. 10. novembrī viņi piedalījās programmas atklāšanas pasākumā, kas notika SEB Global Services ēkā, Rīgā.

Lasīt vairāk

Tikšanās Pļaviņās – Latvijas armijas šūpulī

Novembris ir mūsu Latvijas svētku mēnesis, kad svinam savas valsts dzimšanas dienu, tas ir laiks, kad Lāčplēša dienā un Melnās kafijas vakarā pieminam Brīvības cīņās kritušos karavīrus.
9.b klase 6. novembrī piedalījās Klintaines bibliotēkas organizētajā pasākumā “Tikšanās Pļaviņās – Latvijas armijas šūpulī”, kurš norisinājās ēkā, kur 1919. gadā Brīvības cīņu jeb Neatkarības kara laikā atradās Austrumu frontes štābs un ģenerālis Jānis Balodis uzņēmās Latvijas Nacionālās armijas virspavēlniecību.
Ar skolotājas Silgas Stučkas palīdzību bijām sagatavojuši priekšnesumu, kura programmu veidoja latviešu tautas dziesmu lasījums un dziesmas “Div’ dūjiņas gaisā skrēja” Dāvja Cimzes apdarē un Zigmāra Liepiņa komponētā “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”.
Pasākuma laikā ieskatu par Latvijas vēsturi sniedza skolotāja un mūsu klases audzinātāja Iveta Krastiņa, bet pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns dalījās atmiņās par sava “veconkuļa”, Lāčplēša kara ordeņa kavaliera un, savulaik arī Pļaviņu vidusskolas skolotāja, Pētera Lapaiņa, dzīves stāstu.

9. b klases skolniece Justīne Riekstiņa