Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: dziedošā klase

Konkurss „Dziedošā klase 2019”

Pienācis pavasaris, kas vēsta, ka ir pienācis laiks noskaidrot šī gada “Dziedošo klasi”. Konkursantu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija: I. Siliņš, A. Davidova, K. Rulle, K. Ginaite, M. Dauškane. Lasīt vairāk…

konkurss “Dziedošā klase”

Nāc kopā ar mums, modināsim pavasari! Dzelteno saulīti ar smaidiem, lai spoži stariņi tai! Sanāksim kopā, izplaucēsim pumpurus un ziedus! Noglāstīsim, sasildīsim, zemi no miega modināsim, lai dzīvā radībiņa sajustu, ka laiks lēkt, rāpot un čivināt!
Tas taču tik vienkārši ir, smaidi, priecājies un dziedi! Paskaties, un viss jau gaida, lai no miega pamostos! Nāc, kopā nāc! Nāc un dziedāt sāc! Nāc skaties, mums viss izdosies!
Un mums tiešām izdevās 9.martā pieskandināt skolas Svinību zāli, kad notika ikgadējais konkurss klasēm „Dziedošā klase”. Šogad, skolas jubilejas gadā, arī žūrija bija īpaša – tie bija skolas dažādu gadu absolventi – Imants Siliņš, Mārīte Dauškane, Astrīda Davidova, Kristīne Rulle, Kristīne Ginaite.
Klašu izvēlētais repertuārs bija ļoti daudzveidīgs gan muzikālajās noskaņās, gan paustajās domās, tāpēc žūrijai bija grūti vienoties par labākajiem priekšnesumiem. Tomēr, kā jau katrā konkursā ir uzvarētāji un zaudētāji, tā arī šeit kāds bija skanīgāks, atraktīvāks un saliedētāks. Pēc visu punktu saskaitīšanas 1.-4.klašu grupā visaugstāko vērtējumu ieguva 3.b klase ar dziesmu „Kad mazā sirsniņa lūdz” (audzinātāja Sarmīte Meldere), 5.-7. klašu grupā nepārspēti palika „Jautrie pavāri” 5.b klases izpildījumā (skolotāja Ingrīda Bērziņa), bet 8.-12. klašu grupā ar teatralizētu priekšnesumu izcēlās dziedošā 12. klase, kas mums visiem atgādināja, ka esam „Made in Latvia”. Ar pārējiem rezultātiem var iepazīties šeit.
Lai gan uzvarētājs ir tikai viens, tomēr katrs no mums var būt gandarīts, ka ir sev un citiem izdevies radīt prieku, pārkāpt vēl kādam „negribu, neprotu” un pierādīt, ka dziedāt var visi.
Lai mums visiem patīkamiem mirkļiem piepildīts skolas jubilejas gaidīšanas laiks!

Preses ministrija.

Dziedošā pēcpusdiena Pļaviņu novada ģimnāzijā”

notsPar spīti laikapstākļiem, kas mūs pārsteidza 31. marta rītā, svinību zāles sienas sildīja gaišas un mainīgas melodijas, jo norisinājās gadskārtējais konkurss “Dziedošās klases 2017″. Kā jau katru gadu, klases sacentās 3 klašu grupās: 1. – 4. klases, 5. – 8. klases, 9. – 12. klases. Liela konkurence bija katrā no klašu grupām. Šogad konkurss norisinājās vienā kārtā. Gan skolotāji, gan skolēni bija apmierināti par šo jauninājumu. Konkursā klases savus priekšnesumus sniedza par dažādām tēmām -  par profesijām, nākotnes un tagadnes sapņiem, pavasari, patriotismu un košumiem! Tikpat koša kā dziesma bija arī žūrija, kuras sastāvā šogad bija: Astrīda Davidova, Imants Siliņš, Sanita Fjodorova, Kristīne Rulle un Kristīne Ginaite.

Vieglā un gaisīgā noskaņā kā pieneņpūkas pavasara vējā izskanēja dziesma „Pieneņpūka” 1.a klases priekšnesumā. 1.b klase jau iepazinusi visus skolā darāmos darbus (un arī nedarbus), tādēļ viņu priekšnesumā dziesma „Uz skolu” skanēja īpaši jautri. Kurš gan  nezina vienmēr optimistisko lācīti Vinniju Pūku! 2.a klases izpildītā „Dziesmiņa par lācīti” mums atgādināja par šo mīļo draugu. Sākumskolas skolēniem pēc blēņām un nerātnībām kabatā nav jāmeklē, reizēm savās kabatās viņi var atrast neiedomājamas lietas. 2.b klase dziesmā „Kabata” gribēja kabatās paslēpt sauli un mēnesi. Ja noskaņojums ir sevišķi labs, šķiet, ka dzied visa pasaule.  Dziedāšanas prieku parādīja 3.a klase ar dziesmu „Lai skan!”  Saka, ka eņģeļu klātbūtni visciešāk var izjust Ziemassvētku laikā. Lai arī pavasaris, tomēr klausoties dziesmu „Divi eņģeli” 4.a klases izpildījumā, katrs no klausītājiem varēja aizdomāties par savu sargeņģeli, kas pavada ikdienā. Skanot dziesmai „Lai burvji buras”, tā vien gribējās iejukt galma balles pilī kopā ar prinčiem un princesēm no 4.b klases.
Lai skolas gaiteņos valdītu kārtība, savas nekārtības 5.a klase sarīkoja uz skatuves ar dziesmu “Jampadracis”. Taču 5.b klase iegrima sirsnības pilnā vētrā dziesmā „Es vēlos”. 6.a klase mūs ienesa jau zināmos ritmos ar dziesmu “Debesi iekrita tevī”. 6.b klase radīja laimes pārpilnības sajūtu, atklājot gan savus priekus, gan bēdas dziesmā “Stāsti man”. 7.a klase caur dziesmu “Mafija” parādīja citu cilvēku ikdienu, taču 7.b klase dziedāja par steidzīgo ikdienas rutīnu skolā un darbā dziesmā “Laikam laika nav”. 8.a klase ar dziesmu “Tikai vienu reizi” stāstīja par to, cik svarīgs ir katrs brīdis, ko pavada kopā ar saviem mīļajiem, jo tas notiek tikai vienu reizi. 8.b klase pievēršas aktīvam dzīvesveidam, to viņi mums pierādīja dziesmā “Es skrienu”. 9.a klases priekšnesums  aizsniedza mūsu sirdis ar patriotisko dziesmu “Par Latviju”. 9.b klase dzīvo daudz tālāk nekā mēs, to viņi lika saprast caur dziesmu “Jauna ēra”. 10. klase dziedāja par to, kāda ir viņu ikdiena, esot pirmo gadu vidusskolā ar dziesmu “Dzīve kā košums”. 11. klase stāstīja par to, kā viņiem izdodas tikt cauri savai dzīvei ar dziesmu „Omnibuss”.

Finālā piedalījās katras klašu grupas 1. un 2. vietas ieguvēji. Par uzvaru konkursā cīnījās 2.a, 4.b, 5.b, 8.a, 9.a un 11. klases. Un uzvaras laurus finālā plūca 9.a klase. Astrīda Davidova īpaši uzrunāja 2.a, 3.a, 5.a, 5.b, 8.a, 9.a, 9.b un 11.klasi, uzaicinot tās uz interešu izglītības kolektīvu koncertu 26. maijā Klintaines estrādē.

 Mūsu skolā ir ne tikai dziedoši tās audzēkņi, bet arī skolas skolotāji, kuri apvienojās kopīgā dziesmā “Dziesma par laimi”.

Paldies skolēniem par dalību, skolotajiem- par izturību, bet organizatoriem – par pārdomāto konkursa norisi. Tiekamies nākamajā mācību gadā!

 Skolēnu pašpārvaldes Kultūras ministre Anete Bite un  ministres vietniece Liene Lakstīgala

Konkursa “Dziedošās klases ’2017″ norise fotogrāfijās:

Konkursa „Dziedošā klase” 2016 gada finālisti noskaidroti!

nots1.aprīlī, kas visā pasaulē zināma kā Joku un Smieklu diena, Pļaviņu novada ģimnāzijā tika veltīta tikai dienas pirmā puse, jo pēcpusdienā klasēm, kuras bija izcīnījušas tiesības piedalīties konkursa „Dziedošā klase” II kārtā, joki vairs nebija prātā.
Atbilstoši konkursa nolikumam klases sacentās trijās grupās. Kā pirmie savu sniegumu un sacensības par tiesībām piedalīties finālā, uzsāka 2.-4.klašu grupa.  II kārtā piedalījās 2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 4.a un 4.b klases. Žūrijai, kurā šoreiz darbojās Pļaviņu novada ģimnāzijas direktore Rita Pole, Pļaviņu novada ģimnāzijas sociālais pedagogs Sanita Fjodorova, Pļaviņu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līva Kotina, Pļaviņu kultūras centra direktore Astrīda Davidova un Pļaviņu novada domes deputāts, futbola treneris un mūziķis Imants Siliņš, bija patiess prieks un gandarījums par jaunākās konkursantu grupas sniegumu. Visas dziedošās klases jaunākajā grupā bija no sirds gatavojušās, ko pierādīja pozitīvā attieksme un vēlēšanās nodziedāt savu izvēlēto dziesmu vislabāk. Klases audzinātājas bija likušas lietā visu savu radošo izdomu un kopā ar bērniem rādīja brīnišķīgu sniegumu. Dziesmas bija dažādas – jautras un uz nopietnām domām vedinošas, bet visas – latviešu komponistu, kā jau to paredz konkursa nolikums.
Ļoti sīvā dziedošā cīņā  no II kārtas uz finālu tika izvirzītas :
I vieta 4.a klase – audzinātāja Ineta Reitere
II vieta 4.klase – audzinātāja Kristiāna Balode
III vieta 2.b klase – audzinātāja Sandra Fišmeistare
Pēc neliela atelpas brīža žūrija turpināja darbu, jo ar saviem priekšnesumiem uzstājās 5.-8. klašu un 9.- 12.klašu grupas dalībnieces.
Pamatskolas grupā savu sniegumu rādīja 6.b, 7.a, 8.a un 8.b klases. Līdzīgi kā sākumskolas  arī šajā grupā dziesmu izvēle klasēm bija ļoti dažāda. Skatītāji un arī žūrija piedzīvoja dažādas emocijas. 6.b klase ar V.Vētras dziesmu „Māmiņai” ne vienam vien žūrijas pārstāvim lika noraust pa asarai, bet 7.a klase jau dažas minūtes vēlāk ar savu dziedājumu aicināja mūs izbaudīt R.Paula dziesmas „Par pēdējo lapu” ritmiskumu un azartu.
Žūrijas secinājumi? Dažbrīd jābūt drosmīgākiem, azartiskākiem un atraisītākiem. Klasēm pārdomāti tērpi, kustības.
5.-8.klašu grupas klases finālistes ir:
I vieta 7.a klase – audzinātāja Olga Krasutina
II vieta 6.b klase – audzinātāja Ilze Luksa
III vieta 8.a klase – audzinātāja Velta Rulle
Konkursa II kārtas noslēgumā uzstājās vispieredzējušākā grupa – 9.-12.klases. Žūrija vērtēja 9.a, 9.b, 10. un 11.klašu sniegumu, taču jāteic, ka šoreiz  neviena klase netika izvirzīta uz fināla sacensībām. Lai arī 9. klases bija ņēmušas vērā I kārtā saņemtos aizrādījumus par nepilna kolektīva uzstāšanos, tomēr šoreiz iespēju dziedāt finālā liedza nedroša uzstāšanās, nepārdomāta dziesmas izvēle. 11. klases sniegums žūrijas skatījumā bija meiteņu mēģinājums iziet no situācijas (dziedot pagājušā gada konkursa dziesmu), kad klases puiši  neierodas uz konkursu. Interesants bija 10.klases sniegums, kur tiešām varēja dzirdēt puišu balsis un priecēja klases skaitliskais vairākums, kā arī vizuālais noformējums. Žūrijas vēlējums vecākajai grupai bija pamācīties ar kādu atdevi un attieksmi konkursam gatavojas sākumskolas skolēni. Ja esi izcīnījis tiesības cīnīties nākamajā kārtā, tad pierādi sevi!
Paldies klasēm, kuras nepiedalīsies finālā tika izteikts ar salduma balvu un klases audzinātajiem ar pavasara ziediem. Konkursa II kārtas noslēgumā uz podestiem kāpa klases finālistes un vēlreiz izskanēja 5.-8. klašu grupas uzvarētājas 7.a klases izvēlētā dziesma, tikai šoreiz solo dziedāja žūrijas pārstāvji Astrīda Davidova un Imants Siliņš.
Uz tikšanos 6.maijā -  konkursa „Dziedošā klase” finālā!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Konkursa „Dziedošā klase” I kārta

nots29.janvārī izskanēja mūsu skolas 1.-12.klašu konkursa „Dziedošā klase” I kārta.
Žūrija vērtēja visu klašu uzstāšanos un jāteic, ka tas nebūt nebija viegli, jo atsevišķās klašu grupās konkursantu sniegums bija ļoti labs un rezultātu atšķirība bija minimāla.
Priecēja 1.- 4.klašu  vokālais skanējums, pozitīvā attieksme un prasme radīt noskaņojumu savas uztāšanās laikā. 5.-8. un 10.-12. klašu grupās kā pozitīvu var minēt darbu pie atbilstošā vizuālā noformējuma, kā arī izaugsmi skatuves kultūras jomā. Protams, žēl, ka vidusskolas posmā izpalika 12.klases dalība, kas mazināja konkurenci 9.-12.klašu posmā.
Gatavojoties konkursa II kārtai, kura plānota  1.aprīlī , konkursa žūrija iesaka joprojām saglabāt labo tradīciju, ka klase uzstājas kopā ar savu klases audzinātāju. Paldies Ilonai Lazdai, Sandrai Fišmeistarei, Gintam Balodim, Olgai Krasutinai, Ievai Volanei un Silgai Stučkai par atraktivitāti un līdzdarbošanos! Paldies arī visiem pārējiem klašu audzinātājiem, kuri savu pozitīvo atbalstu un rūpes par saviem audzināmajiem ne mazāk izrādīja būdami skatītāju rindās!  Žūrija novēl sasparoties 9.klasēm un 11.klasei, kuras konkursā ceram redzēt skaitliski jau lielākā sastāvā.
Vēlam klasēm veiksmīgu dziesmu izvēli un gatavošanos konkursa II kārtai, kurā jādzied jau cita latviešu komponista sacerēta dziesma. Varbūt ar savu izvēli sveiksim Raimondu Paulu viņa lielajā jubilejā?!
Uz konkursa „Dziedošā klase” II kārtu 1.04.2016. izvirzītas:
1.-4.klašu grupā -  visas klases
5.-8.klašu grupā –  1.vieta -  8.a
2.vieta – 7.a
3.vieta – 6.b un 8.b
9.-11.klašu grupā –  1.v.  – 10.klase
2.vieta – 9.b klase
3.vieta – 9.a un 11.klase

Žūrijas vārdā –  direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Klāt ikgadējā konkursa „Dziedošā klase” I kārta !

nots

 

29.janvārī  skolas svinību zālē  konkursa žūrijai savu priekšnesumu rādīs un savā starpā sacentīsies visi mūsu skolas klašu kolektīvi.

I kārtas klašu uzstāšanās secība:
12.45  - 1.- 4.klases
13.30 -  5.- 6.klases
14.20 -  7.- 8.klases
15.00 – 9.- 12.klases

Būsim organizēti un savstarpēji pieklājīgi  visa konkursa norises laikā, atbalstīsim viens otru un turēsim īkšķus par saviem favorītiem!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Par dziesmām un dziedāšanu

Pavasaris ir dziesmu gadalaiks. Putni laidelējas pāros – zvirbuļi trokšņo un ķildojas, zīlītes un dzeltenās stērstes skandina savu dziesmiņu. Laukos vītero cīruļi, bet applūdušās pļavās, priecīgi saukdamas, rotaļājas ķīvītes. Baloži dūdo, strazdi svilpo, visi dziedātājputni skandina savas dziesmas. Bet ko dzied Pļaviņu novada ģimnāzijā?
2015 .gada 8. maijā mūsu skolā notika konkursa “Dziedošā klase” 2. kārta, kur noskaidrojām Pļaviņu novada ģimnāzijas skanīgākās klases. Skolēni rādīja savas dziedāšanas prasmes, tērpu izvēli, kā arī radošo pieeju dziesmas izpildījumam, lai apvienotos vienā veselā – vienā dziedošā klasē! Otrās kārtas finālisti bija ļoti skanīgi, tāpēc arī žūrijas locekļiem nācās kārtīgi pastrādāt, lai izvērtētu nu jau 2 dziesmas latviešu valodā un latviešu komponistu sacerētas. Klausoties tās, daudzus skatītājus pārņēma jaukas emocijas, patīkamas asociācijas, pārdomas. Prieks par mazajiem dziedātājiem, kuri bija krāsaini, skanīgi un pozitīvi savā dziedājumā – 3.a klasei godpilnā 3. vieta ( R.Pauls/ G. Račs “Lidojums ar gaisa balonu” un dziesma “Vēja krāsa”). Bet 5. b klase ar Jāņa Stībeļa dziesmu “Glāze piena” un A.Freidenfelda dziesmu “Labvēlīgais tips” ieguva 2. vietu šajā konkursā, dodot enerģijas lādiņu laikā, kad pavasaris vēl kavējas. Arī 3. b klasei veiksmīgs starts konkursā un 2.vieta par dziesmām “Banāns”(G.Račs/R.Pauls) un “Ti- ti” (J.Strazds/I.Kurpnieks). Paldies arī citām klasēm par oriģināliem un pārdomātiem tērpiem, savstarpējo sadarbību, par pārdomātu un aizrautīgu priekšnesumu, kas, iespējams, iedvesmos citus dziedātājus arī turpmāk piedalīties skolas konkursā “Dziedošā klase”. Tomēr vislielākais paldies un lielākais punktu skaits 7. a klasei par dziesmām “Neskaties pulkstenī” (R.Pauls/G.Račs) un “Negaisa laikā’ (J.Karlsons/I.Binde). 7.a klasi varam saukt par visskanīgāko Pļaviņu novada ģimnāzijā!
Dziesma ir māksla. Māksla, kuru var izdziedāt, izjust un izstarot. Dziesma ir garīgā spēka avots, spēka avots mums katram. Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās “Dziedošās klases” konkursā – klašu audzinātājiem , dziedātājiem un atbalstītājiem. Lai labi skan arī turpmāk!

Preses ministrija

Dziesmas nes pretim pavasarim!

notsIr atnācis pavasara otrais mēnesis- aprīlis, kad varam vērot, kā mostas daba, zeme sāk zaļot, smaržot un ziedēt. Atdzīvojas itin viss! Ūdens upītēs čalo, skaisti plaukst zilās vizbulītes un silpurenes. Rīta rāmais vējš maigi šūpo bērzu galotnes…Visur ir dzirdama putnu čivināšana, to skaistās dziesmas.
Arī Pļaviņu novada ģimnāzija aprīli ieskandina ar dziesmām. Šā gada 2. aprīlī skolā notika konkurss ‘’Dziedošā klase’’, kas ir lieliska iespēja klasei būt kopā, apgūt skatuves mākslas kultūru un vienoties kopējā dziesmā, sev tuvā dziemā. Katras klases izvēlētā dziesma bija atbilstoši piemeklēta un interesanti „iepakota”. Jauks pārsteigums žūrijai un skatītājiem bija pirmo klašu priekšnesums, daudzu konkursantu tērpu izvēle, dziesmu „kustīgais „ izpildījums uz skatuves. Prieks bija redzēt arī klases audzinātājas uz skatuves, kas noteikti deva iedvesmu , lielu sparu mazajiem izpildītājiem. 1. a klase ar dziesmu ‘’Muzikanti’’(klase-orķestris un smaids, smaids, smaids) un 1. b klase ar dziesmu ‘’Kā rūķītis stādīja konfektes’’ (gardi dziesmas aksesuāri un prieks sejās) cīnīsies nākamajā kārtā, kas būs jau pavisam drīz. 3. a klase ar dziesmu ‘’Lidojums ar gaisa balonu’’ un 3. b klase ar dziesmu ‘’Banāns’’ arī startēs konkursa otrajā kārtā. Lai mazajiem dziedātājiem veiksme un izdošanās! Sākumskolas dziedošo klašu priekšnesumus patiesi varēja baudīt ar pavasarīgu smaidu sejā! 5. b klases dziesma ‘’Tu mana ģeometriskā’’(izcili vizuālie papildinājumi un klases audzinātājas solo), 6. b klase ar dziesmu ‘’Sekundes’’(lieliskas kustības un piemēroti tērpi) un 7. a klases dziesma ‘’Neskaties pulkstenī’’(teatrāli-muzikāls, pozitīvi uzlādējošs skanējums) pēc žūrijas kritērijiem saņēma visaugstāko punktu skaitu, kas dod iespēju arī šīm klasēm gatavoties tālākām dziesmu kaujām- šīm klasēm bija skanīgi, pārdomāti, saulaini priekšnesumi…gluži tāpat kā pavasaris. Arī paši vecākie mūsu skolas jaunieši- vidusskolēni ‘’Dziedošās klasēs ‘’ piedalīsies ar dziesmām ‘’Dzeltenie aizkari’’(10.klase) un ‘’Labradors’’(11.klase). Klases varam paslavēt par to noformējumu un vokālu, par iespēju pārliecināties, ka mūzika patiešām ir visas cilvēces kopīgā, savstarpējā valoda.
Mūzika ir dvēseles dziesma, dziesma ir dvēseles mūzika, kas spēj uzburt tik daudz dažādu emociju. Kādam tas izdevās! Tā spēj izstarot prieku, bēdas, spēj aizdzīt nogurumu, vai arī tieši otrādi – paraut aiz emociju aukliņas un likt raudāt. Dziema ir tik dažāda, ka grūti pat noticēt, ka tā rodas tikai no septiņām notīm. Taču ne katram ir pa spēkam šo mūziku aiznest līdz klausītājiem.
Paldies par piedalīšanos konkursā visām klasēm! Vēlēsim veiksmi izvirzītajām klasēm nākamajā kārtā, jau finālā, kur uzzināsim, kura ir Pļaviņu novada ģimnāzijas skanīgākā, saliedētākā un izturīgākā klase!

Preses ministrija

Pļaviņu novada ģimnāzijā norisinājies konkurss „Dziedošā klase”

Vidusdaugavas televīzijas sižets:

Konkurss “Dziedošā klase” 2.kārta

12849773361517Konkursa 2.kārtas norise fotomirkļos