Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Dziedošā pēcpusdiena Pļaviņu novada ģimnāzijā”

notsPar spīti laikapstākļiem, kas mūs pārsteidza 31. marta rītā, svinību zāles sienas sildīja gaišas un mainīgas melodijas, jo norisinājās gadskārtējais konkurss “Dziedošās klases 2017″. Kā jau katru gadu, klases sacentās 3 klašu grupās: 1. – 4. klases, 5. – 8. klases, 9. – 12. klases. Liela konkurence bija katrā no klašu grupām. Šogad konkurss norisinājās vienā kārtā. Gan skolotāji, gan skolēni bija apmierināti par šo jauninājumu. Konkursā klases savus priekšnesumus sniedza par dažādām tēmām -  par profesijām, nākotnes un tagadnes sapņiem, pavasari, patriotismu un košumiem! Tikpat koša kā dziesma bija arī žūrija, kuras sastāvā šogad bija: Astrīda Davidova, Imants Siliņš, Sanita Fjodorova, Kristīne Rulle un Kristīne Ginaite.

Vieglā un gaisīgā noskaņā kā pieneņpūkas pavasara vējā izskanēja dziesma „Pieneņpūka” 1.a klases priekšnesumā. 1.b klase jau iepazinusi visus skolā darāmos darbus (un arī nedarbus), tādēļ viņu priekšnesumā dziesma „Uz skolu” skanēja īpaši jautri. Kurš gan  nezina vienmēr optimistisko lācīti Vinniju Pūku! 2.a klases izpildītā „Dziesmiņa par lācīti” mums atgādināja par šo mīļo draugu. Sākumskolas skolēniem pēc blēņām un nerātnībām kabatā nav jāmeklē, reizēm savās kabatās viņi var atrast neiedomājamas lietas. 2.b klase dziesmā „Kabata” gribēja kabatās paslēpt sauli un mēnesi. Ja noskaņojums ir sevišķi labs, šķiet, ka dzied visa pasaule.  Dziedāšanas prieku parādīja 3.a klase ar dziesmu „Lai skan!”  Saka, ka eņģeļu klātbūtni visciešāk var izjust Ziemassvētku laikā. Lai arī pavasaris, tomēr klausoties dziesmu „Divi eņģeli” 4.a klases izpildījumā, katrs no klausītājiem varēja aizdomāties par savu sargeņģeli, kas pavada ikdienā. Skanot dziesmai „Lai burvji buras”, tā vien gribējās iejukt galma balles pilī kopā ar prinčiem un princesēm no 4.b klases.
Lai skolas gaiteņos valdītu kārtība, savas nekārtības 5.a klase sarīkoja uz skatuves ar dziesmu “Jampadracis”. Taču 5.b klase iegrima sirsnības pilnā vētrā dziesmā „Es vēlos”. 6.a klase mūs ienesa jau zināmos ritmos ar dziesmu “Debesi iekrita tevī”. 6.b klase radīja laimes pārpilnības sajūtu, atklājot gan savus priekus, gan bēdas dziesmā “Stāsti man”. 7.a klase caur dziesmu “Mafija” parādīja citu cilvēku ikdienu, taču 7.b klase dziedāja par steidzīgo ikdienas rutīnu skolā un darbā dziesmā “Laikam laika nav”. 8.a klase ar dziesmu “Tikai vienu reizi” stāstīja par to, cik svarīgs ir katrs brīdis, ko pavada kopā ar saviem mīļajiem, jo tas notiek tikai vienu reizi. 8.b klase pievēršas aktīvam dzīvesveidam, to viņi mums pierādīja dziesmā “Es skrienu”. 9.a klases priekšnesums  aizsniedza mūsu sirdis ar patriotisko dziesmu “Par Latviju”. 9.b klase dzīvo daudz tālāk nekā mēs, to viņi lika saprast caur dziesmu “Jauna ēra”. 10. klase dziedāja par to, kāda ir viņu ikdiena, esot pirmo gadu vidusskolā ar dziesmu “Dzīve kā košums”. 11. klase stāstīja par to, kā viņiem izdodas tikt cauri savai dzīvei ar dziesmu „Omnibuss”.

Finālā piedalījās katras klašu grupas 1. un 2. vietas ieguvēji. Par uzvaru konkursā cīnījās 2.a, 4.b, 5.b, 8.a, 9.a un 11. klases. Un uzvaras laurus finālā plūca 9.a klase. Astrīda Davidova īpaši uzrunāja 2.a, 3.a, 5.a, 5.b, 8.a, 9.a, 9.b un 11.klasi, uzaicinot tās uz interešu izglītības kolektīvu koncertu 26. maijā Klintaines estrādē.

 Mūsu skolā ir ne tikai dziedoši tās audzēkņi, bet arī skolas skolotāji, kuri apvienojās kopīgā dziesmā “Dziesma par laimi”.

Paldies skolēniem par dalību, skolotajiem- par izturību, bet organizatoriem – par pārdomāto konkursa norisi. Tiekamies nākamajā mācību gadā!

 Skolēnu pašpārvaldes Kultūras ministre Anete Bite un  ministres vietniece Liene Lakstīgala

Konkursa “Dziedošās klases ’2017″ norise fotogrāfijās:

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu