Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Par dziesmām un dziedāšanu

Pavasaris ir dziesmu gadalaiks. Putni laidelējas pāros – zvirbuļi trokšņo un ķildojas, zīlītes un dzeltenās stērstes skandina savu dziesmiņu. Laukos vītero cīruļi, bet applūdušās pļavās, priecīgi saukdamas, rotaļājas ķīvītes. Baloži dūdo, strazdi svilpo, visi dziedātājputni skandina savas dziesmas. Bet ko dzied Pļaviņu novada ģimnāzijā?
2015 .gada 8. maijā mūsu skolā notika konkursa “Dziedošā klase” 2. kārta, kur noskaidrojām Pļaviņu novada ģimnāzijas skanīgākās klases. Skolēni rādīja savas dziedāšanas prasmes, tērpu izvēli, kā arī radošo pieeju dziesmas izpildījumam, lai apvienotos vienā veselā – vienā dziedošā klasē! Otrās kārtas finālisti bija ļoti skanīgi, tāpēc arī žūrijas locekļiem nācās kārtīgi pastrādāt, lai izvērtētu nu jau 2 dziesmas latviešu valodā un latviešu komponistu sacerētas. Klausoties tās, daudzus skatītājus pārņēma jaukas emocijas, patīkamas asociācijas, pārdomas. Prieks par mazajiem dziedātājiem, kuri bija krāsaini, skanīgi un pozitīvi savā dziedājumā – 3.a klasei godpilnā 3. vieta ( R.Pauls/ G. Račs “Lidojums ar gaisa balonu” un dziesma “Vēja krāsa”). Bet 5. b klase ar Jāņa Stībeļa dziesmu “Glāze piena” un A.Freidenfelda dziesmu “Labvēlīgais tips” ieguva 2. vietu šajā konkursā, dodot enerģijas lādiņu laikā, kad pavasaris vēl kavējas. Arī 3. b klasei veiksmīgs starts konkursā un 2.vieta par dziesmām “Banāns”(G.Račs/R.Pauls) un “Ti- ti” (J.Strazds/I.Kurpnieks). Paldies arī citām klasēm par oriģināliem un pārdomātiem tērpiem, savstarpējo sadarbību, par pārdomātu un aizrautīgu priekšnesumu, kas, iespējams, iedvesmos citus dziedātājus arī turpmāk piedalīties skolas konkursā “Dziedošā klase”. Tomēr vislielākais paldies un lielākais punktu skaits 7. a klasei par dziesmām “Neskaties pulkstenī” (R.Pauls/G.Račs) un “Negaisa laikā’ (J.Karlsons/I.Binde). 7.a klasi varam saukt par visskanīgāko Pļaviņu novada ģimnāzijā!
Dziesma ir māksla. Māksla, kuru var izdziedāt, izjust un izstarot. Dziesma ir garīgā spēka avots, spēka avots mums katram. Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās “Dziedošās klases” konkursā – klašu audzinātājiem , dziedātājiem un atbalstītājiem. Lai labi skan arī turpmāk!

Preses ministrija

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu