Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: konkurss

Bērnu un jauniešu konkurss „Muzeja pasakas”

RMM_Konkurss_Muzeja_pasakas_A3_drukai

Gaidot muzeja simtgadi, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina 4.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Muzeja pasakas”!
Konkurss tiek rīkots ar mērķi ne vien popularizēt Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma bagātības, bet arī rosināt bērnu un jauniešu interesi par literāro jaunradi un attīstīt radošumu.
Konkursa uzdevumi:
izpētīt Rakstniecības un mūzikas muzeja izglītības platformas “Augsim muzejā!” www.augsimmuzeja.lv publikācijas par dažādiem muzeja krājumā glabātajiem priekšmetiem;
izvēlēties kādu no publicētajiem priekšmetiem (var izvēlēties vienu vai vairākus);
uzrakstīt pasaku par izvēlēto priekšmetu/priekšmetiem, kas glabājas muzeja krājumā.

Konkursa darbu iesūtīšana no 1. marta līdz 12. aprīlim!

Konkursa nolikums šeit.

Par konkursu informācija lasāma arī https://augsimmuzeja.lv/konkurss-muzeja-pasakas/.

Sasniegumi radošo darbu konkursā “Kas ir Tavs varonis šodien”

2023. gada oktobrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja skolēniem radošo darbu konkursu “Kas ir Tavs varonis šodien”, kurā līdz 2023. gada 18. novembrim tika gaidīti zīmējumi, esejas, dzejoļi, domraksti. Dzimtās valodas dienā, 2024. gada 21.februārī, tika paziņoti konkursa rezultāti.

Sveicam 8.b klases skolnieci  Elīzu Kurcalti ar iegūto atzinību 5.- 9. klašu grupā literāro darbu konkursā un 5.a klases skolnieku Robertu Balto ar iegūto atzinību 5.- 9. klašu grupā zīmējumu konkursā.

Paldies skolotājām Ivetai Krastiņai un Ievai Volanei par iedrošināšanu un sniegto atbalstu!

Izsludināta pieteikšanās konkursa “Šodien laukos” 1. posmam

sodien-laikos

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” jau 9. gadu organizē konkursu “Šodien laukos”. Konkursa mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažādus uzdevumus.
Tajā var piedalīties skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem, startējot individuāli vai klases/kolektīva sastāvā. Pieteikties dalībai konkursā var visā tā norises laikā.
Pirmais posms notiks līdz 30. maijam. Šajā laikā dalībniekiem būs iespēja pildīt uzdevumus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības tēmām. Konkursa noslēguma pasākumā būs iespēja aktīvi piedalīties un iegūt papildpunktus.

Lasīt vairāk

Erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem “FIZMIX Eksperiments”

unnamed

AS “Latvenergo” skolēnu erudīcijas konkursu ”FIZMIX Eksperiments” rīko jau 29. reizi. Konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Komandu reģistrācija notiek no 2024. gada 12. februāra plkst. 12.00 līdz 24. februāra plkst. 23.59. Lai reģistrētu komandas dalību, jāaizpilda pieteikums konkursa mājaslapā.

Vairāk par konkursu šeit.

Konkurss “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā”

LDUSA-labakais-edinatajs-24-plakats-skolam

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija (LDUSA) organizē konkursu “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2023./2024. mācību gadā.

Vecāki ir aicināti pieteikt skolas no 5. līdz 29. februārim. Pēc tam visbiežāk pieteiktajām skolām LDUSA lūgs atsūtīt nedēļas ēdienkartes paraugu, ko izvērtēs konkursa žūrija. Uzvarētāji tiks noteikti sešās nominācijās jeb Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un visā Latvijā kopumā.

Lasīt vairāk

Konkurss “Latvija NATO-20″

Konkurss NATO 20

Aizsardzības ministrija aicina skolēnus no 1. līdz 12. klasei piedalīties konkursā, kas veltīts Latvijas dalības Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) 20. gadadienai “Latvija NATO – 20”.

Lai piedalītos konkursā, no 1. februāra līdz 8. martam uz e-pasta adresi konkursi@mod.gov.lv jāiesūta savs oriģināldarbs – radošs sveiciens, kas tematiski saistīts ar Latvijas dalību NATO. Radošs sveiciens var būt zīmējums, fotogrāfija, video, eseja, dzejolis vai jebkura cita radoša mākslinieciska izpausme, tāpat aicinām iesniegt radošos darbus, kas veidoti, izmantojot mākslīgā intelekta iespējas.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2024. gada 28. martam Aizsardzības ministrijas mājas lapā un Facebook kontā.

Vairāk informācijas Aizsardzības ministrijas mājas lapā https://www.mod.gov.lv/lv/zinas/aicina-skolenus-piedalities-konkursa-latvija-nato-20

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Konkursa “ImagineEU” otrais posms: balsošana par videoklipiem

Eiropas Komisija rīko “ImagineEU” konkursu, lai dotu jauniešiem iespēju kļūt par aktīviem Eiropas Savienības pilsoņiem. Konkursam ir bijusi liela atsaucība – līdz 13.  decembrim saņemti 439 pieteikumi no skolām visā Eiropas Savienībā. Tika aptverts plašs tematiskais loks, tostarp izglītība, cilvēktiesības un demokrātija, vide, sabiedrības veselība un pat nodokļu politika!

Ir sākusies balsošana par konkursā iesniegtajiem videoklipiem. Aplūkojiet jauniešu ierosinājumus un atbalstiet viņu centienus, balsojot par iedvesmojošākajiem videoklipiem šeit. Balsot varat līdz 2024.  gada 28.  janvārim.

Uzvarētājkomandas tiks paziņotas 2024.  gada 20.  februārī. Balva ir mācību brauciens uz Eiropas Savienības iestādēm Briselē.

Bezmaksas programmēšanas izaicinājums bērniem un jauniešiem

Izaicinājums_JPTC

Vai vēlies pārbaudīt savas zināšanas IT jomā? Iepazīstinām ar Jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centra 3 SOĻU IZAICINĀJUMU – viens mēnesis, viens izaicinājums un viena galvenā balva.

Ja esi vecumā līdz 18 gadiem (neieskaitot) un mācies kādā no Latvijas izglītības iestādēm, tad šī ir lieliska iespēja attīstīt savas IT prasmes un kļūt par daļu no programmētāju kopienas. Katru mēnesi piedāvājam jaunus, aizraujošus uzdevumus, kas Tev dos iespēju pārbaudīt un uzlabot savas programmēšanas zināšanas. Šī ir Tava iespēja mācīties, iegūt jaunas prasmes un iespēja uzvarēt galveno balvu – Xbox Series S!

Lasīt vairāk

Karikatūru zīmējumu konkurss “Pa-smejies!”

Ķekavas novadpētniecības muzejs jau 14. gadu aicina piedalīties skolēnus mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītā skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā “Pa-smejies!”. Šoreiz, sākot no 3. klases līdz 12. klasei, no jebkuras Latvijas skolas un mākslas skolas, iesūtot savu zīmēto karikatūru, komiksu vai šaržu saskaņā ar noteikto gada moto – “Ekrāni mūsu dzīvē”.

Aicinām piedalīties, iesūtot savus darbus līdz šī gada 1. martam.
Tiks vērtēti tikai tie darbi, kuri atbildīs konkursa nolikumā norādītajam darbu noformējumam.

Konkursa dalībnieku un uzvarētāju apbalvošana notiks Ķekavas novadpētniecības muzejā 2024. gada 1. aprīlī plkst. 12.00.
Konkursu rīko un atbalsta: Ķekavas novadpētniecības muzejs, Studija Karikatūristi.lv., SIA “Pellia a Gusto”, A/S “Putnu fabrika Ķekava”.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Konkurss “Biznesa skices”

konkurss-biznesa-skices

Konkurss “Biznesa skices”  ir iespēja jauniešiem darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt noderīgus rīkus un platformas, kā arī pārbaudīt savas biznesa idejas potenciālu un dzīvotspēju. Konkursā īpaši gaidītas biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu un cilvēkiem.

Swedbank Biznesa skiču konkursā var pieteikties pamatskolu (7. – 9. klašu) un vidusskolu komandas (10. – 12. klašu skolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu 1. – 4. kursa audzēkņi).

Vairāk par konkursu šeit.