Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: konkurss

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!»

RawMatrials videokonkurssLatvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar «Bite Latvija» «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!», kas radošā veidā mudina jauniešus no jauna skatpunkta palūkoties uz ikdienā tik pierasto mobilo tālruni, izpētot ne tikai tā lietotnes, bet arī uzzinot par izejmateriāliem, no kuriem šīs ierīces izgatavotas.

Lasīt vairāk

Īsteno savu ideju jauniešu iniciatīvu projektu konkursā!

afisa-kjb

Kokneses jauniešu biedrība izsludina pieteikšanos jauniešu iniciatīvu projektu konkursam. Projekta pieteikumu var iesniegt jebkurš Aizkraukles novada jaunietis, savas idejas īstenošanai iegūstot 350 eiro.

Konkursa mērķis ir sniegt biedrības atbalstu Aizkraukles novada jauniešu iniciatīvu ideju realizācijai, veicinot jauniešu līdzdalību novada, kultūras, sporta, izglītības un sabiedriskajos procesos, pasākumu pieejamību Aizkraukles novadā, veicināt jauniešu vērtību, prasmju un kompetenču attīstību.

Lasīt vairāk

Dalība konkursā “Apsveic biti”

Par godu Pasaules Bišu dienai, kas norisinājās 20. maijā, Latvijas Biškopības biedrība rīkoja 1.-4. klašu skolēnu vizuālās mākslas konkursu “Apsveic biti”. Konkursā varēja piedalīties skolēni no Latvijas skolām, kuras ir Latvijas Ekoskolas vai ieguvušas Zaļā karoga sertifikātu.
Konkursā no visas Latvijas piedalījās teju 40 izglītības iestādes, un kopumā tika saņemts rekordliels skaits ar zīmējumiem – 1761.
No Pļaviņu vidusskolas konkursā piedalījās 1.a, 2.b un 3.a klase. Lai gan uzvaras laurus un aktīvākās skolas statusu mēs neieguvām, tomēr pateicībā par piedalīšanos konkursā, klases saņēma dāvanas. Katrs zīmējuma autors tika pie medusgailīša, katra klase pie plakāta “Apputeksnētāji Latvijā”, un katra klases audzinātāja saņēma t-kreklu.

710b7cf2-a280-4009-a63e-59eb6fdce7c1 IMG-7890

Sasniegumi sacerējumu konkursā Sibīrijas bērni 1941/1949 – Trimdas bērni 1944

2022. gadā komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” rīkoja sacerējumu konkursu skolēniem “Sibīrijas bērni 1941/1949 – Trimdas bērni 1944”, kurā septiņus līdz deviņpadsmit gadus veci skolēni bija aicināti rakstīt sacerējumus. Ar šo konkursu biedrība cenšas rosināt skolēnos interesi par Latvijas vēsturi, par 1941. gada 14. jūnija deportāciju, kuras rezultātā cieta 15425 Latvijas iedzīvotāji, par 1949. gada deportāciju, kad uz Sibīriju tika aizvesti vairāk kā 42 tūkstoši cilvēku. Par 1944. gadu, kad atkārtotas deportācijas draudu un frontes tuvošanās iespaidā vairāk kā 200 tūkstošu Latvijas pilsoņu devās bēgļu gaitās uz rietumiem. Biedrība mudina skolēnus izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprinot skolēnos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai.

Sveicam 6.b klases skolnieci  Elīzu Kurcalti ar iegūto žurnālistes un “Neatkarīgā Rīta Avīze” galvenā redaktora vietnieces Elitas Veidemanes specbalvu un 12. klases skolnieci Evelīnu Paulu Ķerķi ar iegūto aktiera un rakstnieka Kaspara Pūces specbalvu.

Paldies skolotājai Ivetai Krastiņai par iedrošināšanu un atbalstu!

Kodokas sacerējums 2022

Izdevniecības “Kodoka” nosaukums ir saīsinājums no trīs vārdiem “Konservatīvās domas kartotēka”. Kodokas misija ir izglītot Latvijas sabiedrību par to, kas ir konservatīvisms, kur tas ir dabā novērojams un kāda ir tā vērtība veselīgas sabiedrības veidošanā un ilgtspējā. Šī gada konkursam nosakot tēmu “Kaimiņi”, aicinām Latvijas skolēnus apcerēt vienu no laimīgas un noturīgas sabiedrības stūrakmeņiem — attiecības kaimiņu starpā. Lasīt vairāk…

BERERIX aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā par Rail Baltica Rīgā

Bernu-zimejumu-konkurss-FB_post_1080x1080px_1

Līdz 25. maijam pilnsabiedrība “BERERIX” kopā ar Rail Baltica projekta īstenotāju Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un akciju sabiedrību “Rīgas starptautiskā autoosta” aicina visu Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties zīmējumu konkursā “Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā”.

Lasīt vairāk

Sasniegumi literāro un vizuālās mākslas darbu konkursā “Raiņa dzejas rotaļas”

2022. gadā Raiņa muzejs “Jasmuiža” rīkoja radošo darbu konkursu skolēniem “Raiņa dzejas rotaļas”, kurā 5.–7. klašu skolēni bija aicināti radīt paši savus dzejoļus, izmantojot vārdus no Raiņa dzejas krājuma “Putniņš uz zara”. Konkursa dalībniekiem bija jāizlasa dzejoļi, jāizvēlas 10–20 neparastāki, svešādi, iespējams, nesaprotami vārdi, kas jāizmanto savā dzejolī. Uzrakstītais dzejolis bija arī jāilustrē.
Sveicam 6.b klases skolnieci Elīzu Kurcalti ar iegūto 3. vietu.
Paldies skolotājām Ivetai Krastiņai un Sandrai Silirovai par iedrošināšanu un sniegto atbalstu!

Fonds “Sibīrijas bērni” aicina piedalīties sacerējumu un zīmējumu konkursos

Š. g. 25. martā pieminēsim 73. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā pieminēsim 81 gadu kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.

Aicinām līdz š. g. 10. maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944” un zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.

Konkursos darbi tiks vērtēti trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar naudas balvām un diplomiem. Abu konkursu laureātu darbi vai darbu fragmenti tiks publicēti interneta portālos.

Lasīt vairāk

Kartes stāstu konkurss skolēniem 2022: Iepazīsti Latvijas dabas un kultūras vērtības

plakats2022Norises laiks: no 7. marta līdz 8. aprīlim.
Rezultātu paziņošana: 19. aprīlī Envirotech mājaslapā tiks paziņoti veicināšanas balvu ieguvēji un publicēti iesūtītie darbi.
Mērķauditorija: 7.-12. klase, darbi tiks vērtēti divās vecuma grupās (7.-9. klase un 10.-12. klase).
Veicināšanas balva: augstāk novērtēto darbu autori saņems veicināšanas balvu, viņu skolotāji – pārsteiguma sveicienu.
Plašāka informācijahttps://www.gisbaltic.eu/lv-lv/resursi/konkurss

Lasīt vairāk

Izsludināts konkursa “Šodien laukos” 1. posms

Šodien-laukos_1-posms-afiša

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” jau 7. gadu organizē konkursu “Šodien laukos”. Konkursa mērķis ir pilnveidot skolēnu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus. Arī šogad konkurss tiek organizēts trīs posmos, trīs vecuma grupās.
 Š. g. 1. martā tika izsludināts konkursa 1. posms skolēniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, kurā piedalīties aicināti gan individuālie dalībnieki, gan klašu/kolektīvu komandas.
Konkursa nolikums un pieteikšanās saite šeit.
Visām konkursa aktualitātēm sekot līdzi var konkursa oficiālajā Facebook lapā!