Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: karjeras pasākumi

Informācijas diena vidusskolēniem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

31. martā no plkst. 10.00 notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Informācijas diena, kas tiks organizēta klātienē Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē.

Savukārt plkst. 14.00 notiks informatīvais pasākums visiem interesentiem attālināti – skolēni, viņu vecāki un skolotāji ar RTA pārstāvjiem aicināti satikties Zoom platformā. Lai pieslēgtos pasākumam izmanto saiti:
https://us06web.zoom.us/j/84215321252?pwd=L01MMDdLakRVeEtMQ3BjU2x4WkpyUT09

Vairāk informācijas šeit un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapā.

SkillsLatvia 2023

4. un 5. aprīlī jau sesto reizi Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē, notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023! Abās konkursa dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 aicinām skolēnus, viņu vecākus un pedagogus apmeklēt konkursu SkillsLatvia 2023 un iepazīt plašo profesiju klāstu un profesionālās izglītības mācību iespējas, piedalīties viktorīnā, prasmju stafetēs un citās aktivitātēs. Ieeja pasākumā un autostāvvietas būs bez maksas!

Lasīt vairāk

Rīgas Tehniskā universitāte aicina piedalīties «Karjeras dienā»

event cover-1920x1080-black

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina ikvienu interesentu piedalīties «Karjeras dienā 2023», kas ir Latvijā lielākais profesionālās orientācijas pasākums. Šī pasākuma laikā būs iespēja klātienē iepazīties ar dažādu nozaru uzņēmumu darba un prakses piedāvājumiem, apmeklēt aizraujošas diskusijas uz «Izaugsmes skatuves», kā arī iegūt vērtīgu informāciju par uzņēmumiem un karjeras izaugsmi uz «Draugu skatuves».

Lasīt vairāk

Ēnu diena 2023

enu-diena-2023

5. aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”.

Tās mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Lasīt vairāk

12. klases izzinošā ekskursija Rīgā

Marta sākumā Latvijā tradicionāli tiek rīkota izstāde, kur var iepazīties ar dažādām karjeras veidošanas iespējām. Ar mērķi uzzināt kaut ko vairāk par augstskolām un citām mācību iestādēm 3. martā uz Ķīpsalas izstāžu centru Rīgā devās arī 12. klase. Diena bija pārdomāta laicīgi, tāpēc ir prieks, ka viss ieplānotais tika īstenots.

Lasīt vairāk

9. klašu skolēni tiekas ar skolas absolventi Aneti Biti

Pēc 9. klases turpināt mācības vidusskolā vai izvēlēties arodskolu? Atbildi kopā ar Aneti Biti, Pļaviņu vidusskolas absolventi un Vidzemes Augstskolas “Komunikācija un sabiedriskās attiecības” 4. kursa studenti, 9. klašu skolēni meklēja tikšanās reizē 6. martā. Kādu ceļu izvēlēties, kā to veikt labāk un kā? Svarīgāk ir saprast, kāpēc izvēlēties vienu vai otru un vai tas der. Anetes ieteikumi noderēs katram jaunietim! Esi aktīvs – izmēģini sevi dažādās jomās! Apmeklē izstādi “Skola 202x”, lai iepazītos ar dažādiem piedāvājumiem no izglītības iestādēm. Izmēģini profesijas “Ēnu dienā”. Gūsti praksi ar patstāvīgu pētījumu – ZPD. Izmanto iegūtos kontaktus, rīko saliedēšanās pasākumus ar klasi, audzinātāju. Ja izvēle būs profesionālā izglītība, kas ir praktiska un teorētiska sagatavošanās darbam noteiktā profesijā, tad izpēti, atrodi un apmeklē nepieciešamās mācību iestādes, lai rastu priekšstatu par profesionālās kvalifikācijas ieguvi un pilnveidi. Lasi pieejamo informāciju un atlasi noderīgāko! Neaizmirsti painteresēties par atalgojumu, izaugsmes iespējām, projektu piedāvājumu, lai precizētu tālākās izglītības izvēles būtiskākos faktorus. Meklē palīdzību lēmuma pieņemšanā, ja esi apjucis.

Ja izglītība tiek turpināta, tad katram izglītojamajam ir vairākas izvēles. Ko darīsi Tu? Jaunieti – vai absolvente rosināja Tevi aizdomāties par tālāko izglītību?

Aicina piedalīties izzinošā vebinārā “Ūdens kustas, ūdeni kustina”

vebinars-udens

22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, kurā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte Jelgavā aicina vidusskolēnus, tehnikumu audzēkņus un skolotājus piedalīties izzinošā tiešsaistes vebinārā “Ūdens kustas, ūdeni kustina”. Divu stundu garumā būs iespēja būt lieciniekiem dažādiem ar ūdeni saistītiem eksperimentiem, ieklausīties nezināmos faktos par ūdens dabu un noslēgumā pārbaudīt savas zināšanas īpašā viktorīnā. Aktivitāte visiem pieejama bezmaksas.

Lasīt vairāk

Karjeras veicināšanas pasākums

prakse.lv

22. februārī Pļaviņu vidusskolas 10. – 11. klases skolēni tiešsaistes seminārā par karjeras izvēles iespējām tikās ar projektu vadītāju Elīnu Mazuri.

Informācija par darba un prakses vietām, par Latvijas augstskolu TOP, par CV rakstīšanas iespējām un motivācijas vēstuli, arī atvērto durvju iespējām iestādēs, konkursiem un sagatavošanos darba intervijai – viss vienkopus atrodams lielākajā karjeras portālā Latvijā Prakse.lv. Neesat pārliecināts, kādu studiju virzienu izvēlēties? Kāpēc prakse ir svarīga jūsu turpmākajai karjerai? Prasmes vai vērtības – kas ir svarīgāks darba intervijā? Iespējams, ka tieši šī ir vieta, kur sākas interese par  karjeru.

Ieteikums katram, kas domā par izglītības iespējām, izaugsmi un izaicinājumiem: Interesējies! Meklē! Piedalies! Izdari secinājumus un rīkojies!

LU studiju festivāls LUnivers

LUniversUz festivālu tiek aicināti skolēni, viņu vecāki, skolotāji, kā arī jebkurš interesents, kas vēlas uzzināt vairāk par studiju iespējām lielākajā Latvijas augstskolā.

Norises laiks: 3. un 4. marts no plkst. 9.00 līdz plkst.17.00
Norises vieta: Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs (Rīga, Torņakalns, Jelgavas iela 1 un Jelgavas iela 3)
Ieeja un visas aktivitātes: bez maksas

Vairāk informācijas par pasākumu: https://www.lu.lv/gribustudet/pasakums-luniverss/ 

Studiju iespējas LU Rīgas Medicīnas koledžā

atverto_durvju_dienas_2023_plakats_qrkods Plakāts LU RMK PLAKĀTS UZŅEMŠANA

Lasīt vairāk