Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: karjeras pasākumi

Atvērto durvju diena Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā

LNAA-programma

2024. gada 20. martā Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija no plkst.14.50 līdz plkst.15.50 organizēs Atvērto durvju dienu, kas paredzēta 10. – 12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem un augstskolu absolventiem tiešsaistē (Zoom platformā).

Aicinām skolēnus iepazīties ar studiju iespējām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā!

Lasīt vairāk

Biznesa nakts 2024

?????????????????????????

Zemgales Plānošanas reģions un Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un Jelgavas izglītības pārvaldi organizē hakatonu skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades veicināšanai “Biznesa nakts”, kas no 21. līdz 23. martam norisināsies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.
“Biznesa nakts” ir 3 dienu garš izaicinājums Zemgales reģiona vidusskolēniem vai profesionālo iestāžu audzēkņiem, kuri vēlas attīstīt prasmes uzņemties iniciatīvu, stratēģiski plānot, risināt problēmas un pieņemt lēmumus.

Lasīt vairāk

LU un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža viesojas PV

Jauno gadu sākam ar apņemšanos, vasaru ar domām par atpūtu. Ko domājam, gaidot pavasari? Pareizi – domājam par nākamo profesiju. Lai šo izvēli padarītu vieglāku un saprotamāku skolēnam, Pļaviņu vidusskolā februārī viesojās Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvji. Tikšanās atziņas: studiju dzīve nav iedomājama bez ārpusstudiju aktivitātēm; izbraukuma lekcijas rada izpratni par skolas vai profesijas specifiku; tikšanās reizē tiek saņemta pilnīgāka informācijas par interesējošo jomu. Tieši šādos sadarbības momentos ir iespēja uzdot jautājumus un uzreiz saņemt atbildi, bet praktiska darbošanās ir liels tikšanās pluss. Ko darīt ar iegūto vai apstiprināto informāciju? Ieteikums! Apdomāt, varbūt papildus apmeklēt Starptautisko izglītības izstādi “Skola 2024″, kura sākas 24. februārī, tad pieņemt lēmumu par savām nākotnes izvēlēm un profesiju.

Skolotāja Aiga Bērziņa

Atver durvis karjerai!

atver-durvis-karjerai

Jauniešiem Latvijā ir daudz iespēju veidot veiksmīgu karjeru gan vietējos, gan starptautiskos uzņēmumos un savas zināšanas un pūles ieguldīt Latvijas labā, tikai viņiem par to  jāizstāsta un jāļauj pašiem par to pārliecināties. Tieši tāpēc Banku augstskola 13. februārī organizē Karjeras dienu gan studentiem, gan skolēniem. Skolēniem būs iespēja satikt vienkopus vairākus finanšu un tehnologiju nozaru uzņēmumus.

Pasākumā būs iespēja dzirdēt prezentācijas un satikt pie stendiem šādus uzņēmumus:

AAS “BTA Baltic Insurance Company”, Accenture Baltics, Swedbank Latvija, Apdrošināšanas sabiedrība ERGO, Luminor Bank, SIA “Cabot Latvia” , Deloitte Latvia , ASAP Promo, KPMG Baltics SIA, Maxima Latvija, SIA “MSC Shared Service Center Riga”, Roche, SIA “Tietoevry Latvia” un Latvijas Republikas Valsts Kontrole, kā arī BAFF stipendiju programmu un SIA “Alma Career Latvia” (Iepriekš – SIA “CV – Online Latvia”).

RTU Atvērto durvju diena

Ar ko studijas universitātē atšķiras no mācībām skolā, kādas studiju programmas var apgūt RTU, kā notiek jauno studentu uzņemšana, kā izskatās fakultātes un kādas ir ārpusstudiju iespējas RTU – atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēsi uzzināt RTU Atvērto durvju dienā, kas norisināsies 27. janvārī no plkst. 10 līdz 15.

Lasīt vairāk

 

Izglītības izstāde “Skola 2024”

Skola 2024_plakats

No 23. līdz 25. februārim Ķīpsalā, Rīgā norisināsies lielākā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2024”, kas vienuviet pulcēs aktīvākās un radošākās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centrus un nevalstiskās organizācijas. Izstādes apmeklēšana ir iespēja vienkopus iepazīt plašās studiju iespējas Latvijā un ārzemēs. Iespējams, tieši izstādē jaunieši aizdomāsies par mācību, studiju virzienu, ko agrāk pat neapsvēra.

Lasīt vairāk

Pļaviņu vidusskolā viesojas SIA Krauss pārstāvji

IMG-20231121-WA0005

Studiju vai karjeras izvēle ne visiem ir viegla. Lielākajai daļai jauniešu pirms šīs izvēles ir vērts apdomāt , kas ir tas, ko es savā dzīvē vēlos – kādu dzīvi es gribu, ko es labprāt mācītos, ar ko man patīk nodarboties, kas mani aizrauj, interesē, kādi mācību priekšmeti padodas. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēja meklēt 100% Latvijas uzņēmums un Eiropas līderis bērza apaļkoka zāģēšanā un bērza masīvkoka izstrādājumu ražošanā – SIA Krauss. Uzņēmuma pārstāvji Ērika Cielava (personālvadītāja) un Emīls Penēzis (ražošanas vadītājs) 21. novembrī iepazīstināja 9. – 12. klases skolēnus ar uzņēmumā ieņemamajiem amatiem – pieprasītākajām profesijām, uzņēmuma sadarbības partneriem un apgrozījumu, darbinieku skaitu, zāģēšanas jaudu un ražošanas darba organizāciju. Ieskicēja arī kokapstrādes nākotnes perspektīvas, produktu klāstu un atalgojuma līmeni. Uzņēmums novērtē darbiniekos atbildību, ātrumu un inovāciju. Jaunieši tika aicināti apgūt mehāniķa, mehatroniķa, lietveža, grāmatveža, autoiekrāvēja vadītāja, IT speciālista, traktortehnikas vadītāja un loģistikas speciālista profesijas. Piedāvājums ir plašs. Ko izvēlēties? Atliek padomāt un sākt ceļu uz izvēlēto mērķi!

skolotāja Aiga Bērziņa

SEB Skolu vēstnešu programmas atklāšana

11. klases skolēni – Anastasija Gorpeņuka, Kate Kondrāte un Rainers Pakers-Gasperovičs ir iekļuvuši to 124 Latvijas jauniešu skaitā, kuri šogad tika uzņemti SEB Skolu vēstnešu programmā. 10. novembrī viņi piedalījās programmas atklāšanas pasākumā, kas notika SEB Global Services ēkā, Rīgā.

Lasīt vairāk

Atskats uz Karjeras nedēļu

karjera

Šogad “Karjeras nedēļas” laikā uzsvaru likām uz IT prasmēm. 9. – 12. klašu skolēni tikās ar skolas absolventēm – ārsti rezidenti radioloģijas specialitātē Dīnu Reiteri un IT speciālisti Ievu Skrabutenu. Jaunieši uzzināja, ka IT prasmes ir nepieciešamas daudzās profesijās, ne tikai zināmākajās, kā piemēram, programmētājs vai datortehniķis, bet arī mediķis, kas, izmantojot viedās tehnoloģijas, var sniegt lielāku ieguldījumu veselības aprūpē.

Lasīt vairāk

Bezmaksas kurss skolēniem – ievads kiberdrošībā

TSI aicina pieteikties bezmaksas kursam Cisco Networking Academy – ievads kiberdrošībā.
Oktobris jau devīto gadu Eiropā tiek atzīmēts kā kiberdrošības mēnesis. Atzīmējot to, TSI piedāvā iespēju iegūt vērtīgas zināšanas, piesakoties Cisco Networking Academy kursam – Ievads kiberdrošībā.
Kursa norise: no 23. oktobra līdz 19. novembrim
Forma: tiešsaistē
Cena: bezmaksas
Iemesls dalībai: vērtīgu prasmju iegūšana savai turpmākajai karjerai
Kursu vadīs: Mg. sc. comp. Jeļena Revzina, TSI lektore, Cisco Networking Academy instruktore un  iPro kiberdrošības eksperte.
Iepriekšēja izglītība dalībai nav nepieciešama, jo zināšanu līmenis kursam ir iesācēja.
Reģistrēties var ikviens interesents, kurš vēlas izpētīt aizraujošo kiberdrošības jomu un uzzināt, kāpēc kiberdrošība ir nākotnes karjera.
Kursu absolvējušie dalībnieki saņems Learn-a-Thon dalībnieka e-žetonu.