Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: karjeras pasākumi

Ceļš uz karjeras izvēli

Intereses un spējas. Kādas ir manas intereses un spējas? Šie ir pirmie jautājumi, kuri palīdz pieņemt lēmumu par profesionālā virziena izvēli nākotnē. Ko es protu, vai manas rakstura iezīmes atbilst izvēlētajam ceļam? Kādas ir manas vērtības, ko par izvēli saka draugi, vai saņemšu atbalstu? Kā es konkurēšu darba tirgū, vai manas cerības atbilst realitātei? Un vēl daudzi jautājumi tiek formulēti brīdī, kad jaunietis ir nākamās profesijas meklējumos. Ar ko sākt? Varbūt atbildes var palīdzēt rast tikšanās ar interesējošās jomas pārstāvi? Šāda iespēja tika piedāvāta Pļaviņu vidusskolas 10.-12. klašu audzēkņiem 2022. gada 14. novembrī, kad savu izvēli un tās plusus ieskicēja Enia Kaņepēja – Delfi ārzemju ziņu nodaļas žurnāliste, RSU Starptautisko attiecību programmas studente, bet 21. novembrī Elīna Maksimova- sertificēta fizioterapeite.
Lūk, mūsu skolas absolvenšu Enias un Elīnas ieteikumi veiksmīgai profesijas izvēlei:

Ko izvēlēsies Tu?

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības skolas šī gada projekta noslēgums

Turiba27. aprīlī noslēdzās Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības skolas šī gada projekts, kura ietvaros sešu mēnešu garumā uzņēmēji, nozaru eksperti un mentori tiešsaistē pasniedza lekcijas vidusskolēniem no visas Latvijas, nododot savas zināšanas un pieredzi par dažādām tēmām – uzņēmējdarbību, komunikāciju, tūrismu, drošību un citām nozarēm.

Lasīt vairāk

Tikšanās ar uzņēmēju Janu Zubricku

Īsi pirms Lieldienām ar Pļaviņu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēniem tikās SIA “Stikla serviss” valdes locekle Jana Zubricka. Jauniešiem bija iespēja izzināt pieredzes stāstu uzņēmējdarbībā, uzdot interesējošos jautājumus un papildināt savu redzesloku karjeras jomā. Pārdomas raisīja Janas Zubrickas ieteikumi par prasmi prezentēt sevi, par attieksmi pret darāmo darbu, par to, cik svarīgi ir neapstāties savā izglītības ceļā.

Lasīt vairāk

Ēnu diena 2022

Plakāts - Copy

6. aprīlī visā Latvijā notika Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia karjeras izglītības programmas pasākums “Ēnu diena”, kurā aktīvi piedalījās arī mūsu skolas divdesmit pieci 7.-12. klašu skolēni.

Jaunieši apmeklēja kādu darba vietu un vēroja interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Daudzi skolēni ēnošanai pieteicās portālā www.enudiena.lv, kur, lai tiktu saņemts apstiprinājums konkrētai vakancei, nācās rakstīt pieteikuma vēstuli un izturēt lielāku vai mazāku konkurenci, tādējādi veidojot un attīstot karjeras izglītības prasmes, kas vēlāk būs nepieciešamas, piesakoties praksē vai darbā. Daļa ēnotāju savus ēnojamos sameklēja un uzrunāja paši.

Lasīt vairāk

Karjeras iespējas transporta nozarē

1. aprīlī Pļaviņu vidusskolas 8. – 12. klašu skolēniem notika karjeras atbalsta pasākums “Karjeras iespējas transporta nozarē”.

Lasīt vairāk

Aicinām piedalīties Ēnu dienā!

plakats

Šogad 6. aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”.
Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.
Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā www.enudiena.lv līdz 28. martam, savukārt no 9. marta pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāks skolēni, potenciālie Ēnotāji. Šogad ēnošana varēs norisināties klātienē vai tiešsaistē, atkarībā no Ēnu devēja iespējām un ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.
Ēnu diena ir skolēnu pieprasītākā Junior Achievement programma un katru gadu ēnot vēlas doties vairāki tūkstoši skolēnu visā Latvijā.

Lasīt vairāk

Eksakto Zinātņu Diena 2022

EZD_plakatsHei, viduskolēn!

Vai esi ieinteresēts zinātnes jomā? Bioloģijā, ķīmijā, fizikā, ģeogrāfijā vai varbūt matemātikā vai datorikā? Vai tu vēlētos pilnveidot savas zināšanas, pārbaudīt tās, kā arī neslikti pavadīt laiku ar saviem draugiem un LU studentiem? Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir JĀ, tad piesakies uz EZD 2022!

Lasīt vairāk

Banku augstskola aicina vidusskolēnus uz digitālām Karjeras dienām 2022

Banku augstskola aicina vidusskolēnus uz digitālām Karjeras dienām 2022, kas notiks 8. un 9.februārī.

Banku augstskola jau daudzus gadus saviem studentiem rīko Karjeras dienās, lai studenti satiktos ar saviem nākamajiem darba devējiem. Aicinām arī vidusskolēnus iepazīt uzņēmējus, kuros ir gaidīti Banku augstskolas studenti.

Lasīt vairāk

Uzņēmējdarbības skola

Šajā mācību gadā Biznesa augstskolas Turība projektā “Uzņēmējdarbības skola” piedalās Pļaviņu vidusskolas 10. klases skolēni. Tā mērķis ir sniegt iespēju vidusskolēniem iegūt praktiskas zināšanas no pieredzējušiem dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri iedvesmo, lai veicinātu interesi un izpratni par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veiksmīgu īstenošanu, kas nākotnē pozitīvi ietekmēs reģionu ekonomiku un kopējo tautsaimniecību. Kopumā projektam pieteikušies ap 300 vidusskolēniem no vairāk kā 50 skolām visā Latvijā – Rīgas, Ķekavas, Iecavas, Vecumniekiem, Jelgavas, Dobeles, Nīgrandes, Kalnciema, Talsiem, Kuldīgas, Ventspils, Priekules, Nīcas, Liepājas, Valmieras, Balviem, Pļaviņām, Rudzātiem, Rēzeknes, Daugavpils un Alūksnes.

Lasīt vairāk

Uzņēmējdarbības skola noslēgusies

28. aprīlī notika Biznesa augstskolas Turība “Uzņēmējdarbības skolas” noslēguma pārbaudes tests, kurā apkopots viss, ko skolēni apguva lekcijās par uzņēmējdarbību, ekonomiku un veiksmīgas karjeras, dzīves ceļa veidošanu, un projekta dalībnieku izlaidums. Starp vairāk nekā 100 “Uzņēmējdarbības skolas” izlaiduma dalībniekiem no visas Latvijas bija arī mūsu skolas 10. klases skolēni. Lasīt vairāk…