Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: 2010/2011

Sveicam 2010./2011.m.g. absolventus!

Pļaviņu novada ģimnāzija, 12tieSveicam mūsu divpadsmitos, ģimnāziju absolvējot!

12.a klase, audzinātāja Anita Seikovska:
Edgars Arnītis, Emīls Balodis, Evita Eglīte, Nils Eiduks, Mikus Gradeckis, Inese Kaira, Krišs Knodze, Juris Kokarevičs, Matīss Kupčs, Renāte Lūciņa, Juris Matuks, Gvido Melbārdis, Agris Mūrnieks, Kalvis Ozoliņš, Līga Pētersone, Artūrs Pilskalns, Ksenija Romanova, Mārcis Rūtiņš, Dāvis Savičs, Renāte Sokolova, Alesja Strode, Dagnis Stučka, Mareks Stūriņš, Madara Vaniņa, Mārtiņš Zemturis.

12.b klase, audzinātāja Silga Stučka:
Andris Aleksejevs, Kitija Arbeitere, Sabīne Auziņa, Viktorija Blitsone, Kaspars Kalniņš, Kristaps Kaļva, Renāte Korņetova, Aleksandrs Krasutins, Dace Langenfelde, Rita Lazda, Arita Lukss, Inese Mole, Sandra Polgina, Karina Saliete, Madara Smeķe, Baiba Vaivade, Jānis Vilkaplāters, Matīss Vilkaplāters, Žanete Vingre, Dairis Visockis, Oļegs Zeics, Simona Zvirgzdiņa.

Veiksmes Jums, tālākus dzīves ceļus staigājot!

Pļaviņu novada ģimnāzija, 9tieSveicam mūsu 9. klašu beidzējus ar sekmīgu pamatizglītības iegūšanu!

9.a klase, audzinātāja Rita Jakovļeva:
Linda Annuškāne, Dins Arbeiters, Santa Arhipova, Madara Bagatska, Mārtiņš Bērziņš, Edgars Drabovičs, Mairis Gavars, Kristīne Gregersone, Gatis Kājiņš, Laura Kalniņa, Arturs Kalvišs, Rolands Kaņeps, Arnis Liepiņš, Kaspars Lotuhovs, Elgars Mūrmanis, Sergejs Nazarovs, Viktorija Pavļiva, Mārtiņš Rudzišs, Sandra Stendere, Edgars Upelnieks, Dāvis Vaivads.

9.b klase, audzinātāja Velta Rulle:
Annija Āboliņa, Līga Āboliņa, Nauris Balodis, Ieva Belostocka, Katrīna Bērziņa, Artūrs Bērziņš, Elvijs Gravāns, Deins Kaņepējs, Māris Kļaviņš, Pauls Krastiņš, Maija Kūla, Lelde Maškova, Liene Meldere, Imants Melderis, Mārtiņš Mironovs, Anda Mizāne, Raviks Priede, Guna Pujāte, Edijs Rudbāržs, Daniils Šinkarjuks, Dīna Zariņa.

9.e klase, audzinātāja Valentīna Zdanovska:
Rūdis Eiduks, Dagnija Kiseļeva, Dainis Lapiņš, Uģis Lipsis, Alise Zirjanova.

Informācija par uzņemšanu 10. klasē – šeit.

9. klašu izlaidums fotogrāfijās:

12. klašu izlaidums fotogrāfijās:

10.b klase ceļotgribētājiem

Sveiciens visiem, kam ir vēlēšanās atpūsties, šķērsot akmeņainas takas un doties garākās pastaigās, drosme nenobīties no augstuma, lietus pilēm vai ļodzīgām kāpnītēm – 10.b klases kolektīvs piedāvā apskatīt neierastas dabas ainavas Ziemeļigaunijā, kvalitatīva gida pakalpojumus (mūs informatīvi izglītoja ģeogrāfijas skolotāja Līga Rozenberga) un labiekārtotas naktsmājas kempingā. Un vēl – fantastiski ceļabiedri no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10–jām klasēm! Jā, jā, jā – 17.un 18. maijā mēs pabijām Igaunijā, kaimiņvalstī ar pašapzinīgiem iedzīvotājiem un lielām kultūras tradīcijām, skaistām pilsētām, daudzveidīgām atpūtas iespējām un neskartu, iespaidīgu dabu. Mazliet pārsteidzoši, taču šķietami tik tuvu esošā Igaunija ainaviski ir ļoti atšķirīga no Latvijas, ko lielā mērā nosaka Igaunijas ģeoloģiskā struktūra. Kaļķakmens atsegumi un klintis mijas ar kadiķu audzēm – gluži tādām kā laikā, kad Igaunijas teritorijā vēl mājoja dinozauri. Ceļu malās laiku pa laikam pavīd Somu jūras līcis ar tā augstajiem krastiem, kur sevišķi skaistas ir trīsdesmit metru augstās Tūrisalu klintis. Un, protams, ūdenskritumi, kuru Ziemeļigaunijā ir vismaz trīsdesmit seši.

Mums patika un iesakām arī Tev – ZiemeļIgaunija ar Pjuhticas pareizticīgo māsu klosteri, viduslaiku gaisotni Tallinas vecpilsētā, pilsētas nocietinājumu mūri un sargtorņus, Resnās Margaritas lielgabalu torni, kas sargā Rātslaukumu, Nigulistes un Sv.Gara baznīcas. Varēsiet baudīt vecpilsētas panorāmu no skatu laukumiem augstajā Doma kalnā. Izbraucot no Tallinas, apskatīsiet Rebalas pirmatnējo cilvēku kapulauku un apstāsieties pie Igaunijā iespaidīgākā – Jagala juga lielā ūdenskrituma. Apskatījām un bijām patiesi sajūsmā par Kivioli degakmens pelnu kalnu un šahtām, Valastes ūdenskritumu, kas ir pats augstākais Baltijā.

Ceļojām divas dienas, ieguvām jaunus draugus, zināšanas par Igauniju un kopābūšanas pieredzi. Pusdienojām pazemē, katrs nolikām akmeni akmens krāvumā pie jūras uz atgriešanos, pasnaudām autobusā un neizpalika arī “Igaunijas Tirdzniecības muzeja” apmeklējums.

Mēs esam kopā ikdienā un ceļojot! Izbaudiet kopābūšanas prieku arī jūs!

10.b klase

Mācību gada noslēguma līnija

Sporta diena

V. Brikmane, sporta skolotāja

31.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas stadionā un sporta zālē norisinājās sporta diena. 9.00 stadionā uz startiem stājās 1. – 4.klašu skolēni. Klases sacentās basketbola soda metienos, handbola metienos, futbola sitienos (vārtos stāvēja pretējās paralēlās klases vārtsargi zēniem un meitenēm), tāllēkšanā no vietas, pildbumbas mešanā, riteņbraukšana slalomā.

Labākie rezultāti: tālāk pildbumbu aizmeta 4.a klase 91,3m; tāllēkšanā kopējā tālākā lēcienu summa 3.b klasei 23,82m; ātrākā, veiklākā riteņbraucēju klase 4.a – 3,28.

12.00 tika dots starts 5. – 11.klašu sporta dienas dalībnieku startiem. Dalībniekiem bija iespēja sacensties basketbola soda metienos, futbola sitienos vārtos, handbola metienos vārtos, 3kg.pildbumbas mešanā tālumā, tāllēkšanā no vietas, riteņbraukšanas slalomā, lodes grūšanā, šķēpa mešanā, šaušanā.

Labākie rezultāti: pildbumbas mešanā pamatskolai 8.b klase – 106,05m.; vidusskolai 10.b klase – 122,15m.; kopējais labākais tāllēkšanas rezultāts pamatskolai 8.b. klase – 33.23m.; vidusskolai – 10.b. – 34.54m.; ātrākie riteņbraucēji pamatskolā 8.b. klase 3.18; vidusskolā 11.b klase 3.23; lodes grūšanā labākais kopējais (3 zēni un 3 meitenes) garums 8.b. klase 45,53m ; vidusskolai 11.b – 50,1m; šķēpa mešanā 8.b. – 105m; 11.b. – 140m; šaušanā labākais rezultāts 8.a – 59punkti; 11.b. – 75 punkti.

Individuāli lodes grūšanā pamatskolai teicamus rezultātus uzrādīja Artis Arnītis – 11,14m; Vladislavs Parfjonovs – 11,20m; vidusskolai Iļja Zaharcovs – 11.60, Daiga Skrimble – 7,50m.

Šķēpa mešanā pamatskolai: G.Sirmais – 27,75m; A.Arnītis – 26,65m; A.Maslobojeva – 19,10m.; vidusskolai I.Zaharcovs – 34,60m; H.Knodze – 33m Signe Grūbe – 19.33m.

Visi klašu kolektīvi balvā saņēma gardu kliņģeri; 1. – 3. vietu ieguvējas klašu grupās tika apbalvoti ar diplomiem.

1.vieta 6.a; 2.vieta 6b; 3.vieta 5.a
1.vieta 8.b; 2.vieta 8.a; 3.vieta 7.b
1.vieta 10.b; 2.vieta 11.b; 3.vieta 11.a

Liels paldies objektīvajām tiesnešu brigādēm katrā sporta veida disciplīnā, pateicoties kurām sporta diena norisinājās raiti un organizēti.

Angļu valodas pulciņa priekšnesums

24. maijā notika pasākums 2. klašu skolēniem, kurā angļu valodas pulciņa bērni rādīja savu guvumu, apmeklējot nodarbības. Skatītājiem tika piedāvāta ludziņa “Three Little Pigs” (“Trīs sivēntiņi”), dziesmas un dzejoļi angļu valodā.

Paldies viņiem par drosmi un lai veicas arī turpmāk apgūstot šo valodu!

Papildus mācību pasākumi

Skolotāju konsultāciju laiki un plānotie pēcpārbaudījumu laiki skolēniem, kuriem ir noteikti papildus mācību pasākumi.

Jaunsardzes nodarbības jūnijā

1. jūnijs – plkst. 14:00 (stadions)

8. jūnijs – plkst. 14:00 (stadions)

15. jūnijs – plkst. 14:00 (stadions)

29. jūnijs – plkst. 14:00 (stadions)

Aicinājums iesniegt interešu izglītības programmas

Pļaviņu novada ģimnāzija aicina iesniegt interešu izglītības programmas 2011./2012.m.g. 1.semestrim līdz 22. augustam ģimnāzijas kancelejā.

Skolēnu izteiktās vēlmes 2011./2012.m.g. 1.semestra interešu izglītības pulciņiem:

Interešu izglītības programmu veidošanas pamatprincipi.

Pavasara svētki

27.maijā notika sākumskolas pasākums “Pavasara svētki”. Šajos svētkos īpaši tika godināti 4.klašu skolēni un viņu audzinātājas Ilona Lazda un Sarmīte Meldere.

Šogad 4. klašu skolēni saņēma sertifikātus, kas ir kā apliecinājums tam, ka viņi ir gatavi turpināt mācības 5.klasē.
Pasākumam cauri vijās tēma – alfabēts. Tāpēc tika skaitīti dzejoļi par alfabētu, dziedātas dziesmas un dejotas dejas. Paldies skolotājiem un bērniem, kas sagatavoja priekšnesumus un apsveikumus – sākumskolas ansamblim, 3.b klasei un skolotājai Kristiānai Balodei, 3. klašu deju kolektīvam, 3.a klasei un skolotājai Inetai Reiterei. Paldies 1.klašu skolēniem un audzinātājām Ingai Baginskai un Sandrai Fišmeitarei par sarūpētajiem ziedu pušķīšiem.

Pavasara svētku noslēgumā visi pasākuma dalībnieki kopīgi nodziedāja dziesmiņu „Joka pēc alfabēts”. Šī dziesmiņa bija kā ceļa maize 4. klasēm, ieejot pamatskolas pulkā.

Novēlam ceturtajiem staigāt tikai veiksmes un uzvaras ceļus!

Klases audzinātājām mēs vēlam: Lai acīs – prieks, sejā – smaids un sirdī vienmēr pavasaris!

Pasākuma organizētāji: I.Kupča, V. Platgalve, G.Balodis

Vēsturnieki Saeimā

2011. gada 18. maijā ekskursijā uz Rīgu braucām ar diviem Saeimas autobusiem.

Sākām ar Saeimas apmeklējumu un informācijas centru, kur skatījāmies īsfilmiņas par Saeimas darbu.

Pēc tam mēs devāmies uz vienas no Saeimas frakcijas telpām, kur tikāmies ar VL–TB/LNNK deputātiem – Raivi Dzintaru un Jāni Dombravu.

Ar jaunāko Saeimas deputātu Jāni Dombravu devāmies ekskursijā pa Vecrīgas ielām, kurā šis vēsturnieks bija gids. Mums visvairāk patika šis jauneklis.

Ar gidi apmeklējām Saeimas telpas: Sēžu zāli, Sarkano zāli, Dzelteno zāli, Balsošanas zāli. Visvairāk mani piesaistīja telpu stils, bet vairāk skatījos uz spoguļiem un griestiem, jo tie Saeimā ir neatņemama un skaistākā tās sastāvdaļa. Jo īpaši man patika Dzeltenās zāles spogulis un Sēžu zāles griesti.

Ekskursijā pa Saeimu gājām ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Dzintaru Rasnaču. Visilgāk klausījāmies Sēžu zālē. Atradām arī to krēslu, kur sēž mūsu skolas absolvents Ansis Saliņš. Saeimas fotogrāfs mūs šajā zālē un uz galvenajām Saeimas kāpnēm nofotografēja.

Vēsturnieki bija pelnījuši šo braucienu gan par paveikto „Tēvzemes (vēsturnieku) nedēļā”, gan olimpiādi un konkursiem vēsturē. Par to mūsu paldies skolotājai, kas to organizēja un kura, kā parasti, sameklēja arī ekskursijas sponsoru – B.I. Osītei.

Megija Lazdiņa (5.klase), A. Zaharovskas foto