Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: jaunsargi

Jaunsargu vasara

jaunsardze Pļaviņu novada jaunsargu vienība aktīvi darbojās arī vasarā. Šogad Pļaviņu novada ģimnāzijas devīto klasi pabeidza septiņi jaunsargi, no kuriem lielākā daļa turpinās mācības šajā skolā, kā arī turpinās jaunsardzes apmācības.

Lasīt vairāk

Pļaviņu novada jaunsargu vienības šaušanā ar mazkalibra ieročiem – 2017. noskaidroti uzvarētāji

Jaunākā grupa meitenes:

Vieta Vārds, uzvārds Punkti kopā
1. Tīna Rudbārža 128
2. Madara Smirnova 120
3. Luīza Jakovļeva 103

Jaunākā grupa zēni:

Vieta Vārds, uzvārds Punkti kopā
1. Ralfs Striķis 130
2./3. Danijs Isaks 122
2./3. Maksims Rjazancevs 122

Vecākā grupa meitenes:

Vieta Vārds, uzvārds Punkti kopā
1. Alīna Kačkāne 176
2. Agate Mežmale 170
3. Samanta Seliverstova 160

Vecākā grupa zēni:

Vieta Vārds, uzvārds Punkti kopā
1. Aivars Skābarnieks 171
2. Igors Babaks 170
3. Kristaps Ostrovskis 161

APSVEICAM UZVARĒTĀJUS!

Pļaviņu novada jaunsargu instruktors I. Kravalis

LIELĀ TALKA 22.04.2017.

Pļaviņu novada jaunsargu vienība piedalās lielajā talkā “Likteņdārzā” kopā ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Lai gan laika apstākļi nelutināja, jaunsargi aktīvi darbojās un uzdotos darbus paveica godam.

Instruktors I. Kravalis

Barikāžu atceres pasākums Zaķusalā

2017.g .13. janvārī barikāžu atceres ugunskurs Zaķusalā. Jaunsargi dod svinīgo solijumu.

Piedalās aizsardzības ministrs R. Bergmanis, NBS komandieris ģenerālleitnants R. Graube.

Pasākumā piedalījās Pļaviņu novada jaunsargu vienības jaunsargi, kuriem bija iespēja tikties ar 1991.gada barikāžu dalībniekiem: Ģ.V. Kristovski, R. Ražuku, R. Zaļo.

Sarunās ar Pļaviņu novada jaunsargiem NBS komandieris R. Graube interesējās par jaunsargu turpmākajiem plāniem, vai tie būs saistīti ar dienestu NBS.

Noslēgumā karavīri cienāja pasākuma dalībniekus ar lauku virtuvē vārītu biezputru, pīrādziņiem un tēju.

Pļaviņu novada jaunsargu instruktors I. Kravalis

Barikāžu atceres sacensības šaušanā

Atceries barikādes!Katru gadu janvārī, atceroties 1991.g. barikāžu laiku, Pļaviņu novada jaunsargu vienības jaunsargi sacenšas šaušanā ar mazkalibra ieročiem.
Šī gada sacensību uzvarētāji (10.01.2017.):
Meitenes:

 1. Agate Mežmale
 2. Alīna Kačkāne
 3. Agate Krista Kriņicka

Zēni:

 1. Andris Rāviņš
 2. Aivars Skābarnieks
 3. Igors Babaks

Jaunākā grupa:
Meitenes:

 1. Madara Smirnova
 2. Tīna Rudbārža
 3. Megija Paeglīte

Zēni:

 1. Ralfs Striķis
 2. Danijs Isaks
 3. Jānis Marcinkevičs

Jausargu instruktors I. Kravalis

IMG-20170116-WA0006 IMG-20170116-WA0007 IMG-20170114-WA0002(1)

Pļaviņu novada Jaunsargu vienības vasara 2016

Jaunsardze, nodarbībasJaunsargu mācību gads noslēdzās ar šaušanas sacensību ” Barikādēm-25” labāko šāvēju ar mazkalibra ieročiem apbalvošanu. Sacensības norisinājās piecās kārtās,sākot ar šī gada janvāri un noslēdzās maijā. “Barikādēm – 25 “uzvarētāji :
1. vieta Juris Ernests Brūniņš  2.vieta Mareks Bogdanovičs 3. vieta Gints Kapteinis
1.vieta Rolands Paļuga 2.vieta Aivars Skābarnieks  3. vieta Helmuts Vītols
1.vieta Samanta Seliverstova 2.vieta Evija Miltiņa 3.Vieta Agate Krista Kriņicka /Rēzija Līna Upeniece
Jūnijā jaunsargi devās uz spartakiādi Višķos, kur aizvadīja trīs karstas dienas, kurās tika pārbaudīta jaunsargu vispārējā fiziskā sagatavotība. Jaunsargi piedalījās florbola sacensībās, vasaras biatlonā, šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem, orientēšanās, jautrības stafetē. Pļaviņu jaunsargu vienību pārstāvēja: Elizabete Šuplinska, Agate Krista Kriņicka, Marta Buševica, Mareks Bagdannovičs, Ēriks Gavars, Igors Babaks, Kristaps Ostrovskis, Ingus Siliņš, Aivis Jokums, Andris Rāviņš ,Aivars Skābarnieks, Jānis Smilgājs. Pļaviņu novada jaunsargi uzrādija labus rezultātus atsevišķos sporta veidos, kā rezultātā kopvērtējumā ieguva trešo vietu starp trīsdesmit citu jaunsargu vienībām.
Jūnija beigās Pļaviņu novada jaunsargi devās braucienā – mācību ekskursijā uz Bauskas pili un tās apkārtni, kur gida pavadībā tika iepazīstināti ar Bauskas pils vēsturi sākot no tās celšanas brīža – 1443. gadu, un beidzot ar mūsdienām. Jaunsargiem bija iespēja aplūkot visas pilī izvietotās ekspozīcijas, kā arī uzkāpt pils tornī un redzēt vietu, kur satiekas Mūsas un Mēmeles upes . Pēc ekskursijas pa pili jaunsargi baudīja maltīti skaisti sakoptajā pils parkā, kur izmantoja arī savas praktiskās iemaņas ugunskura kurināšanā, attiecīgi tam paredzētā vietā, lai ceptu desiņas.
Jūlijā jaunsargi trīs dienas aizvadīja nometnē O.Kalpaka dzimtajās mājās “Liepsalās”, kur tika celta telšu pilsētiņa, kura bija jānodrošina pret laika apstākļiem, kuri šajās dienās jaunsargus nelutināja. Šeit jaunsargus gaidīja tādi pārbaudījumi kā: virves vilkšana, šķēršļu josla, ierindas skate, orientēšanās. Milzīgajā konkurencē ar lielu atbildības sajūtu un milzīgu cīņas sparu Pļaviņu novada jaunsargi parādīja savu raksturu, izcīnot visaugstāko 1. vietu kopvērtējumā starp trīsdesmit divām komandām.Pļaviņu novada jaunsargu komandā startēja: Marta Buševica, Kitija Smirnova, Samanta Seliverstova, Annija Šmite, Mārtiņš Zeps, Kristers Daiļida, Aivars Skābarnieks, Ingus Siliņš, Kristaps Ostrovskis,Rolands Paļuga, kā arī komandas kapteinis Igors Babaks. Jaunsargi mājās atveda apbalvojumus: kausu, medaļas un diplomus, par ko pašiem bija liels gandarījums.
Augustā, Pļaviņu novada slēpošanas – biatlona bāzē “Jaujas- Jankas”, notika ZS 55.KB veterānu un  vairāku novadu Jaunsargu slidojums, kurā piedalījās Skrīveru, Jaunjelgavas, Aizkraukles, Pļaviņu novada jaunsargi. Jaunsargi tikās ar 90-to gadu Zemessardzes veterāniem, kuri piedalījās Zemessardzes veidošanā Latvijā, klausījās viņu stāstos, uzdeva jautājumus. Jaunsargi trīs nometnes dienās veica dažādus taktiskos vingrinājumus: pārvietošanās formācijas, izlūkošana, novērošana, patrulēšana, notika arī sacensības ar pneimatiskajiem un mazkalibra ieročiem. Labus rezultātus no Pļaviņu novada komandas uzrādija Kitija Smirnova, Agate Krista Kriņicka, Aivars Skābarnieks, Ēriks Gavars, Igors Babaks. ZS 55.KB Zemessargi Juaunsargiem un veterāniem demonstrēja šobrīd zemessardzei pieejamos ieročus. Brīvajā laikā jaunsargi spēlēja volejbolu, kurināja ugunskuru, pie kura pavadīja vakarus, pārrunājot dienā notikušo.
Kopš 2000.gada Pļaviņu novada bērniem, (no 12.gadiem), ir iespēja piedalīties valsts apmaksātā jaunsardzes programmā, kuras apgūšana dod iespēju aktīvam dzīvesveidam, darbam komandā, apgūt jaunas zināšanas,iemaņas, prasmes,iegūt jaunus draugus, domubiedrus.
Par iespēju piedalīties Jaunsardzes kustībā interesēties PNG.

Pļaviņu novada jaunsargu instruktors I.Kravalis

Barikādēm – 25

ugunsApmeklēt barikāžu atceres pasākumus šogad devās arī Pļaviņu novada jaunsargu vienība.
20. janvāris. Lai godinātu barikāžu dalībniekus un atcerētos janvāra notikumus pirms divdesmit pieciem gadiem, 20. janvārī plkst. 10:00 Doma laukumā tika iedegts barikāžu 25. gadadienas atceres ugunskurs, pie kura dežūrēja Rīgas jaunsargu vienības jaunsargi, ik pa brīdim pieliekot malku, lai cilvēkiem visu laiku būtu iespēja pasildīties. Nepārtraukti turpat Doma laukumā darbojās 1991.gada barikāžu muzeja izbraukumu ekspozīcija – Muzeobuss.

Jaunsargi apmeklēja Barikāžu un Kara muzejus. Barikāžu muzejā  apmeklētājiem tiek piedāvāts aplūkot barikāžu izvietojuma maketus, barikādēs izmantotos priekšmetus – termosus, rācijas, plakātus, videokameras, gāzmaskas un citus eksponātus, kā arī īpaši atlasītas fotogrāfijas. Ekspozīcijā ietverts omoniešu ekipējums un kritušo piemiņas lietas. Noslēgumā iespējams iepazīties ar dažādiem video un audio ierakstiem un sajust reālo tā leģendārā laika elpu.

Kara muzejā jaunsarargi tika iepazīstināti ar Latvijas militāri politiskajiem vēstures faktiem, kas atklājās gida stāstījumā un hronoloģiski tematiskajās ekspozīcijās ar bagātīgu dokumentu, ordeņu, ieroču, fotogrāfiju, formas tērpu un citu priekšmetu klāstu.

Jaunsargi apmeklēja piemiņas vietas Bastejkalnā, kā arī vēroja piemiņas brīdi, ziedu nolikšanu, goda sardzi pie Brīvības pieminekļa.

Jaunsargu instruktors I. Kravalis

Barikādēm – 25

sausana

Pļaviņu 510. Jaunsargu vienības sacensību rezultāti šaušanā ar mazkalibra ieročiem 2015

Kopvērtējums

Vecākā grupa

Vieta Vārds, uzvārds Kopā punkti
1. Mareks Bogdanovičs 151
2. Dins Arbeiters 144
3. Artūrs Saulītis 76

Jaunākā grupa zēni

1. Rolands Paļuga 140
2. Ingus Siliņš 139
2. Mārtiņš Zeps 139
3. Juris Djukarevs 115
3. Andris Rāviņš 115

Jaunākā grupa meitenes

1. Marta Buševica 138
2. Violeta Adamoviča 118
3. Kitija Smirnova 43

Skolotāji / tehniskie darbinieki

1. Margarita Gekiša 161
1. Guntars Bērziņš 124
2. Guntis Mozga 89

DSC03470

Jaunsargu mācību pārgājieni

Jaunsargu ziemas, pavasara mācību pārgājieni fotogrāfijās