Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: talka

LIELĀ TALKA 22.04.2017.

Pļaviņu novada jaunsargu vienība piedalās lielajā talkā “Likteņdārzā” kopā ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Lai gan laika apstākļi nelutināja, jaunsargi aktīvi darbojās un uzdotos darbus paveica godam.

Instruktors I. Kravalis

22.aprīlī tiekamies Lielajā talkā!

Talka atcelta sakarā ar sliktiem laikapstākļiem.

Meža dienas – 2016

Arī šogad Lielās talkas ietvaros 5.a klases skolēni ar audzinātāju Armandu Lasmani, 6. b klases skolēni ar  audzinātāju Ilzi Luksu un 8. a klases skolēni ar audzinātāju Veltu Rulli projekta “Mamma Daba” ietvaros stādīja mežu.

Kopā ar audzinātāju palīgiem – Lanu Ivanovu, Sanitu Fjodorovu un Aigu Bērziņu iestādījām 6000 priedes.

Paldies Kokneses meža iecirkņa vadītājam Jānim Zvaigznem par iespēju uzzināt, kāpēc un kā tiek stādīts mežs, kā pareizi rīkoties ar lāpstu un mazo priedes stādiņu, lai tas ieaugtu plašajos Odzienas mežos.  Paldies mūsu omulīgajam SIA Pato 1 autobusa šoferītim Zigurdam Ekam, Pļaviņu novada domei par pīrādziņiem, kā arī Mini SPA skaistumkopšanas centram “Lavanda”, personīgi Santai Lazarei, par saldajiem pārsteigumiem talciniekiem.

8.a klase Lielajā talkā

talka1
2015. gada 24. aprīlī 8.a klase devās uz Bārukalna kapiem lielajā talkā. Mūsu pienākums bija sakopt Bārukalna nogāzi. Mēs cītīgi strādājām un jutāmies gandarīti par paveikto.
talka
Kopā mēs uz talku gājām
Cimdiem rokās, autām kājām
Kalnā augšā čāpojām
Arī čakli strādājām.

Grābām lapas, bērām maisos
Tīru vidi apkārt taisot
Kopā labi pastrādājām
Pīrādziņus notiesājām.

Prieks, ka dzīvojam tīrā un sakoptā Latvijā!
talka2

Meža stādīšanas talkā

2012. gads Pļaviņu novada ģimnāzijā ir īpašs gads ar to, ka ir aizsākta jauna tradīcija – mežu stādīšanas talka. Pļaviņu novada ģimnāzijas direktors Vladimirs Samohins, skolotāji un skolēni 20. aprīlī, skolas tradicionālās talkas ietvaros, deva savu dāvanu zaļākai Latvijai, aptuveni 5 km attālumā no Pļaviņām iestādot jaunu priežu mežu 3 ha apjomā Jēkabpils pagasta “Ābelīšu” meža iecirknī.

Mežs tika atjaunots, iedēstot salīdzinoši nelielus priežu kociņu stādus, tādējādi palielinot to dzīvotspēju. Meža stādīšana notika ar AS „Latvijas Valsts meži” atbalstu, un talkā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieki.

Šī mežu stādīšanas talka izvērtās par ļoti pozitīvu pasākumu, kas palīdzēja izrauties no ikdienas vides un iegūt iespēju pabūt vairāk nekā 3 stundas kopā ar māti Dabu, nenobīstoties no pavasarīgajiem laikapstākļiem un izprotot koku svarīgumu mūsu vidē un dzīvē.

Paldies visiem talciniekiem par lielo darba sparu, lai dotu iespēju daudz jauniem priežu kokiem padarīt Latviju vēl zaļāku!

Linda Gregersone, Eko komandas dalībniece