Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: 2011/2012

Ata Kronvalda Draudzīgā aicinājuma fonda apkopots Latvijas skolu reitings

Ata Kronvalda fonds Raksts no www.staburags.lv

Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Ata Kronvalda Draudzīgā aicinājuma fonds apkopojis jaunākos Latvijas skolu reitingus 2011./2012. mācību gadā. 11. vietu mazo skolu grupā šogad ieguvusi Valles vidusskola.

Vērtētas skolas, kuru skolēni mācību gadā ieguvuši apbalvojumus mācību priekšmetu valsts, atklātajās un starptautiskajās olimpiādēs un skolēnu zinātnisko darbu konferencēs.

Kā “Staburagu” informēja fonda pārstāve, reitings veidots pēc Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtajām ziņām. Vienādu punktu skaitu var saņemt vairākas skolas.

Lielo skolu kategorijā apkopoti 100 skolu rezultāti, un pirmajā vietā, tāpat kā pērn, ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet mazo izglītības iestāžu kategorijā 96 skolu vidū pirmo vietu ieguvusi Daugavpils Saskaņas pamatskola.
No Aizkraukles reģiona skolu reitingā augstāko vietu ieguvusi Valles vidusskola, kura mazo skolu grupā ir 11. Šajā pašā grupā 21. vietā ir Aizkraukles 1. vidusskola, bet 36. vietā — Aizkraukles pilsētas sākumskola (vienāds punktu skaits ir daudzām skolām).

Lielo skolu grupā 31. vietā ir Pļaviņu novada ģimnāzija, 73. vietā — Aizkraukles novada ģimnāzija, 88. — Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, 89. vietā — Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola.

“Tas, protams, ir patīkams pārsteigums. Par sasniegtajiem rezultātiem jāsaka paldies gan skolotājiem, gan skolēniem, kuri šogad veiksmīgi startēja gan mācību olimpiādēs, gan labi aizstāvēja zinātniski pētnieciskos darbus,” saka Valles vidusskolas direktors Česlavs Batņa.

Vairāk informācija par Ata Kronovalda Draudzīgā aicinājumu fondu un reitingu – www.atakronvaldafonds.lv/.

Pilsētas svētku gājiens un norises

Sveicam 2011./2012. m.g. absolventus!

Sveicam mūsu divpadsmitos, ģimnāziju absolvējot!

12. klašu izlaidums, Pļaviņu novada ģimnāzija, 201212.a klase, audzinātāja Olita Onckule:
Sandija Andžāne, Zane Belostocka, Danuta Dzelme, Viktorija Garina, Zintis Glods, Linda Gregersone, Signe Grūbe, Zane Kažus, Natālija Kostina, Ieva Krastiņa, Inga Lakstīgala, Laura Liedeskrastiņa, Jānis Mežaks, Linda Milsone, Toms Sirmais, Daiga Skrimble, Jānis Škapars, Santa Upeniece, Jānis Upmalis, Eduards Vepriks, Iļja Zaharcovs, Edgars Zaleskis

12.b klase, audzinātāja Vija Miķelsone:
Anna Avotiņa, Nauris Avotiņš, Toms Cišs, Lelde Dudare, Toms Fišmeistars, Evija Gulbe, Alise Jermakova, Veronika Koroļkova, Anastasija Krasutina, Jogita Kupča, Sandija Nereta, Jānis Norvaišs, Jānis Ozoliņš, Aleksandrs Patrijuks, Kaspars Rūtiņš, Ralfs Utāns, Diāna Valdemāre, Lorena Višņakova, Krista Vītola, Karina Zagorska, Elvijs Zālītis, Valters Ziners, Matīss Zvejsalnieks

Lai veicas turpmākajās dzīves gaitās!

Sveicam mūsu 9. klašu beidzējus ar sekmīgu pamatizglītības iegūšanu!

Izlaidums, 9.ab, Pļaviņu novada ģimnāzija, 20129.a klase, audzinātāja Mārīte Skrabutena:
Artis Arnītis, Inguss Baltābols, Mārcis Beķers, Edīte Borska, Lāsma Dubrovska, Estere Fedosejeva, Viktorija Minajeva, Liāna Nikaļuka, Artūrs Saulītis, Sintija Silagaile, Gvido Sirmais, Andra Skurule, Gints Zīle, Andrejs Zvirgzdiņš

9.b klase, audzinātāja Aija Rogāle:
Jānis Andersons, Liene Āriņa, Rinalds Činka, Lauris Ezeriņš, Klinta Ivanova, Elvijs Krastiņš, Agris Lapiņš, Viesturs Lavrenovs, Norberts Edijs Mickevičs, Vladislavs Parfjonovs, Ingus Piģulis, Artūrs Rode, Kate Stepe, Dagne Zālīte

9.e klase, audzinātāja Valentīna Zdanovska:
Elvis Avotiņš, Dinārs Kartamiševs, Reinis Kvēps, Laima Ozoliņa, Lauris Ragiņa, Ritvars Tols

Aicinām pedagogus pieteikties Latvijas “Izglītības inovācijas balvai”

Izglītības inovācijas balva Eiropas Sociālā fonda projekta “Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” iniciatīvas ietvaros ir izsludināta pieteikšanās (līdz 31. augustam) Latvijas “Izglītības inovācijas balvai”.

Balva dibināta ar mērķi atpazīt, popularizēt un sekmēt inovatīvus projektus izglītības jomā, aicinot piedalīties un iesniegt savus praktiskos priekšlikumus izglītības nozares sniegto pakalpojumu uzlabošanai, lai veicina izmaiņas izglītības sfērā kopumā. Pedagogi, kuri izvēlas pretendēt uz “Izglītības inovācijas balvu 2012″, sekmē arī savu personisko izaugsmi un popularizē pedagoga profesiju, norādot uz tās plašo ietekmi un būtisko lomu cilvēkresursu attīstības kontekstā.

Vairāk informācijas – projekta mājas lapā.

Sākumskolas skolotāji dodas izbraucienā

Sākumskolas skolotāji izbraucienā, Pļaviņu novada ģimnāzija 13.jūnijā sākumskolas MK devās izbraucienā, lai iepazītu vietas, kuras varētu apmeklēt kopā ar skolēniem. Tā jau ir kļuvusi par sākumskolas skolotāju tradīciju.

Spīdot spožajai vasaras saulei, ceļojums sākās Kalsnavas arborētumā. Pedagogi iepazina lielāko kokaugu kolekciju Austrumlatvijā, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim iespējams apskatīt 2500 dažādu koku sugas. Ar savu smaržu vasaras sākumā mūs iepriecināja Virdžīnijas sniegpārslu koks. Piekļaujoties korķa kokam, sajutām tā maigo pieskārienu. Pastaigas laikā pa rododendru taku priežu mežā, sapratām, cik svarīgi atrasties saskaņā ar dabu. Un kur tad vēl skaistās peonijas! Jūnijs – peoniju ziedēšanas laiks. Tās pārsteidza ar ziedu krāsām un formām.

Lai apskatītu apkārtni gandrīz no putna lidojuma, kāpām arī jaunuzceltajā skatu tornī. No tā pavērās skats uz plašajām Latvijas ārēm.

Nākamais ceļojuma mērķis bija atrakciju parks „Braku takas”. Tas izveidots netālu no R.Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki”. Trases posmi nosaukti R.Blaumaņa literāro varoņu vārdos. Drosmīgākās skolotājas izmēģināja savus spēkus zilajā Velniņu trasē, kas piemērota bērniem un iesācējiem. Savukārt pārējie bija aktīvi padomdevēji un līdzjūtēji, jo „no malas taču viss labāk redzams”. Ar īpašu drosmi izcēlās skolotāja Sarmīte, jo viņa veiksmīgi pievarēja arī Sarkano trasi ”Trīnes grēki”, un pievarēja šķēršļus „Zaplīzīte”, „Purva bridējs”, „Krustiņpolka”.

Tā kā bija pusdienu laiks, tad lapenītē tika klāts pusdienu galds, aizkurts ugunskurs un ceptas desiņas.

Mājupceļā iegriezāmies bioloģiskajā lauku sētā „Aparēni” Vestienas pagastā. Saimniecība atrodas ļoti skaistā vietā, pakalna galā, no kura var labi pārredzēt tuvāko apkārtni – laukus, ceļu un Kāla ezeru. Saimniecībā nodarbojas ar netradicionālo lauksaimniecību – tajā apskatāms putnu dārzs (8 sugu putni, 32 šķirnes) un daiļdārzs.

Vakarpusē atgriezāmies mājās jaunu iespaidu un pozitīvu emociju pārņemti. Atziņa pēc ceļojuma – Cik mūsu Dzimtene skaista!

Aplūkojiet foto galeriju un iepazīstiet neklātienē šīs vietas arī Jūs!

Sākumskolas MK vadītāja I.Lazda

Atvērsim logu cerībai!

Eko padome, Pļaviņu novada ģimnāzija A.Lasmane, Pļaviņu novada ģimnāzijas
Eko skolas koordinatore

Pavisam nesen, tas ir, kopš 2011.gada oktobra, Pļaviņu novada ģimnāzija ir iesaistījusies programmā „Eko skola”. Eko skolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arī populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Tā ir ANO Vides programmas sadarbības partnere vides izglītībā un ietvars vides izglītības procesa organizēšanai skolās, tā veicina izpratni par ilgtspējīgu attīstību gan mācību priekšmetos, gan arī ar konkrētu rīcību skolā un tās apkārtnē. Tā stimulē bērnus un jauniešus uz aktīvu līdzdalību skolas dzīvē, lai nodrošinātu vides aizsardzības pasākumu ieviešanu.

Iesaistīšanās šajā projektā neviļus liek aizdomāties par ceļu. Par tādu ceļu, kam nav ne sākuma, ne gala, domāju, ka mēs turpinām tikai citā veidolā kādreiz iesākto projektu „Veselību veicinoša skola”. Turpinām tādēļ, ka balstāmies uz to, kas aizsākts.

Kādā veidā mēs ceram kļūt par ceļabiedriem citām Eko skolām Latvijā un savas filiāles skolai?
Ir pagājuši tikai 7 mēneši, bet paveikts ļoti daudz. Ir izveidota jauniešu, kolēģu, vecāku un deputātu grupa, kas tiek iesaistīta dažādās aktivitātēs. Lai uzsāktu darbu, tika novērtēta vide skolā 8 jomās – skolas vide un apkārtne, veselīgs dzīvesveids, atkritumi, ūdens, transports, elektroenerģija, mācību saturs, līdzdalība – un uzrakstīti ieteikumi turpmākajam darbam, izveidots Vides kodekss, ievēlēta skolas Eko padomes priekšsēdētāja un vietniece, iesniegti klašu kolektīvu priekšlikumi šajā jomā, tika izdiskutēti un iekļauti mācību saturā ilgtspējīgas attīstības jautājumi, noorganizēta alternatīva mācību diena – Eko stunda, kuras norisē piedalījās Eko skolu koordinators Latvijā Daniels Trukšāns. Projektu nedēļā viena no tēmām bija saistīta ar vidi, par šo tēmu projektus izstrādāja vairāki klašu kolektīvi. Priecēja viņu paveiktais, jo tēmas bija dažādas. Tas nozīmē, ka uzsāktais darbs projektā ir izprasts un tiek atbalstīts. Paldies skolēniem, kolēģiem, kas pievērsās šo tēmu pētniecībai savos projektos.

Lasīt vairāk

Mazie dziedātāji darbā un priekos

Mazie dziedātāji darbā un priekos, Pļaviņu novada ģimnāzija O.Krasutina, kora vadītāja

Katru pavasari mūsu koristiem ir nedaudz skumīgi, jo jāatvadās no dažiem 4.klases kora dalībniekiem. Šogad tie ir astoņi skolēni. Īpaši žēl šķirties no Kaspara Polgina, jo viņš ir mūsu skolas „1. – 4.klašu kora veterāns”, viņam ir liela pieredze kora dziedāšanā – veseli 4 gadi! Paldies Kasparam par ieguldīto darbu kora tradīciju saglabāšanā un attīstīšanā. Lai Tev veicās arī tālāk! Nākošgad 5.klases skolēniem būs iespēja dziedāt un sagādāt prieku vecākiem, skolotājiem un visiem interesentiem ar savām dziesmām jau citā kora sastāvā. Paldies, arī vēlos pateikt visiem 1. – 4.klašu kora dalībnieku vecākiem par atbalstu, sadarbību un pacietību!

Mācību gadu noslēdzot, trešdien, 30. maijā, 1. – 4. klašu koris piedalījās svinīgajā pasākumā „Pavasara svētki” sākumskolā un vakarā kopā ar skolotājām O. Krasutinu un Ilzi Luksu apmeklēja Latvijas Nacionālās operas baleta izrādi „Apburtā princese”. Daži skolēni baletu apmeklēja pirmo reizi, uzvedumu klausījās un skatījās ar lielu interesi! Mājupceļā vismazākie dziedātāji paspēja pagulēt, jo mājās atbraucām ļoti vēlu. Liels paldies skolotājai Ilzei Luksai par veltīto korim laiku un sadarbību. Lai sākumskolas koristiem skaista un saulaina vasara, lai izdodas uzkrāt daudz spēka un enerģijas un nākošgad dziesmas skanētu vēl skaistāk un skanīgāk!

Sporta dienas foto

Foto ieskats 30. un 31. maijā notikušajā sporta dienā.

Būt apmaiņas skolēnam ārzemēs? Kāpēc gan nē?!

Skolēnu apmaiņas programmā, Pļaviņu novada ģimnāzija Žanete Felsa un Kristaps Blitsons, 11. klases skolēni

Skolēnu apmaiņas programmas ir pazīstamas visā pasaulē, arī Latvijā. Tās sniedz iespēju redzēt un iepazīt pasauli, iegūt plašākas un daudz dziļākas zināšanas par attiecīgo valsti, labāk iemācīties kādu svešvalodu, iegūt starpkultūru sapratni, uzkrāt pieredzi, kļūt patstāvīgākam un atbildīgākam.

Esam priecīgi, ka arī Pļaviņu novada ģimnāzija mums, vidusskolēniem, kuri mācās vācu valodu, piedāvā lielisku iespēju piedalīties skolēnu apmaiņas programmā un veselu mēnesi uzturēties Vācijā un apmeklēt ģimnāziju Kaltenkirhenes pilsētā, kas atrodas netālu no Hamburgas. Šāda veida braucieni un finansiāls atbalsts no vācu puses pastāv jau desmit gadus, bet kopumā mūsu skolas labajai sadarbībai ar Juri Beķeri Vācijā šogad aprit jau divdesmit gadi.

Piedalīties skolēnu apmaiņas programmā Vācijā mums lielā mērā nozīmēja nokļūt citā pasaulē, kur daba, laika apstākļi, dzīves līmenis un ļoti daudz kas cits vairāk vai mazāk atšķiras no tā, ko mēs redzam ikdienā Latvijā. Tas nozīmēja mācīties ne tikai mācību priekšmetus un valodu, bet arī patstāvību, pašiem plānot savus izdevumus, uzturēt kārtībā savu istabu, prasmi kontaktēties ar dažādiem cilvēkiem, samērā īsā laikā integrēties līdz tam nepazīstamos kolektīvos, iejusties un būt pozitīvi noskaņotiem, būt atvērtiem, orientēties svešā pilsētā, kā arī vēl daudzas citas lietas, ko mums mājās palīdz paveikt vecāki, skolotāji vai draugi.

Mēs mācījāmies dažādās klasēs un dzīvojām dažādās viesģimenēs, taču visur tikām uzņemti ļoti sirsnīgi un silti. Mēs jutāmies gaidīti un labi, varējām iepazīt vācu tautas ikdienu un sadzīvi, tradīcijas, paražas un kultūru. Gan kopā ar savām klasēm, gan ģimenēm piedalījāmies dažādos pasākumos, sporta aktivitātēs, izbraucienos un ekskursijās. Mēs apmeklējām arī citas skolas Kaltenkirhenē, kur prezentējām Latviju, Pļaviņas un mūsu skolu, kā arī atbildējām uz daudzajiem skolēnus interesējošiem jautājumiem. Arī mūsu vācu valodas zināšanas tika atzinīgi novērtētas, kaut pašiem, īpaši sākumā, šķita, ka nemaz tik gludi un raiti nevaram izteikties. Taču, īsi pirms došanās mājās, ar prieku konstatējām arī paši, ka varam sazināties bez problēmām, brīžiem likās, ka pat domājam vāciski.

Pēc atgriešanās varam droši apgalvot, ka šis brauciens mums ļāva paplašināt redzesloku, sniedza iespēju izbaudīt citu dzīves kvalitāti, iepazīt it kā līdzīgu, bet tomēr atšķirīgu izglītības sistēmu. Abi esam vienisprātis, ka vācu ģimnāzisti stundās tomēr ir aktīvāki nekā mēs, viņi vairāk ir iesaistīti stundas darbā, labprātāk izsakās, diskutē, aizstāv savu viedokli. Bet laikam vislielākā šī brauciena vērtība ir jauniegūtie draugi. Ceram, ka arī turpmāk uzturēsim kontaktus gan ar mūsu viesģimenēm, gan ar daudziem klasesbiedriem no Kaltekkirhenes ģimnāzijas.

Par šo lielisko iespēju laikā no 21. aprīļa līdz 20. maijam doties uz Vāciju vēlamies teikt paldies Jurim Beķerim un vācu valodas skolotājai Ilzei Seipulei, kuri realizē šo projektu. Paldies par atbalstu un sapratni arī citiem mūsu skolas skolotājiem, direktoram, kā arī mūsu ģimenēm un draugiem.

Novēlam, lai skolai izdodas šo sadarbību turpināt, bet nākošos apmaiņas brauciena dalībniekus aicinām būt atvērtiem, draudzīgiem un komunikabliem, lai Kaltenkirhenē aizvadītais mēnesis būtu noderīgs, izzinošs, patīkams un pozitīvām emocijām piepildīts – tāds, kāds tas bija mums.

Sveicam skolēnus!

Ilze Seipule, direktora vietniece izglītības jomā mācību darbā

Sveicam skolēnus, kuri apbalvoti ar Pateicības rakstiem par augstiem mācību sasniegumu vērtējumiem 2011./2012. mācību gadā

Aizvadīts atkal viens rosīgs un darbīgs mācību gads. Skolas ikdienas dzīve ir bijusi spraiga un piepildīta ar daudziem notikumiem un aktivitātēm, kur ikvienam Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnam ir tikusi dota iespēja attīstīt un apliecināt sevi dažādās jomās – gan mācībās, gan daudzveidīgās interešu izglītības nodarbībās (sportā, mākslinieciskajā pašdarbībā, mācību priekšmetu pulciņos), gan skolēnu līdzpārvaldē, projektu darbā un citās jomās.

Skolas galvenā prioritāte nenoliedzami ir mācību darbs. Ir prieks, ka daudzi mūsu skolēni apzinās, ka uzcītīga, ieinteresēta un regulāra mācīšanās ir pamats kvalitatīvas izglītības ieguvei. Tāpēc arī 2011./2012. mācību gadā mūsu skolai ir labi panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, par kuriem paldies teicām Zinību svētkos 11.maijā.

Bet 2011./2012. mācību gada noslēguma svinīgajā līnijā 31. maijā skolas Pateicības rakstu saņēma skolēni, kuru vidējie mācību sasniegumu vērtējumi ir augstā līmenī (“8” un vairāk balles no 4. – 12. klasei vai aprakstoši no 1. – 3. klasei).

1.a klase – Una Ivanova, Eiriks Kalnriekstiņš, Viktorija Kameņeckiha, Anastasija Trifanova
1.b klase – Amanda Līga Bernoviča, 1.b Evelīna Tēraude
2.a klase – Anna Esiņa, Aivis Jokums, Kristaps Ostrovskis
2.b klase – Andis Daugavietis, Elīza Luksa, Beāte Skrabutena
3.a klase – Guna Elīte, Viviāna Nikaļuka, Una Vīksna
3.b klase – Sonora Balode, Filips Fedosejevs, Raivo Jankuns, Amanda Ķirse, Lelde Elīna Pitjukeviča, Krista Priede
3.e klase – Līva Čepule
4.a klase – Betija Beāte Damberga, vidējais vērtējums – 9,10, Karīna Davidova 8,90, Lineta Lauva 8,40, Agate Mežmale 8,30, Kaspars Polgins 9,00, Kitija Smirnova 8,10, Viktorija Vīksna 8,80
4.b klase – Laine Liepiņa 9,50, Enia Kaņepēja 8,70, Beāte Kaņepēja 8,50, Anete Kapteine 8,40, Līva Kārkliņa 8,30, Aleksa Dauškane 8,20, Matīss Ķirsis 8,00
4.e klase – Elīna Mahļiņeca 9,40

5.a klase – Marta Kupča 8,73, Annija Bērziņa 8,36, Samanta Djubina 8,18, Rēzija Līna Upeniece 8,18, 5.b klase – Violeta Adamoviča 8,45, Vineta Cukanova 8,35
6.a klase – Kristīne Činka 8,10
6.b klase – Arina Deņisova 8,71, Daira Melbārde 8,14
7.a klase – Sigita Gavare 8,78
7.b klase – Liene Lakstīgala 8,93, Diāna Pauniņa 9,07, Diāna Bariņa 8,36
7.e klase – Krista Dūmiņa 8,21, Elīna Mahliņeca 8,14
8.a klase – Ieva Skrabutena 8,85, Ildze Vīksna 8,66, Diāna Polgina 8,42
8.b klase – Miks Vilkaplāters 8,20
8.e klase – Jogita Kiseļeva 8,40
9.a klase – Sintija Silagaile 8,00, Estere Fedosejeva 8,00

10. klase – Līga Āboliņa 8,53, Laura Kalniņa 8,42, Katrīna Bērziņa 8,26, Guna Pujāte 8,33, Dagnija Kiseļeva 8,20
11.b klase – Kristaps Blitsons 8,12, Henrijs Jaudzems 8,31
12.a klase – Linda Gregersone 8,28, Signe Grūbe 8,07
12.b klase – Diāna Valdemāre 8,69, Karina Zagorska 8,76, Elvijs Zālītis 8,41, Lorena Višņakova 8,30, Jogita Kupča 8,23, Toms Cišs 8,15, Anna Avotiņa 8,00, Jānis Ozoliņš 8,00

Vēlreiz paldies gan skolotājiem, gan skolēniem par mērķtiecīgi un kvalitatīvi veikto kopīgo darbu! Paldies arī skolēnu vecākiem par sadarbību ar skolu savu bērnu izglītošanā.

Lai visiem skaista un saulaina vasara, lai izdodas uzkrāt daudz spēka un enerģijas jaunajam darba cēlienam!