Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu vidusskola

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Sākumskolas skolotāji dodas izbraucienā

Sākumskolas skolotāji izbraucienā, Pļaviņu novada ģimnāzija 13.jūnijā sākumskolas MK devās izbraucienā, lai iepazītu vietas, kuras varētu apmeklēt kopā ar skolēniem. Tā jau ir kļuvusi par sākumskolas skolotāju tradīciju.

Spīdot spožajai vasaras saulei, ceļojums sākās Kalsnavas arborētumā. Pedagogi iepazina lielāko kokaugu kolekciju Austrumlatvijā, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim iespējams apskatīt 2500 dažādu koku sugas. Ar savu smaržu vasaras sākumā mūs iepriecināja Virdžīnijas sniegpārslu koks. Piekļaujoties korķa kokam, sajutām tā maigo pieskārienu. Pastaigas laikā pa rododendru taku priežu mežā, sapratām, cik svarīgi atrasties saskaņā ar dabu. Un kur tad vēl skaistās peonijas! Jūnijs – peoniju ziedēšanas laiks. Tās pārsteidza ar ziedu krāsām un formām.

Lai apskatītu apkārtni gandrīz no putna lidojuma, kāpām arī jaunuzceltajā skatu tornī. No tā pavērās skats uz plašajām Latvijas ārēm.

Nākamais ceļojuma mērķis bija atrakciju parks „Braku takas”. Tas izveidots netālu no R.Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki”. Trases posmi nosaukti R.Blaumaņa literāro varoņu vārdos. Drosmīgākās skolotājas izmēģināja savus spēkus zilajā Velniņu trasē, kas piemērota bērniem un iesācējiem. Savukārt pārējie bija aktīvi padomdevēji un līdzjūtēji, jo „no malas taču viss labāk redzams”. Ar īpašu drosmi izcēlās skolotāja Sarmīte, jo viņa veiksmīgi pievarēja arī Sarkano trasi ”Trīnes grēki”, un pievarēja šķēršļus „Zaplīzīte”, „Purva bridējs”, „Krustiņpolka”.

Tā kā bija pusdienu laiks, tad lapenītē tika klāts pusdienu galds, aizkurts ugunskurs un ceptas desiņas.

Mājupceļā iegriezāmies bioloģiskajā lauku sētā „Aparēni” Vestienas pagastā. Saimniecība atrodas ļoti skaistā vietā, pakalna galā, no kura var labi pārredzēt tuvāko apkārtni – laukus, ceļu un Kāla ezeru. Saimniecībā nodarbojas ar netradicionālo lauksaimniecību – tajā apskatāms putnu dārzs (8 sugu putni, 32 šķirnes) un daiļdārzs.

Vakarpusē atgriezāmies mājās jaunu iespaidu un pozitīvu emociju pārņemti. Atziņa pēc ceļojuma – Cik mūsu Dzimtene skaista!

Aplūkojiet foto galeriju un iepazīstiet neklātienē šīs vietas arī Jūs!

Sākumskolas MK vadītāja I.Lazda

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu