Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: kori

2.kārtas koru konkurss Aizkrauklē

logo 11.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas svinību zālē jau no paša rīta skanēja dziesmas, kuras iekļautas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā. Un kā nu nedziedāt, ja tās pašas dienas pēcpusdienā mūsu 5.-9.klašu un ģimnāzijas jauktajam korim bija jādodas uz koru 2.kārtas konkursu, kurš notika Aizkrauklē. Aizkrauklē bija sabraukuši koristi no Jaunjelgavas, Kokneses, Skrīveriem, Neretas un , protams, Aizkraukles novada, lai stātos koru atlases žūrijas priekšā un rādītu savu sniegumu. Ikvienam kolektīvam bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā un divas izlozes dziesmas no obligātā svētku repertuāra. Jāteic, ka dziesmas ir ļoti skaistas, bet vienlaikus arī ļoti sarežģītas. Skates nolikums paredz, ka repertuārs ir jāmāk no galvas un nošu materiālu izpildījuma laikā izmantot nedrīkst ne dziedātāji, ne viņu diriģenti. Mūsējie turējās godam – nevienam nebija neviena paša špikera- arī koru vadītājas – Aiva Siliņa un Olga Krasutina superīgi iztika bez partitūras. Vienīgā, kurai atļauts sekot nošu rakstam, bija mūsu koru koncertmeistare Sigita Vilkaplātere. Koru uzstāšanos vērtēja žūrija, kuras sastāvā ir Latvijā pazīstami diriģenti un ar mūziku cieši saistīti cilvēki. Tie bija – Romāns Vanags ( žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Erenštreits, Mārtiņš Klišāns, Rita Platpere, Arvīds Platpers. Mūsu koristi no konkursa atveda II pakāpes diplomus. Diemžēl mājās esam atbraukuši arī ar zināmu rūgtumu sirdī, jo nesaprotams ir visnotaļ kompetentās žūrijas vienprātīgais lēmums, ka mūsu koristu vizuālais izskats ir teju vissliktākais. Vai tiešām šī gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dominēs sporta apavi un džinsu auduma bikses (kā to redzējām koru konkursā), kuras izkonkurēs latviskos rakstus jostās, tautiskus brunčus, linu kreklus, pastalas un saktas? “Koru kari” pamazām tuvojas izskaņai un jau 20.maijā tiks paziņoti oficiālie rezultāti un tie kolektīvi, kuri pārstāvēs savu skolu un novadu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Turēsim īkšķus par mūsējiem!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

DSC_1439DSC_1407

Koru un deju kolektīvu sasniegumi skatēs

olimpiādeGatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015.gadā, aprīlī norisinājās koru un deju kolektīvu skates.
8.aprīlī vidusskolas koris Latgales novada vidusskolas koru reģionālajā skatē ar 39,30 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu,
16.aprīlī 5.-9.klašu skoris Zemgales novada 5.-9.klašu koru reģionālajā skatē ar 37,15 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu.
15.aprīlī Kokneses un Pļaviņu novadu vispārizglītojošo skolu un kultūras centru XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skatē Koknesē
1.-2.klašu deju kolektīvs ieguva 3.pakāpes diplomu un 7.-9.klašu deju kolektīvs ieguva 3.pakāpes diplumu.
Apsveicam kolektīvus ar sasniegtajiem rezultātiem un paldies skolēniem, skolēnu vecākiem un skolotājām Aivai Siliņai, Olgai Krasutinai, Sigitai Vilkaplāterei , Lindai Miezītei par ieguldīto darbu!

Novada koru skate „Dziesmai būt!”

5.-9. klašu korisOlga Krasutina, kora vadītāja

20.martā 5. – 9.klašu koris piedalījās Pļaviņu novada koru konkursā „Dziesmai būt!”, kurā ieguva 2.pakāpes diplomu. Kora sniegumu vērtēja profesionāla, pieredzējusi žūrija – kora „Loreleja” vadītāja, mūsu skolas bijusī mūzikas skolotāja, Staņislava Kalniņa, kultūras centra direktore Astrīda Davidova, mūzikas skolas direktore Dita Ārgule, Pļaviņu novada izglītības speciāliste Inese Saulīte un Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā Armanda Lasmane. Paldies žūrijas pārstāvjiem par vērtīgiem padomiem un siltiem vārdiem.

Atsākot skolas kora tradīcijas pēc trim gadiem, atkal mūsu skolā skan 5. – 9.klašu dziedātāju balsis. Kora konkursā piedalījās 34 skolēni, šogad 5. – 9.klašu kora grupā dzied arī 4 zēni. Šogad kora konkursā bija jādzied 3 trīsbalsīgas dziesmas, no tām 2 dziesmas koristi dziedāja a capella (bez pavadījuma) „Saules meita, mēness dēls”, „Jūriņ prasa smalku tīklu” un vienu dziesmu – Z.Liepiņš „Novij man, māmuliņa” ar pavadījumu. Iesācējiem dziesmu repertuārs bija patiešām sarežģīts. Bet kopā mēs veiksmīgi visām grūtībām tikām pāri.

Vēlos pateikties klases audzinātājiem, skolēnu vecākiem par sadarbību un atbalstu, gatavojoties konkursam „Dziesmai būt!”, jo tas ir komandu darbs! Un tikai kopā mēs varam sasniegt augstus rezultātus, priecāties un būt lepniem par paveikto, saviem bērniem, skolēniem. Vēlos arī pateikties par ieguldīto darbu Maijai Reingoldei kora tēla veidošanā, kura izvecoja koristiem rozītes un taurenīšus. Paldies meitenēm un zēniem par skaisto dziedāšanu un draudzīgo noskaņojumu konkursa dienā, jo dziesma patiešām mūs vieno un padara par garīgi bagātiem un laimīgiem! Mūzikas valoda ir starptautiskā valoda, kura vieno visus pasaulē dzīvojošus cilvēkus, tāpēc arī brauc uz Latviju Dziesmas svētkos ciemiņi no ārzemēm un priecīgi brīnās par mūsu tradīcijām. Novēlu arī kora dziedātājiem, dziedot turēties kopā un gatavoties saviem Jauniešu Dziesmu un deju svētkiem, kuri notiks 2015.gadā!

Rūķu koris

Ziemassvētkos notiek dažādi brīnumi. Šoreiz kripatiņa brīnuma uzbira arī vidusskolas jauktajam korim, kas dīvainajā dienā 12.12.12. pārvērtās par Jauko rūķu kori.

Rūķu korim tika uzticēts valstiski svarīgs uzdevums – iedegt pilsētas ziemassvētku egli!

Uzdevums nebija viegls – egle lika sevi lūgties trīs reizes. Rūķu koris dziedāja eglei un visiem, kas bija atnākuši, lai piedalītos šinī svarīgajā misijā, daudziem jau zināmas, bet joprojām tik mīļas ziemassvētku dziesmas.

Tad ieradās ķekatnieki, kas aicināja visus piedalīties rotaļas un priecāties par krāšņo egli, kas šogad ir īpaši skaista, jo kā dāvinājums atdota pilsētai.

Rūķi nedaudz padancoja un devās iedzert siltu tēju un uzkost kādu našķi, jo ilgi kavēties nebija iespējams. 12.12.12. ātri beigsies un rūķi atkal pārvērtīsies par vidusskolēniem, kam sekmīgi jānoslēdz mācību pusgads.

Lai visiem pietiek spēka izdarīt plānotos darbus un priecīgi sagaidīt svētkus!

Kora vadītāja Aiva

P.S. Un paldies par atbalstu – balsojums bija tikai pozitīvs!

Mazie dziedātāji darbā un priekos

Mazie dziedātāji darbā un priekos, Pļaviņu novada ģimnāzija O.Krasutina, kora vadītāja

Katru pavasari mūsu koristiem ir nedaudz skumīgi, jo jāatvadās no dažiem 4.klases kora dalībniekiem. Šogad tie ir astoņi skolēni. Īpaši žēl šķirties no Kaspara Polgina, jo viņš ir mūsu skolas „1. – 4.klašu kora veterāns”, viņam ir liela pieredze kora dziedāšanā – veseli 4 gadi! Paldies Kasparam par ieguldīto darbu kora tradīciju saglabāšanā un attīstīšanā. Lai Tev veicās arī tālāk! Nākošgad 5.klases skolēniem būs iespēja dziedāt un sagādāt prieku vecākiem, skolotājiem un visiem interesentiem ar savām dziesmām jau citā kora sastāvā. Paldies, arī vēlos pateikt visiem 1. – 4.klašu kora dalībnieku vecākiem par atbalstu, sadarbību un pacietību!

Mācību gadu noslēdzot, trešdien, 30. maijā, 1. – 4. klašu koris piedalījās svinīgajā pasākumā „Pavasara svētki” sākumskolā un vakarā kopā ar skolotājām O. Krasutinu un Ilzi Luksu apmeklēja Latvijas Nacionālās operas baleta izrādi „Apburtā princese”. Daži skolēni baletu apmeklēja pirmo reizi, uzvedumu klausījās un skatījās ar lielu interesi! Mājupceļā vismazākie dziedātāji paspēja pagulēt, jo mājās atbraucām ļoti vēlu. Liels paldies skolotājai Ilzei Luksai par veltīto korim laiku un sadarbību. Lai sākumskolas koristiem skaista un saulaina vasara, lai izdodas uzkrāt daudz spēka un enerģijas un nākošgad dziesmas skanētu vēl skaistāk un skanīgāk!

Vidusskolu jaukto koru 2.salidojums „Mēs lidosim”

Vidusskolu jaukto koru 2.salidojums „Mēs lidosim” Saldū, Pļaviņu novada ģimnāzija Aiva Siliņa, kora vadītāja

Kad 3.maijā saņēmu ziņu, ka Pļaviņu novada ģimnāzijas jauktais koris ir izvirzīts piedalīties salidojumā, biju ļoti priecīga. Visa mācību gada garumā koristi cītīgi strādāja, lai iemācītos skaistās, bet ļoti sarežģītās dziesmas, kas bija iekļautas salidojuma koncerta repertuārā.

Ceļš līdz Saldus estrādei nebūt nebija viegls – gan mākslinieciskajā ziņā(bija jāpiedalās divās skatēs un jāapmeklē kopmēģinājums), gan fiziski (no Pļaviņām bija jāizbrauc jau 5 no rīta).

Bet jaunieši veiksmīgi izpildīja visas organizatoru prasības un pierādīja, ka ir labi saliedēts kolektīvs, kas pieskata un rūpējas viens par otru un norunas pilda bez liekām debatēm. Mēs protam savas pilsētas vārdu godam popularizēt kā vizītkarti korim izvēloties nodziedāt Pļaviņu himnas piedziedājumu.

Gribu pateikt milzīgu paldies visiem koristiem par izturību, jo grūti bija gan tiem, kas karsējās saulē, gan tiem, kas drebinājās ēnā. Paldies skolotājām Aigai Bērziņai un Vijai Miķelsonei par atbalstu un padomu. Īpašs paldies Ilonai Višņakovai, kura kā īsta profesionāle paspēja gan fotografēt, gan filmēt kora darbības Saldū. Paldies arī šoferim Mārtiņam no Jēkabpils.

Katru pavasari man ir nedaudz skumji, jo jāatvadās no daļas kora sastāva. Šogad tas būs īpaši smagi, jo vidusskolu absolvēs 16 dziedātāji, bet pamatskolu vēl viens korists. Tātad kori pamet puse no sastāva. Visiem dziedātājiem vēlu veiksmi eksāmenos un nepazaudēt prieku dziedāt! Lai kur jūs dzīve aizvestu – atrodiet laiku un iespējas uzdziedāt!

II Latvijas skolu jaukto koru salidojums “Mēs lidosim!”

Pļaviņu novada ģimnāzijas Jauktais koris Latvieši jau sen ir slaveni ar savām dziedāšanas tradīcijām. Dziesmu burvju vara ir stiprinājusi, atjaunojusi un saliedējusi mūsu tautu, izraujot no sastinguma, iešūpojot darbībai un viešot ticību savam spēkam veikt šķietami neiespējamo.

Var jau teikt, ka tas ir garlaicīgi – dziedāt korī, bet enerģijas apmaiņa, ko var gūt dziedot klausītājam vai sadziedot kopā ar vēl kādiem desmit tūkstošiem citu dziedātāju, ir jāizbauda katram, lai zinātu, kādas sajūtas tas dod.

Var jau teikt – man nav laika, bet ir skaidrs, ka aktīvais un darbīgais vienmēr paveiks vairāk par laisko un lēnīgo.

Pļaviņu ģimnāzijas jauktais koris 17. aprīlī uzstājās reģionālajā jaukto koru skatē Jēkabpilī, lai cīnītos par iespēju piedalīties koru salidojumā, kas notiks 19. maijā Saldū.

Skatē startēja 13 kori no Latgales reģiona – Jēkabpils, Daugavpils, Balviem, Rēzeknes, Baltinavas, Preiļiem, Dagdas, Krāslavas un Pļaviņām.

Kori ieguva 1.un 2.pakāpes diplomus. Visskanīgākie šoreiz bija Daugavpils 13.vsk un Rēzeknes 5.vsk kori. Pļaviņu ģimnāzijas korim 2.pakāpes diploms. Tagad tikai jāgaida, kad noslēgsies skates citos reģionos un 3.maijā tiks paziņoti kori, kas atlasīti salidojumam.

Gribu pateikt MILZĪGUPALDIES koristiem par ieguldīto darbu! Kā arī pateikties skolotājai Sigitai Vilkaplāterei par sadarbību. Paldies arī skolotājam Gintam Balodim, kas ar savu skanīgo balsi kuplina mūsu priekšnesumus. Īpašs paldies Ilonai Višņakovai par kora uzstāšanās hronikas veidošanu.

Visus atbalstītājus un kora mākslas cienītājus aicinu uz Pļaviņu pilsētas dziedošo kolektīvu koncertu 27.aprīlī Pļaviņu kultūras centrā, kur piedalīsies arī Pļaviņu novada ģimnāzijas jauktais koris.

Latvietis dzied vienmēr un visur – „Liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādam’”

Kora vadītāja Aiva Siliņa

Jaukto koru skates „Mēs lidosim!” 1.kārtā

Mēs lidosim Trešdien, 28.martā, skolā notika Pļaviņu novada skolu jaukto koru skates „Mēs lidosim!” 1.kārta, kurā skolas jauktais koris ieguva 1.pakāpes diplomu un iespēju 17.aprīlī piedalīties jaukto koru skates „Mēs lidosim” otrajā kārtā Jēkabpilī.

Novēlam veiksmi skolu jaukto koru skatē „Mēs lidosim” turpmākajās kārtās skolas jauktā kora dalībniekiem, koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei un kora mākslinieciskajai vadītājai Aivai Siliņai!

Žūrijas komisija

Ziemassvētku pasākums bildēs

Sadraudzības pasākums

1.decembra pēcpusdienā Pļaviņu novada ģimnāzijā norisinājās 1. – 4. klašu kora sadraudzības pasākums ar Odzienas filiāles ansambļa dalībniekiem.

Ģimnāzijas 1. – 4.klašu koris atskaņoja 3 dziesmas – D.Robules „Sudraba kalējs”, E.Ešenvalda „Bērna prieks”, U.Marhilēviča „Pazaudētais mēnestiņš” mūzikas skolotājas O.Krasutinas vadībā (koncertmeistare Vilkaplātere). Odzienas filiāles ansamblītis nodziedāja D.Robules „Mazo domiņu” skolotājas E.Freimanes vadībā.

Skolēniem bija iespēja novērtēt kolektīvu dziedāšanas prasmes.

12.b klases skolniece Anastasija un 10.klases skolēns Deins vadīja rotaļas, kas bija ļoti interesantas un saistošas. Ģimnāzijas skolēni bija sagādājuši arī garšīgus pārsteigumus. Paldies par to. Pasākumā piedalījās skolēnu vecāki.

Sadraudzības pasākums patika visiem: gan skolēniem, gan skolotājiem. Visi bijām vienisprātis, ka līdzīgu pasākumu rīkosim vēl.

Darbīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!

Sk. O.Krasutina un sk. E.Freimane