2.kārtas koru konkurss Aizkrauklē

logo 11.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas svinību zālē jau no paša rīta skanēja dziesmas, kuras iekļautas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā. Un kā nu nedziedāt, ja tās pašas dienas pēcpusdienā mūsu 5.-9.klašu un ģimnāzijas jauktajam korim bija jādodas uz koru 2.kārtas konkursu, kurš notika Aizkrauklē. Aizkrauklē bija sabraukuši koristi no Jaunjelgavas, Kokneses, Skrīveriem, Neretas un , protams, Aizkraukles novada, lai stātos koru atlases žūrijas priekšā un rādītu savu sniegumu. Ikvienam kolektīvam bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā un divas izlozes dziesmas no obligātā svētku repertuāra. Jāteic, ka dziesmas ir ļoti skaistas, bet vienlaikus arī ļoti sarežģītas. Skates nolikums paredz, ka repertuārs ir jāmāk no galvas un nošu materiālu izpildījuma laikā izmantot nedrīkst ne dziedātāji, ne viņu diriģenti. Mūsējie turējās godam – nevienam nebija neviena paša špikera- arī koru vadītājas – Aiva Siliņa un Olga Krasutina superīgi iztika bez partitūras. Vienīgā, kurai atļauts sekot nošu rakstam, bija mūsu koru koncertmeistare Sigita Vilkaplātere. Koru uzstāšanos vērtēja žūrija, kuras sastāvā ir Latvijā pazīstami diriģenti un ar mūziku cieši saistīti cilvēki. Tie bija – Romāns Vanags ( žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Erenštreits, Mārtiņš Klišāns, Rita Platpere, Arvīds Platpers. Mūsu koristi no konkursa atveda II pakāpes diplomus. Diemžēl mājās esam atbraukuši arī ar zināmu rūgtumu sirdī, jo nesaprotams ir visnotaļ kompetentās žūrijas vienprātīgais lēmums, ka mūsu koristu vizuālais izskats ir teju vissliktākais. Vai tiešām šī gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dominēs sporta apavi un džinsu auduma bikses (kā to redzējām koru konkursā), kuras izkonkurēs latviskos rakstus jostās, tautiskus brunčus, linu kreklus, pastalas un saktas? “Koru kari” pamazām tuvojas izskaņai un jau 20.maijā tiks paziņoti oficiālie rezultāti un tie kolektīvi, kuri pārstāvēs savu skolu un novadu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Turēsim īkšķus par mūsējiem!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

DSC_1439DSC_1407