Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: dziesmu un deju svētki

Dziesmu un deju svētkiem izskanot…

logoXI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki jau izskanējuši un izdejoti, bet izjūtas un tajās pieredzētais un piedzīvotais joprojām ir mūsos un ik pa brīdim uzvirmo, jo sociālajos tīklos vēl tiek izteikti viedokļi un pārdomas par svētku norisi, organizāciju, dalībniekiem, vadītājiem….
Dziesmu un deju svētki ikvienam dejotājam, dziedātājam un kolektīvu vadītājam ir liels sapnis, kuru var piepildīt tikai ļoti neatlaidīgi un regulāri strādājot. Man ir patiess gandarījums, ka mūsu skolas dziedošie kolektīvi veiksmīgi startēja visās atlases skatēs un pierādīja, ka var apgūt visnotaļ sarežģīto dziesmu repertuāru un, ar piedalīšanos svētkos, turpināt mūsu skolas vienu no tradīcijām – skolu jaunatnes dziesmu svētki nav iedomājami bez Pļaviņu dziedātajiem! Lasīt vairāk

Pateicība par atbalstu, sadarbību un paveikto XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

logo
 

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktore Rita Pole

Pļaviņu novada ģimnāzijas vārdā un personīgi pateicos par atbalstu un sadarbību tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri piedalījās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanā.

Vispirms sirsnīgi pateicos svētku dalībniekiem, Pļaviņu novada ģimnāzijas 96 skolēniem par apņēmību, izturību, pozitīvi emocionālajiem koncertiem un godam nesto skolas vārdu!

Paldies kolektīvu vadītājiem Inetai Reiterei, Aivai Siliņai, Olgai Krasutinai un koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei, par ieguldīto darbu sagatavojot Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēnus dziesmu un deju svētkiem, un prasmīgo sadarbību ar skolēnu ģimenēm, bez kuru atbalsta šie svētki nebūtu iedomājami!

Lielu pateicību pelnījuši Pļaviņu novada, Pļaviņu novada ģimnāzijas darbinieki un sadarbības partneri,   Aiga Bērziņa, Ilze Luksa, Sanita Fjodorova, Silga Stučka, Sandra Fišmeistare, Kristiāna Balode, deju laukuma koordinators Ģirts Reiters, medmāsa Laila Borska, Pļaviņu novada pašvaldības policijas inspektors Aleksandrs Andronovs, šoferis Oļegs Drabovičs un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Pļaviņu novada koordinatore Iveta Krastiņa, kuri no 07.07.2015. līdz pat 13.07.2015. naktij, nepārtrauktā darba režīmā rūpējās par svētku dalībnieku drošību un labsajūtu!

Paldies visiem darbīgajiem rūķīšiem, skolas direktores vietniecei saimnieciskajā darbā Santai Kupčai, garderobistei – dežurantei Mirdzai Sīmanei, skolotājai Ievai Volanei, un vecākiem, kuru darbošanās notika aizkulisēs, gatavojot tērpus, dekorācijas autobusu noformēšanai, darinot ziedu vainagus un pušķus, ka arī daudzas citas lietas!

Paldies vecākiem, kuri piedalījās skaisto vainagu darināšanā no dzīvajiem ziediem!

Protams, bez sadarbības partneriem šai pasākumā neiztikt. Tāpēc paldies mūsu sponsoriem un atbalstītājiem mēģinājuma tērpu iegādē, SIA “Krauss”, SIA “Vēri Z”, SIA “Ecos”, SIA “Celtniecības dolomīti”, SIA “Luste SZ”, SIA “Antaris”, ZS “Juči” un Pļaviņu Uzņēmēju biedrībai!

Pateicība Pļaviņu novada domei, un priekšsēdētājai Guntai Žildei, par finansiālo atbalstu un jaukajiem apciemojumiem svētku laikā Rīgā!

Lai vienmēr tā tu cauri ietu

Šai dzīvei, visu uzveicot

Un galvu, pilnu domu spietu,

Pret sauli augstu paceļot!

/Valdis Grīviņš/

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki jau klāt!

logo

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados, starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, un šo svētku rīkotājs ir Valsts izglītības satura centrs.
XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 2015.gada 6.jūlija līdz 12.jūlijam.
Tradicionāli galvenās svētku norises vietas Rīgā ir Mežaparka Lielā estrāde un Daugavas stadions. Mežaparka Lielā estrāde vienlaikus var uzņemt līdz 14 tūkstošiem dziedātāju un līdz 40 tūkstošiem skatītāju. Savukārt Daugavas stadionam jānodrošina atbilstoša infrastruktūra Deju lielkoncertu rīkošanai, lai tiktu ievēroti visi drošības pasākumi 16 līdz 18 tūkstošiem skolēnu – tautas deju dejotājiem gan mēģinājumu, gan koncertu laikā.
Svētku programma ir ļoti plaša un daudzveidīga – katrs var izvēlēties sev tīkamāko un atbilstošāko pasākumu. Protams, ka  jārēķinās arī ar ierobežoto vietu skaitu atsevišķos pasākumos.
5.jūlijs 
19:00 Garīgās mūzikas koncerts  - Rīgas Sv. Pētera baznīca

6.jūlijs 
13:00 Interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu izstādes „Rakstu darbi” atklāšana un konkursa laureātu apbalvošana  – Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs
12:00 Piemiņas pasākumi  - Meža kapi
15:00 Piemiņas pasākumi – Dziesmu svētku parks
16:00 Tautas deju kolektīvu Laureātu koncerts – Latvijas Nacionālais teātris
17:00 Mūsdienu deju lielkoncerta ģenerālmēģinājums (ar skatītājiem)  - Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala
19:00 Bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncerts – Lielā ģilde

7.jūlijs
10:00 – 18:00 Pūtēju orķestru finālskate –  Lielā ģilde
12:00 Mūsdienu deju lielkoncerts –  Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala
19:00 Mūsdienu deju lielkoncerts – Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala
10:00 – 21:00 „Svētki Vērmanes dārzā”  - Vērmanes dārzs

8.jūlijs
10:00 – 20:00 Koru fināla konkurss –  Rīgas Latviešu biedrības nams, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
11:00 – 17:00 Folkloras kopu individuālās programmas – Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
10:00 – 21:00 „Svētki Vērmanes dārzā” – Vērmanes dārzs
19:00 Tautas mūzikas koncerts – Koncertzāle „Rīga”
21:30 -23:00 ATKLĀŠANAS PASĀKUMS  - 11.Novembra krastmala (tikai dalībniekiem)

9.jūlijs
10 -21 „Svētki Vērmanes dārzā” –  Vērmanes dārzs
15:00 Pūtēju orķestru koncerta Ģenerālmēģinājums (ar skatītājiem) –  Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala
19:00 Folkloras konkursu uzvarētāju koncerts „Gudru ņēmu padomiņu” –  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija
19:00 Tautas deju kolektīvu Ģenerālmēģinājums (ar skatītājiem) –  VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”"
19:00 Pūtēju orķestru koncerts –  Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsala

10.jūlijs
9:00 -16:00 Tērpu skate – konkurss Rīgas Latviešu biedrības nams
10:00 -21:00 „Svētki Vērmanes dārzā”  - Vērmanes dārzs
12:00 Tautas deju Lielkoncerts – VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”"
17:00 Tautas deju Lielkoncerts – VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”"
15:00 – 17:00 Folkloras kopu koncerti – Rotaļu programma – Laukums pie Brīvības pieminekļa
19:00 Pūtēju orķestru defile programma  - Laukums pie Brīvības pieminekļa
19:00 Kokļu mūzikas koncerts  - Lielā ģilde

11.jūlijs
10:00 Tautas deju Lielkoncerts – VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”"
15:00 Tautas deju Lielkoncerts – VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”"
10:00 – 21:00 „Svētki Vērmanes dārzā”  - Vērmanes dārzs
19:00 Noslēguma koncerta Ģenerālmēģinājums (ar skatītājiem) –  Mežaparka Lielā estrāde

12. jūlijs
9:00 Dalībnieku svētku gājiens  - Vecrīga – Dailes teātris
10:00 – 17:00 „Svētki Vērmanes dārzā”  - Vērmanes dārzs
19:00 Noslēguma koncerts –  Mežaparka Lielā estrāde

Šajos svētkos ir pārstāvēts arī mūsu novads. Mežaparka Lielajā estrādē dalībnieku rindās būs divi Pļaviņu novada ģimnāzijas kolektīvi – 5.-9.klašu koris (vad. Olga Krasutina) un vidusskolas jauktais koris (vad. Aiva Siliņa).
Savukārt Daugavas stadionā dejotprasmi rādīs Pļaviņu novada ģimnāzijas 7.-9.klašu un 10.-12.klašu deju kolektīvs (vad. Ineta Reitere).
Dziesmu un deju svētki ir liels izturības un pārbaudījumu laiks, jo no ierastajiem mājas apstākļiem gandrīz nedēļas garumā pārceļamies uz dzīvi Rīgā. Pļaviņu kolektīvi šajos svētkos tiks laipni uzņemti un  izmitināti Rīgas 85. vidusskolā, Nīcgales ielā 22.
Gatavojoties svētkiem, aicinu ikvienu ielūkoties svētku mājas lapā dziedundejo.lv.
Īpaši aicinu ielūkoties sadaļā Dalībniekiem  un  Noderīgi zināt, jo svētku laikā mums visiem aktuāls ir jautājums par veselību un drošību. Esmu pārliecināta, ka ikviens no šeit sniegtajiem padomiem  noderēs!
Lūdzu vecākus ar saviem bērniem vēlreiz pārrunāt drošības, personīgās higiēnas un uzvedības jautājumus. Tikai ievērojot noteikumus varēsim pilnībā izbaudīt dziesmu un deju svētku burvību!
Mūsu kolektīvu izbraukšanas laiki  no Pļaviņu novada ģimnāzijas:
07.07.2015. plkst. 7.30 – 7.-9. un 10.-12.klašu deju kolektīvi
08.07.2015. plkst. 18.00 – 5.-9.klašu un vidusskolas jauktais koris
Tiksimies svētkos!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

DSC_0375DSC_0379
Jau kopš pirmajiem Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 1960. gadā, Pļaviņu novada ģimnāzija ir bijusi to skolu skaitā, kuru dziedātāji un dejotāji ir guvuši panākumus gan dziesmu karos, gan deju skatēs.
Šogad, laikā no  05.07. – 12.07., Rīgā norisināsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Mūsu skolu šajos svētkos pārstāvēs 4 kolektīvi  – 5.-9.klašu koris( vadītāja Olga Krasutina), vidusskolas jauktais koris (vadītāja Aiva Siliņa, koru koncertmeistare Sigita Vilkaplātere), 7.-9. klašu deju kolektīvs un 10.-12. klašu deju kolektīvs (abu  kolektīvu vadītāja Ineta Reitere).
Lai XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos godam nestu skolas un Pļaviņu novada vārdu, nolēmām iegādāties vienotus tērpus mēģinājumiem. Pļaviņu novada ģimnāzija aicināja 35 uzņēmumus finansiāli atbalstīt tautas deju kolektīvus un korus, ziedojot naudu mēģinājuma tērpu iegādei, un jāatzīst, ka ļoti īsā laikā, pateicoties uzņēmēju dāsnumam, līdz 29.05.2015. kopā tika saziedoti 1080.00 EUR.
Skolas dejotāji, dziedātāji, kolektīvu vadītāji un skolas vadība no sirds pateicas ZS “Juči”, SIA “Luste SZ”, SIA “ECOS” , SIA “Celtniecības dolomīti”, SIA “Antaris”, SIA “Vēri Z”, “Pļaviņu uzņēmēju biedrībai” un AS “Swedbank” finanšu centram “Jēkabpils”, jo par viņu  dāsni atvēlētajiem līdzekļiem  jau izgatavoti un iegādāti T- krekliņi ar skolas nosaukumu un Pļaviņu novada simboliku.
Ņemot vērā, ka novada uzņēmēju interese par atbalsta sniegšanu turpinās, tad skola saziedotos līdzekļus izmantos mēģinājumu tērpu -  meiteņu svārciņu un zēnu šortu iegādei.

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

SVEICAM DZIESMU UN DEJU SVĒTKU DALĪBNIEKUS!

logo

 20.maijs visās Latvijas skolās, kuru dziedātāji un dejotāji cīnījās par iekļūšanu to kolektīvu skaitā, kuri no 4.-12.jūlijam piedalīsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, bija satraukuma pilna diena, jo tieši šajā dienā tika paziņoti oficiālie rezultāti! Visas dienas garumā gaidījām ziņas no Rīgas, un, pēcpusdienā varējām uzgavilēt – MĒS DZIEDĀSIM UN DEJOSIM Rīgā!

  Priecājamies par to, ka mūsu skolu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāvēs 4 kolektīvi: 7.-9.klašu deju kolektīvs – vadītāja Ineta Reitere 10.-12.klašu deju kolektīvs – vadītāja Ineta Reitere 5.-9.klašu koris – vadītāja Olga Krasutina Vidusskolas jauktais koris – vadītāja Aiva Siliņa Koru koncertmeistare – Sigita Vilkaplātere Paldies par ieguldīto darbu dziedātājiem, dejotājiem un kolektīvu vadītājām! Lai arī mācību gads strauji tuvojas nobeigumam, dziedātājiem un dejotājiem ne viens vien mēģinājums vēl priekšā. Tāpēc aicinām ikvienu dziesmu svētku dalībnieku, kā arī viņu vecākus sekot informācijai par mēģinājumu grafiku, kā arī kopsapulci, kurā pārrunāsim dziesmu svētku gatavošanās aktualitātes.

Laipni acinām uz Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu 29.maijā Klintaines pagasta estrādē plkst.18.00!

  Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa
7-9_kol10-12_kol5-9_korisvsk_koris

2.kārtas koru konkurss Aizkrauklē

logo 11.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas svinību zālē jau no paša rīta skanēja dziesmas, kuras iekļautas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā. Un kā nu nedziedāt, ja tās pašas dienas pēcpusdienā mūsu 5.-9.klašu un ģimnāzijas jauktajam korim bija jādodas uz koru 2.kārtas konkursu, kurš notika Aizkrauklē. Aizkrauklē bija sabraukuši koristi no Jaunjelgavas, Kokneses, Skrīveriem, Neretas un , protams, Aizkraukles novada, lai stātos koru atlases žūrijas priekšā un rādītu savu sniegumu. Ikvienam kolektīvam bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā un divas izlozes dziesmas no obligātā svētku repertuāra. Jāteic, ka dziesmas ir ļoti skaistas, bet vienlaikus arī ļoti sarežģītas. Skates nolikums paredz, ka repertuārs ir jāmāk no galvas un nošu materiālu izpildījuma laikā izmantot nedrīkst ne dziedātāji, ne viņu diriģenti. Mūsējie turējās godam – nevienam nebija neviena paša špikera- arī koru vadītājas – Aiva Siliņa un Olga Krasutina superīgi iztika bez partitūras. Vienīgā, kurai atļauts sekot nošu rakstam, bija mūsu koru koncertmeistare Sigita Vilkaplātere. Koru uzstāšanos vērtēja žūrija, kuras sastāvā ir Latvijā pazīstami diriģenti un ar mūziku cieši saistīti cilvēki. Tie bija – Romāns Vanags ( žūrijas priekšsēdētājs), Jānis Erenštreits, Mārtiņš Klišāns, Rita Platpere, Arvīds Platpers. Mūsu koristi no konkursa atveda II pakāpes diplomus. Diemžēl mājās esam atbraukuši arī ar zināmu rūgtumu sirdī, jo nesaprotams ir visnotaļ kompetentās žūrijas vienprātīgais lēmums, ka mūsu koristu vizuālais izskats ir teju vissliktākais. Vai tiešām šī gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dominēs sporta apavi un džinsu auduma bikses (kā to redzējām koru konkursā), kuras izkonkurēs latviskos rakstus jostās, tautiskus brunčus, linu kreklus, pastalas un saktas? “Koru kari” pamazām tuvojas izskaņai un jau 20.maijā tiks paziņoti oficiālie rezultāti un tie kolektīvi, kuri pārstāvēs savu skolu un novadu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Turēsim īkšķus par mūsējiem!

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

DSC_1439DSC_1407

Pļaviņu novada ģimnāzijas deju kolektīvi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju kolektīvu atlases skatē

Pēc rezultātu paziņošanas skatē 31.03.15.31.marts mūsu skolas dejotājiem un kolektīvu vadītājām  bija satraukuma un pārdzīvojumu pilna diena, jo tieši otrdien mūsu skolas trīs deju kolektīvi cīnījās par tiesībām piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Savu pirmo skati vismazākie dejotāji – 1.-2.klases deju kolektīvs aizvadīja, iegūstot II pakāpes diplomu, bet 7.-9.klašu deju kolektīvs ar “Ābrama polkas” un dejas “Man košas bantes, man košas lentas” izpildījumu izcīnīja 42.3 punktus un I pakāpes diplomu.
Vidusskolas dejotāji, sacentās ar vēl sešiem 10.-12.klašu dejotājiem no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Skrīveriem, Vecbebriem. Sīvā konkurencē starp minētajiem kolektīviem mūsējie ir vislabākie -  tika iegūti 44,7 punkti un I pakāpes diploms.
Savās izjūtās un pārdomās par piedzīvoto un pārdzīvoto dalījās mūsu 7.-9.klašu un vidusskolas deju kolektīva dalībnieki:
“Man deju skatē patika piedalīties pašai, kā arī skatīties citu kolektīvu izpildītās dejas”

                                                                                     Kitija Smirnova, 7.a klase

“Deju skatē patika piedalīties un labi pavadīt laiku ar draugiem”

                                                                                       Betija Beāte Damberga , 7.a klase

“Patika tas, ka  visapkārt bija daudz saprotošu cilvēku”

                                                                                      Kristiāns Mūrmanis, 7.b klase

“Deju skatē man visvairāk patika milzīgās emocijas un satraukums uz skatuves”

                                                                                      Samanta Djubina, 8.a klase

“Man patika citu skaistās dejas, un tas, ka ieguvām I pakāpi”

                                                                                       Maksims Kotovičs, 7.b klase

“Man patika tas, ka es sajutu, ka no visām uzstāšanās reizēm, skates laikā sanāca vislabāk”

                                                                                        Mārtiņš Zeps, 7.b klase

“Izejot uz skatuves, bija jūtams satraukums, taču tas ir pavisam normāli, pārstāvot skolu šāda veida pasākumā. Par izdarīto esmu apmierināts, un, uzskatu, ka pēc vērtīga darba ir vērtīgs atalgojums”

                                                                                       Gints Kapteinis, 9.b klase

“Varētu teikt, ka satraukuma nebija nemaz, bet tomēr pirms pašas uzstāšanās tāds tomēr pārņēma. Visvairāk jau jāpasakās mūsu skolotājai Inetai Reiterei, kura mūsos ieguldīja tādu darbu, bez kura mēs diezin vai tiktu līdz I pakāpei”

                                                                                      Artūrs Mizāns, 9.b klase

“Man bija uztraukums pirms dejas, bet dejas laikā tas pazuda. Mani ļoti patika mūsu visu ieguldītais darbs mēģinājumos un skates laikā”

Oļegs Krists, 9.b klase

“Kad atrodies uz skatuves un dejo, tad vienmēr centies atdot no sevis visu. Ja mēģinājumā reizēm pārņem slinkums, tad skates laikā es dejoju ar maksimālu atdevi, un es zinu, ka tā ir ikvienam mūsu kolektīva dejotājam, jo tikai tāpēc mēs ieguvām I pakāpi, iegūstot 44,7 punktus. Dejot ar prieku, ar gandarījumu par to, ko daru, manuprāt, ir visu panākumu atslēga”

Viktorija MInajeva, 12.klase

“mežonīgs uztraukums pirms dejas. Pēc otrās gan mazāk. Kad paziņoja rezultātus un mūsu skolotāja mūs sajūsmā apskāva un teica: ”Mēs braucam uz Rīgu!” Pēc šiem vārdiem biju ļoti laimīgs… Bija liels prieks, ka mēs to paveicām! ”

Igors Babaks, 9.b klase

“Pirmo reizi mūžā nebija uztraukuma, bet kad dejojām, izbaudīju visu un pašam bija liels prieks dejot. Liels paldies jāpasaka mūsu vadītājai par to, ka mūs sagatavoja skatei!”

Artūrs Saulītis, 12.klase

“Visu dienu pirms skates mani bija pārņēmis tāds iekšējs satraukums, kas mani nepameta līdz pat mūsu iznākšanai uz skatuves. Tobrīd viss uztraukums pazuda kā nebijis. Man ir vislielākais prieks un gandarījums par mūsu iegūtajiem 44,7 punktiem, kas bija VISAUGSTĀKAIS rezultāts skatē vidusskolas deju kolektīvu grupā. Tas nozīmē, ka esam vislabākie savā reģionā. Dzirdot mūsu rezultātu ,sapratu, ka visi mēģinājumi bija to vērti, neskatoties ne uz ko. Man ir ļoti liels prieks  par mūsu paveikto, kā arī vēlos teikt milzīgu paldies mūsu vadītājai Inetai Reiterei par sagatavošanu skatei! ”

Renāte Djukareva, 11.klase

“Skates dienā iekšēji valdīja milzīgs uztraukums. Bailes no tā, ka viens sajaukts deju solis varētu būt STOP zīmē dalībai Dziesmu un deju svētkos. Arī smaidīt tādā brīdī nebija viegli, bet apzinājos, ka tas ir ļoti nepieciešams. Pavisam citas sajūtas valdīja rezultātu paziņošanas brīdī- uztraukums, bet nu jau savādāks. Brīdī, kad noskaidrojās, ka esam labākie visā rajonā, lika pamosties neslēptiem smaidiem mūsu sejās. Prieks un laime pēc tam valdīja visu atlikušo dienu, jo ticam , ka Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki kļūs par vienu no mūsu vasaras piedzīvojumiem!”

Jogita Kiseļeva, 11.klase

“Pēdējās nedēļas darbs un mēģinājumu skaits attaisnojās. Labākie rajonā… Pēc šiem vārdiem pat nesāp noberztās kājas. Prieks par izdarīto!”

Liene Lakstīgala, 10.klase

“Nekas nevar aizstāt tās neaprakstāmās prieka sajūtas, kas iet roku rokā ar lepnumu pārstāvēt mūsu skolu rajona līmenī, un nu jau cerams, ka arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Es pats būtu gatavs liet sviedrus vēl tikpat daudzos mēģinājumos, lai tikai vēl reizi piedzīvotu tās izjūtas, kad deju skatē Aizkrauklē tika paziņots, ka esam ieguvuši 44,7 punktus, un esam labākie!”

Gvido Sirmais, 12.klase

 Turēsim īkšķus līdz 20.maijam, kad tiks paziņoti oficiālie rezultāti un nosaukti tie tautas deju kolektīvi, kuri piedalīsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Vidusskolas deju kolektīvs 30.03.2015. Vidusskolas deju kolektīvs Aizkrauklē dziesmu svētku atlases skatē 30.03.15.

Mūsu kolektīvi Dziesmu un deju svētkos bildēs

Uz Dziesmu un deju svētkiem (papildināts)


Šobrīd ir zināmi divi skolas kolektīvi, kas piedalās svētkos:

7.-9. klašu deju kolektīvs vēl gaida atbildi par iespēju piedalīties svētkos. Arī 7.-9. klašu deju kolektīvs piedalīsies svētkos!

Dziesmu un Deju svētku mājas lapa

Piektdien, 19. martā, interneta vidē sāka dzīvot X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mājaslapa www.dziedundejo.lv. Jubilejas gadā svētku lapa ir ne tikai krāšņa dienasgrāmata, bet arī svētku koordinatoru darbarīks un saziņas centrs vispopulārāko sociālo tīklu vidē. Ciešā sadarbībā ar portālu Draugiem.lv ir izveidots Svētku forums.

Svētku gaidīšanas laikā dziedundejo.lv sniegs visu oficiālo informāciju par svētkiem sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra mājaslapas visc.gov.lv veidotājiem. Savukārt galvenais Svētku sociālo tīklu partneris, portāls Draugiem.lv, ir radījis plašu sadaļu svētku dalībniekiem. Tajā varēs izveidot savu Vilciņu – deju kolektīva, kora, orķestra, folkloras kopas, kā arī individuālo svētku dalībnieku profilu. Vilciņi varēs savstarpēji sazināties, aicināt uz pasākumiem un arī ievietot praktisku informāciju sludinājumu sadaļā.

Portāla Draugiem.lv radošais direktors Guntars Meluškāns uzsver, ka Svētku sadaļa www.draugiem.lv/dziedundejo/ ir radīta tā, lai būtu viegli uztverama un interesanta gan mazajiem, gan lielajiem Draugiem.lv lietotājiem.