Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: deju kolektīvi

Koncerts “Danči Daugavas krastā”

2016.gada 26.februāris Pļaviņu novada ģimnāzijas vēsturē ieies kā aizsākums jaunai tradīcijai. Mūsu skolas 10.-12.klašu tautas deju kolektīvs ierosināja organizēt skolā deju sadanci. Domāts – darīts! Otrā semestra sākumā tika uzsākta aktīva gatavošanās pasākumam – ielūgumu izsūtīšana kaimiņu novadu deju kolektīviem, programmas sastādīšana, darbu sadalīšana pasākumam.
Deju sadancis „Danči Daugavas krastā” pulcēja kolektīvus no četriem novadiem: Aizkraukles kultūras nama 10.-12.klašu deju kolektīvu “Zeļļi” (vadītāja Una Stakle, asistents Raimonds Porietis), Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas deju kolektīvu “Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme), Aizkraukles novada ģimnāzijas 9.-10.klašu deju kolektīvu “Aņģis” (vadītāja Gita Skudra), Skrīveru novada kultūras nama 5.-9. un 10.-12.klašu deju kolektīvus (vadītāja Gita Skudra), Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 5.-9.klašu deju kolektīvu  (vadītāja Inta Balode) un, protams, mājiniekus –  Pļaviņu novada ģimnāzijas 7.-9. un 10.-12.klašu deju kolektīvus (vadītāja Ineta Reitere).
Sadancī skatītājiem un pašu dejotāju vērtējumam tika nodotas 22 latviešu tautu dejas. Ikviens kolektīvs izpelnījās aplausus ne tikai priekšnesuma beigās, bet jau dejas laikā. Liels prieks par vecākiem, kuri mūs atbalstīja un atrada laiku, lai nedēļas nogalē būtu kopā ar saviem bērniem viņiem tik nozīmīgā pasākumā. Žēl, ka citos darbos bija aizņemti mūsu dejotāju skolas biedri un skolotāji, bet ceram, ka nākamie koncerti un pasākumi tomēr pulcēs plašāku auditoriju.
Pēc koncerta deju kolektīvu dalībniekus uz kopīgu lustēšanos aicināja Pļaviņu novada ģimnāzijas vokāli instrumentālais ansamblis „Skolas blice” (vadītājs Gints Balodis). Esam gandarīti par labajiem vārdiem, kuri tika izteikti no deju kolektīvu vadītāju puses par pasākuma organizāciju un koncerta vadītāju profesionalitāti. „Dančus Daugavas krastā” vadīja mūsu 2014.gada absolvente Līga Āboliņa un 2015.gada absolvents Gvido Sirmais.
Esam aizsākuši jaunu un skaistu tradīciju – deju kolektīvu ikgadējo sadancošanos „Dančos Daugavas krastā” Pļaviņu novada ģimnāzijā. Esam tikai pašā ceļa sākumā, bet kurp un kā tas vedīs, ir atkarīgs tikai no mūsu visu pozitīvās attieksmes un visu kopīgā darba.
Uz tikšanos „Dančos Daugavas krastā” 2016!
 

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

 

Pļaviņu novada ģimnāzijas deju kolektīvi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju kolektīvu atlases skatē

Pēc rezultātu paziņošanas skatē 31.03.15.31.marts mūsu skolas dejotājiem un kolektīvu vadītājām  bija satraukuma un pārdzīvojumu pilna diena, jo tieši otrdien mūsu skolas trīs deju kolektīvi cīnījās par tiesībām piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Savu pirmo skati vismazākie dejotāji – 1.-2.klases deju kolektīvs aizvadīja, iegūstot II pakāpes diplomu, bet 7.-9.klašu deju kolektīvs ar “Ābrama polkas” un dejas “Man košas bantes, man košas lentas” izpildījumu izcīnīja 42.3 punktus un I pakāpes diplomu.
Vidusskolas dejotāji, sacentās ar vēl sešiem 10.-12.klašu dejotājiem no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Skrīveriem, Vecbebriem. Sīvā konkurencē starp minētajiem kolektīviem mūsējie ir vislabākie -  tika iegūti 44,7 punkti un I pakāpes diploms.
Savās izjūtās un pārdomās par piedzīvoto un pārdzīvoto dalījās mūsu 7.-9.klašu un vidusskolas deju kolektīva dalībnieki:
“Man deju skatē patika piedalīties pašai, kā arī skatīties citu kolektīvu izpildītās dejas”

                                                                                     Kitija Smirnova, 7.a klase

“Deju skatē patika piedalīties un labi pavadīt laiku ar draugiem”

                                                                                       Betija Beāte Damberga , 7.a klase

“Patika tas, ka  visapkārt bija daudz saprotošu cilvēku”

                                                                                      Kristiāns Mūrmanis, 7.b klase

“Deju skatē man visvairāk patika milzīgās emocijas un satraukums uz skatuves”

                                                                                      Samanta Djubina, 8.a klase

“Man patika citu skaistās dejas, un tas, ka ieguvām I pakāpi”

                                                                                       Maksims Kotovičs, 7.b klase

“Man patika tas, ka es sajutu, ka no visām uzstāšanās reizēm, skates laikā sanāca vislabāk”

                                                                                        Mārtiņš Zeps, 7.b klase

“Izejot uz skatuves, bija jūtams satraukums, taču tas ir pavisam normāli, pārstāvot skolu šāda veida pasākumā. Par izdarīto esmu apmierināts, un, uzskatu, ka pēc vērtīga darba ir vērtīgs atalgojums”

                                                                                       Gints Kapteinis, 9.b klase

“Varētu teikt, ka satraukuma nebija nemaz, bet tomēr pirms pašas uzstāšanās tāds tomēr pārņēma. Visvairāk jau jāpasakās mūsu skolotājai Inetai Reiterei, kura mūsos ieguldīja tādu darbu, bez kura mēs diezin vai tiktu līdz I pakāpei”

                                                                                      Artūrs Mizāns, 9.b klase

“Man bija uztraukums pirms dejas, bet dejas laikā tas pazuda. Mani ļoti patika mūsu visu ieguldītais darbs mēģinājumos un skates laikā”

Oļegs Krists, 9.b klase

“Kad atrodies uz skatuves un dejo, tad vienmēr centies atdot no sevis visu. Ja mēģinājumā reizēm pārņem slinkums, tad skates laikā es dejoju ar maksimālu atdevi, un es zinu, ka tā ir ikvienam mūsu kolektīva dejotājam, jo tikai tāpēc mēs ieguvām I pakāpi, iegūstot 44,7 punktus. Dejot ar prieku, ar gandarījumu par to, ko daru, manuprāt, ir visu panākumu atslēga”

Viktorija MInajeva, 12.klase

“mežonīgs uztraukums pirms dejas. Pēc otrās gan mazāk. Kad paziņoja rezultātus un mūsu skolotāja mūs sajūsmā apskāva un teica: ”Mēs braucam uz Rīgu!” Pēc šiem vārdiem biju ļoti laimīgs… Bija liels prieks, ka mēs to paveicām! ”

Igors Babaks, 9.b klase

“Pirmo reizi mūžā nebija uztraukuma, bet kad dejojām, izbaudīju visu un pašam bija liels prieks dejot. Liels paldies jāpasaka mūsu vadītājai par to, ka mūs sagatavoja skatei!”

Artūrs Saulītis, 12.klase

“Visu dienu pirms skates mani bija pārņēmis tāds iekšējs satraukums, kas mani nepameta līdz pat mūsu iznākšanai uz skatuves. Tobrīd viss uztraukums pazuda kā nebijis. Man ir vislielākais prieks un gandarījums par mūsu iegūtajiem 44,7 punktiem, kas bija VISAUGSTĀKAIS rezultāts skatē vidusskolas deju kolektīvu grupā. Tas nozīmē, ka esam vislabākie savā reģionā. Dzirdot mūsu rezultātu ,sapratu, ka visi mēģinājumi bija to vērti, neskatoties ne uz ko. Man ir ļoti liels prieks  par mūsu paveikto, kā arī vēlos teikt milzīgu paldies mūsu vadītājai Inetai Reiterei par sagatavošanu skatei! ”

Renāte Djukareva, 11.klase

“Skates dienā iekšēji valdīja milzīgs uztraukums. Bailes no tā, ka viens sajaukts deju solis varētu būt STOP zīmē dalībai Dziesmu un deju svētkos. Arī smaidīt tādā brīdī nebija viegli, bet apzinājos, ka tas ir ļoti nepieciešams. Pavisam citas sajūtas valdīja rezultātu paziņošanas brīdī- uztraukums, bet nu jau savādāks. Brīdī, kad noskaidrojās, ka esam labākie visā rajonā, lika pamosties neslēptiem smaidiem mūsu sejās. Prieks un laime pēc tam valdīja visu atlikušo dienu, jo ticam , ka Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki kļūs par vienu no mūsu vasaras piedzīvojumiem!”

Jogita Kiseļeva, 11.klase

“Pēdējās nedēļas darbs un mēģinājumu skaits attaisnojās. Labākie rajonā… Pēc šiem vārdiem pat nesāp noberztās kājas. Prieks par izdarīto!”

Liene Lakstīgala, 10.klase

“Nekas nevar aizstāt tās neaprakstāmās prieka sajūtas, kas iet roku rokā ar lepnumu pārstāvēt mūsu skolu rajona līmenī, un nu jau cerams, ka arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Es pats būtu gatavs liet sviedrus vēl tikpat daudzos mēģinājumos, lai tikai vēl reizi piedzīvotu tās izjūtas, kad deju skatē Aizkrauklē tika paziņots, ka esam ieguvuši 44,7 punktus, un esam labākie!”

Gvido Sirmais, 12.klase

 Turēsim īkšķus līdz 20.maijam, kad tiks paziņoti oficiālie rezultāti un nosaukti tie tautas deju kolektīvi, kuri piedalīsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Vidusskolas deju kolektīvs 30.03.2015. Vidusskolas deju kolektīvs Aizkrauklē dziesmu svētku atlases skatē 30.03.15.

Tuvojas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

logoJa mēs jautātu sportistam par to, kas ir viņa lielais mērķis, mēs noteikti saņemtu atbildi- piedalīties Olimpiskajās spēlēs! Ja mēs šo pašu jautājumu uzdodam dziedātājiem un dejotājiem, tad viennozīmīgi saņemtu atbildi- piedalīties Dziesmu un deju svētkos! 2015.gads ir XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gads. Laikā no 6.-12. jūlijam mūsu Latvijas galvaspilsēta Rīga kļūs par viskrāšņāko pilsētu pasaulē, jo tajā dejos un dziedās bērni un jaunieši. Protams, lai izcīnītu iespēju tikt svētku dalībnieku rindās, ir ļoti liels un ilgstošs darbs darāms. Mūsu skolas dejotāji un dziedātāji  visa mācību gada garumā cītīgi strādājuši pie svētku repertuāra apguves, apmeklējuši lielos kopmēģinājumus, kur deju svētku horeogrāfu un dziesmu svētku diriģentu vadībā jo īpaši strādāja pie repertuāra apguves. Jau pirmā semestra izskaņā koncertā “No baltām pārslām, no zila gaisa…” varējām nedaudz iepazīt cik sarežģītas un reizē skaistas ir dziesmu un deju svētku repertuāra dziesmas un dejas. 12. martā mūsu skolā norisinājās deju kolektīvu skate, kurā piedalījās pieci skolas deju kolektīvi. Trīs no viņiem tika izvirzīti tālākai dalībai skatē Aizkrauklē, kurā tiks noskaidroti tie deju kolektīvi no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Skrīveru, Kokneses un Pļaviņu novadiem, kuri piedalīsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā deju lielkoncertā “Līdz varavīksnei tikt”. Šodien, jo īpaši turēsim īkšķus par savas skolas dejotājiem, jo 31.marts ir deju kolektīvu  atlases skates diena! Šodien mūsu dejotājiem  un viņu kolektīvu vadītājām kā palīgi un , protams, atbalstītāji uz skati  līdzi dosies skolotājas Ilona Lazda, Velta Rulle, Aiga Bērziņa, Sanita Fjodorova, kā arī mūs skolas absolventes un bijušās dejotājas Lorēna Višņakova un Līga Āboliņa. Īpašs paldies vecākiem – Elgara Bērziņa, Rainera Pakera un Beātes Kaņepējas vecākiem par ilgstošu atbalstu mēģinājumu, koncertu un arī šīsdienas skates laikā! Vēlēsim raitu dejas soli, dzirkstošu smaidu un tikai izdošanos mūsu vidusskolas deju kolektīvam un 7.-9.klašu deju kolektīvam! Sūtīsim savu domu spēku mūsu jaunākajiem un vismazākajiem dejotājiem – 1.-2.klašu deju kolektīvam, jo viņiem tā ir pati pirmā lielā cīņa par tiesībām ierakstīt savu dejas rakstu lielajā deju svētku vēsturē! Mūsu vislabākie vēlējumi deju kolektīvu vadītājām Inetai Reiterei un Gunai Jasinaitei!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Koru un deju kolektīvu sasniegumi skatēs

olimpiādeGatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015.gadā, aprīlī norisinājās koru un deju kolektīvu skates.
8.aprīlī vidusskolas koris Latgales novada vidusskolas koru reģionālajā skatē ar 39,30 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu,
16.aprīlī 5.-9.klašu skoris Zemgales novada 5.-9.klašu koru reģionālajā skatē ar 37,15 punktiem ieguva 2.pakāpes diplomu.
15.aprīlī Kokneses un Pļaviņu novadu vispārizglītojošo skolu un kultūras centru XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skatē Koknesē
1.-2.klašu deju kolektīvs ieguva 3.pakāpes diplomu un 7.-9.klašu deju kolektīvs ieguva 3.pakāpes diplumu.
Apsveicam kolektīvus ar sasniegtajiem rezultātiem un paldies skolēniem, skolēnu vecākiem un skolotājām Aivai Siliņai, Olgai Krasutinai, Sigitai Vilkaplāterei , Lindai Miezītei par ieguldīto darbu!

Ziemassvētku pasākums bildēs

Uz Dziesmu un deju svētkiem (papildināts)


Šobrīd ir zināmi divi skolas kolektīvi, kas piedalās svētkos:

7.-9. klašu deju kolektīvs vēl gaida atbildi par iespēju piedalīties svētkos. Arī 7.-9. klašu deju kolektīvs piedalīsies svētkos!

Deju kolektīvu skatē (+bildes)

Sestdien, 27. martā, Aizkrauklē notika starpnovadu deju kolektīvu skate.

Tajā 3.-4. klašu deju kolektīvs ieguva I pakāpes diplomu,
7.-9. klašu deju kolektīvsII pakāpes diplomu,
10.-12. klašu deju kolektīvsI pakāpes diplomu.
Deju kolektīvu vadītāja Ineta Reitere.

Deju kolektīvu kopmēģinājums bildēs

20. janvārī Aizkrauklē notika starpnovadu deju kolektīvu kompēģinājums. Piedāvājam īsu fotoreportāžu no notikuma: