Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: Ziemassvētki

apsveikums_Ziemassvetkos_2019

Piedzīvojums dabā!

LVM Kalsnavas arboretumā notiek visdažādākie brīnumi! Šogad dārzs un daba nevēlas doties ziemas miegā, tāpēc 1.a un 1.b klases skolēni kopā ar audzinātājām apmeklēja šo dabas stūrīti, lai gūtu jaunas zināšanas un prasmes. Lasīt vairāk…

5.-12.klašu skolēnu radošais konkurss „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle”

Tuvojoties gada nogales svētkiem, ekoskola sadarbībā ar vides ministriju aicināja iesaistīties 5.-12.klašu skolēnus radošā konkursā „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle”, pašu spēkiem izgatavojot Ziemassvētku eglīti no otrreizējām izejvielām un nevajadzīgām lietām. Lasīt vairāk

5.-8. klašu Ziemassvētku pasākums

ziema_6Tuvojoties Ziemassvētku brīvlaikam, mūsu skolā norisinājās pamatskolas klašu Ziemassvētku pasākums, kurā klašu priekšnesumus skaitīties bija ieradies Ziemassvētku vecītis un viņa brieži.

Pārsteigumiem bagāto vakaru sāka 5.b klase ar iestudētu lugu par sniegavīriem un deju  dziesmas “Svētki ledus pilī” pavadījumā. Sirdis visiem sasildīja 5.a klase ar „Musiqq” dziesmu „Silta sirds”. Ziemas noskaņu mums sniedza 6.a klase ar brāļu Ziemeļu  dziesmu „Uzsniga sniedziņš balts”. Iespēju ticēt tam, ka eņģeļi eksistē, mums dāvāja 6.b klase ar „Putnu Balles” dziesmu „Divi enģeļi”. 7.a klase uzstājoties ar Lienes Šomases un Jāņa Moiseja dziesmu „Uzbur laimi” pierādīja, ka uzburt laimi ir vienkārši! Par Ziemassvētku simboliem mums atgādināja 7.b klase ar Klifa Ričarda dziesmu „Mistletoe and Wine”, bet par sniegu nespēja  beigt fantazēt neviens, arī 8.a klase ar Dina Martina dziesmu „Let it snow”. 8.b klase ar Jāņa Ķirša un Ulda Ausekļa dziesmu „Piparkūkas danco” lika visiem dancot līdzi skanīgajiem ritmiem. Vakara izskaņā uzstājās skolotājas Agitas Lindenbergas vadītais teātra pulciņš ar Valda Rūmnieka un Andreja Miglas pasaku lugas „Mežrozīte” fragmentu.

Noslēdzot vakara svinīgo daļu tika apbalvoti 5.-8. klases skolēni, kuru vidējais vērtējums 1. semestrī sasniedza 8,00 un augstāk balles. Ziemassvētku vecītis samīļoja un dāvināja piparkūku sirsniņu klašu audzinātājām.

Ziemassvētki ir gaišu domu un labo darbu laiks. Aicinu ikvienu Jaunajā, 2017. gadā, vairāk atbalstīt savus līdzcilvēkus, palīdzēt pat ar maziem darbiņiem, teikt labus vārdus un būt kopā!

Skolēnu pašpārvaldes Kultūras ministre Anete Bite

Ziemassvētku pasākums skolas darbiniekiem

ziema_5

Aiz mums paliek pēdas… Mūsos paliek pēdas…

Katrs gads mūsu dzīvi iekrāso kādā krāsā, nokrāsā. Katrs satiktais cilvēks mūsu dzīvē atstāj savas atmiņas. Kādas tās ir, to nosaka notikumi, situācijas, bet visvairāk,  mūsu katra paša attieksme.

Kad skolēniem jau bija sākušās ziemas brīvdienas, un skolas telpas krietni klusākas, skolas darbinieki tikās ļoti sirsnīgā, jautrā un omulīgā Ziemassvētku pasākumā. Šim brīdim bija dīvaina nokrāsa, jo ar kolektīvu kopā pēdējo reizi bija skolas direktore Rita Pole. Laikam abpusējais „Paldies” bija vārds, kas sasildīja visu sirdis.

Pasākumā gadu skaits visiem bija tikai ciparu kombinācija, jo jautrībai, spēlēm un rotaļām ļāvās pilnīgi visi klātesošie.

Lai mums izdodas šo saliedētību, atvērtību, prieku darboties saglabāt visa nākamā gada garumā!

IMG_4457 IMG_4340

Direktora vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Meldere

9. – 12.klašu Ziemassvētku pasākums

ziema_4

9.-12. klašu skolēniem 1. semestris tika noslēgts ar Ziemassvētku pasākumu, kurā skolēni un skolotāji uzsvēra savas dzīves svarīgākās vērtības. Vērtību sniegotajam ceļam cauri palīdzēja iziet Eglīte un Rūķu meitene (skolēnu pašpārvades Kultūras ministre un viņas vietniece) .

9.a klase par lielāko dzīves vērtību uzskatīja mīlestību, izpildot grupas „RE:public” dziesmu „Strēlniece”. 9.b klase par savu nākotnes vērtīgumu pauda „Labvēlīgā tipa” dziesmā „Es piezīmēšu tev ūsas”. 10. klasei vērtīga šķita viņu veselība, savu veselīgo dzīvesveidu atspoguļojot leģendārās grupas „Pērkons” dziesmā „Slidotava”. 11. klase bija bagāta ar tiem piemītošajām dzīves vērtībām, tās atspoguļoja dziesmu popūrija video versijā. 12. klasei vērtīgs šķita šis brīnumiem un mīlestības pilnais gadalaiks, ko apliecināja, dziedot „Prāta vētras” dziesmu „Ziema”.

Svinīgā pasākuma noslēgumā tika godināti  skolēni, kuru vidējais vērtējums 1. semestrī sasniedza 8,00 un vairāk balles, kā arī 9.-12. klašu audzinātājas.

Ziemassvētki ir labo darbu  laiks un laiks, kad iepriecināt savus tuvos un mīļos. Tieši šī iemesla dēļ pasākums rosināja katru aizdomāties par viņiem piemītošajām vērtībām, atcerēties savus tuvos un mīļos un klusībā aizdomāties par saviem tuvākās nākotnes plāniem. Lai mērķtiecīguma, cīņasspara, gudrības un izturības pilns 2017. Gaiļa gads!

            Skolēnu pašpārvaldes Kultūras ministres vietniece Liene Lakstīgala

Ziemassvētki sākumskolā

ziema

Gaidot Ziemassvētkus, ikkatrs – gan liels, gan mazs atceramies Ziemasvētku vecīti. Cits raksta vēstuli viņam, cits domās izsaka savu vēlmi un gaida dāvanas. Cik bieži atceramies uzdāvināt dāvanu pašam Ziemassvētku vecītim?

21.decembrī, sākumskolas skolēni tikās svētku pasākumā. Pasākumu vadīja atraktīvs rūķis. Priecājāmies par katras klases sagatavoto priekšnesumu – izskanēja dzejoļi, sirsnīgas dziesmas, tika dejots, un vērojām rūķu skolas vingrošanas nodarbības un teātra fragmentiņu par notikumiem rūķu mājā.  Skolēniem pārsteigums bija ieraudzīt uz skatuves Ziemassvētku vecīti, viņa ģimeni un ziemeļbriežus. Tikai šoreiz Ziemassvētku vecītis niķojās, atteicās iet ciemos pie bērniem, jo bija apvainojies, ka neviens viņam neuzdāvina  nevienu dāvanu. Tomēr viss atrisinājās, un arī šajos Ziemassvētkos viņš, kopā ar skolas direktori Ritu Poli un direktora vietnieci izglītības jomā Ilzi Seipuli,  sveica tos skolēnus, kam mācības veikušās teicami.

Lai katram nākamajā gadā piepildās tieši tās vēlēšanās, kas izauklētas sirsniņās, katram vistuvākās un vajadzīgākās! Lai pietiek sirdsgudrības rast mieru sevī un izstarot to apkārt!

Direktora vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Meldere

Ziemassvētki 2015

Ziemassvētku pasākumi fotogrāfijās…

Ziemassvētku pasākumi

2014.gada nogales Ziemassvētku pasākumi fotogalerijāsZiemassvētku koncerts

Ziemassvētki2014./2015. mācību gada I semestra izskaņā, 16. decembrī mūsu skolas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi pulcējās koncertā „No baltām pārslām, no zila gaisa..”
Pasākuma nosaukuma izvēle, protams, bija saistīta ar to, ka esam gada visbaltākajā gadalaikā – ziemā, bet gaisā jau virmo Ziemassvētku noskaņa. Lai arī pasākums noritēja darba nedēļas sākumā, tomēr mūs visus priecēja skatītāju un atbalstītāju pilnā zāle, kurā redzējām savus mīļos vecākus,vecvecākus, skolotājus un citus interesentus.
Koncertā varējām klausīties 5.-9.klašu (vadītāja Olga Krasutina) un vidusskolas kora (vadītāja Aiva Siliņa) sniegumu. Viedoklis skatītājiem bija viennozīmīgs- patika koru sniegums, īpašie dziesmu skanējuma paspilgtinošie elementi, koncermeistares Sigitas Vilkaplāteres izjustā sadarbība ar diriģentiem un koristiem. Dziesmas, kuras skanēja ir ļoti skaistas, bet arī sarežģītas. Jāatgādina, ka 2015. gads ir XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku gads un koncertā izpildītās kompozīcijas ir tikai daļa no apjomīgā un sarežģītā svētku repertuāra. Pie mūsu dziedošajiem, bet skaitliskā ziņā mazākajiem kolektīviem, kuri radīja svētku izjūtas arī 16.decembra koncertā, pieder sākumskolas 1.-4. klašu ansamblis (vadītāja Kristiāna Balode). Arī viņu sniegums bija jauks un radīja Ziemassvētku noskaņu. Sākumskolas ansambļa dziedātāji šajā mācību gadā ir sevi pierādījuši ne vienā vien uzstāšanās reizē. Viņu skanīgās balsis un pārliecinošais sniegums priecējis gan Mārtiņdienas pasākuma dalībniekus, gan mūsus viesus no Pļusas pilsētas (Krievija).
Deju rakstus izdejoja mūs mazākie – 1.-2. un 3.-4.klašu deju kolektīvi (vadītāja Guna Jasinaite), kā arī 5.-6., 7.-9. un 10.-12. klašu dejotāji (vadītāja Ineta Reitere). Esam gandarīti, ka skolā darbojas visu vecumposmu deju kolektīvi, darbs tiek ieguldīts liels, bet dažos kolektīvos vēl tiek gaidīti puiši, lai dejas varētu uzstādīt tā, kā to prasa deju zīmējums. Prieks par saviem bērniem bija skatāms pirmām kārtām jau to vecāku sejās, kuri paši ir bijuši mūsu skolas dejotāji un tagad redz, ka viņu atvasītes turpina tik sarežģīto, bet skaisto dejas pasaules iepazīšanu. Koncerta laikā īpašu prieku dāvāja pašu mazāko dejotāju spēja tikt galā ar savu uztraukumu, uzstājoties tik lielas auditorijas priekšā pirmo reizi , un, vecākiem veltītais smaids: „Māmiņ, tēti, skaties, es dejoju!” Ar interesi vērojām pamatskolas dejā izdejotos stāstus, bet vidusskolas brašajiem dejotājiem tā vien gribējās uzsaukt: ”Atkārtot!”
Lai dziedātāji un dejotāji varētu iegūt arī kādu nelielu atelpas brīdi koncerta laikā, viņiem vienmēr talkā nāk tie, kurus dēvējam par runātājiem, pareizāk – Skatuves runas pulciņa dalībnieki (vadītāja Silga Stučka). Cik ļoti svarīgi runāt izjusti , pārliecinoši un mācēt darboties ar mikrofonu, to redzējām arī šajā koncertā, raugoties un klausoties savos runātājos. Šoreiz koncerta „runas daļa” bija īpaša arī ar to, ka tajā varējām klausīties mūsu stāstniekos – jau lielu pieredzi Stāstnieku konkursu dalībniecē ar pieredzi Megijā Lazdiņā un pirmo reizi šajā jomā sevi pārbaudošajā Rūdī Ruciņā- Vējiņā.
Par veiksmīgu pasākuma norisi arī šoreiz gādāja daudzi jo daudzi cilvēki, kurus koncerta laikā uz skatuves nemaz neredzējām, bet bez viņu atbalsta un darba tas nebūtu iespējams. Tāpēc PALDIES sakām visiem tehniskajiem darbiniekiem par viņu veikumu koncerta sagatavošanā, PALDIES visiem skolotājiem un skolotājām, kuri palīdzēja ģērbt un sapost mazos un lielos dejotājus, dziedātājus, nenokavēt uzstāšanās laiku. PALDIES skolotājam Gintam Balodim par muzikālo nodrošinājumu.
Koncerts izskanējis, bet darbs turpinās, jo visiem mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem , kā arī viņu vecākiem mācību gada II semestris ir ļoti nopietns darba posms, jo jāgatavojas skatēm un konkursiem, kurās cīnīsimies par tiesībām piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Lai pietiek darba spara, izturības un neatlaidības!
Tiekamies nākamjos kocertos!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa