Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: Lāčplēša diena

Brīvības cīnītāju piemiņas pasākums

Lāčplēša dienas pirmajā pusē Pļaviņu novada ģimnāzijas jaunsargi un 9.-10.klašu skolēni devās uz Likteņdārzu, lai piedalītos Brīvības cīnītāju piemiņas pasākumā. Klausījāmies vēsturnieka Andra Rūtiņa stāstījumu par Brīvības cīņām mūsu novadā, aplūkojām to laiku fotogrāfijas.Spītējot brāzmainajam vējam un draudīgajiem lietus mākoņiem, interaktīvā veidā iepazināmies ar Likteņa gātes vēstures objektiem
Atgriežoties Pļaviņās, aktīvi iesaistījāmies svecīšu dedzināšanā uz Daugavas aizsargdambja, kā arī pie ģenerāļa J.Baloža štāba mītnes. Vakara izskaņā devāmies Lāpu gājienā, kurš sākās pie piemiņas akmens visos karos kritušajiem karavīriem un noslēdzās Bāru kalna kapos, kur Brīvības cīnītāju atdusas vietā, tērpušies strēlnieku formas tērpos, ar karavīru dziesmām uzstājās 12. klases puiši.

Lāpu gājiens

Video: Jānis Peņģerots

Lāčplēša diena filiālē Odzienā

Lāčplēša diena Odzienā

Lāčplēša dienā Pļaviņu novada ģimnāzijas filiālē Odzienā Latvijas vārds pasaulē iemirdzējās 1918. gada 18. novembrī. Drīz vien sekoja Brīvības cīņas. Brīvprātīgie karavīri veica daudzus varoņdarbus, ziedojot savu dzīvību. 1919.gada 11.novembrī iebrucēji tika padzīti. Par uzvaru un ienaidnieka sakāvi iedzīvotājiem vēstīja visu Rīgas baznīcu zvani. Kritušos varoņus apglabāja Brāļu kapos blakus Pirmajā pasaules karā kritušajiem latviešu strēlniekiem.

Bet karavīri devās tālāk. Cīņas turpinājās līdz ienaidnieku sakāva.11.novembris kļuva par Lāčplēša dienu.

Katru gadu to atzīmē arī mūsu skolā. Šorīt mūs skolā sagaidīja varoņu piemiņai aizdegtās svecītes. Svinīgajā līnijā, kurā bija visi skolēni, 5.klases Inese, Edgars, Emīls un Evija atgādināja par kritušajiem LKO kavalieriem – odzieniešiem un vietalviešiem. Skolniekiem pie krūtīm bija svētku lentītes, kuras sagatavoja Emīls un Aivars. Ik uz klasi tika aizdegta svecīte. Mēs visi četri kopā ar vēstures skolotāju B.I.Osīti devāmies uz pagasta kapiem. Šeit skanēja dzeja pie lielā krusta, tika nolikti ziedi un aizdegtas svecītes pie Jankavu un Iksenu kapiem kur atdusas Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieri. Tā mēs, 5.klases skolnieki, šogad turpinājām skolas skaisto tradīciju Lāčplēša dienā.

Evija Mahliņeca, 5.e klase.
Iveta Dūmiņa – foto.