Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: olimpiskā diena

“Olimpiskā diena 2019″

Olimpiskā diena

olmpi
22. septembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā 1.-12. klašu kolektīvi un skolotāji aktīvi iesaistījās sportiskās aktivitātēs Olimpiskās dienas ietvaros, un šī gada devīze bija „Vingrosim svaigā gaisā”, lai pievērstu bērnus, jauniešus un pieaugušos aktīvam dzīvesveidam dabā. Lasīt vairāk.

Olimpiskā diena 2016

olimpiska_diena_logo

23. septembrī Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.-12. klašu kolektīvi un skolotāji aktīvi piedalījās sportiskās aktivitātēs Olimpiskās dienas ietvaros. Šī gada pasākums atšķīrās ar to, ka skolas stadionā notika būvdarbi, tāpēc skolēni Olimpisko deju „Čaļi” (grupas “Musiqq” pavadījumā) izpildīja teritorijā pie dambja Daugavas ielā 50. Nedēļā no 16. līdz 22. septembrim sporta stundās visās klašu grupās notika Sporta nedēļas aktivitātes.

Šogad “Olimpiskās dienas 2016” devīze Latvijā bija “Padod bumbu!”, tā bija veltīta Olimpiskā sporta veida – volejbola popularizēšanai”. Volejbols Latvijā vienmēr ir bijis populārs sporta veids. Arī mūsu skolas 5.-12. klašu skolēni sacentās savā starpā draudzīgā cīņā vairākos volejbola setos dažādās klašu grupās. Priecē, ka Olimpiskā diena kļūst arvien populārāka ne vien mūsu skolēnu vidū, bet arī citās Latvijas skolās, kur dalībnieku skaits turpina pieaugt. Šajā gadā Latvija Olimpiskajā dienā pulcēja 123 353 dalībniekus, kas startēja 531 norises vietā, tostarp Pļaviņās – olimpiešu un sportistu pilsētā.

“Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums 23.septembrī sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Pēc aktīvās daļas sākās apbalvošana:

Šī gada Olimpiskās dienas mērķis – popularizēt nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību, ko mūsu skolēni parādīja godam, esot vienotā sporta garā un atbalstot savējos, kā arī mudinot citus paveikt vairāk.

            Paldies par aktīvu dalību sakām skolēniem, skolotājiem, kā arī sporta skolotājiem, kas veica atbildīgu darbu – tiesāšanu!

Uz tikšanos Olimpiskajā dienā 2017!

Pļaviņu novada ģimnāzijas Preses ministrija

Olimpiskā diena mūsu skolā un basketbola spēle Rīgā

Olimpiskā diena 2011 Pļaviņu novada ģimnāzijā

Mikus Briežkalns,

5.a klases sporta nodaļas vadītājs

25. septembris visā Latvijā un arī Pļaviņu novada ģimnāzijā bija pasludināts par Olimpisko dienu. Atstājot skolas grāmatas mājās un ģērbušies sporta tērpos, ieradāmies skolā. Laiks bija patīkams un saulains.
Vispirms tika pacelts karogs, tad visi kopā mazliet izvingrojāmies. Pēc mirkļa varēja sākties īstās sportiskās aktivitātes, par kurām bija parūpējušies mūsu skolas lieliskie sporta skolotāji Jānis Eiduks, Vita Brikmane un Ilva Aleksejeva. Tika spēlēts basketbols, savstarpējā spēlē 5.a klase uzvarēja 5.b klasi. Arī tāllēkšanā 5.a klase uzrādīja pārliecinoši labākos rezultātus. Tika mestas šautriņas un veikta stafete. Kopvērtējumā 1.vietu un iespēju apmeklēt basketbola kluba VEF spēli  Rīgā ieguva 5.a klase. Mazliet pārsteidzoši, bet dalīto 2.vietu ieguva 1.b klase un 12.klase.
Kopumā mūsu klase bija ļoti, ļoti priecīga par iegūto 1.vietu, jo varējām apmeklēt profesionālu basketbola spēli. Paldies par šo iespēju!
Svētdien, 4.oktobrī,  mēs, 5.a klase, kopā ar audzinātāju  devāmies uz basketbola kluba VEF Rīga sezonas atklāšanas spēli pret Ņižņijnovgorodu.  Spēle bija ļoti aizraujoša un interesanta, jo uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās minūtēs. Lai gan VEF komandai mazliet nepaveicās,  un viņi zaudēja, mūsu emocijas par aizvadīto maču bija pozitīvas. Bija ļoti patīkami atrasties zālē, kur cīnās slaveni basketbolisti, un just viņiem līdzi. Pēc spēles tikāmies ar VEF Rīgas spēlētājiem. Lai šāda iespēja mums būtu,  par to bija parūpējies mūsu skolas 2010.gada absolvents, žurnāla „Sporta Avīze” žurnālists Raimonds Gekišs. Paldies viņam par šo vienreizējo iespēju! Tika dalīti autogrāfi un uzņemti ”selfiji”. Pēc spēles ar patīkamām sajūtām devāmies mājās.
Paldies par šo lielisko iespēju visiem, kas mums palīdzēja nokļūt Rīgā: mūsu vecākiem, skolas administrācijai, domes izpilddirektoram, Unas un Samantas tēviem, kas „iejutās”skolotāju lomā un šoferim Oļegam!

Pļaviņu novada ģimnāzijā aizvadīta Olimpiskā diena 2015

Latgales reģionālās televīzijas sižets:

Olimpiskā diena ’2015

Olimpiskā diena 2011 Pļaviņu novada ģimnāzijāSeptembra pēdējā piektdienā, mūsu skolā tradicionāli norisinājās Olimpiskā diena, kurā piedalāmies jau piekto gadu. Latvijas Olimpiskās dienas pasākumos piedalās galvenokārt skolu jaunieši un pirmsskolas izglītības iestāžu dalībnieki, ar mērķi vairot interesi par sportu un Olimpisko kustību.
Šogad “Olimpiskās dienas 2015” devīze Latvijā bija “Nebrīnies, Piedalies!” un tā tika veltīta vienam no olimpiskajiem sporta veidiem – basketbolam. Tā popularizēšana veiksmīgi norisinājās arī mūsu skolas Olimpiskajā dienā, jo organizētāji, dienas aktivitāšu sarakstā iekļāva  basketbola turnīru starp 5.-12. klasēm, kuru iecienīja gan labākie klašu basketbolisti, gan atraktīvākie atbalstītāji, kā arī erudīcijas jautājumus klasei par basketbola spēles noteikumiem un citām šī sporta veida niansēm.
Latvijas Olimpiskā Komiteja savā mājaslapā ir publicējusi informāciju par Olimpiskās dienas pasākuma norisi valstī – “Olimpiskā diena 2015” šogad notika 348 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – rīta vingrojumā piedalījās 100 350 vingrotāju. Prieks atzīt, ka liela daļa no tiem – ir mūsu skolas skolēni un skolotāji!
Plkst. 930 mūs sveica, kā arī iepazīstināja ar šīs dienas kārtību skolas sporta skolotājs Jānis Eiduks, Vita Brikmane, novēlējumus teica Pļaviņu novada ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas jomā Iveta Krastiņa, ar savu runu iedvesmoja arī sporta ministrs Agris Apkalns.
Tālāk, kā jau katru gadu, notika Olimpiskā karoga pacelšana, kuru šogad uzticēja skolas labākajiem sportistiem – 12.klases skolēniem Marijai Mičulei un Arnoldam Arnītim.
1000 sākām vingrot! Šogad vingrošanas kompleksa paraugdemonstrējumus rādīja 12.klases skolniece Marija Mičule, 10.klases skolniece Paula Sondore, 9.b. skolniece Marta Buševica, 8.b klases skolniece Enia Kaņepēja, 7.b klases skolniece Sonora Balode. Pēc vingrošanas bijām aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, lai noskaidrotu šī gada sportiskāko klasi!
Olimpiskās dienas 2015 noslēgumā direktores vietniece mācību darbā Ilze Seipule pateicās klasēm par sportisko aktivitāti un apbalvoja sacensību uzvarētājus.
I vieta – 5.a klasei – audzinātāja Armanda Lasmane
II/III vietu dalīja skolas jaunākie un skolas vecākie! 1.b (audzinātāja Sarmīte Meldere) un 12.klase (audzinātājs Valdis Silovs, bet šajā dienā viņu aizvietoja skolotāja Aiga Bērziņa)
Sveicam uzvarētājus!
Paldies par dalību skolēniem, skolotājiem un sportisko aktivitāšu tiesnešiem!

Uz tikšanos Olimpiskajā dienā 2016!

Pļaviņu novada ģimnāzijas Sporta ministrija

Iespēja iesaistīties konkursā

konkurss

Olimpiskā diena 2014

olimpiska-diena-logoMūsu skolā par tradīciju kļuvusi piedalīšanās Olimpiskajā dienā, kuru kopš 2008.gada Latvijā organizē Latvijas Olimpiskā komiteja.
Olimpiskā diena 2014 šogad bija īpaša ar to, ka tā tika veltīta vienam sporta veidam- šoreiz handbolam jeb rokasbumbai. Arī turpmāk Olimpisko dienu ietvaros tiks iepazīti konkrēti sporta veidi.
Olimpiskās dienas norise vienmēr sākas ar dalībnieku atklāšanas parādi un Olimpiskā karoga pacelšanu un himnas atskaņošanu. Karoga pacelšana tika uzticēta aktīviem sportistiem un sporta dzīves organizatoriem skolā – Marijai Mičulei un Arnoldam Arnītim no 11.klases.
Tā kā Olimpiskās dienas 2014 moto bija „ Iepazīstieties- mini handbols!”, tad par šīs spēles tradīcijām un tās aktualitāti mūsdienu sporta dzīvē, kā arī olimpisko vērtību – izcilības, draudzības, cieņas popularizēšanai bija ieradušās Jēkabpils Sporta skolas handbola nodaļas audzēknes, Latvijas 98 gadā dzimušo meiteņu jaunatnes izlases dalībnieces, vairākkārtējas Latvijas Jaunatnes čempionāta handbolā uzvarētājas Ieva Lapsa, Gita Kaulakane un Kristiāna Skudra.
Spraigās sacensībās tika noskaidroti Olimpiskās dienas 2014 uzvarētāji :
I vieta – 7.b klase – audzinātāja Vija Miķelsone
II vieta – 2.a klase – audzinātāja Vineta Platgalve
III vieta – 3.b klase – audzinātāja Kristiāna Balode
Veiksmi visiem turpmākajās sacensībās un noteikti tiksimies Olimpiskajā dienā 2015!
Direktores vietniece audzināšanas jomā I.Krastiņa

Olimpiskā diena 2014

olimiskadiena

Olimpiski dzejiskā diena

Olimpiski dzejiskā diena Odzienā 2013 27. septembrī Odzienas filiāles skolēni, skolotāji un vecāki pierādīja, ka sportiskās aktivitātes ļoti labi sader kopā ar dzejas lasīšanu un radīšanu.

Diena iesākās ar rīta rosmi lielajā hallē, un visiem klātesošajiem bija iespēja iekustināt muskuļus, pildot dažādus iesildīšanās vingrinājumus skolotājas Lauras vadībā. Tālāk sekoja ļoti aktīva rīta vingrošana kopā ar Olimpiskās komitejas veidotā video varoņiem.

Pēc tik enerģiskas pirmās stundas pienācās maza atpūtas pauze, kurā tika sadalīti pienākumi, iekārtota zāle un vecāki aizvesti uz sapulces telpu. Kamēr vecāki tika iepazīstināti ar jaunumiem par skolas dzīvi, skolēni, sadalījušies klašu komandās, veica dažādus sportiskus uzdevumus. Vēlāk zālē savu varēšanu pierādīja arī vecāki, kuri izmēģināja ne tikai basketbola soda metienus un lekšanu ar aukliņu, bet arī sacentās stafetē ar 9. klases skolēniem.

Pēc pusdienām visi pulcējāmies skolas mazajā zālē, kur notika tikšanās ar dzejnieci, latviešu valodas un literatūras skolotāju, literatūrkritiķi Ivetu Ratinīku. 8. un 9. klases skolēni bija sagatavojuši viešņai dzejas kompozīciju par rudeni (klausāmā variantā), un veiktos darbus varēja aplūkot mazā izstādē (skatāmā variantā).

Sarunas laikā dzirdējām Ivetas dzeju, saņēmām atbildes uz dažādiem interesējošiem jautājumiem, kā arī kopā radījām ideālā dzejnieka portretu, rakstījām dzejoļus ar atskaņām un sacerējām pasakas par dzejnieces kaķi. Pasākumam beidzoties, visi bija apmierināti, jo Ivetas vērtējums, ka liela daļa skolēnu ir topošie literāti, lika saprast, ka literatūras apguve var būt aizraujoša izklaide. Savukārt vecākiem tā bija lieliska iespēja, kopā darbojoties, vienu skolas dienu pavadīt kopā ar savām atvasēm.

Paldies visiem par izturību!

Skolotāja Laura