Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: ķīmija

Ķīmijas 54.valsts olimpiādes valsts posmā

olimpiāde 3.-4.aprīlī Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē norisinājās Ķīmijas 54.valsts olimpiādes trešais posms. Novadu un pilsētu jeb 2.posma olimpiādē kopumā piedalījās 1213 skolēni, savukārt uz valsts olimpiādi tika uzaicināti 109 Latvijas skolēni, tajā skaitā arī divi mūsu skolas audzēkņi – Elvis Rubīns (12.b) un Juris Ernests Brūniņš (9.a).

VISC ir publicējis olimpiādes rezultātus. Ar lielu prieku varam atzīmēt, ka Elvis Rubīns šajā olimpiādē ir izcīnījis III pakāpes diplomu un bronzas medaļu. Sveicam Elvi un viņa skolotājus Māri Siliņu un Ivetu Briedi!

Paldies par ieguldīto darbu, gatavojoties olimpiādei, arī J.E.Brūniņam un skolotājai Ivetai Briedei.

Uzaicinājums uz valsts olimpiādi

olimpiāde VISC ir publicējis uzaicināto dalībnieku sarakstu ķīmijas 54.valsts olimpiādes trešajam posmam, kurš notiks 3. un 4.aprīlī Rīgā – Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. Priecājamies, ka uz šo olimpiādi ir uzaicināti arī divi mūsu skolas skolēni – Elvis Rubīns (12.b) un Juris Ernests Brūniņš (9.a).

Sveicam un vēlam panākumus valsts posmā!

Starpnovadu olimpiādēs

olimpiāde 11.februārī I.Gaiša Kokneses vidusskolā notika starpnovadu olimpiāde latviešu valodā 8. un 9.klases skolēniem. Šajā olimpiādē Elīna Mahliņeca (8.e) izcīnīja 1.vietu (skolotāja Laura Avotiņa), bet Ieva Skrabutena (9.a) un Ildze Vīksna (9.a) ieguva 3.vietu (skolotāja Velta Rulle).

14.februārī mūsu skolā notika starpnovadu olimpiāde ķīmijā 9.-12.klasei, kurā Elvis Rubīns (12.b) ieguva 2.vietu, Juris Ernests Brūniņš (9.a) – 3.vietu (skolotāja Iveta Briede).

Sveicam skolēnus un viņu skolotājas ar šiem sasniegumiem!

Starpnovadu publiskās runas konkursā un 2.posma olimpiādē ķīmijā

Esam saņēmuši oficiālos rezultātus par vēl divām aizvadītām Kokneses un Pļaviņu starpnovadu skolēnu zināšanu un prasmju sacensībām:

8.februārī Koknesē notika starpnovadu publiskās runas konkurss “Es piedzimu laikā”.
Šajā konkursā Sintija Silagaile (9.a kl.) ieguva 1.vietu, Diāna Polgina – 2.vietu, bet Alise Jermakova (12.b kl.) – 4.vietu.
Paldies meitenēm un viņu skolotājām Ingrīdai Upeniecei, Veltai Rullei un Tatjanai Starčenko!

9.februārī mūsu skolā notika 2.posma olimpiāde ķīmijā.
Šajā olimpiādē lieliski startēja Elvis Rubīns (11.b kl.), iegūstot godpilno 1.vietu. 2.vietu izcīnīja Laura Kalniņa (10.kl.), bet atzinība – Esterei Fedosejevai (9.a kl.). Olimpiādē vēl piedalījās Jānis Ozoliņš (12.b kl.), Kristaps Blitsons (11.b kl.) un Henrijs Jaudzems (11.b kl.). Paldies skolotājam Mārim Siliņam par skolēnu sagatavošanu dalībai olimpiādē!

Valsts ķīmijas olimpiādē

Latvijas Universitātes mājas lapā jau ir publicēti oficiālie Latvijas 52.valsts ķīmijas olimpiādes rezultāti. Mūsu skolai tie ir ļoti iepriecinoši, jo Elvis Rubīns 10.klašu grupā ir ceturtais un ir izcīnījis atzinību.

Lepojamies ar Elvi un sveicam viņa skolotāju Māri Siliņu!

Uzaicinājums uz ķīmijas valsts olimpiādi

Esam saņēmuši vēl vienu iepriecinošu ziņu,- skolotāja Māra Siliņa audzēknis Elvis Rubīns (10.b) ir uzaicināts uz ķīmijas 52.valsts olimpiādi, kura notiks 30. un 31.martā Rīgā, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē.

Sveicam mūsu ķīmiķus un vēlam veiksmi valstī!

Starpnovadu ķīmijas olimpiādē

3. februarī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika starpnovadu olimpiāde.

1. vietu ieguva Elvis Rubīns (10.klase) un Dīna Zariņa (9. klase).
3. vietu – Sabīne Auziņa (12.klase).
Atzinību – Laura Kalniņa (9. klase).

Elvis Rubīns ir izvirzīts uz valsts olimpiādi.

Vilinošā ķīmija + bildes

Santa Auziņa (12.b)

Kas ir tik vilinošs ķīmijā? Vai tās ir ķīmisko elementu rindas, vai tās ir kontroldarbos noderīgās formulas molmasas aprēķināšanā? Ar ķīmijas vilinošāko pusi savā skatījumā 17. aprīļa saulainā pēcpusdienā iepazīstināja LU ķīmijas fakultātes dekāns asoc. prof. Jānis Švirksts ar četru jauniešu palīdzību.

Ķīmijas kabinets bija pārpildīts, trūka sēdvietu, jo interesentu bija ļoti daudz – atnākuši bija gan vidusskolēni, gan pamatskolēni, kā arī īpaši aizraujošs šis notikums šķita sākumskolas 4.b. klasei, kura vēl nav iepazinusies ar ķīmijas sarežģīto raksturu. Atklājot šo neaizmirstamo pasākumu, dekāns pasniedza ķīmijas fakultātes balvu 9.b. klases skolniekam Elvim Rubīnam par sasniegtajiem augstajiem rezultātiem valsts ķīmijas olimpiādē un LU ķīmijas fakultātes rīkotajā konkursā „Jaunais ķīmiķis”.

Pļaviņu novada ģimnāzija ar patiesu apbrīnu vēroja LU studentu profesionālo priekšnesumu, kas bija ievīts vieglā un labestīgā humorā. Skolas viesi rādīja dažādas elpu aizraujošas vielu pārvērtības – vielas mainīja krāsu, agregātstāvokli, pat uguns liesma bija citādāka nekā parasti – tā dega gandrīz visās varavīksnes krāsās! Arī skatītājiem bija iespēja piedalīties eksperimentu veikšanā, kā pateicību par to saņemot vienmēr dzīvē noderīgo ķīmisko elementu periodisko tabulu.

Šī tikšanās atstās patīkamas atmiņas, jo kādam radās pārliecība par to, ka nākotne tiks saistīta ar ķīmiju, bet paši jaunākie pasākuma apmeklētāji nu nepacietīgi gaida 8. klasi, kurā beidzot varēs uzzināt un saprast, kā šādus brīnumus var veikt… Protams, vislielākais paldies jāsaka Pļaviņu novada ģimnāzijas ķīmijas skolotājam Mārim Siliņam, kurš noorganizēja šo neaizmirstamo tikšanos!

Par šo pēcpusdienu runās vēl ilgi, jo kaut kas tik fantastiski skaistu un brīnumainu Pļaviņu novada ģimnāzijā negadās bieži redzēt. Ķīmija ir aizraujoša zinātne, tāpēc glabāsim šo pasākumu skolas vēsturē ar patiesu lepnumu un prieku…

Saistošie eksperimenti ķīmijā 8.klasēm bildēs

Pirmdien, 5. decembrī notika pasākums „Saistošie eksperimenti ķīmijā 8.klasēm”.
Bildes no pasākuma.
Rakstiņš būšot vēlāk.

Konkurss “Jaunais ķīmiķis”

Jaunais ķīmiķis 200812.aprīlī Rīgā Latvijas universitātes Ķīmijas fakultātē notika konkursa “Jaunais ķīmiķis” fināls, uz kuru kopumā tika uzaicinātas 15 labākās Latvijas skolu komandas.

Arī mūsu skolas komanda bija starp šīm 15 labākajām un izcīnīja 3.vietu, un ieguva kausu, kā arī citas balvas.

Komandas sastāvā: Anita Šķinuma (11.kl.), Madara Dūmiņa (11.kl.), Sabīne Auziņa (9.kl.), Andris Aleksejevs (9.kl.), Krišjānis Silickis (9.kl.), Arita Lukss (9.kl.) un ķīmijas skolotājs Māris Siliņš.
Apsveicam!