Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: valsts

Ķīmijas 54.valsts olimpiādes valsts posmā

olimpiāde 3.-4.aprīlī Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē norisinājās Ķīmijas 54.valsts olimpiādes trešais posms. Novadu un pilsētu jeb 2.posma olimpiādē kopumā piedalījās 1213 skolēni, savukārt uz valsts olimpiādi tika uzaicināti 109 Latvijas skolēni, tajā skaitā arī divi mūsu skolas audzēkņi – Elvis Rubīns (12.b) un Juris Ernests Brūniņš (9.a).

VISC ir publicējis olimpiādes rezultātus. Ar lielu prieku varam atzīmēt, ka Elvis Rubīns šajā olimpiādē ir izcīnījis III pakāpes diplomu un bronzas medaļu. Sveicam Elvi un viņa skolotājus Māri Siliņu un Ivetu Briedi!

Paldies par ieguldīto darbu, gatavojoties olimpiādei, arī J.E.Brūniņam un skolotājai Ivetai Briedei.

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 4. konference

Zinātniski pētniecisko darbu 4. konference M. Skrabutena

2013. gada 21. martā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) sadarbībā ar Latvija Lauksaimniecības universitāti (LLU) un Zemgales Plānošanas reģionu (ZPR) notika Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 4. konference.

Konferencē šogad pulcējās vairāk nekā 350 dalībnieki – skolēni, skolotāji, Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības koordinatori, LLU mācību spēki un Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji.

174 skolēni no 43 skolām Zemgales reģionā aizstāvēja 140 zinātniski pētnieciskos darbus 23 sekcijās.

Konferences atklāšanā klātesošos uzrunāja Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Libeks un LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža.

Šogad humanitāro zinātņu cikla sekcijās tika aizstāvēts 41 skolēnu zinātniski pētnieciskais darbs. Plašāk pārstāvētās bija psiholoģijas sekcija – 10 darbi un pedagoģijas sekcija – 8 darbi.

Sociālo zinātņu sekcijās tika aizstāvēti 30 darbi. Skolēni savus zinātniski pētnieciskos darbus visvairāk izvēlējas aizstāvēt ekonomikas sekcijā – 10 darbi un socioloģijas sekcijā – 8 darbi.

Dabaszinātņu sekcijās skolēni aizstāvēja 69 darbus. Visplašāk tika pārstāvēta fizikas sekcija ar 13 darbiem, bioloģijas sekcija ar 13 darbiem un veselības zinātne ar 11 darbiem. 4 darbi tika aizstāvēti jaunajā zinātņu sekcijā – inženierzinātnēs.

Darbu prezentēšana norisinājās ZRKAC un LLU Ekonomikas fakultātē. Skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus vērtēja 83 LLU mācībspēki, kopā veidojot 23 ekspertu komisijas. Darbu izvērtēšanas rezultātā žūrijas komisija no Zemgales reģiona uz Latvijas 37. skolēnu zinātnisko konferenci, kas notiks Rīgā no 2013. gada 26. līdz 28. aprīlim, izvirzīja 73 skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus.

Konferences noslēgumā LLU Lielajā aulā, klātesošos uzrunāja LLU rektors Juris Skujāns, ZRP Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Libeks, Zemgales reģionālās skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferences organizācijas komitejas locekle. Izglītības un mājsaimniecības institūta profesore Anita Aizsila sniedza vispusīgu pārskatu par konferences sekciju darbu.

Informācija no www.zrkac.lv

No Pļaviņu novada ģimnāzijas konferencē piedalījās trīs skolēni.
Dagnija Kiseļeva ar darbu „Netradicionālās kosmētikas ietekme uz dažādiem matu tipiem”, zinātniski pētnieciskā darba vadītāja Silga Stučka, bioloģijas sekcija.
Līga Āboliņa – „Deju kustību ietekme uz cilvēka organismu”, zinātniski pētnieciskā darba vadītāja Silga Stučka, veselības zinātnes sekcija.
Imants Melderis – „Šausmu filmu vēsture”, zinātniski pētnieciskā darba vadītāja Silga Stučka, Kulturoloģijas un filozofijas sekcija.

Līga Āboliņa Zemgales reģionālajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 4. konferencē ieguva otro vietu un tika izvirzīta uz Latvijas 37. skolēnu zinātnisko konferenci.

Paldies skolēniem, kuri piedalījās Zemgales reģionālajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē, un viņu darbu vadītājai!

Matemātikas 63.valsts olimpiādē

olimpiāde 20.-21.martā Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā norisinājās Matemātikas 63.valsts olimpiādes trešais posms. Jurim Ernestam Brūniņam – III pakāpes diploms 9. klašu grupā! Sveicam Juri Ernestu un viņa skolotāju Ilzi Luksu!

Rezultāti – šeit.

Novadu un pilsētu olimpiādē kopumā piedalījās 2686 skolēni, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 284 Latvijas skolēni.

Uzaicinājums uz valsts olimpiādi

olimpiāde VISC ir publicējis uzaicināto dalībnieku sarakstu ķīmijas 54.valsts olimpiādes trešajam posmam, kurš notiks 3. un 4.aprīlī Rīgā – Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. Priecājamies, ka uz šo olimpiādi ir uzaicināti arī divi mūsu skolas skolēni – Elvis Rubīns (12.b) un Juris Ernests Brūniņš (9.a).

Sveicam un vēlam panākumus valsts posmā!

Juris Ernests Brūniņš uzaicināts piedalīties valsts olimpiādē!

olimpiādeAizvadītā gada nogalē tika saņemta iepriecinoša ziņa, ka mūsu skolas 9.a klases skolnieks Juris Ernests Brūniņš ir uzaicināts piedalīties bioloģijas olimpiādes valsts posmā. Bioloģijas 35.valsts olimpiāde notiks no 24.–26.janvārim Rīgā, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē.

Sveicam J.E.Brūniņu un viņa skolotāju Evitu Valdbergu un vēlam veiksmi valsts olimpiādē!

Sasniegumi ķīmijas olimpiādēs

olimpiāde LU mājas lapā ir publicētas ziņas par šajā mācību gadā notikušajām ķīmijas olimpiādēm. Ar lielu prieku varam atzīmēt, ka starp uzvarētājiem ir lasāmi arī mūsu skolas ķīmiķu vārdi:

Sveicam Esteri un Elvi un viņu skolotāju Māri Siliņu!

Uzaicinājums uz latviešu valodas valsts olimpiādi

olimpiāde Priecājamies, ka šogad no mūsu skolas uz valsts olimpiādēm uzaicināto dalībnieku paprāvajam skaitam atkārtoti ir piepulcējusies Diāna Valdemāre (12.b klase), kura ir izīnījusi tiesības startēt latviešu valodas un literatūras 38.valsts olimpiādē.

Olimpiāde notiks 30.martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē, Rīgā. Sveicam Diānu un viņas skolotāju Armandu Lasmani! Lai veicas arī valsts posmā!