Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: futbols

Noslēdzies Latgales skolu kauss futbolā

IMG_20160425_13143909425. aprīlī Rēzeknē norisinājās Latgales skolu kausa izcīņā futbolā. Par uzvarētājiem savās grupās kļuva Preiļu 1.pamatskola, Pļaviņu novada ģimnāzija un Jēkabpils 2. vidusskola.
Visjaunāko skolu cīņā (4.-5. klase) par uzvarētājiem kļuva Preiļu 1.pamatskolas audzēkņi, kuri finālā ar 2:0 pārspēja Ilūkstes 1.vidusskolu.
Labāko trijnieku noslēdza Rēzeknes 6. vidusskola, kas bronzas spēlē pārspēja Pļaviņu novada ģimnāziju ar rezultātu 4-1.
Starp 6.-7. klasēm ļoti līdzīgā spēlē Pļaviņu novada ģimnāzija pārspēja Maltas vidusskolu ar rezultātu 1-0. Trešajā vietā Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija, kura 11.m soda sitienos pārspēja Daugavpils 10. vidusskolu.
Astoto un devīto klašu cīņā vislabākās komandas nosaukumu izcīnīja Jēkabpils 2. vidusskola, kas uzvarēja visās spēlēs, apsteidzot Ilūkstes Sadraudzības vidusskolu un Rēzeknes 6.vidusskolu.
Ar rezultātu tabulu var iepazīties šeit

Ar cieņu, Latgales futbola centra valdes priekšsēdētājs Andrejs Sipailo

Ziemas čempionāta finālsacensības futbolā telpās

Laikā no 27.-  28.februārim, Jēkabpilī norisinājās  Ziemas čempionāta futbolā telpās  finālsacensības. Tajā piedalījās arī mūsu ģimnāzijas zēnu U-11 (2005.dz.g.) komandas labākie spēlētāji , kuri startēja Viesītes sporta skolas komandā.
Lieliski izdevās pirmās dienas spēles, kurās tika svinētas uzvaras: pieveikta pagājušā gada čempione –  Preiļu BJSS ar 2:1, Rēzeknes TFK  ar 5:1, bet  FK ,,Krāslava ” ar 4:2.
Otrajā fināla dienā pirmajā spēlē pret Rēzeknes FA-1 komandu tika piedzīvots zaudējums ar 0:11. Spēle faktiski tika zaudēta pirmajās pusotrās minūtēs, kad aizsarga kļūdu dēļ nonācām zaudētājos jau ar rezultātu 0:2. Tālākā spēles gaitā spēles laukumā tika raidīti  rezervisti un tie jaunie spēlētāji, kuriem  jāgūst sacensību  pieredze. Lai arī šajā spēlē zaudējām, tomēr devām atpūtu komandas galvenajiem spēkiem izšķirošai spēlei pret Jēkabpils BJSS. Taktika izrādījās pareiza, jo Jēkabpils BJSS komandai neatstājām nekādas izredzes un uzvarējām ar 4:0.
Kopā nospēlējot piecas spēles un gūstot tajās  četras uzvaras, kopvērtējumā ieguvām 2. vietu (no 9 komandām) un sudraba medaļas. Sasniegums ir vērā ņemams panākums Latgales reģiona finālā. Lai arī uz republikas fināla sacensībām dodas Rēzeknes futbolisti, tomēr arī mēs guvām vērtīgu pieredzi un mums ir uz ko tiekties nākotnē. Arī U-10 (2006.g.dz.) vecuma komandai sīvā konkurencē starp desmit komandām ir iegūta laba pieredze un kopvērtējumā izcīnīta 5.vieta.
14. martā  Pļaviņu novada ģimnāzijas U- 14 vecuma (2002.dz.g.) komanda, kura Latgales reģionā izcīnīja 1.vietu un zelta medaļas, osies  uz Latvijas republikas ziemas Jaunatnes čempionāta finālu Talsos.  Komandu papildināsim ar labākajiem Viesītes SS spēlētājiem, jo, lai nokomplektētu 2005.g.dz. zēnu futbola komandu, ar mūsu skolas spēlētājiem vien nepietiek.
Interesenti U-10 grupu spēļu video var skatīt  YouTube – Mārtiņš Prodnieks.

Futbola pulciņa skolotājs un komandu treneris Imants Siliņš.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? 20160130_175728

Futbola diena 2015 Pļaviņu novada ģimnāzijā

4.septembrī Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta laukumā norisinājās 2.-9. klašu sacensības futbolā, kuras organizēja futbola pulciņš republikas izsludinātās futbola nedēļas ietvaros. Paldies klašu audzinātājiem un klašu kolektīviem par lielo atsaucību, jo Futbola dienas 2015 turnīram tika pieteiktas 19 komandas. Īpaši pacentās 4.b, 5.a un  7.b klases, kuras piedalījās ar divām komandām. Sacensības norisinājās trīs vecuma grupās. Patīkami, ka klases bija padomājušas par komandu vienādu formu vai nelielām atšķirības zīmēm. Izlīdzēja arī futbola klubs ar treniņu uzmetņiem.
Sacensības noritēja raiti bez aizķeršanās, jo komandas bija labi organizētas un disciplinētas. Futbola dienu aizrautīgāku darīja pārējo klases skolēnu un audzinātāju līdzjušana un  savas komandas uzmundrināšana. Klašu komandas rādīja labu cīņas sparu, jo ne jau visi dalībnieki pārzina futbola ābeci, toties vēlme uzvarēt ir visiem.
Futbola dienas 2015 sacensību rezultāti: 
          2.- 4.klašu grupa
1. vieta  4.b  I komanda (L. Lukss, D. Cukanovs ,R. Kaņepējs, K. Stūre)
2 vieta   3.a (R. Pakers, R. Hāze, M. Marcinkevičs, E.E.Bērziņš, R.Kārklis, A.Maļinovskis, R.Saliņš, T.Rudbārža)
3. vieta   2.a (K. Puškeļa, A. Svencis, M. Āboliņš, L. Ozols) un  4.a (R. Striķis, M. Jablonskis, G. Daiļida, A.Vīksna)
           5.- 7. klašu grupa
1. vieta  7.b  I komanda (R. Jankuns, H. E. Mickevičs, R. Dreijers, A.I.Šmite, V.Smerjotkina)
2. vieta  6.a (V. Trokša, A. Rāviņš, K. Vanags K.Ostrovskis ,A.Jokums, E. Šaberte)
3. vieta  7.a (V. Nikaļuka, A. Skābarnieks, S. Koreškovs , A. Vipihs)
  8.-9. klašu grupa
1. vieta   8. b  (M. Kazeiko, R.Jansons, E. Skābarnieks, B. Kaņepēja)
2.vieta  9.a  (J. Djukarevs, J. Siliņš, D. Samuls, A. Kriņicka)
3. vieta  8.a (G. Circins, E. Lazdiņš, A. Aizporietis, S. Seliverstova)
Superfināls:  7.b klases I komanda pret 8.b klases komandu  2:1
Uzvarētāju 7.b klases I komandas cīņa pret skolotāju izveidoto  komandu  arī beidzās ar 7.b uzvaru ar 5:2.

Futbola pulciņa vadītājs un treneris Imants Siliņš

Futbola diena 2015

Sestdien, 16.maijā Gostiņu stadionā uz jaunā sintētiskā seguma  notika mūsu novada  Futbola diena. Lai gan laika apstākļi bija ne visai iepriecinoši, toties izturīgākos dalībniekus tas netraucēja darboties un rādīt savu prasmi kājbumbas savaldīšanā. Futbola dienas ietvaros notika trīs konkursi:
1. Bumbas vadīšanā 20m distancē ar noslēdzošu sitienu 1x1m vārtos.
Labākie rezultātu vecākajā grupā sasniedza V.Trokša , A.Jokums un R.Prohorovs . Jaunākajā grupā – R.Kaņepējs ,  J.Marcinkevičs un L.Lukss.
2. Bumbas žonglēšanā labāk veicās G.Circinam, R.Prohorovam un V.Trokšam vecākajā grupā, un A.Zagorskim, R.Kaņepējam un L.Luksam jaunākajā grupā.
3. Bumbas tehniskie sitienos vārtos.
Labākie vecākajā grupā S.Koreškovs,  R.Prohorovs, V.Trokša. Jaunākajā grupā  M.Marcinkevičs,  R.Kaņepējs,  A.Zagorskis.
Visas futbola dienas konkursu uzvarētāji:
I vieta -  R.Kaņepējs ( 5 punkti)
II vieta -  R.Prohorovs un V.Trokša (7 punkti)
III vieta  – S.Koreškovs (  9 punkti)
Jaunāko grupu dalībnieki varēja vērot lielās komandas treniņu, sekot līdzi tiem uzdevumiem, kurus pildīja pieaugušie un izvērtēt savas spējas tādā līmenī ,cik paši ir uz doto brīdi sasnieguši, un izzināt cik daudz vēl jāsasniedz, lai kļūtu par labu futbolistu. Protams, ka neiztika bez futbola spēles, kurā, jaunā pilsētas čempionāta ietvaros, notika starp Zemessardzes un DM 2002 komandām. Protams,  jauno futbolistu cīņas spars bija par nepietiekamu, un spēles beigu daļā triumfēja lielo komandas pārsvars. Spēle noslēdzās ar rezultātu 11:2 Zemessardzes labā, kaut gan atsevišķi  spēles momenti rādīja labu spēles izpratni arī no DM 2002 gada komandas.

   Futbola treneris Imants Siliņš

Ziemas čempionāta fināls U-9 grupai

28.februārī un 1. martā notika Latvijas Jaunatnes čempionāta Latgales zonas finālsacensības telpu futbolā U-9 (2006.dz.g.) grupā, kuras notika Preiļos. Mūsu ģimnāzijas  futbola pulciņa labākie spēlētāji piedalījās Viesītes sporta skolas komandas sastāvā. Komanda izcīnīja godpilno 3. vietu.
Pirmajā dienā, nezaudējot nevienu spēli, tika izcīnīta pirmā vieta savā apakšgrupā, kas deva iespēju  cīnīties pirmajā četriniekā par medaļām.
Pirmās dienas rezultāti:

Otrajā sacensību dienā spēles izvērtās daudz sīvākas un rezultāti arī vairs nebija tik  spīdoši, kaut gan spēka samēru ziņā visi bijām līdzvērtīgi. Tika pieļautas vairākas kļūmes, netika izmantoti izdevīgi momenti vārtu gūšanai, kā rezultātā mēs palikām trešie, kaut iespēja bija būt pirmajiem.
Otrās dienas rezultāti:

Komandā spēlēja:filiāles Odzienā audzēknis Renārs Saliņš, pļaviņieši – Markuss Marcinkevičs, Reinis Hāze, Adrians Dārziņš, Rainers Pakers, Artjoms Zagorskis, kā arī Viesītes skolas audzēkņi – Mārcis Prodnieks, Rendijs Roze, Justs Čičinskis un Kristaps Mežaraups.
Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Markuss Marcinkēvičs

Apskatu sagatavoja futbola treneris Imants Siliņš

Telpu futbola finālsacensības Latgales reģionā


No 21.-22. februārim Jēkabpilī notika Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionāta Latgales reģiona sacensību finālspēles futbolā U -10 grupā .Tajās piedalījās arī labākie mūsu ģimnāzijas futbola pulciņa dalībnieki. Mūsu futbola pulciņa dalībnieki veido vienu komandu kopā ar Viesītes sporta skolas tāda paša vecuma grupas audzēkņiem. Finālsacensībās komandas sastāvā spēlēja Linards Lukss, Raivo Kaņepējs, Daniels Cukanovs, Ralfs Striķis, Reinis Hāze, Markuss Marcinkevičs, Jānis Marcinkevičš, Rainers Pakers.
Šajās divās dienās mūsu spēļu rezultāti bija sekojoši:
Pret Jēkabpils Sporta skolu uzvara 3-1, pret Rēzeknes Futbola akadēmijas 1 komandu zaudējums 0-6 , pret Rēzeknes Futbola akadēmijas 2 komandu uzvara 5-1, pret Preiļu novada sporta skolu ļoti sīvā cīņā zaudējums 1-2, pret Rēzeknes Futbola akadēmijas 3 komandu uzvara 4-0.
Tādējādi pirmās dienas rezultātā izcīnījām otro vietu apakšgrupu spēlē, kas deva mums iespēju otrajā dienā cīnīties par medaļām.
Spēlēs, kurās piedalījās 8 komandas , mēs izcīnījām godpilno 3.vietu un katram futbolistam tika pasniegtas bronzas medaļas.
Futbola pulciņa vadītājs Imants Siliņš

Mūsu futbolistiem – sudrabs!

Pļaviņu novada ģimnāzijas futbola pulciņa dalībnieku  treniņos atdotie spēki un pavadītais laiks nav bijis  veltīgs, jo mūsu komanda , kuras sastāvā spēlēja  - G. Circins, V. Trokša, R. Freijs, A. Jokums, A. Rāviņš, S. Koreškovs, A. Dravnieks, M.Butāns(Viesīte), R. Jankuns, E. Mickevičs, R. Stumbiņš(Viesīte), R. Prohorovs – 2015.gada Latgales jaunatnes čempionāta telpu futbolā U-13 grupā ir ierindojušies augstajā 2.vietā. Rezultatīvākie spēlētāji mūsu komandā turnīra laikā bija: Rolands Prohorovs – 9 vārti Raivis Stumbiņš  (Viesīte)– 5 vārti Eglons Hārdijs Mickevičs – 2 vārti Raivo Jankuns – 2 vārti

Tveršana

Komandas treneris Imants Siliņš

Futbola paraugdemonstrējumi ģimnāzijas stadionā

I. Siliņš, futbola treneris

Tuvojoties Veselības nedēļai, Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta laukumā futbola pulciņš rīkoja futbola spēles tehnisko elementu paraugdemonstrējumus. Tika aicināti visi interesanti, kuri gribēja izmēģināt savu varēšanu futbolā, kā arī tika sniegtas atbildes uz interesējošiem jautājumiem par futbolu. Kā mums tas izdevās skatāmies foto galerijā.

Mūsu futbola komandu rezultāti oktobra turnīros

Oktobrī norisinājās 2012. gada Latgales skolu kausa izcīņā futbolā.

18. oktobrī Rēzeknē – sacensības jaunākajā grupā (4.-5. klase).
Mūsu futbola komandai – 3. vieta.

23. oktobrī Rēzeknē – sacensības jaunākā grupā (6.-7. klase).
Mūsu futbola komandai – 5. vieta.

24. oktobrī Preiļos notika sacensības vidējā grupā (8.-9. klases).
Mūsu futbola komanda spēlē par 3. vietu ar 1:2 piekāpās Maltas 2. vidusskolas komandai.

26. oktobrī Preiļos notika sacensības vecākā grupā (10.-12. klases).
Mūsu komandai – 5. vieta.

Visjaunākās, jaunākās un vidējās grupas turnīra tabula

Vecākās grupas turnīra tabula

Futbola diena Pļaviņās

Futbola diena Pļaviņās I. Siliņš

Svētdien, 13.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas stadionā tika organizēts futbola dienas pasākums. Republikā šie svētki notiek 16. – 19. maijā. Tika aicināti visi interesenti, kuri mēģinājuši kaut riezi iespert bumbai. Programmā bija paredzēti dažādi futbola elementi un to ātrāka un tehniskāka izpilde. Bija sarūpētas balvas un medaļas, tika organizēta jauno futbolistu draudzības spēle, kā arī veterānu mačs. Neiztika arī bez godīgi nopelnītiem saldumiem.

Tātad soda sitienu izpildē labākais sasniegums viesim no Dekšāres pamatskolas Svenam Semkānam.
Otrā vieta Raivo Jankuns – Pļaviņu novada ģimnāzija.
Trešā vieta Valts Siliņš – Aizkraukles novada ģimnāzija.

Bumbas vadīšanā 20m distancē ar noslēdzošu sitienu vārtos:
1. vieta Kristers Vanags – Pļaviņu novada ģimnāzija.
2. vieta Kristaps Ostrovskis –Pļaviņu novada ģimnāzija
3. vieta Sandis Locāns – Dekšāres pamatskola

Bumbas žonglēšana:
1. vieta Svens Semkāns – Dekšāres pamatskola
2. vieta Raivo Jankuns – Pļaviņu novada ģimnāzija
3. vieta Valts Siliņš – Aizkraukles novada ģimnāzija

Toties speciālo balvu bumbas žonglēšana izpelnījās Norberts Mickevičs, kurš arī daudz vecāks, toties bumbu pārvaldīja visvairāk – 18 reižu.

Protams, vislielāko līdzjutēju pulku saistīja draudzības spēle starp Mežāres pamatskolas un Pļaviņu novada ģimnāzijas U – 10 vecuma grupas komandām, kur savus lolojumus atbalstīja viņu vecāki. Gala rezultāts 2:0 pļaviņiešu labā.

Un noslēgumā jaunajiem futbolistiem spēles analīzei – draudzības spēle veterāniem starp Pļaviņām un Aizkraukli. Draudzīgā cīņā pārāki izrādījās aizkrauklieši 5:1, ļīdz ar to futbola dienas Pļaviņās izskanēja. Tālāk – sākas grūtā čempionāta sezona 2012.