Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: sākumskola

Ziemassvētki sākumskolā

ziema

Gaidot Ziemassvētkus, ikkatrs – gan liels, gan mazs atceramies Ziemasvētku vecīti. Cits raksta vēstuli viņam, cits domās izsaka savu vēlmi un gaida dāvanas. Cik bieži atceramies uzdāvināt dāvanu pašam Ziemassvētku vecītim?

21.decembrī, sākumskolas skolēni tikās svētku pasākumā. Pasākumu vadīja atraktīvs rūķis. Priecājāmies par katras klases sagatavoto priekšnesumu – izskanēja dzejoļi, sirsnīgas dziesmas, tika dejots, un vērojām rūķu skolas vingrošanas nodarbības un teātra fragmentiņu par notikumiem rūķu mājā.  Skolēniem pārsteigums bija ieraudzīt uz skatuves Ziemassvētku vecīti, viņa ģimeni un ziemeļbriežus. Tikai šoreiz Ziemassvētku vecītis niķojās, atteicās iet ciemos pie bērniem, jo bija apvainojies, ka neviens viņam neuzdāvina  nevienu dāvanu. Tomēr viss atrisinājās, un arī šajos Ziemassvētkos viņš, kopā ar skolas direktori Ritu Poli un direktora vietnieci izglītības jomā Ilzi Seipuli,  sveica tos skolēnus, kam mācības veikušās teicami.

Lai katram nākamajā gadā piepildās tieši tās vēlēšanās, kas izauklētas sirsniņās, katram vistuvākās un vajadzīgākās! Lai pietiek sirdsgudrības rast mieru sevī un izstarot to apkārt!

Direktora vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Meldere

Rudens pasaka

rudensMiķeļi ir rudens saulgriežu  svētki, ko mūsdienās svinam 29.septembrī, un saucam arī par Apjumībām, kad visai ražai jābūt zem jumta. Pēc Miķeļiem sākas tumšais laiks, jo dabā diena sāk kļūt īsāka par nakti, bet paši Miķeļi ir krāsaini un bagāti.

Krāsaina un bagāta šī diena bija arī pie mūsu skolas, jo sākumskolas skolēni kopā ar vecākiem un audzinātājiem kopīgi veidoja izstādi “Rudens pasaka”. Citam rudens kaut ko pateica priekšā, citam tā bija pasaka, kurā par galvenajiem varoņiem bija kļuvuši dažādi tēli- gan bagāta mātes meita, kas slēpās zem rudens lietussarga, gan gulbītis, kas, droši vien, bija ceļā uz laimīgo zemi. Izstādē tāpat varējām ieraudzīt milzīgu zirnekli ar visu tīklu un varenu ķirbja vīru. Vērīgi skatītāji pamanīja vairākus zaķus, ežus un citus meža iemītniekus. Mūsu tehnikas laikmetā, protams, neiztikt bez transportlīdzekļiem – kuģi, mašīnas un pat lidmašīnas bija nosēdušās skolas priekšā!  Par rudens krāsainību tāpat mums stāstīja krāsainu kļavu lapu sēta un krāšņas ziedu šūpoles.

Prieks bija gan pašiem izstādes veidotājiem, gan lieliem un maziem skatītājiem! Lai mums visiem izdodas sadzirdēt, saredzēt un izsmaržot rudens pasakaino burvību!

Direktores vietniece audzināšanas jomā Sarmīte Meldere

29.septembrī – Miķeldiena

mikeli

Klāt decembris – sākumskolas metodiskās komisijas mēnesis

sakumskola

Izrāde “Rūķis Svečulējējs”

foto19.decembrī 3.b klase devās uz Pļaviņu kultūras centru, lai iepriecinātu Pļaviņu pilsētas mazākos bērnus un savus vecākus, parādot iestudēto Ziemassvētku izrādi “Rūķis Svečulējējs”. Izrāde bija par trīs sniegavīriem, kuri devās pie sivēntiņa, vistas un zaķēniem, lai nosvinētu Ziemassvētkus, bet neviens viņus negribēja pieņemt. Pateicoties Rūķim Svečulejējam, sniegavīri tika izglābti no Atkušņa un uzaicināti atpakaļ pie dzīvniekiem. Izrādes beigās visi draudzīgi nodziedāja skanīgu Ziemassvētku dziesmu.
Līdzko izskanēja pēdējās notis, pie izejas durvīm parādījās Ziemassvētku rūķis ar Vinniju Pūku, kuri aicināja gan skolēnus, gan vecākus ar mazuļiem rotaļās. Visi tika nopērti ar žagariem, lai vecā gada nelaimes tiktu izdzēstas un Jaunais gads iesāktos bez rūpēm. Tika izspēlēta vairākas rotaļas, no kurām viena bija arī Pļaviņu novada rotaļa.
Lai paliktu gaišas atmiņas par izrādi, visi kopā nobildējās pie skatuves dekorācijām. Un cik gards bija svētku kliņģeris!
Paldies Anitai Kokinai par izrādes sagatavošanu!
Paldies Gintam Balodim par sagatavotajām fonogrammām izrādes dziesmām!
Paldies 12.klases skolēniem Gvido Sirmajam, Andrejam Zvirgzdiņam un Loretai Ločmelei par bērnu pieskatīšanu mēģinājumos!
Paldies vecākiem par masku sagatavošanu!
Paldies Linarda un Kristiāna mammām par palīdzību izrādes laikā 1.-4.klašu pasākumā skolā!
Paldies Aigai Bērziņai par palīdzību Pļaviņu kultūras centrā!
Manuprāt, šie Ziemassvētki mums paliks ilgi atmiņā, jo radījām gan brīnumu sev, gan citiem! Lai mums visiem balti, mīļi un skaisti Ziemassvētki un radošiem darbiem bagāts Jaunais 2015.gads!

3.b klases audzinātāja Kristiāna Balode

Ziemassvētku stunda brīnumskapja skolā

Fotoattēls000419.decembrī 3.a un 4.a klases skolēni un audzinātājas devās uz muzikālo izrādi „Ziemassvētku stunda brīnumskapja skolā” Krustpils kultūras namā.
„Tieši tā! Nekādi pantiņi vai dzejolīši, bet dziesmas! Šodien jāiet uz Brīnumskapja skolu, to pašu, ko katru svētdienu rāda Latvijas televīzijā. Atceries, tā ir tā skola, kurā mācās no dziesmām, nevis no grāmatām. Un mums ir atlikusi pati pēdējā šī gada Brīnumskapja skolas Ziemassvētku stunda!
Profesors Actiņš Austiņš staigā izspūris, jo Meistars Ziemeļvējš ir sapūtis Internetam pilnu galvu, tā, ka profesors ir pilnīgi saputrojies un vairs netiek gudrs vai Ziemassvētkos sniegs ir obligāts, vai nav, jo izrādās, citās zemēs sniega nemaz nav un kā tad, lai sagaida Ziemassvētku vecīti ar lielajām kamanām?
Mēģināsim Actiņam Austiņam palīdzēt un pie reizes, pajautā mammai un tētim, kā Priecīgus Ziemassvētkus, var pateikt dažādās pasaules valodās? Mums, Brīnumskapī, jāpagūst uzrakstīt dziesmu, kuru saprot visā pasaulē!
Pati Brīnumskapja skola mirdz, kā jau uz svētkiem. Nāc, paskaties!
Mūzikas Skolotājs Andris ar Komponistu iegrimuši nošu lapās, Meitene Malvīne ķircina Tantiņu un Rasiņu, kuri cenšas apgūt Ziemassvētku deju pie slavenās deju skolotājas Kodes. Bet Kaķītis Laķītis ir pavisam laimīgs, tam izdevies atrast Brīnumskapja skolas zvanu, nu Ziemasssvētku stunda var sākties!
Brīnumskapī mīt Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Karīna Tropa, Roberts Rasa, Anrijs Grinbergs un Egija Abaroviča .”
Lūk tā par visu, kas notiek brīnumskapī Ziemassvētkos vēstīts pasākuma anotācijā.
Skolēni jautri un iepriecināti atgriezās no šīs neparastās stundas, lai dotos ziemas brīvdienās.
Audzinātājas Ineta Reitere un Ilona Lazda

Pasaku laiks sākumskolā

IMG_6478 Decembra mēnesis mūsu skolas 1.-4.klašu skolēniem iesākās ar pasākumu, kuru vadīja Baltu kluba pārstāvji no Cēsīm. Baltu klubs ir domubiedru kopa, kas apzina mūsu tautas bagāto kultūru un šajā bagātībā dalās ar mums.
5.decembrī mūsu skolas mazākie skolēni svinību zālē varēja ērti iekārtoties uz līdzpaņemtajiem spilventiņiem, lai , skanot klusai mūzikai , klausītos pasaku Teicējās, mācītos labestību, gudrību, atpazītu dabā un sadzīvē vērotās situācijas. Dažbrīd skolēni paši iejutās kāda pasaku varoņa lomā.
Čaklākajiem un zinošākajiem tika īpašās novēlējumu grāmatzīmes. Arī klases audzinātājas par mīļumu, atbalstu un ļoti uzcītīgu klausīšanos saņēma pateicību.
Visi, kuri vēlas kādu no pasakām , kuras klausījāmies 5.decembrī izlasīt, to var izdarīt, ja skolas bibliotēkā palūgsim „Baltu pasakas”, jo vienu sava Baltu kluba izdoto pasaku grāmatu mūsu skola saņēma dāvinājumā.
Un nobeigumā vēlos teikt tos stiprinājuma vārdus, kurus saņēmām no jaukajām pasaku Teicējām:
Labu gribēt,
Labu domāt,
Labu redzēt,
Labu dzirdēt,
Labu runāt,
Labu darīt,
Labus ceļus iet.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Krastiņa

Pavasara svētki

Skolas_zvans1

Mazā sirmā kumeliņā

Jāj pa ceļu pasaciņa.

Ātri, ātri steidzas viņa,

Rokā zelta pātadziņa.

/Aspazija /

  28.maijā skolas svinību zālē notika kārtējie Pavasara svētki, kuros  sapulcējās sākumskolas skolēni, lai sveiktu 4.klašu audzēkņus- 38 skolēnus un viņu audzinātājas  Ingu Baginsku un Sandru Fišmeistari. Šogad Pavasara svētkos skolēniem bija iespēja pabūt kopā ar literāro pasaku varoņiem. Tie bija: Diegabiksis, Tipsis un Topsis, Pepija ar draugiem, Velniņi, zaķēni Pauks un Šmauks, Kaķītis un ķēniņš. Pasaku varoņu tēlos iejutās 2.klašu skolēni. Protams, pēc katra skeča,  pasākuma vadītājas deva noderīgus padomus  gaviļniekiem. Pasākumā  izskanēja arī muzikālie priekšnesumi. 2.a klase priecēja visus ar dziesmām „ Rudens nāk” un „ Murra, murra mur”, 2.b klase – „ Kur, pelīte, tu tecēsi” un „ Mazā domiņa”. Sākumskolas ansamblis veltīja gaviļniekiem dziesmu „ Pasaciņa”. Nākamos piektklasniekus sākumskola sveica ar ziediem un apsveikumu. 1.klašu skolēni sarūpēja  ziedus, bet 3.klašu skolēni  gatavoja apsveikumus. Arī klases audzinātājas  saņēma ceļa maizi ar novēlējumu, lai nākamajā gadā neaptrūkst Kukulīša atjautība, viltība, spēks un izturība. Ceturtie pateicās visiem skolotājiem par iegūtajām zināšanām. Pasākuma noslēgumā 4.klašu skolēnus un klašu skolotājas sveica Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietniece Ilze Seipule. Katra 4.klase saņēma svētku kliņģeri. Paldies visiem sākumskolas skolotājiem par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā. Paldies Gintam Balodim par pasākuma apskaņošanu.

2.klašu  audzinātājas Kristiāna Balode un Ineta Reitere

Katram sava tautasdziesma

pantins

Dainas, Tautasdziesmas, Melodijas, Raksti – katram ir savs ceļš uz šo bagātību – no tekstiem un vārdiem vien ienesot savā dzīvē, savu pasaules skatu veidojot. Katram savas Tautasdziesmas, katram savs Tautasdziesmu ceļš. Katram sava mīļākā, tuvākā, nozīmīgākā Tautasdziesma. Katram savs Tautasdziesmu satikšanas stāsts.  Arī  TEV…

Glītrakstu konkurss „Katram sava tautasdziesma”, kas tika organizēts sākumskolas metodiskā mēneša ietvaros, lika uz mirkli iejusties mūsu Dainu tēva Krišjāna Barona lomā un uzrakstīt rokrakstā vienu tautasdziemu. Zinātnieki izveidojuši pat speciālu zinātni, pēc kuras nosaka rakstītāja psiholoģisko stāvokli un raksturu. Izklausās neticami, varbūt pat mazliet mistiski, jo kā nu tā var būt, ka pēc rokraksta, var pateikt tik daudz personiska par pašu rakstītāju. Tomēr nekā neparasta te nav, jo mūsu roku, rakstot kādu tekstu, vada prāts un zemapziņa vienlaicīgi, līdz ar to teksta slīpums, burtu lielums, loki, atstarpes utt., atkarīgs tieši no tā, kā jūtamies. Droši vien būsiet ievērojuši, ka rokraksts mēdz mainīties. Tas tādēļ, ka arī mūsu garastāvoklis mainās. Bieži no rīta burti ir lielāki, raksts iet uz augšu, bet darba dienas beigās, burti ir sīkāki un raksts nosliecas uz leju, tas liecina par nogurumu. Tomēr, lai cik mainīgs būtu rokraksts, daudzas raksta īpatnības paliek nemainīgas, tieši tāpat kā daudzas rakstura īpašības, lai kā mēs tās censtos maskēt.

Paldies visiem  1.-12.klašu skolēniem par iesaistīšanos šajā konkursā! Sākumskolas skolēni vairāk ievēro mācītās burtu formas un savienojumus, vēlāk veidojas katram savs īpašais rokraksts. Īpaši glītus darbus iesniedza 6.a un 10.klases skolēni. Malači!

Aicinām apmeklēt konkursa labāko darbu izstādi skolas 2.stāva gaišajā gaitenī!

Paldies sākumskolas kolēģiem, latviešu valodas un literatūras skolotājiem par atbalstu un ieguldīto darbu šī konkursa norisē!

 

Sākumskolas skolotājas Sarmīte Meldere un Sandra Fišmeistare.

Starpnovadu olimpiādes rezultāti

olimpiade