Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Katram sava tautasdziesma

pantins

Dainas, Tautasdziesmas, Melodijas, Raksti – katram ir savs ceļš uz šo bagātību – no tekstiem un vārdiem vien ienesot savā dzīvē, savu pasaules skatu veidojot. Katram savas Tautasdziesmas, katram savs Tautasdziesmu ceļš. Katram sava mīļākā, tuvākā, nozīmīgākā Tautasdziesma. Katram savs Tautasdziesmu satikšanas stāsts.  Arī  TEV…

Glītrakstu konkurss „Katram sava tautasdziesma”, kas tika organizēts sākumskolas metodiskā mēneša ietvaros, lika uz mirkli iejusties mūsu Dainu tēva Krišjāna Barona lomā un uzrakstīt rokrakstā vienu tautasdziemu. Zinātnieki izveidojuši pat speciālu zinātni, pēc kuras nosaka rakstītāja psiholoģisko stāvokli un raksturu. Izklausās neticami, varbūt pat mazliet mistiski, jo kā nu tā var būt, ka pēc rokraksta, var pateikt tik daudz personiska par pašu rakstītāju. Tomēr nekā neparasta te nav, jo mūsu roku, rakstot kādu tekstu, vada prāts un zemapziņa vienlaicīgi, līdz ar to teksta slīpums, burtu lielums, loki, atstarpes utt., atkarīgs tieši no tā, kā jūtamies. Droši vien būsiet ievērojuši, ka rokraksts mēdz mainīties. Tas tādēļ, ka arī mūsu garastāvoklis mainās. Bieži no rīta burti ir lielāki, raksts iet uz augšu, bet darba dienas beigās, burti ir sīkāki un raksts nosliecas uz leju, tas liecina par nogurumu. Tomēr, lai cik mainīgs būtu rokraksts, daudzas raksta īpatnības paliek nemainīgas, tieši tāpat kā daudzas rakstura īpašības, lai kā mēs tās censtos maskēt.

Paldies visiem  1.-12.klašu skolēniem par iesaistīšanos šajā konkursā! Sākumskolas skolēni vairāk ievēro mācītās burtu formas un savienojumus, vēlāk veidojas katram savs īpašais rokraksts. Īpaši glītus darbus iesniedza 6.a un 10.klases skolēni. Malači!

Aicinām apmeklēt konkursa labāko darbu izstādi skolas 2.stāva gaišajā gaitenī!

Paldies sākumskolas kolēģiem, latviešu valodas un literatūras skolotājiem par atbalstu un ieguldīto darbu šī konkursa norisē!

 

Sākumskolas skolotājas Sarmīte Meldere un Sandra Fišmeistare.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu