Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: tikšanās

Tikšanās ar putnu pētnieku

Putni 24. aprīlī sākumskolas skolēni tikās ar putnu pētnieku un žurnālistu Valdi Aleksandrovu. Bērni aplūkoja dažādu putnu kājas, ūpja spārnu, meža pīles tēviņa, lielās gauras, kā arī vistu vanaga izbāzeņus, 3 atšķirīgu konstrukciju ligzdiņas, dažas olas. Ļoti efektīvs bija zīlītes olas un strausa olas salīdzinājums.

Bērni uzzināja, kāpēc ūpja kājas ir spalvainas. Izrādījās – tas ir tāpēc, lai ūpis varētu klusu lidot.

Skolēni varēja salīdzināt pūkaino strausa spalvu un cieto, blīvo Andu kondora spalvu, iepazinās ar dažādu būrīšu veidiem, uzzināja, kāpēc vieniem būrīšiem ir jāgatavo izjaucama būra aizmugurējā siena, bet citus būrīšus var gatavot neizjaucamus.

Pēc pasākuma sapratām, ka dabā ir vēl daudz noslēpumu, kurus mēs nezinām.

Ģimnāzijā viesojās LR Aizsardzības ministrs un NBS pārstāvji

Nacionālo Bruņoto Spēku ģerbonis

Pirmdien, 4. aprīlī Pļaviņu novada ģimnāzijā viesojās Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un tikās ar 9.–12. klašu skolēniem.

Tikšanās „Nacionālie bruņotie spēki toreiz un tagad” laikā:LR Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Īsumā par LR Aizsardzības ministru Arti Pabriku.

Dzimis 1966. gada 22. martā. Precējies, ir trīs bērni.

Zina angļu, krievu, vācu, dāņu svešvalodas.

1992. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti, kļūstot par vēstures speciālistu. Izglītību turpinājis Orhūsas Universitātē Dānijā, iegūstot politikas zinātņu doktora grādu (1996.).

Strādājis par vieslektoru Orhūsas Universitātē (1994.), par lektoru Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē (1996.), pēc tam kļuvis par Vidzemes augstskolas rektoru (1996.). Kopš 2002. gada Vidzemes augstskolas asociētais profesors, Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centra pētnieks, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes loceklis. Ievēlēts par Vidzemes augstskolas profesoru (2006.). Daudzu publikāciju un vairāku grāmatu autors, kas izdotas gan Latvijā, gan citur Eiropā.

2004. gadā kļūst par Saeimas deputātu, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju, Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāru.

No 2004. līdz 2007. gadam – Latvijas Republikas Ārlietu ministrs. Vēlāk līdz 2010. gada novembrim darbojas kā 9.Saeimas deputāts, Saeimas Ārlietu komisijas loceklis, Saeimas Eiropas lietu komisijas loceklis, Starpparlamentu sadraudzības grupu ar Japānu, Dienvidkoreju, Singapūru, Melnkalni priekšsēdētājs.

Kopš 2010. gada novembra – Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs un Ministru prezidenta biedrs V. Dombrovska valdībā.

Informācija no www.scp.lv un www.mod.gov.lv

Tikšanās ar Drošas Braukšanas Skolas instruktoru

Trešdien, 8.decembrī, 5.-9.klašu skolēniem notika tikšanās ar Drošas Braukšanas Skolas instruktoru akcijas “Esi redzams” ietvaros. Skolēniem tika vērsta uzmanība uz diennakts tumšajā laikā atstarotāju pareizas lietošanas nozīmīgumu, kā arī atkārtoti tradicionālie ceļu satiksmes noteikumi.

Kā dāvanu no akcijas organizētājiem katrs dalībnieks saņēma atstarotāju – cilvēciņu.

Karjeras konsultante mūsu skolā

A.Lasmane
D.Valdemāre

Pirmdien, 15. novembrī, mūsu skolā bija ieradusies karjeras konsultante Ina Ciematniece. Ina viesojās pie vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēniem, lai palīdzētu viņiem saprast savas ieceres nākotnes profesijas izvēlē. Vairums skolēnu atzina, ka kļuvuši pārliecinātāki par īstās profesijas izvēli, citiem tik raiti vis neveicās, taču, neskatoties uz to, visi guva pozitīvas emocijas un, iespējams, atklāja sevī ko jaunu, par ko iepriekš pat nebija domājuši.

Karjeras konsultante katrai klasei varēja veltīt tikai vienu mācību stundu. Taču, lai nepaliktu neskaidrības, Ina mums atstāja savu vizītkarti ar kontakttālruni un e – pastu. Pēc vizītkartēm var jautāt skolotājai Armandai Lasmanei vai 11.b klases skolniecei Diānai Valdemārei.

Cerams, ka šī īsā konsultācija palīdzēs mūsu vidusskolēniem izvēlēties pareizo nākotnes ceļu!

iPad – kārtējais Apple “apvērsums” pie mums

Ceturtdien, 4. novembrī, notika vidusskolēnu tikšanās ar uzņēmuma gofor.mac vadošo informācijas tehnoloģiju ekspertu Viesturu Bartuševicu. Būs iespēja “dzīvajā” vērot un pašiem izmēģināt “rītdienas tehnoloģijas šodien” – iPad (un iPhone) lietojumus un iespējas.

Precīzāka informācija sekos…

21. oktobrī tikšanās ar jauno zinātnieku

21. oktobrī plkst. 18.00 skolas svinību zālē skolotāji un skolēnu vecāki tiek aicināti uz tikšanos ar jauno zinātnieku, Dr. Phys. Aigaru Atvaru lekcijā-dskusijā „Zinātne Latvijā” (skolēnu olimpiādes, augstskolas, zinātniskie institūti, Latvijas Zinātņu akadēmija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Jauno Zinātnieku apvienība, Inovatoru biedrība, aktualitātes, nākotnes perspektīvas).