Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: skolotāju diena

Skolotāju diena

Skolotāju diena

Ir pēkšņi šajā nemierkrastā miers,
It visas rūpju laivas uzvilktas ir malā.
Var atļaut četrdesmit minūtēm
Bez grožiem skriet.
Ir svētki galu galā.

Šī gada 5. oktobrī mūsu skolā norisinājās Skolotāju diena. Tāpat kā citus gadus, arī šogad 11. un 12. klašu skolēniem tā bija satraucoša un atbildīga diena – iespēja iejusties skolotāju lomā, sagatavojot un vadot mācību stundas. Lasīt vairāk…

ZINĀŠANAS ir kā nezināma zeme, uz kurieni mēs katrs vadam savu kuģi

bilde_tekstamSkola ir kā viens liels kuģis, uz kura ikdienā mieru, kārtību un atmosfēru nodrošina skolotāji.

30. septembris bijā tā diena, kad mēs, 12. klase, ar vienpadsmito palīdzību, pārņēmām kuģa ar nosaukumu – Pļaviņu novada ģimnāzija – vadību, lai ļautu mūsu skolotājiem atpūsties.

Visas dienas garumā skolotāji izbaudīja atpūtas kruīzu. Brauciena programmā tika piedāvāti  bonusi – iespēja uzlabot un izpaust dažādas, mūsdienās tik daudz apspriestās, caurviju kompetences – saziņas, sadarbības, digitālo.

Diena mūsu skolotājiem sākās ar vitamīnu devu spēka, mundruma un enerģijas devas palielināšanai. Rīta jundā skolotājus iepazīstinājām ar ceļojuma dienas kārtību. Skolotājiem piedāvājām iespēju bez maksas apmeklēt nodarbības skolēnu izpildījumā un pateikt labos vārdus nodarbību vadītājiem. Visas dienas garumā skolotājiem bija iespēja izbaudīt „branču” skolotāju istabā, kur varēja mieloties ar mūsu klases sarūpēto torti, bija iespēja izspēlēt kapteiņa galda spēles – monopolu, domino, cirku, UNO. Kā jebkurā ceļojumā, arī šajā, tika fiksēti paši skaistākie un neaizmirstamākie mirkļi, veidoti „pašiņi”, ar tiem skolotāji dalījās īpaši šai dienai izveidotā vietnē.

Dienas izskaņā visus iepriecināja Galā koncerts. Tajā skolotājus sveica skolas jauktais koris, kuriem tās bija pirmās ugunskristības. Muzikālu video apsveikumu skolotājiem bija atsūtījuši pamatskolas skolēni. Koncerta noslēgumā – pārsteigums – grupa ”Order, kurā spēlē Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases skolēni Rolands Rubiks un Emanuels Fadejevs, ar ļoti skaistu sveicienu. Puiši bija patīkami pārsteigti par mūsu skolotāju atsaucību un atraktivitāti. Arī mēs ieraudzījām savus ikdienā nopietnos skolotājus citā gaismā. Vēlam Jums, skolotāji, šo dzīvesprieku saglabāt arī ikdienā!

Kā gāja jaunajiem skolotājiem? Ļoti dažādi – bija interesanti, bet viegli nebija. Secinājām, ka vieglāk tomēr ir būt skolēniem. Bet varbūt kāds no mums izvēlēsies arī šo interesanto, nepārtrauktiem izaicinājumiem pilno SKOLOTĀJA profesiju.

Paldies, SKOLOTĀJI, par izturību, atsaucību, stingrību, par to, ka katru dienu liekat mums noticēt pašiem sev.

12. klases preses nodaļas vadītājs Mārtiņš Ļaksa

Apsveikums skolotāju dienā

skolotaju-diena

WP_20150928_004

Skolotāju diena Odzienas filiālē

rudensSkolotāju diena Odzienas filiālē sākās jau trešdien (1.oktobrī). Skaistais, rudenīgais rīts, mūsu „mazā” ikdiena sākās kā pārsteigums ar Pētera Jankava dāvāto Tūves Jansones grāmatu „Tēlnieka meita”. To pasniedza skolas arodkomitejas priekšsēdētāja Biruta Irēna Osīte.
Svētki turpinājās piektdien, kad 9.klases skolēni iejutās skolotāju lomā. Patīkami pārsteidza 9.klases apsveikums un pašceptā kūka. Skolotājus sveica Vietalvas pašpārvaldes vadītāja R.Zaharāne, skolas direktore R.Pole un domes priekšsēdētāja G.Žilde
Pēcpusdienā skolotāji un tehniskie darbinieki kopā ar bērnudārza pedagogiem un darbiniekiem devās uz Nacionālā teātra izrādi „Mans nabaga tēvs”. Biļetes sarūpēja filiāles arodkomiteja un sponsori. Skolas sponsors- Ansis Saliņš.
Paldies visiem, visiem, kuri novērtē Odzienas skolotāju darbu un sagādāja tik jaukus pārsteigumus.

Direktores vietniece I.Dūmiņa

Tik ļoti dažādi var pateikt PALDIES…

rudens“Liels skolotājs – ne tas, kurš vienkārši nodod zināšanas saviem skolēniem, bet tas, kurš modina viņos interesi par zināšanām un vēlmi tās iegūt pastāvīgi. Skolotājs – tā ir aizdedzes svece, nevis degvielas vads.’’

/M.Dž.Berils/

Skolot un iedvesmot nav viegls darbs, bet tas ir tas, ko mūsu skolotāji dara katru dienu, cenšoties mums sniegt visu, kas ir viņu spēkos. Viņi ir tie, kurus varbūt ne vienmēr saprotam, kurus reizēm neuzklausām un dažreiz arī nenovērtējam, bet skolotāji atver mums acis uz pasaules iespējām. Viņi ir tie, kuros smeļamies iedvesmu sasniegt ko vairāk un pacelties mazliet augstāk, tie, kurus vienmēr atcerēsimies, un kam vēlamies teikt vislielāko paldies…
Tieši tāpēc arī šogad Skolotāju diena tika sagaidīta ar lielu darbu, atdevi un sirds siltumu. 12. un 11. klašu skolēni parūpējās par to, lai skolotājiem šī diena sniegtu atpūtu, pozitīvas emocijas un smaidu.
Rūpējoties par skolotāju veselību, 12. klases skolēni katram skolotājam bija sarūpējuši pa gardam rudens našķim – ābolam, kas tika pasniegts kā enerģijas avots dienas uzsākšanai. Dienas gaitā skolotāji tika cienāti vēl ar citiem gardumiem, aicināti kopā atpūsties, kā arī iesaistīti savu talantu attīstīšanā radošajās darbnīcās. Pēcpusdienā skolotāji tika iesaistīti aktīvā diskusijā par to, kas ir svarīgāks – eksaktās vai humanitārās zinātnes. Pēc aizraujošas un spraigas savas jomas aizstāvības tika nolemts, ka visā valda līdzsvars.
Visu skolas audzēkņu vārdā vēlos vēlreiz teikt lielu PALDIES skolotājiem, par visu, ko tie mums ir devuši, iemācījuši un atklājuši. Paldies par sapratni, sadarbību, stingro vārdu un darudzīgo uzmundrinājumu!

Sintija Silagaile, 12. klases skolniece.

P.S. Pēc profesionālajiem svētkiem veltītajiem pasākumiem skolotāji tika aicināti atcerēties savus mūžībā aizgājušos kolēģus un doties uz Bārukalna kapsētu. Arī aizdegtā svecīte bija kluss paldies par pedagoga darbā pavadīto mūžu.

Sveiciens Skolotāju dienā!

sveiciens

Skolotāju diena filiālē Odzienā

Skolotāju diena Odzienā 2013 „Ir svētki, skolotāj, un Tu
Reiz rokas gādīgās nu vari salikt klēpī
Un pavasara saulē pasapņot, un aizmirst par
To paguruma mirkli, ko no visiem slēpi.”

Skolotāju dienai veltītais rīts mūsu skolā bija īpašs. Kāpnes un gaiteņus rotāja aizdegtu svecīšu rinda. Ik katru skolotāju sagaidīja skolēni ar ziedu pušķi. Skanot zvanam uz pirmo stundu, visi pulcējās uz svinīgo līniju. Te 9.klases skolēni sveica skolotājus un katram pasniedza diplomu par iegūto nomināciju. Pēc tam sekoja stundas, kuras vadīja devītie. Mūsu skoliņā tā ir tradīcija, kuru skolēni gaida, kad būsim devītie, kad varēsim būt skolotāju vietā.

Skolotāji šai laikā pie svētku kliņģera tikās ar novada domes priekšsēdētāju G.Žildi, deputātu – mūsu absolventu A.Saliņu un Aizkraukles starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāju H.Deini, pagasta pārvaldes vadītāju R.Zaharāni. Šoreiz pie mums ciemos bija atnākusi arī ilggadējā skolotāja, tagad pensionāre Inta Čipāne. Ar jaukām dzejām skolotājus iepriecināja Pļaviņu bērnu bibliotēkas bibliotekāre Antra Galiņa.

Sarunās un atmiņu stāstos laiks aizritēja pavisam nemanot. Visu skolotāju vārdā saku lielu paldies visiem, kas bija kopā ar mums šajā svētku dienā.

A.Zaharovska

Pašpārvaldes diena 2013