Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: studijas

Iespēja studēt Dānijā

studijas

Daugavpils Universitātē darbu uzsāks Zinātnes skola!

du_zinatnes_skola Savu darbību jau otro gadu uzsāk Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skola.

Skolā tiek aicināti pieteikties 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu, arodskolu audzēkņi un citi interesenti, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm. Zinātnes skolas mērķis – veicināt un attīstīt jauniešu interesi par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, kā arī sekmēt jauniešu interesi par aktuālajām tendencēm zinātnē.

Skolas nodarbību laikā tās dalībnieki varēs piedalīties bezmaksas lekcijās un praktiskajās nodarbībās, satikt sabiedrībā pazīstamas personības un izcilus zinātniekus, iesaistīties zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejusties pētnieka lomā, pētīt kādu sev interesējošu tēmu padziļināti, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī iemācīties strādāt ar modernu aprīkojumu.

Nodarbības DU Zinātnes skolā notiks no oktobra līdz aprīlim vienu sestdienu mēnesī, un tās vadīs DU docētāji, dažādu jomu speciālisti.

Šī studiju gada pirmā nodarbība notiks jau 19.oktobrī.

Tie skolas dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.

Pieteikšanās dalībai DU Zinātnes skolā – līdz 2013. gada 27. septembrim.

Vairāk informācijas šeit.

Atvērto durvju diena Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā

Atvērtās durvis LNAA
Vairāk informācijas šeit

Atvērto durvju dienā Rīgas Ekonomikas augstskolā

Rīgas Ekonomikas augstskolaD.Valdemāre

2012. gada 28. janvārī Rīgas Ekonomikas augstskolā notika “Atvērto durvju diena”, kas pulcēja skolēnus un interesentus no visas Eiropas. Šajā pasākumā varēja iegūt informāciju par SSE Riga piedāvāto bakalaura un maģistra studiju programmu, iepazīties ar vadību, pasniedzējiem un studentiem.

SSE Riga zālē 2011. gada augstskolas absolvents prezentēja skolu, izklāstot faktus un atbildot uz interesentu jautājumiem. Topošie studenti varēja apmeklēt arī augstskolas telpas, iepazīties ar studentiem un pasniedzējiem. Pēdējā prezentācija sniedza ieskatu SSE Riga studentu dzīvē. Īpaši tika uzsvērts, ka studenti aktīvi piedalās ne tikai mācību procesā, bet arī ārpus studiju aktivitātēs – studentu asociācijā, pieredzes apmaiņas programmās, semināros u.c.

Jāpiebilst, ka mācības šajā augstskolā noris angļu valodā. SSE Riga piedāvā Bakalaura programmu ekonomikā un uzņēmējdarbībā, kā arī Profesionālo maģistra studiju programmu uzņēmējdarbības vadībā (Executive MBA) un tālākizglītības kursus vadītājiem. Šīs augstskolas topošajiem studentiem jāiztur trīs pārbaudes kārtas: sākumā jāsagatavo CV, motivācijas vēstule, kā arī pirmā semestra liecība un visi personu apliecinošie dokumenti, kas jāsūta skolai, vēlāk skolēnus aicina uz iestājeksāmeniem matemātikā, angļu valodā un loģiskajā domāšanā, visbeidzot pēdējā kārtā noris intervija ar SSE pasniedzējiem no Zviedrijas. Katru gadu šajā skolā tiek uzņemti aptuveni 100 studētgribētāji.

“Atvērto durvju diena” bija ļoti izglītojoša. Lai arī visas prezentācijas notika angļu valodā, jo uz šo dienu bija ieradušies jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Serbijas, Moldāvijas, Ukrainas un citām valstīm, tās bija saprotamas un interesantas. Studenti bija ļoti atsaucīgi, laipni un labprāt uzņēma skolēnus savā vidū, radot atmosfēru, kādā viņi strādā katru dienu. Šī ir ļoti prestiža un augsta ranga augstskola, un ciemošanās tajā – neaizmirstama!

Notiks izstāde “Izglītība un karjera 2011″

25. un 26. novembrī no 11:00 līdz 18:00 viesnīcā Radisson Blu Latvija notiks XI starptautiskā izstāde “Izglītība un karjera 2011″.

Šī ir plašākā starptautiskā izglītības izstāde Latvijā, kurā skolniekiem, kas plāno turpināt mācības augstskolās, ir iespēja tikties ar starptautisko universitāšu, koledžu, specializēto augstskolu (viesnīcu bizness, tūrisms utl.), valodu skolu, kultūras apmaiņas programmu, darba pieredzes programmu nodrošinātāju un citām izglītības iestāžu pārstāvjiem. Izstādes ietvaros būs iespēja pieteikties angļu valodas pārbaudes testam, kas ļaus pēc tam skolēniem bez IELTS eksāmena iestāties ERGO|education partneruniversitāte – University of Central Lancashire. Kā arī tiek piedāvāts skolēniem un skolotājiem apmeklēt mācību iestāžu vadītos seminārus un prezentācijas, kur būs iespējas gan praktizēt savu angļu valodu, runājot ar ārzemju pārstāvjiem, gan iegūt pilnīgu un patiesu informāciju par mācību iestādēm, iestājprasībām, dzīvošanu un izmaksām.

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 30 mācību iestādes no 12 pasaules valstīm:

Izstādi atbalsta – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un Kanādas vēstniecība Latvijā.

Pilna informācija par izstādi, tās dalībniekiem, darba laikiem un semināru grafikiem pieejama izstādes mājas lapā balticfair.eu.

Ir iespēja arī pieteikt grupas vai klases – skolotāju pavadībā, kas tiks speciāli iepazīstinātas ar izstādes dalībniekiem.

LU Ekonomikas un vadības fakultāte piedāvā

Pļaviņu novada ģimnāzija atbalsta EVF LU Ekonomikas un vadības fakultāte piedāvā skolēniem – Pirmie soļi biznesā un ekonomikā

Skolēni, piedaloties dažādos konkursos, var iegūt priekšrocības, stājoties LU Ekonomikas un vadības fakultātē.

Lasīt vairāk

“Iespēju universitāte”

LU SZF PNG LU Sociālo zinātņu fakultāte aicina 11. un 12. klašu skolēnus apmeklēt jaunu lekciju kursu “Iespēju universitātē”. Pasākums ietver inovatīvas un aizraujošas lekcijas, kuras mūsu pasniedzēji izveidojuši speciāli skolēniem, katrs var izvēlēties vienu, vairākas lekcijas vai visu kursu atbilstoši savām interesēm.

Pirmā lekciju diena nākamajā piektdienā – 28. oktobrī.
Vairāk informācijas http://www.szf.lu.lv/lat/nac-studet/iespeju-universitate/

RTU projekts „Studentam pa pēdām”

RTU aicina vidusskolēnus piedalīties projektā „Studentam pa pēdām”, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim. Vienas dienas laikā skolēniem būs iespēja pēdot aiz studenta, kurš parādīs savu ikdienu un iespējas, kuras sniedz RTU, kā arī dalīsies savā pieredzē: pastāstīs, kādi bija pirmie soļi RTU, kas ir jāievēro iestājoties RTU, kā arī parādīs tās interesantākās lekcijas, praktiskās nodarbības un laboratorijas, kurās norisinās studijas.

Vidusskolēniem ir iespēja pieteikties, aizpildot anketu pieteikuma anketu.

Humanitātrā akadēmija jauniešiem

HAJ Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Jauniešu interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) aicina Latvijas jauniešus pieteikties apmācībai programmā „Latvijas jaunatnes intelekts Latvijas nākotnei”!

Mācības akadēmijā sāksies no 8. oktobrī. Nodarbības notiks vienu reizi mēnesī, sestdienās. Pieteikumi tiek gaidīti gada 6. oktobrim. Tie jāsūta uz e-pasta adresi llkk@du.lv. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija.

Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildus punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

Vairāk informācijas www.du.lv.

Vienota pieteikšanās studijām

Šogad elektroniski pieteikties pamatstudiju programmās varēs 10 Latvijas augstskolās.

Iespēja pieteikties elektroniski studijām 10 augstskolās

Vienotā sistēma un e-pakalpojums „Elektroniska pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, topošajiem studentiem dod iespēju pieteikumu studijām iesniegt jebkurā no šīm desmit augstskolām un pieteikties uz vairākām šo augstskolu piedāvātajām pamatstudiju programmām. Pieteikties var gan elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu Latvijas valsts portālā www.latvija.lv, gan arī klātienē jebkurā no augstskolu uzņemšanas punktiem no 12. līdz 19.jūlijam.

Vienotās pieteikšanās priekšrocības:
• iespēja pieteikties jebkurā no 10 augstskolu vairāk kā 250 studiju programmām;
• var norādīt līdz 10 studiju programmām, ko savirknējot vēlamajā prioritāšu secībā, konkursa rezultātā reflektants tiek uz augstāko prioritāti, kurai kvalificējies;
• ir iespēja tiešsaistē mainīt izvēlēto studiju programmu prioritāšu secību;
• vienota pieteikšanās maksa – Ls 20, neatkarīgi no augstskolu un izvēlēto studiju programmu skaita.

Plašāka informācija: www.latvija.lv/studijas un augstskolu interneta vietnēs.