Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: studijas

Bezmaksas vebināri vidusskolēniem par studiju iespējām ASV

16. maijā plkst. 17.00 notiks jautājumu un atbilžu sesija ar pieciem ASV universitāšu absolventiem, kuri šobrīd ir angļu valodas skolotāju asistenti Latvijā. 

Absolventi runās par:
✅ savu pieredzi universitātes un specializācijas izvēlē;
✅ studiju procesu;
✅ universitāšu kultūru;
✅ un daudz ko citu! 
Pasākuma valoda: angļu. 
Reģistrācija: https://bit.ly/3LSnXFe

Lasīt vairāk

Iespēja vidusskolēniem izmēģināt studijas Riga Business School

RBS_pieteikanas

Vidusskolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties Riga Business School trīs nedēļu tiešsaites programmā RBS Greenhouse, lai izmēģinātu studijas biznesa vai biznesa un IT bakalaura programmās angļu valodā. Programma ļaus izmēģināt un iejusties starptautiskās un modernās izglītības programmās, kas apsteidz virkni ārvalstu augstskolu piedāvājumu. Riga Business School bakalaura programmas ir kompetencēs balstītas un tās nodrošina starptautisku un modernu izglītību līderībai tehnoloģiju laikmetā.

Lasīt vairāk

Studiju iespējas un stipendijas Rīgas Ekonomikas augstskolā

Ikviens, kurš vēlas uzzināt vairāk par studijām Rīgas Ekonomikas augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga), aicināts piedalīties vebinārā. Tas īpaši plānots topošajiem studentiem no Latvijas.
Tiešsaistes tikšanās laikā būs iespējams iepazīties ar trīs gadu bakalaura līmeņa studiju programmu ekonomikā un uzņēmējdarbībā, kā arī iespējām saņemt stipendijas, sarunāties ar studentiem un uzdot jautājumus.
Vebinārs latviešu valodā notiks 2021. gada 31. martā plkst. 17.00, pieteikties dalībai iespējams šeit.
Elektroniskā pieteikšanās studijām Rīgas Ekonomikas augstskolā notiek līdz š. g. 25. aprīļa plkst. 24.00. Kandidēt var ikviens, kurš absolvēs vispārējās vidējās izglītības posmu šovasar vai to jau pabeidzis iepriekšējos gados. Reģistrēšanās un iestājpārbaudījumi ir bez maksas. Vairāk informācijas par pieteikšanos studijām un atlases procesu šeit.

Iespēja studēt Dānijā

studijas

Daugavpils Universitātē darbu uzsāks Zinātnes skola!

du_zinatnes_skola Savu darbību jau otro gadu uzsāk Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skola.

Skolā tiek aicināti pieteikties 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu, arodskolu audzēkņi un citi interesenti, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm. Zinātnes skolas mērķis – veicināt un attīstīt jauniešu interesi par humanitārajām, sociālajām un dabaszinātnēm, kā arī sekmēt jauniešu interesi par aktuālajām tendencēm zinātnē.

Skolas nodarbību laikā tās dalībnieki varēs piedalīties bezmaksas lekcijās un praktiskajās nodarbībās, satikt sabiedrībā pazīstamas personības un izcilus zinātniekus, iesaistīties zinātnisko aktualitāšu izzināšanā, iejusties pētnieka lomā, pētīt kādu sev interesējošu tēmu padziļināti, kas var palīdzēt izvēlēties profesiju, kā arī iemācīties strādāt ar modernu aprīkojumu.

Nodarbības DU Zinātnes skolā notiks no oktobra līdz aprīlim vienu sestdienu mēnesī, un tās vadīs DU docētāji, dažādu jomu speciālisti.

Šī studiju gada pirmā nodarbība notiks jau 19.oktobrī.

Tie skolas dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vairāk nekā 50% nodarbību, saņems sertifikātu, par ko tiks piešķirti 5 punkti, stājoties jebkurā DU bakalaura studiju programmā.

Pieteikšanās dalībai DU Zinātnes skolā – līdz 2013. gada 27. septembrim.

Vairāk informācijas šeit.

Atvērto durvju diena Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā

Atvērtās durvis LNAA
Vairāk informācijas šeit

Atvērto durvju dienā Rīgas Ekonomikas augstskolā

Rīgas Ekonomikas augstskolaD.Valdemāre

2012. gada 28. janvārī Rīgas Ekonomikas augstskolā notika “Atvērto durvju diena”, kas pulcēja skolēnus un interesentus no visas Eiropas. Šajā pasākumā varēja iegūt informāciju par SSE Riga piedāvāto bakalaura un maģistra studiju programmu, iepazīties ar vadību, pasniedzējiem un studentiem.

SSE Riga zālē 2011. gada augstskolas absolvents prezentēja skolu, izklāstot faktus un atbildot uz interesentu jautājumiem. Topošie studenti varēja apmeklēt arī augstskolas telpas, iepazīties ar studentiem un pasniedzējiem. Pēdējā prezentācija sniedza ieskatu SSE Riga studentu dzīvē. Īpaši tika uzsvērts, ka studenti aktīvi piedalās ne tikai mācību procesā, bet arī ārpus studiju aktivitātēs – studentu asociācijā, pieredzes apmaiņas programmās, semināros u.c.

Jāpiebilst, ka mācības šajā augstskolā noris angļu valodā. SSE Riga piedāvā Bakalaura programmu ekonomikā un uzņēmējdarbībā, kā arī Profesionālo maģistra studiju programmu uzņēmējdarbības vadībā (Executive MBA) un tālākizglītības kursus vadītājiem. Šīs augstskolas topošajiem studentiem jāiztur trīs pārbaudes kārtas: sākumā jāsagatavo CV, motivācijas vēstule, kā arī pirmā semestra liecība un visi personu apliecinošie dokumenti, kas jāsūta skolai, vēlāk skolēnus aicina uz iestājeksāmeniem matemātikā, angļu valodā un loģiskajā domāšanā, visbeidzot pēdējā kārtā noris intervija ar SSE pasniedzējiem no Zviedrijas. Katru gadu šajā skolā tiek uzņemti aptuveni 100 studētgribētāji.

“Atvērto durvju diena” bija ļoti izglītojoša. Lai arī visas prezentācijas notika angļu valodā, jo uz šo dienu bija ieradušies jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Serbijas, Moldāvijas, Ukrainas un citām valstīm, tās bija saprotamas un interesantas. Studenti bija ļoti atsaucīgi, laipni un labprāt uzņēma skolēnus savā vidū, radot atmosfēru, kādā viņi strādā katru dienu. Šī ir ļoti prestiža un augsta ranga augstskola, un ciemošanās tajā – neaizmirstama!

Notiks izstāde “Izglītība un karjera 2011″

25. un 26. novembrī no 11:00 līdz 18:00 viesnīcā Radisson Blu Latvija notiks XI starptautiskā izstāde “Izglītība un karjera 2011″.

Šī ir plašākā starptautiskā izglītības izstāde Latvijā, kurā skolniekiem, kas plāno turpināt mācības augstskolās, ir iespēja tikties ar starptautisko universitāšu, koledžu, specializēto augstskolu (viesnīcu bizness, tūrisms utl.), valodu skolu, kultūras apmaiņas programmu, darba pieredzes programmu nodrošinātāju un citām izglītības iestāžu pārstāvjiem. Izstādes ietvaros būs iespēja pieteikties angļu valodas pārbaudes testam, kas ļaus pēc tam skolēniem bez IELTS eksāmena iestāties ERGO|education partneruniversitāte – University of Central Lancashire. Kā arī tiek piedāvāts skolēniem un skolotājiem apmeklēt mācību iestāžu vadītos seminārus un prezentācijas, kur būs iespējas gan praktizēt savu angļu valodu, runājot ar ārzemju pārstāvjiem, gan iegūt pilnīgu un patiesu informāciju par mācību iestādēm, iestājprasībām, dzīvošanu un izmaksām.

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 30 mācību iestādes no 12 pasaules valstīm:

Izstādi atbalsta – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un Kanādas vēstniecība Latvijā.

Pilna informācija par izstādi, tās dalībniekiem, darba laikiem un semināru grafikiem pieejama izstādes mājas lapā balticfair.eu.

Ir iespēja arī pieteikt grupas vai klases – skolotāju pavadībā, kas tiks speciāli iepazīstinātas ar izstādes dalībniekiem.

LU Ekonomikas un vadības fakultāte piedāvā

Pļaviņu novada ģimnāzija atbalsta EVF LU Ekonomikas un vadības fakultāte piedāvā skolēniem – Pirmie soļi biznesā un ekonomikā

Skolēni, piedaloties dažādos konkursos, var iegūt priekšrocības, stājoties LU Ekonomikas un vadības fakultātē.

Lasīt vairāk

“Iespēju universitāte”

LU SZF PNG LU Sociālo zinātņu fakultāte aicina 11. un 12. klašu skolēnus apmeklēt jaunu lekciju kursu “Iespēju universitātē”. Pasākums ietver inovatīvas un aizraujošas lekcijas, kuras mūsu pasniedzēji izveidojuši speciāli skolēniem, katrs var izvēlēties vienu, vairākas lekcijas vai visu kursu atbilstoši savām interesēm.

Pirmā lekciju diena nākamajā piektdienā – 28. oktobrī.
Vairāk informācijas http://www.szf.lu.lv/lat/nac-studet/iespeju-universitate/