Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: klases

Mūsu aizraujošā mācību ekskursija uz Rīgu!

26. maijā mēs, 7.a klase, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu. Pie Okupācijas muzeja mūs sagaidīja gide Līga. Ekskursiju iesākām ar interaktīvo pastaigu pa Vecrīgu. No sākuma mēs uzzinājām interesantus faktus par Rīgas vēsturi, vēlāk bija jāsadalās divās komandās, kuru nosaukumi bija „Bruģis” un „Asfalts”. Katrai komandai pēc fotogrāfijām vajadzēja atrast kādu no Vecrīgas arhitektūras fragmentiem. Pastaigas beigās devāmies uz Bastejkalnu, kur bija uzdevums atrast apslēpto dārgumu.Tad kopā ar gidi Līgu nofotografējāmies un izteicām pateicības vārdus.
Pa ceļam uz Medicīnas muzeju satikām Loretas vecmammu, kura tirgoja saldējumu un tur, Rīgas kanāla malā, mēs uztaisījām grupas kopbildi.
Nākošais apskates objekts bija Medicīnas muzejs, kur iepazināmies ar medicīnas attīstības posmiem, aplūkojām atjaunotas diorāmas.  Muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 203 000 vienību. Katru gadu tiek rīkotas tematiskās izstādes par sabiedrībā aktuālām un interesējošām tēmā. Muzeja pamatekspozīcija ir izvietota četros stāvos, ievērojot laikmetu secību. Tā stāsta par medicīnas attīstības gaitu, jo tieši to savulaik vēlējās izklāstīt profesors Pauls Stradiņš. Stāsts sākas muzeja ēkas pagrabstāvā, kur izvietotie eksponāti un diorāmas atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Traumu ārstēšana, brūču pārsiešana, tautas dziedniecības paņēmieni – tas viss bija zināms jau tālajā senatnē. Neatņemama sastāvdaļa tajā laikā bija maģiskā medicīna – amuleti, talismani un burvestības – , kuru pārstāvēja burves, šamaņi un zinātnieki. Apskatījām rekonstruēto viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, iepazināmies ar tālaika izplatītākajām slimībām un to ārstēšanas metodēm.
Jauno laiku ekspozīcija sniedz ieskatu par straujo medicīnas progresu. Uzzinājām, ka bija atklāti rentgena stari un iespējas tos izmantot medicīnā, ka notika pirmās operācijas ētera narkozē u.c. Bija interesanti uzzināt par Latvijas medicīnas sasniegumiem.
Vislabāk palika atmiņā plakāts, kurā bija attēlots cilvēks ar bojātiem iekšējiem orgāniem, kaitīgo ieradumu rezultātā, kas lika mums aizdomāties par savu veselību un attieksmi pret sevi.
Pēc muzeja braucām uz peintbola parku „Pif Paf ”, kurš atrodas Ogrē. Sākumā saņēmām peintbola ekipējumu- kombinezonus, aizsargmasku, cimdus, noklausījāmies instruktāžu, kuru novadīja instruktors Mārtiņš, kurš arī katram pārbaudīja ieroci. Saprotam, ka šeit nebūs nekādi joki, ir jāklausās, jo tā ir mūsu drošība! Parkā ir  5 spēļu laukumi. Instruktors bija kopā ar mums, vadīja spēli, kontrolēja un repējās par mūsu drošību. Sākumā pat bija bail, īpaši meitenēm.  Tad vienam, otram aizmirsās uzlikt ierocim aizbāzni un audzinātājai Olgai un šoferim nācās vairākas reizes par to atgādināt, jo emocijas bija patiešām lielas! Beidzot pirmo spēli, paceļot roku augšā, ātri izskrienot no laukuma ārā, saņēmām pirmo „pozitīvo emociju devu”. Nevarējam nomierināties, ar katru spēles reizi vairāk izpratām spēles būtību. Negribējām braukt projām, daži skolēni audzinātājai pat bija  ierosinājuši, lai peintbola parks būtu mūsu tradīcija katra mācību gada beigās. Tad mūsu skolotājas un šoferis sagādāja mums vakariņas, uz vietas bija iespēja cept šašliku vai desiņas. Ekskursijas laikā izjutām kopā būšanas prieku un sadarbību. Prieks arī par Dāniela mammu, kura bija kopā ar mums ekskursijas laikā.
Gribam teikt lielu paldies mūsu audzinātājai O.Krasutinai, soc. pedagogam S.Fjodorovai un mūsu šoferim O. Drabovičam, kā arī A.Skābarniekam, kuršs ierosināja braukt uz peintbola parku.
                                                                                                7.a klase, audzinātāja Olga Krasutina

’’Droša un pareiza rīcība elektroiekārtu tuvumā’’

 Adrians Kaugers un Nikolajs Zablinskis- 5.a, b klašu skolēni

El.droš.Pļaviņu ģimnāzija_2016 044 (1)Otrdien, 24.maijā mūsu skolā 5.a, 5.b, 7.b, 8.b klasēs viesojās AS’’Sadales tīkls’’ specialisti ar seminārnodarbību ‘’Droša un pareiza rīcība elektroiekārtu tuvumā’’. Nodarbības sākumā mēs ar interesi noskatījāmies filmu par bērniem un pusaudžiem, un viņu nepareizo rīcību, kad savas neuzmanības vai ziņkarības dēļ, arī spēlējoties  ar elektroierīcēm, ir guvuši nopietnas elektrotraumas.

AS”Sadales tīkls” inženierinspektors Jānis Ozoliņš ar prezentācijas palīdzību izskaidroja mums elektrības ceļu uz mūsu mājām, elektrības bīstamību, pastāstīja par elektrotraumām un to veidiem, elektrisko triecienu iedarbību uz cilvēka organismu.

Lai izvairītos no bīstāmām situācijām, ir jāatceras dažas svarīgas lietas:

Nodarbības beigās mēs varējam uzdot mūs interesējošos  jautājumus.

Paldies AS’’Sadales tikls’’ speciālistiem par nodarbību!

Lai jauka un droša vasara mums visiem!

Brīnišķīga ekskursija pa kaimiņu novadu!

  IMG_20160524_121832 24.maijā mēs, 8.a klase, devāmies ekskursijā uz Koknesi.

 Mūsu mērķis bija apmeklēt nesen atklāto vikingu laivas „Nameisis” maršrutu pa Daugavas un Pērses ūdeņiem, izzināt Likteņdārzu un apmeklēt ādas izstrādes darbnīcu „Mazā kāpa”.

   Viss sākās ar vikingu laivu „Nameisis” – tās kapteinis Aigars mūs iepazīstināja ar jauno kuģīti un pastāstīja par Kokneses pilsētas vēsturi. Piestājām pie Likteņdārzam pieguļošās laivu piestātnes, kuras izbūvi, starp citu, sponsorējusi Kokneses novada dome, un šī piestātne paredzēta tieši šai vikingu laivai. Tur mūs sagaidīja gide Benita. Sākās interesanta ekskursija pa Likteņdārzu. Kā gide mums teica, Likteņdārzs ir sadalīts 3 daļās – pagātnes, tagadnes un nākotnes. Mēs sākām ar nākotni, kur  apskatījām vēlējumus  Latvijai tās simtgadei. Tālāk devāmies uz saulaino skatu terasi, no kuras pavērās brīnišķīgs skats uz Kokneses pilsdrupām un Daugavu. Pēc tam apskatījām Asaru strautu un sarkano ozolu aleju. Pašlaik ir uzsākta  Pļavziedu kalna veidošana, un arī mēs piedalījāmies tā tapšanā – mēs atvedām melnzemi no Pļaviņām kalnam, kurš būs deviņstāvu mājas augstumā.

   No Likteņdārza devāmies ar kuģīti pa Daugavas ūdeņiem līdz Kokneses estrādei un savam autobusam.

   Interesanti bija arī amatnieku darbnīcā – mēs paši varējām iejusties amatnieku lomā, jo veidojām paši savas ādas aprocītes ar latviešu ornamentiem. Pēc labi padarīta darba mums bija iespēja visiem kopā pasēdēt Pērses krastā un padzert tēju.

   Atpakaļ ceļā iebraucām „Liepkalnos”. Dažiem arī  tur bija interesanti, jo tur nebija  bijuši.

   Kopumā ekskursija bija izdevusies. Arī laiks mūs lutināja. Mācību ekskursija bija lieliska un saturīgi pavadīta diena svaigā gaisā kopā ar klasesbiedriem un klases audzinātāju Veltu Rulli.

  8.a klases vārdā  Karīna Davidova

VISS IR LABS, JA SĀKUMS LABS

Šī mācību gada 1.septembrī mēs visi kopā kļuvām par 1. b klasi. Klasē esam 12 meitenes un 8 zēni.  Mēs visi uz skolu nākam ar prieku, jo skolā ir jautri un interesanti. Mācību gada laikā esam piedzīvojuši jaunus pasākumus un izdarījuši vairākus labus darbus.

Dmitrijs

Pārgājiens uz „Dzeņiem”
Septembrī mēs visa klase kopā ar vecākiem gājām pārgājienā. Dažiem līdzi bija arī māsa vai brālis. Tur bija rotaļu parks. Mēs varējām šūpoties, mest mērķī, izskrieties.  Mēs cepām garšīgas desiņas, saimniece cienāja ar tēju. Visiem bija jautri!

Justīne, Alita

Olimpiskā diena
Rudenī visa klase piedalījāmies Olimpiskajā dienā. Vajadzēja dejot. Man bija bail, ka sajaukšu, bet izrādījās, ka viss ir labi. Sacentāmies ar citām klasēm. Varēja skriet, mest bumbu, lekt ar lecamauklu. Mēs dabūjām 2.vietu.

Kristers

Ziemassvētku svinēšana
Mēs braucām uz Krustpils pili. Tur staigājām pa pili, pa ceļam atradām rūķu apģērbu un apavus,ko viņi bija pazaudējuši. Taisījām vaska sveces. Rakstījām un dedzinājām sliktos darbus, bet viņi zināja arī mūsu labos darbus. Nez no kurienes? Vēl mēs saņēmām dāvanas.
Gaidot Ziemassvētkus, mēs rūpīgi gatavojāmies. Mācījāmies deju „Rūķīši un mežavecis”. To dejojām pasākumā. Dejot mums visiem patīk. Tagad mācāmies vēl vienu deju Pavasara svētkiem. Mums visiem patīk dejot!

Elija, Loreta, Armands

Dziedošās klases
Mēs piedalījāmies pirmajā kārtā. Dziedājām dziesmu „Mikausis”. Vēl mēs klausījāmies citas klases un priecājāmies par koncertu. Nākamgad, cerams, tiksim arī uz otro kārtu.

Amanda R.

 

Piedalīšanās skatuves runas konkursā
Mēs 4 meitenes piedalījāmies runāšanas konkursā. Bija jāiemācās dzejolis un pasaka. Man bija bail. Mēs saņēmām diplomus. Vēl mēs uzstājāmies 1.klašu vecāku sapulcē un Dziedošo klašu koncertā.

Kaiva Annika

 
Brauciens uz kino Madonā
Martā mēs bijām Madonā kinoteātrī.  Uzlikām brilles un skatījāmies filmu par Kungfu Pandu. Filma bija lieliska un jautra. Filma mācīja par īstiem draugiem.

Amanda E.,  Laura Lorita

Piedalīšanās Lielajā talkā
Mēs visa klase gājām ārā un tīrījām pie skolas. Bija lapu grābēji un nesēji. Vārdu sakot, visi strādāja. Pēc tam bija patīkami, ka pie skolas ir tīrāks.

Beāte

Riteņbraukšanas sacensības
Mūsu klase izveidoja komandu- 1.B -riteņbraucēju sacensībām. Mēs braucām 11 skolēni. Bija jābrauc no kultūras nama līdz Topam. Visi saņēmām dāvanas. Skolotāja, citi bērni un vecāki mūs atbalstīja, rādot zaļus īkšķīšus un uzmundrinot.

Raivo, Normunds

Māmiņdiena
Māmiņdienā mēs māmiņas iepriecinājām ar daudz priekšnesumiem koncertā, dziesmām, deju un dzejoļiem.  Pēc tam mēs māmiņas sveicām vēl klasē un cienājām ar pašu gatavotām kūciņām. Gabriela omīte mūs visus pārsteidza ar ļoti garšiīgu torti.

Marta

Klases logu rotāšana
Mēs vienmēr izrotājam mūsu klases logus. Uz Lieldienām klases logos bija zaķi. Tagad visus priecē taureņi un košas puķes. Mūsu klases logi ir paši skaistākie!

Ramona

Dārznīca
Mūsu klase piedalās projektā „Dārznīca”. Mēs katrs audzējam kādu augu- hostu, lupīnu, vai ogābeli. Pirmās uzdīga lupīnas. Uzdīga tikai viena ogābele. Augi ir jālaista, jāmēra un jāmēslo. Lupīna izskatās kā maza palma, hostai ir lielas lapas. Mēs vēl brauksim uz Kalsnavas arborētumu, lai iepazītos ar dažādiem augiem.

Rebeka

Dziesmā dzied – ja sākums labs, viss ir labs. Daudz labu darbu padarīts jau pirmajā gadā. Vēl šonedēļ priekšā jautri piedzīvojumi, uzstāšanās koncertos un ģimenisks mācību gada noslēgums.  Lai izdodas mums visiem kopā būt tikpat aktīviem, radošiem un darboties gribošiem vēl turpmākos 11 gadus!

Audzinātāja skolotāja Sarmīte

1.a un 4.a klašu eksursija

18.maija rītā 1.a un 4.a klases devās kopīgā mācību ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Rīgas ZOO un Latvijas leļļu teātri.
Rīgas zooloģiskā dārza apmeklējums skolēniem ļoti patika, it sevišķi mazajiem, kuri tajā bija pirmo reizi. Ar interesi tika aplūkoti dzīvnieki, kuri Latvijā nedzīvo. Visilgāk vērojām žirafes un lāčus. Bērni ļoti vēlējās ieraudzīt arī ziloni, taču viņa pašlaik zoodārzā nav. Ļoti patika viesošanās „Tropu mājā”. Piesaistīja skatienus gan zirnekļi, gan čūskas, gan krokodili, gan citi mums nezināmi kukaiņi.
Par zoodārza apmeklējumu Sofija teica: „Tur bija ideāli!” Savukārt Marta stāsta: „Mans mīļaķais dzīvnieks ir žirafe un zebra. Žirafe ir raibā un dzeltenā krāsā, bet zebra tā kā klavieres – melns ar baltu”.
Pēc tam devāmies uz Latvijas leļļu teātri, kur vērojām izrādi „Caps meklē atkal”. Izrādes galvenie varoņi – suņu detektīvi Caps un Basters. Viņi mēģināja atklāt noziegumu iesaistot izmeklēšanā arī skatītājus. Izrādē varējām vērot arī mūsdienīgu tehnoloģiju pielietojumu.
Lūk, bērnu atsauksmes! Alise: „Man patika, jo bija daudz lelles un noslēpumi”. Krista: „Man patika pēdu dzinējs Caps un viņa palīgs”.
Izrādē varēja aplūkot kā darbojas planšetlelles. Vai Tu zini kas tās ir? Nē? Tad iesakām doties uz šādu teātra izrādi!
Paldies par atbalstu 1.a un 4.a klases vecākiem šīs ekskursijas organizēšanā!

1.a klases audzinātāja Ilona Lazda

9.a klases brīvprātīgā – Zane

              9.a klases skolniece Zane Čipāne ir ne vien cītīga skolniece, kas veiksmīgi startē olimpiādēs un konkursos, aktīvi darbojas skolēnu pašpārvaldē un piedalās skolas kultūras dzīvē, bet arī piesakās un apmeklē Zemgales plānošanas reģiona neformālās izglītības seminārus, pati plāno un vada nodarbības un darba grupas jauniešu iniciatīvu centrā „Ideja”.

            Zanes ārpusstundu aktivitātes ir brīvprātīgais darbs. Projektu nedēļas laikā Zane ar Samantu sagatavoja un novadīja interesantu nodarbību klasesbiedriem par brīvprātīgo darbu. Rudens un ziemas periodā Zane bija NVO „Jauniešu biedrība – CENTRS” projekta „Iespēju asorti” darba grupas vadītāja, projekts tika veiksmīgi realizēts. Pēc apmeklētiem jauniešu semināriem Zemgales reģionā, Zane ar Elīnu uzņēmās atbildību izplānot un novadīt JIC „Ideja” neformālās izglītības nodarbību „Īsumā par apmācībām”.

            Veicot brīvprātīgo darbu, Zane gūst gandarījumu par paveikto, jaunas zināšanas un prasmes, paver jaunas iespējas sev un citiem. Paldies!

Rēzija Līna Upeniece – 9.a klase

zane

Ziemassvētku gaidīšana 8. a klasē

ZiemassvētkiDecembris ir ilgi gaidīto svētku un brīnumu laiks, kā arī svarīgs un atbildīgs periods skolēnu ikdienā. Tāpēc mēs , 8. a klase, Ziemassvētkiem sākām gatavoties jau laicīgi. Lai radītu svētku sajūtu, klasē ienesām svētku egli, izrotājām telpu ar sniegpārsliņām, jo, kā zināms, laikapstākļi mūs nelutina ar sniegotām dienām. Kopā prātojot, mēs izlēmām, ka gatavošanās svētkiem varētu būt piparkūku cepšana. Lasīt vairāk šeit

Izstādes apmeklējums

attels
Š.g. novembrī 7. a klase devās apmeklēt izstādi Pļaviņu kultūras centrā.
Šajā izstādē varēja aplūkot fotogrāfijas ar pasakainiem dabasskatiem, ēkām, kuras uzceltas ne tikai Pļaviņās vai to tuvumā, bet arī Odzienā un Vietalvā.
Tā kā jau bija notikusi fotogrāfiju autoru godināšana pa nominācijām, A.Kokina mūs iepazīstināja ar uzvarētāju “mākslas darbiem”.
Šos foto baudījām ar lielu interesi! Centāmies atminēt vietas, kurās šie foto uzņemti. Mums izdevās! Arī skolotāja ar interesi vēroja šos neparastos foto! Daudzās fotogrāfijās atpazinām vietas, kur jautri pavadījām laiku kopā ar klasesbiedriem, draugiem vai paziņām. Sajūtas bija neaprakstāmas! Daži nevarēja atraut ne acu no kāda foto, kurš likās tuvs un mīļš. Arī mūsu klasesbiedrs Hugo ticis kādā foto tepat, Pļaviņu skeitparkā! Mēs lepojamies ar viņu! Arī viņam par to ir ļoti liels prieks!
Ieraudzījām arī klasesbiedreņu Karīnas un Agates konkursam veidotos Pļaviņu logo, kurus vērojām ar lielu lepnumu un prieku.
Priecājamies par saturīgu klases stundu, baudot mākslu. Iesakām apmeklēt izstādi arī citiem! Tas ir tā vērts!

7.a klases vārdā Kristiāna Dedela un klases audzinātāja Velta Rulle

Provizoriskais 1. klašu sadalījums

1.a klase,
klases audzinātāja Inga Baginska
1. Rainers Māris Ārends
2. Anna Esiņa
3. Viktorija Filatova
4. Lauris Gābers
5. Aivis Jokums
6. Laura Lelde Kalviša
7. Linda Laine Kalviša
8. Sintija Karabanova
9. Kristaps Ostrovskis
10. Marks Ozoliņš
11. Liāna Petkūne
12. Ralfs Maikls Pitjukevičs
13. Andris Rāviņš
14. Roberts Stepāns
15. Ruta Svikliņa
16. Eva Šaberte
17. Evita Šaberte
18. Laura Šumkova
19. Vladislavs Trokša
20. Kristers Vanags
1.b klase,
klases audzinātāja Sandra Fišmeistare
1. Agita Cukanova
2. Andis Daugavietis
3. Daniels Dekterovs
4. Viktorija Gredzena
5. Zita Margarita Jansone
6. Intars Kažus
7. Evelīna Paula Ķerķe
8. Marta Langenfelde
9. Elīza Luksa
10. Beāte Skrabutena
11. Jānis Smilgājs
12. Ingus Stepanovs
13. Daniela Škurova
14. Melisa Škurova
15. Helmuts Vītols
16. Edijs Zeipe
17. Anželika Žukova

Drosme un bezbailība

Picture_038Daiga ir izpalīdzīga un jautra klasesbiedrene. Viņa ir cilvēks, par kuras darbiem var būt lepns jebkurš Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēns.

Ritēja kārtējā 2. semestra skolas diena 2010.gadā. Ekonomikas stunda. Visi skolēni no 10.a klases rūpīgi un klusām pildīja skolotājas Mārītes uzdotos stundas uzdevumus par jauno stundas vielu. Logs bija vaļā. Ārā spīdēja silta saulīte un čivināja pirmie pavasara putni.

Lasīt vairāk