Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: ekskursijas

3.b klase dodas uz Ķekavu

24. maija rītā 3.b klase devās pavasara ekskursijā uz Ķekavu.
Pirmais apskates objekts bija Baldones observatorija, kurā skolēni stundas garumā vēroja debesjumu, darbojās grupās, atbildēja uz lektores uzdotajiem jautājumiem, kā arī uzzināja, cik katrs svērtu, ja būtu jāuzkāpj uz Mēness. Lasīt vairāk…

Laimi ķerot aiz astes

planeta-85

1. martā 6.a klase devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Šoreiz ekskursijai bija vairāki mērķi: uzzināt ko jaunu, 1. reizi būt teātrī, kā arī nedaudz atpūsties pēc valsts diagnosticējošajiem darbiem. Lasīt vairāk…

3.a klases ekskursija uz Krustpils pili, Līvānu stikla muzeju, Preiļu mazo karaļvalsti

19.maijā mēs devāmies ekskursijā uz Krustpils pili. Uzkāpām pils tornī un vērojām jaukās dabas ainavas. Gide pastāstīja par baronu Korfu dzimtu. Bailīgi devāmies uz tumšo pils pagrabu, kur noklausījāmies  leģendu par Brūno dāmu.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Līvānu muižu. Apskatījām Līvānu stikla fabrikas  ražotos  brīnišķīgos  izstrādājumus. Gide mums pastāstīja par ražošanas procesu, kas izrādījās ļoti grūts, jo cilvēki strādāja lielā karstumā.

Izstāžu zālē vērojām senās lietas. Apskatījām garāko uzausto jostu, senos darbarīkus, apģērbus, apavus.

Pēc muzeja apskates devāmies uz Preiļiem. Preiļi ir siera galvaspilsēta, kur siers iemūžināts pat pieminekļos.  Noklausījāmies stāstījumu par siera gatavošanas procesu. Degustējām dažādas gatavības pakāpes sieru.Nobaudījām gardo Čederas siera saldējumu un atvēsinošo mohito.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Preiļu miniatūro karaļvalsti un leļļu paradīzi. Leļļu muzeja īpašniece un veidotāja ir Preiļu māksliniece Vladlena. Muzejā varēja ne tikai apskatīt lelles, bet arī ietērpties princešu tērpos. Lelles ir izvietotas dažādos interjeros, katrai lellei ir savs stāsts un tapšanas vēsture.

Mājas pagalmā skatieniem atklājas pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām.

Uz brīdi arī mēs pārvērāmies par prinčiem un princesēm. Nemaz nebija tik viegli kustēties greznajās kleitās un parūkās. Mums ļoti patika šīs pārvērtības. Dažkārt pat viens otru nepazina…

Atvadījāmies no pasaku karaļvalsts un devāmies mājup.

 

  Ance Bērziņa 3.a klase

Tērvetes dabas parks

29.maijā 1.b un 2.b klases skolēni devās ļoti jaukā, interesantā eksursijā uz Tērvetes dabas parku. Tā kā ceļš bija tāls, tad skolēni vērojot Latvijas dabu,  skaitīja zirgus. Ticējums vēsta, ja saskaitīsi 100 zirgus, laiks būs silts un skaidrs. Kaut arī zirgus nesaskaitījām, laiks mūs lutināja.

Nonākot Tērvetes dabas parkā, uzzinājām, ka tas aizņem 1366 ha  lielu platību.  Vispirms mēs devāmies uz Rūķu mežu, kur varējām apskatīt Rūķu mājiņas. Skolēni jutās kā mazi rūķīši, tekalēdami no vienas mājas uz otru, pabūdami arī mājiņās iekšā.

Interesanti bija  pabūt Rūķu pilsētā, jo tajā bija aplūkojamas mājiņas kā , piemēram, pasts, pajumte, ūdenstornis. Pilsētiņā  bija uzcelta estrāde.  Visi kopā nodziedājām latviešu tautasdziesmu „Kur tu teci, gailīti mans”.

Vēlējāmies redzēt Tērvetes dabas parku no putna lidojuma, tāpēc kāpām  39 m augstajā skatu tornī.

Lai nokļūtu Raganas silā, izejot cauri Pasaku mežam, skolēniem bija jāveic vairākas šķēršļu joslas. Protams, satikāmies ar raganu, kura ar mums aprunājās, pacienāja ar iecienītāko raganas cienastu, pārbaudīja mūsu zināšanas.

Parkā ir uzbūvēts ļoti liels koka konstrukciju atrakciju laukums.  Bērniem patika līst cauri caurulēm, iziet šķērļus, atpūsties.

Ekskursijas noslēgumā braucām ar Pasaku bānīti. Bānīša šoferis atgādināja bērniem par drošību vasarā, novēlēja jaukas brīvdienas.

Lai būtu mīļas atmiņas par ekskursiju, skolēni nopirka piemiņas suvenīrus.

Priecājāmies, ka vecāki arī piedalījās mūsu pavasara ekskursijā.

Turpināsim arī nākošajā gadā iepazīt kādu no Latvijas novadiem.

1.b klases audzinātāja Kristiāna Balode

Aizraujoša diena Madonā, mācību gadu noslēdzot!

Sanita Placēna,
6.a klases preses nodaļas vadītāja

gailisŠā gada 29.maijā mēs, 6.a un 6.b klases, devāmies  mācību ekskursijā uz Madonu.

Pirmā pieturvieta bija “Madonas karameles”, kurā mēs  vērojām, kā gatavo karameles, kā arī izmēģinājām paši tās gatavot Lauras un Ingūnas vadībā. Tas bija interesanti un grūti! Tālāk devāmies gides Sanitas vadībā stundu garā ekskursijā pa Madonu, lai dzirdētu interesantus stāstus. Gides vadībā mēs devāmies pie pirmā objekta – ozola. Vietas, no kuras tika izsūtīti cilvēki. Iepazinuši šo madoniešiem svarīgo objektu, mēs devāmies tālāk pie pilsētas simbola –  gaiļa.

Gailis tiek uzskatīts par gaismas nesēju, jo tā dziesma nozīmē saullēktu un nakts beigas, tādēļ tik svarīgs madoniešiem ir gailis. Ļoti interesanti bija tas, ka, ejot pa Madonas ielām,  mēs redzējām daudz un dažādus gaiļus, piemēram, pie mūzikas skolas bija gailis, kam rokā  trompete ,savukārt,  pie mākslas skolas – gailis, kas tura otu un krāsu paleti.

Pie katra objekta mums gide  uzdeva jautājumus  par apskates vietām pilsētā, pareizi atbildot,  mēs saņēmām simbolisku uzlīmi. Piemēram, viens no uzdevumiem bija atpazīt un atrast no  3 mājām to ēku ,kura kādreiz bijis cietums. Visas mājas bija ļoti līdzīgas, taču mēs tomēr atradām  pareizo māju, par to  bijām gandarīti. Ejot pa Madonu,  mēs apskatījām arī daudzu ievērojamu personību pieminekļus, arī  slavenā operdziedātāja Jāņa Zābera un rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa. Tālāk mēs devāmies meklēt 3 strūklakas.

Pirms strūklakām mēs apstājāmies pie Skolas ielas, kur, izrādās,  atrodas  visas Madonas skolas.  Skolas iela tika izveidota vēl pirms bija radusies Madona kā pilsēta .Viena no skolam bija viena no pirmajām trīsstāvīgajām mājām pilsētā, kas bija ļoti liels un svarīgs notikums. Pirms strūklaku meklēšanas uzzinājām, ka Ilzes Indrānes romāna „Lazdu laipa ” ir arī dabā izveidota. Pa to arī gājām. Visbeidzot mēs atradām strūklakas, kas bija ļoti skaistas. Viena no skaistākajām strūklakām  bija pie Mīlestības gravas.

Godam atraduši strūklakas, varējām nedaudz atpūsties. Pēc mazas atpūtas pienāca brīdis vissportiskākajam etapam ekskursijā – peintbolam, ko visi tik ļoti gaidīja ar nepacietību. Atbraukuši uz peintbolu,  nedaudz uztraucāmies. Vieta, kur tas viss notika, bija ļoti mājīga un skaista. Sākumā spēlēja puiši. Kā jau īstiem sportistiem, viņiem gāja ļoti jautri un vienlaicīgi nopietni. Meitenes arī neatpalika. Kopā bija 5 spēles gan meitenēm, gan puišiem. Gan puiši, gan meitenes dalījās divās komandās: melnajā un sarkanajā. Mēs guvām neaizmirstamas emocijas, bijām laimīgi un priecīgi. Labprāt atkārtotu šo spēli, jo tā tiešām bija interesanta un aizraujoša. Arī laiks mūs lutināja un nelija, par to bijām priecīgi.

Paldies “Madonas karameļu” darbiniekiem, gidei, peintbola instruktoram un šoferim. Protams, paldies mūsu skolotājām Armandai Lasmanei un Ritai Jakovļevai un mūsu mīļajiem vecākiem, kas mūs rosināja piedalīties šajā mācību ekskursijā, un klasesbiedriem par jaukām emocijām piepildītu dienu!

1.a un 2.a klašu mācību ekskursija

7.aprīļa rītā, mēs 1.a un 2.a klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu. Skolotājas Ineta Reitere un Ilona Lazda mūs veda uz Latvijas Dabas muzeju. Katra no klasēm ne tikai aplūkoja muzeju, bet arī piedalījās muzeja nodarbībās. 1.a klase iepazina „Savvaļas dzīvniekus – mājdzīvnieku radiniekus”, bet 2.a klase vēroja „Jūras iemītniekus”.

Pēc nodarbībām muzejā steidzāmies uz Latvijas Leļļu teātri. Mūs sagaidīja teātra darbiniece, lai iepazīstinātu mūs ar teātri, lellēm, to tapšanu pirms izrādes. Iepazinām dažādas lelles – ēnu lelles, marionetes, spieķīšlelles, roku lelles. Kopā ar skolotājām varējām paši iestudēt mazu ludziņu. Pēc aktieru profesijas iepazīšanas, devāmies uz leļļu darbnīcām. Vērojām, kā top lelles, leļļu tērpi, rotas.

Pēc teātra iepazīšanas no aizkulisēm, mielojāmies teātra kafejnīcā.

Dienas noslēgumā skatījāmies izrādi „Emīls un Berlīnes zēni”. Tā mums ļoti patika.

                                     Adele Bērziņa un Sofija Anna Birkāne 2.a klase,

skolotājas foto

5. klases ciemojas pie Toma Sojera!

teatris25.martā 5.a un 5.b klašu teātra mīļotāji un citi interesenti apmeklēja izrādi „Toma Sojera piedzīvojumi” Dailes teātrī. Skolēni klātienē varēja iepazīties ar Tomu – asprātīgu, viltīgu,  arī paslinku, bet arī labestīgu un atsaucīgu puišeli. Viņš vienmēr grib, kā labāk, bet sanāk, kā nu kuro reizi. Kopā ar saviem labākajiem draugiem viņš piedzīvo dažādas dēkas, kuru laikā  paspēj atrast savu īsto mīlu, kļūst par liecinieku šaušalīgam noziegumam, atmasko slepkavnieku, aizbēg no mājām, kļūst par pirātu, apmaldas bezgalīgā alā un atrod neticamus dārgumus. Arī pavadošiem pieaugušajiem bija iespēja  atcerēties, kādi reiz bijām un par ko sapņojām. Aktieri L.Dzelzītis, G.Andžāns, M. Upenieks, I. Vazdika un citi zināmi aktierspēles meistari divas stundas noturēja skatītāju uzmanību, jokojot un izdzīvojot bērnu nedarbus un piedzīvojumus. Kādam no skolēniem šis bija pierasts brauciens uz  izrādi, kādam – diena, lai pārliecinātos, ka  veicot labus darbus, tu nekad nezini, kad tie pie tevis atgriezīsies. Bet tie noteikti atgriežas! Bet vēl kādam  tā bija pirmā iespēja  redzēt teātra skatuvi, daudzos skatītājus,  sēdēt teātra krēslos, uzzināt, kāda ir teātra biļete, kas ir teātra kultūra. Emocijas virmoja dažādas, bet diena bija izdevusies, jo kopā var darīt daudz- arī apmeklēt teātra izrādes! Paldies vecākiem par iespēju baudīt izrādi, šoferītim Gunāram par līgano vizinājumu. Vai esam ieinteresējuši arī citus? Aidā, izpētiet teātru piedāvājumu, izvēlieties izrādi un veiksmīga diena jums garantēta!

                                                                                    5. klašu audzinātājas

Koncertuzvedums „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”

20170318_13045318.martā 1.b klases skolēni devās uz Krustpils kultūras centru, lai noskatītos koncertuzvedumu „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”.

Skolēni, klausoties pasaku par Sīpoliņu, iepazinās gan ar viņa draugiem, gan ienaidniekiem. Katrs tēls iepazīstināja klausītāju ar mūzikas pasauli. Sīpoliņu atveidoja Agnese Egliņa, kura mūs aizrāva ar savu klavierspēli, Gunta Šnē-Ķirbītis, lika mums saklausīt čella skanējumu, Elīna Endzele-Mellenīte, bija sitamo mūzikas instrumentu pārvaldītāja, Latvijas mūzikas akadēmijas studentes- Ķirsīšu madāmas, priecīgās melodijas izspēlēja ar flautām, mazā Zemenīte mūs iepazīstināja ar baleta mākslu, Zirnis advokāts rādīja dažādus trikus ar kociņiem un bumbām. Bet vislielāko apbrīnu bērniem sniedza Sergejs Jēgers- Tomāts,Mandarīns, kurš ar savu kontrtenora balsi izdziedāja vairākas liriskas dziesmas.

 Pēc izrādes fotografējāmies ar galvenajiem varoņiem.

Tā bija pamācoša mūzikas lekcija sākumskolas skolēniem.

Paldies mūzikas skolas direktorei Ditai Ārgulei par piedāvāto atbalstu transporta nodrošināšanā.

1.b klases audzinātāja Kristiāna Balode

Pieteikšanās uz ekskursijām uzņēmumos sākas no šodienas

afisa

Piesakiet no savas skolas klasi vai grupu! Droši zvaniet, gaidīsim iespēju Jums pastāstīt plašāk un palīdzēsim pieteikties: Inese Šuksta, tel: 27130411, epasts: inese@prakse.lv
 
Uzņēmumi labprāt Jūsu jauniešus iepazīstinās ar profesijām, sniegs padomus studiju izvēlē, kā arī pastāstīs par darba, prakses un vasaras darba iespējām. Nenokavējiet, vietu skaits irobežots.
 
Jums būs iespēja pieteikties uz 90 uzņēmumu ekskursijām tādos uzņēmumos kā: Latvenergo, KVIST, Cabot, Rīgas Siltums, Severstal, ATEA, Ventspils nafta termināls, CleanR un daudziem citiem. Visas ekskursijas vēl nav izvietotas, tuvākajās dienās būs pilns saraksts. Aplūkot pieejamo ekskursiju sarakstu: šeit

2.b klase un „Mazais princis ”

princis

 2.b klase un audzinātāja