Drosme un bezbailība

Picture_038Daiga ir izpalīdzīga un jautra klasesbiedrene. Viņa ir cilvēks, par kuras darbiem var būt lepns jebkurš Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēns.

Ritēja kārtējā 2. semestra skolas diena 2010.gadā. Ekonomikas stunda. Visi skolēni no 10.a klases rūpīgi un klusām pildīja skolotājas Mārītes uzdotos stundas uzdevumus par jauno stundas vielu. Logs bija vaļā. Ārā spīdēja silta saulīte un čivināja pirmie pavasara putni.

Pēkšņi pierasto klusumu pārtrauca negaidīta kukaiņa dūkšana. Un jā, – tas bija tas, ko pirmo iedomājās puse klases skolēnu, pagriežot galvas uz pēdēja loga pusi, – Vespa crabro – jeb SIRSENIS.

Visi zina, ka sirseņa dzēliens ir indīgs, un, atšķirībā no bites, tas var iedzelt vairākkārt.
Klasē izcēlās panika. Gan zēni, gan meitenes, uztraukti, ar dažādiem izsaucieniem gaidīja, kas notiks tālāk, kamēr sirsenis biedējoši meta pie klases griestiem jau kuro apli, katru reizi draudīgi tuvojoties kādam Daigas klasesbiedram.

Un tad notika negaidītais – sirsenis uzsāka savu lidojumu virsū Daigai, un viņa darīja to, ko tobrīd uzskatīja par pareizāko. Kamēr skolotāja devās uz durvju pusi – Daiga no vietas atvēzējās ar ekonomikas kladi un, neizrādot bailes no indīgā briesmoņa, – sita to uz sienas pusi. Sirsenis apdullināts atsitās pret klases gaišo sienu. Klasē aizrāvās elpa un visi gaidīja kas notiks tālāk. Jā, – viņš vairs nebija spējīgs lidot. Tuvāk esošie klases biedri samīcīja sirseni līdz galam un ar baltas lapas palīdzību izmeta klases miskastē.

Nu jau bijušās 10.a klases kolektīvs saka lielu paldies Daigai par viņas drosmi, jo sirseņa uzbrukums varēja beigties arī letāli, arī ja tas būtu uzbrucis citam Daigas skolas biedram.
Mūsu acīs Daiga Skrimble ir Latvijas lepnums !

Jaunais 11.a klases kolektīvs

9 komentāri

Līga Zimča

Man vienīgajai šitas izskatās pēc ņirgāšanās??

Zane Kažus

Patiesībā,šim nav nekāda sakara ar ņirgāšanos. :)

Agris Mūrnieks

Līga, tu ko es jau sen rēcu, tik pat labi mūsu klasi varētu rakstīt katru dienu :D
Mājas lapa būtu piebāzta ar mūsu info :D
Neizprotu šāda teksta likšanu šeit, tik pat labi varēja šito “Staburagā” ielikt :D

Linda Gregersone

Neviens jau jums neliedz arī kko tādu uzraxtīt. :)

Agris Mūrnieks

Es jau nekā tādu nesaku ;) Vnk būtu forši ja būtu atsevišķa sadaļa… tā dīvaini vnk izskatās :D

Pārvaldnieks

Šis te parādīsies zem Skola – Cilvēki – Klases. Varat spamot uz nebēdu

Ritvars Skudra

ej tu nost :D varbut vel par Latvijas lepnumu kljut kadam kas mana vieta klase pacela pildspalvu? :D
nu tiesham, nesat tacu ka berni, kko tadu jau nu nevajadzetu te publicet :P

Aldis Lazda

Daži raksta publicēšanas mērķi a.k.a. naivie nodomi – piedāvāt klasēm vienotu vidi, kur klases varētu likt “personīgi” publisku klases informāciju, tādējādi nosacīti piedāvājot arī ko no sociālo tīklu iespējām, un rosināt sarunas/domas, par iespējamo rakstu saturu.
Izmantojot klases atslēgvārdu (zem raksta) var uzreiz piekļūt visiem rakstiem, ko konkrētā klase gada laikā ir publicējusi.
“Atslēgvārda” rakstiem var piekļūt arī “pa taisno” caur http://png.edu.lv/atslegvards/10a/ (beigās klase).

Piedāvātais rakstiņš bija pirmais, ko izmantot par rosinātāju citām klasēm arī padomāt (tas, ko rakstīja Linda; Agris – uz priekšu ;), par atsevišķo sadaļu jau minēts iepriekš), ka uz priekšu varētu kko ievietot, padarot skolas mājas lapu “nesausāku” un personīgāku.
Katrā klasē varētu būt kāds 1-2 cilvēki ar piekļuvi rakstu/galeriju iesniegšanai ievietošanai mājas lapā. Redzēs, kā tas vēl veidosies.

Līga Zimča

Visaa visumaa jau , protams, taa doma nav slikta. Un buutu pat daudz interesantaak apciemot skolas maajas lapu, ja sheit ieveitotu arii kaut ko personiigaaku no skolas dziives.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu