Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: Ziemas olimpiāde

Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiāde 2015

Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiāde 2015 fotogrāfijās

Pļaviņās viesojas raidījums “Sporta studija”

sporta studijaIerosinājums, apmeklēt Pļaviņas, raidījuma veidotājiem radās saņemot informāciju, ka Pļaviņās ir izveidota biatlona bāze.
Sižeta veidotāji skolā ierodas brīdī, kad mūsu skolas skolēni kuplā skaitā dodas uz Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi, kas notiek jau divdesmito reizi. Esam patiesi lepni, ka mūsu skola ir piedalījusies visās divdesmit olimpiādēs, no kurām pirmās divas tika organizētas Priekuļos, bet jau 18.gadu tā notiek Ērgļos.
Raidījuma sižetu skatīt šeit.

Latvijas Jaunatnes ziemas 19. olimpiāde

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde 2013 Ērgļos noslēgusies Latvijas Jaunatnes ziemas 19. olimpiāde, kurā startēja vairāk nekā tūkstoš skolēnu no 131 komandas, arī mūsu — Pļaviņu novada ģimnāzijas komanda.

Sacensības olimpiādē notika piecos sporta veidos — distanču slēpošanā, biatlonā, hokejā, kamaniņu sportā un snovbordā. Mūsu skolas komanda piedalījās divās disciplīnās — distanču slēpošanā un biatlonā. Vislielākā atsaucība olimpiādē joprojām bija distanču slēpošanai, kurā startēja 394 dalībnieki, bet biatlonā — 127 sportisti. Mūsu skolu Ērgļos pārstāvēja – 30 sportisti.

Pirmajā dienā distanču slēpotāji startēja brīvajā stilā. S4 grupā kilometra slēpojumā pārliecinoši uzvarēja pļaviņiete Enia Kaņepēja.
Sprinta distancē klasiskajā slēpojumā, kas notika nākamajā dienā, Eniai Kaņepējai ceturtā vieta.
Biatlonā vispirms notika sacensības stafetē, kurās startēja trīs Pļaviņu novada ģimnāzijas komandas. Divas no tām izcīnīja sudraba medaļas: jaunākajā grupā Sonora Balode, Gints Nerets un Rolands Paļuga, kā arī trešās grupas sportisti Marija Mičule, Rolands Kārlis Ziemelis un Aleksandrs Jermakovs.

S2 grupā otrā vieta Marijai Mičulei, kura šaušanā pieļāva trīs kļūdas, bet S4 grupā trešā vieta Sonorai Balodei ar divām kļūdām šaušanā. V1 grupā zēniem pļaviņiešiem Marekam Zenfam un Ingusam Baltābolam līdz godalgotajām vietām nedaudz pietrūka, un viņi ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde 2013

Neliels foto ieskats Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē 2013, kas 8. un 9. februārī notika Ērgļos.

Fotogalerija tiks papildināta.

Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiādē

Latvijas Ziemas Jaunatnes olimpiāde, Pļaviņu novada ģimnāzija 12. un 13. februārī Ērgļos notika Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde. Sals mūs nebiedēja, un tāpēc arī no Pļaviņu novada tur bijām ieradušies kuplā pulkā!
Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīcā mums tika atvēlēta viena istabiņa mantu glabāšanai.

Pirmajā dienā norisinājās biatlona sacensības komandās un slēpošana brīvajā stilā. Piešaudes notika lielā aukstumā, tāpēc ieročus pielādēt drīkstēja treneri, kas citus gadus ir bijis aizliegts.

Pirmās dienas rezultāti.
Biatlonā
Inguss Baltābols, Marija Mičule un Artūrs Saulītis izcīnīja 1.vietu savā grupā.
Aleksandrs Patrijuks, Viktorija Pavļiva un Mareks Zenfs izcīnīja 4.vietu savā grupā.
Diemžēl izlaidām zelta medaļu 1998. – 1999.gada grupā, jo trešais brauciens netika nobraukts, jo skolēns nesekmības dēļ netika palaists uz sacensībām.

Distanču slēpošanā
Enia Kaņepēja izcīnīja godalgoto 2.vietu.

Otrajā sacensību dienā norisinājās biatlons individuāli un klasikas slēpojumā.
Šī diena nu jau šķita nedaudz siltākā, bet bez biezās jakas uz piešaudi nevarēja aiziet.
Tāpat kā pirmajā dienā ieroču pielādēšana palika treneru ziņā.

Otrās dienas rezultāti
Biatlonā

Marija Mičule ieguva godalgoto 1.vietu
Inguss Baltābols ieguva 2.vietu.
Diāna Bariņa ieguva 3.vietu.
Mareks Zenfs ieguva 4.vietu.

Klasikas slēpojumā
Enia Kaņepēja izcīnīja godalgoto 3.vietu.

Daži vārdi no dalībnieku puses par sacensībām

Marija Mičule: „Sacensības notika ļoti labos apstākļos – trases bija labi izplānotas un viss bija labi organizēts. Prieks bija gan par rezultātiem, gan par labi pavadīto laiku komandas lokā. Ļoti iepriecināja tas, ka sacensību laikā atbalstīja gan komandas biedri, gan treneris. Interesanta bija apbalvošana, jo tajā mums par godu uzstājās novadnieks Didzis Bardovskis un balvas pasniedza arī no mūsu pašu puses nākušais Raimonds Bergmanis.”

Ilona Višņakova: „Man ļoti patika šīs sacensības. Trase bija labi pārdomāta, taču likās pārāk grūta.”

Inguss Baltābols: „Abas dienas mūs ar aukstumu nežēloja. Trases likās diezgan normālas – ne pārāk vieglas, ne pārāk grūtas. Ļoti priecājos par savu iegūto vietu.”

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē

4. un 5. februārī Ērgļos jau septiņpadsmito reizi notika Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde. Tajā piedalījās 117 skolas no visas Latvijas un vairāk kā 1000 skolēni. Arī mūsu skola šajās sacensībās piedalījās, turklāt pat ļoti sekmīgi. Skolu kopvērtējumā mūsu skola ieguva cienījamo, bet sūro – ceturto vietu, iegūstot septiņas medaļas, bet līdz godalgotajai trešajai vietai pietrūka tikai viena medaļa.

Mūsu skola tika pārstāvēta divās kategorijās: biatlonā un distanču slēpošanā. Abas dienas bija ļoti veiksmīgas biatlonistiem. Pirmajā dienā stafetē komanda – Inguss Baltābols, Dīna Zariņa un Andrejs Zvirgzdiņš izcīnīja 1. vietu, bet Aleksandrs Jermakovs, Sandra Činka un Rolands Ziemelis ieguva 2. vietu
Otrajā dienā individuālajā distancē Rolands Ziemelis un Dīna Zariņa ieguva 3. vietu, Inguss Baltābols – 1. vietu, bet Andrejs Zvirgzdiņš – 2. vietu. Par vienu sekundi uzveicot spēcīgu madonieti, Mareks Zenfs izcīnīja 1. vietu. Tika iegūtas arī vairākas ceturtās vietas.

Notika arī pa neveiksmei, piemēram, par vēlu iesniegta protesta dēļ vecākā stafetes komanda ieguva ceturto vietu, tā neiegūstot bronzu ne sev, ne skolai.

Paldies visiem dalībniekiem: Mārtiņam Mironovam, Henrijam Knodzem, Elvim Rubīnam, Kristīnei Gregersonei, Eniai Kaņepējai, Viktorijai Pavļivai, Deinam Kaņepējam, Dīnai Zariņai, Aleksandram Jermakovam, Ingusam Baltābolam, Sandrai Činkai, Andrejam Zvirgzdiņam, Rolandam Ziemelim, Artūram Saulītim, Gvido Sirmajam, Diānai Pauniņai, Ilonai Višņakovai, Marijai Mičulei, Aldim Andersonam, Dināram Vībānam, Melisai Ostrovskai, Paulai Sondorei, Niklāvam Avotiņam, Sabīnei Auziņai, Krišam Knodzem, Marekam Zenfam par izrādīto iniciatīvu un veiksmīgo startu.

Pašmāju olimpieši (+bildes)

d67b_ziemasolimp2010Dīna Zariņa

Šī gada 12. un 13. februārī Ērgļos notika Latvijas Jaunatnes Ziemas Olimpiāde. Arī no Pļaviņu novada ģimnāzijas bijām krietnā pulkā. Ja pagājušajā gadā nebijām pat desmit, tad šogad skolu pārstāvēja nepilni trīsdesmit sportisti.

Olimpiādē piedalījāmies gan biatlona, gan slēpošanās distancēs.

Lasīt vairāk