Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: ēnu dienas

Pļaviņu novada ģimnāzijas 6. – 12.klašu audzēkņi piedalās Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) karjeras izglītības programmā „Ēnu diena 2017”

Armanda Lasmane, pedagoģe karjeras konsultante

Kopš 2001.gada Ēnu diena kļuvusi par atpazīstamu un spēcīgu zīmolu gan skolu vidē, gan potenciālo darba devēju vidū visā Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

enu-dienaŠobrīd „Ēnu diena” kā praktiskās karjeras izglītības un profesionālās orientācijas programma ir nepieciešama mūsu jauniešiem, jo darba tirgus attīstības tendences paredz, ka jauniešiem ir jābūt ne tikai apveltītiem ar kādām specifiskām zināšanām, bet arī jāspēj analizēt liela apjoma informāciju, jāspēj sarunāties vairākās svešvalodās, un no viņiem tiek sagaidīts tas, ko sauc par emocionālo inteliģenci. Turklāt tehnoloģijas ienes ļoti būtiskas korekcijas arī pašu profesiju piedāvājumā, regulāri radot jaunas, vēl līdz šim nezināmas profesijas. Tas viss prasa, lai jauniešiem savlaicīgi būtu iespēja klātienē iepazīties ar profesionālo darba vidi, un jau skolas laikā – gadu no gada –  viņi varētu iepazīties ar sev interesējošo profesionālās darbības jomu.

 „Ēnu dienas” ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīties ar kādu viņiem interesējošu profesiju un vairāku stundu garumā vērot darba ikdienu, kļūstot par „ēnu”. Tā mūsu skolas 25 skolēni no dažādām klasēm „ēnoja” visdažādāko profesiju un iestāžu darbiniekus. Ugundzēsēju  un tā  komandiera darbu  iepazina  Rolands Kārlis Ziemelis (12.kl.), Igors Babaks un Oļegs Krists (11.kl.), Kārtības policijas iecirkņa  inspektora – Kristers Daiļida (9.a kl.), psihologa darbu – Karīna Davidova (9.a kl.), Beāte Kaņepēja (9.b kl.), diplomāta / konsulārās amatpersonas -Violeta Grigorjeva (11.kl.), bet  Diāna Bariņa (12.kl.) – iepazina Ārlietu dienesta vēstures diplomātisko dokumentu nodaļas vadītāja profesiju, deputātu darbu Saeimā – Kristaps Kristiāns Kuciņš (9.a kl.), noliktavas pārziņa – Dzintars Kalniņš (11.kl.), pirmskolas skolotāju  darbu – Santa Turinceva un Sanita Placēna (6.a kl.), sporta darba organizatora – Linda Kudrjavceva (8.a kl.), karavīra autovadītāja – Aivars Skābarnieks (8.a kl.), zirgkopja, zirgu trenera darbu – Viktorija Vīksne un Līga Jankalāne (9.b kl.), TV ziņu žurnālista un  moderatora profesiju – Guna Elīte (8.a kl.), kastingu menedžeres –Viviāna Nikaļuka (8.a kl.), aktiera – Enia Kaņepēja (9.b kl.), friziera profesiju – Samanta Pusplatā,  Laine Liepiņa (9.b kl.), Nastja Oborotova un Keita Aizporiete (6. kl.), viņas vēl uzzināja par manikīra profesiju, bibliotekāres darbu – Samanta Mēnese (10.kl.).Skolēni, veicot Ēnu dienas atspoguļojuma – pārskata analīzi,secina, ka iegūtais Ēnu dienā viņiem palīdzēs atrast savu vietu dzīvē un iespējamo profesiju. Viņi ir gandarīti par doto iespēju.Tāpēc vēlos teikts paldies visiem tiem cilvēkiem, kas mūsu jauniešiem deva tādu iespēju. Paldies Spirta rūpnīcas noliktavas pārzinei, KBdc KNB ATR vecākajam autovadītājam, pirmskolas skolotājai S.Urbergai, Jēkabpils jātnieku sporta kluba zirgkopei, zirgu trenerei S. Bērziņai, Rīgas 45.vidusskolas psiholoģei un mūsu skolas psiholoģei Dz.Vanagai, Lielvārdes novada sporta darba organizatoram R. Orisonam, Ārlietu ministrijas Funkcionālās nodaļas 2.sekretārei Sintijai Stiprei,  TV 3 ziņu moderatorei K. Anžei, „BalticCasting AGENCY”kastingu menedžerei L. Vītovskai, VUGD Zemgales reģona brigādes Aizkraukles daļas Pļaviņu posteņa komandierim I.Krasovskim, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram E.Kauliņam, salona „Diadēma” frizierei  I.Kostinai  un  manikīrei A.Podgaiskai, Kalsnavas pagasta bibliotēkas vadītājai I.Puzānei, frizierei Ievai  Pusplatai, studentei U.Eglītei un Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas vadītāja vietniekam V.Rūsiņam, Saeimas deputātam  A.Meijam.

Priecājos, ka, sadarbojoties skolotājiem ar skolēniem un iespējamiem darba devējiem, mums ir izdevies  iesaistīt skolēnus karjeras izglītībā, satikties ar  iespējamiem darba devējiem un gūt iedvesmu savas nākotnes mērķu piepildīšamā. Paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas ļāva skolēniem  uzdrošināties pieņemt tādus lēmumus. Skolēni, lai jūs nākotnē varētu teikt:” Esam īstajā vietā un darām savu sirdsdarbu!” Lai izdodas!

Ēnu diena 2017 (15. februārī )

Biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) organizētā karjeras izglītības programma Ēnu diena 2017 norisināsies 15. februārī. Aicinām sekot līdzi jaunumiem, jo karjeras izglītības programmas Ēnu diena 2017 norisē ir veiktas izmaiņas.
Ēnu devēji varēs atjaunot un reģistrēt savus profilus un pieteikt vakances jau no 2016. gada 16. decembra, savukārt skolēniem reģistrācija un profilu atjaunošana būs iespējama no 19. decembra. Pieteikties vakancēm skolēni varēs no 16. janvāra.
Ar nolikumu var iepazīties šeit

Skolas pašpārvalde ēno Pļaviņu novada domē.

enu-diensĒnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darba vietas un kļūt par darbinieku “ēnām”
Arī mēs- Pļaviņu novada ģimnāzijas pašpārvalde, neatteicāmies no šādas izdevības. Skolas pašpārvaldes pārstāvji tikās ar ar Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieku Aigaru Luksu, kurš pastāstīja par domes darbu, pienākumiem, projektiem, par domes atbalstu. Tālāk, nelielās grupās, paviesojāmies pie dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Vijas Liepiņas, kur mums pastāstīja par darba ikdienu, par darba skaisto un ne tik jauko pusi. Palīdzējam noformēt diplomus, sekojām arī tam, kā notiek darbs ar apmeklētājiem.Viesojāmies arī pie Pļaviņu novada domes izpilddirektora Aivara Bardovska, kurš pastāstīja par darba domē specifiku, kā tiek pieņemti svarīgi lēmumi. Aizraujoša saruna bija ar Jāni Peņģerotu. Jānis ir sabiedrisko attiecību speciālists. Jānis perfekti orientējas un palīdz IT jautājumos , fotografē, raksta rakstus mājaslapai- tie ir interesantākie Jāņa pienākumi. Domē tikāmies arī ar Raimondu Spēku, domes izpilddirektora vietnieku, kura amata pienākumos ietilpst koordinēt pagastu pārvalžu darbību, pārraudzīt autoceļus. Domes darbinieks interējās arī par mūsu nākotnes plāniem.
Ēnu diena, 11. februāris, izvērtās jaukā dienā, ieguvām jaunu informāciju un jaunu pieredzi, labprāt atkārtotu šādas tikšanās (izglītības ministre Arina Deņisova).
Pēc Pļaviņu novada domes apmeklējuma biju pacilātā noskaņojumā, jo pārliecinājos, ka domē ir atsaucīgi , zinoši un erudīti cilvēki, kuri ar lielu entuziasmu iepazīstina mūs ar sava darba sfēru. (Liāna Nikaļuka, kultūras ministra vietniece).
Pateicoties šai dienai, tagad arī mēs zinām pie kā vērsties ar ierosinājumiem vai jautājumiem par notiekušo mūsu novadā (Marija Mičule, sporta ministra vietniece).
Mums patika, bet kā klājās tev? Dalies ar savu gūto pieredzi ĒNU DIENĀ!

Preses ministre Džesika Nikaļuka

Ēnu diena 2015

enu-diens

Agrā trešdienas rītā, 11.februārī, devos uz Rīgas apgabaltiesu, lai ēnotu Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāju Inesi Lauru Zemīti. Plkst. 9.00 pulcējāmies Rīgas apgabaltiesā, kopā bijām 5 meitenes, kuras interesēja šo profesiju pārstāvji.

Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāju ēnoju kopā ar vēl vienu jaunieti no Rīgas, pārējās ēnotājas dienu pavadīja pie tiesnesēm. Sākumā iepazināmies ar Inesi Lauru Zemīti, pastāsījām, kādēļ izvēlējāmies Ēnu dienu pavadīt ar viņu un iepazināmies ar dienas plānu.
Plkst. 10.00 devāmies uz atklāto tiesas sēdi, dažas no mums to darīja pirmo reizi. Guvām priekšstatu par to, kā tas notiek dzīvē un mūsu vārdu krājumu papildināja dažādi termini, kas saistīti ar jurisprudenci jeb tiesību zinātni. Bijām ekskursijā Rīgas apgabaltiesas ēkā, kas ir ļoti skaista un liela, ar daudz un dažādiem gaiteņiem, kur arī darbinieki joprojām mēdz apmaldīties.
Plkst. 13.00 piedalījāmies tiesas sēdē videokonferences režīmā, kas nozīmē, ka apsūdzētais atrodas cietumā, tiesas sēde ar viņu noris ar plašsaziņas līdzekļiem. Uzzinājām to, ka tiesas sēdes videokonferences režīmā pārsvarā notiek, lai neapdraudētu pārējos tiesas sēdes dalībniekus, jo cietumos ir izplatītas dažādas slimības (jo īpaši tuberkuloze).

Dienas gaitā Inese Laura Zemīte mums deva iespēju pašām aplūkot dažādas krimināllietas, iepazīties ar plašo dokumentu skaitu tajās. Ēnošana bija ļoti interesanta, ieguvu daudz jaunas informācijas un, redzot to, kā tas notiek realitātē, vēlreiz pārliecinājos, ka jurisprudence ir joma, ar ko vēlos nodarboties nākotnē.

11.klases skolniece Aleksandra Deļikatnaja

Mana Ēnu diena sākās plkst. 5.00, drēgnā un nedaudz vējainā trešdienas rītā, kad izbraucu no Pļaviņām, lai dotos uz Rīgu, pie LR Ministru prezidentes L.Straujumas. Par to, ka būšu viena no viņas ēnām, uzzināju jau ceturtdien, saņemot zvanu no Ministru kabineta komunikāciju departamenta konsultantes Zanes Ozolas, kas arī bija galvenā organizatore Ēnu dienai Ministru kabinetā. Lai pretendētu par ēnu tik augstai amatpersonai, bija jānosūta motivācijas vēstule par to, kāpēc tieši tev būtu jāsniedz iespēja tikties ar ministru prezidenti. Šis bija arī galvenais kritērijs, pēc kā izvērtēja un atlasīja ēnas.
Ar Laimdotu Straujumu mēs, piecas meitenes, kas tika izvēlētas par ēnām, tikāmies Elijas ielā 17, kur atrodas LNT studija. Rīts sākās ar sveicienu premjerministrei vārdadienā, pasniedzot ziedus un simbolisku dāvanu ar Pļaviņu novada ģimnāzijas simbolu- žetonu.
Mums bija iespēja iepazīties ar LNT režisoru darbu, ziņu diktoru un operatoru darbu, kamēr Straujumas kundze sniedza interviju LNT rīta raidījumam „900 sekundes”. Tālāk mūsu ceļš veda uz Ministru kabinetu, kur tika ieturētas brokastis, apspriesti mūsu nākotnes plāni. Straujumas kundze dalījās atmiņās par savām bērnības un skolas gaitām. Pārrunājām arī turpmākas dienas plānu. Lai ministru prezidentei būtu laiks ķerties klāt ikdienas darbiem, mēs piedalījāmies ekskursijā pa Ministru kabinetu. Viens no dienas interesantākajiem notikumiem, nenoliedzami bija Ministru kabineta sēdes simulācija, kur apspriedām jauniešu bezdarba problēmas risināšanu un pieņēmām lēmumu par to, kā šo būtisko problēmu risināt. Sēde bija jāvada man un vēl divām vecākajām ministru prezidentes ēnām. Šī sēdes simulācija deva iespēju saprast, kā tiek apspriesti valstiski svarīgi lēmumi, kā tie tiek apstiprināti vai noraidīti. Pēc sēdes simulācijas, kas ilga apmēram stundu, mēs devāmies uz preses konferenci, kurā premjerministre izklāstīja, kā valdībai ir veicies pirmajās 100 darba dienās, kas ir ticis sasniegts un, ko ir plānots paveikt. Beidzoties preses konferencei, ātrā solī gan mēs – ēnas, gan Straujumas kundze devāmies uz Melngalvju namu, kur notika tikšanās ar valsts prezidentu Andri Bērziņu un viņa ēnām. Tika uzņemti kopīgi foto, aizvadīta ekskursija pa Melngalvju namu.
Ap plkst. 12.30 notika ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un prezidenta Andra Bērziņa preses konference par valsts svarīgākajiem jautājumiem un situāciju Ukrainā.
Sakarā ar to, ka ministru prezidentei bija jālido uz Briseli, ap plkst. 13.00 mums, viņas ēnām, bija jāatvadās no Straujumas kundzes un jādodas vienām atpakaļ uz Ministru kabinetu, lai atvadītos arī no pārējām ministru ēnām un valsts kancelejas atsaucīgajiem darbiniekiem.
Iesaku katram izmantot iespēju un ēnot sev interesējošās profesijas pārstāvi. Man tā bija lieliska iespēja saprast to, ka savu dzīvi tik tiešām vēlos saistīt ar politiku!

Pļaviņu novada ģimnāzijas 11.klases skolniece Lelde Grūbe

Aicinām skolēnus pieteikties Ēnu diena 2015

enu_logo

 
enudiena2015plakats (1)
Jauniešu karjeras izglītības veidotājs Junior Achievement – Young Enterprise Latvija  (JA-YE Latvija) sadarbībā ar naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmumu LatRosTrans aicina Latvijas skolēnus piedalīties lielākajā karjeras izglītības pasākumā Ēnu diena 2015, kas notiks 11. februārī.

No 19. janvāra jaunajā Ēnu dienas pieteikšanās platformā www.enudiena.lv sāksies skolēnu pieteikšanās vakancēm, un tā būs pieejama līdz 4. februārim. Savu „ēnu” izvēli uzņēmumi veiks līdz 5. februārim. Par „ēnām” var pieteikties ikviens 1. – 12. klašu skolēns, reģistrējoties www.enudiena.lv.

Sagatavoja karjeras konsultante Inese Rāviņa

13. februārī pievienojies akcijai „Ēnu diena”!

Ēnu diena 2013 Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijas Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA – YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Ēnu dienu organizē jau trīspadsmito gadu.

Šogad akcijā īpaši aicināti piedalīties informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumi, lai veicinātu jauniešu interesi par šodien aktuālo un strauji augošo IKT nozari. ES prognozes liecina − IKT profesionāļu trūkums Eiropā 2015. gadā var sasniegt pat 700 000 speciālistu, un tas nozīmē – šajā jomā nākotnē būs darbs.

Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs aicina izmantot Ēnu dienas piedāvātās iespējas: “Lēmums par profesijas izvēli, kas ir viens no nopietnākajiem lēmumiem dzīvē, ir jāpieņem rūpīgi pārdomāts. Ēnu diena ir unikāla iespēja saņemt pieredzi par profesiju vai uzņēmumu, kurš ir jūsu “sapņu darbs”. Vienlaikus varat pārbaudīt, cik pamatoti ir mīti un stereotipi par šo darbu. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja gan parādīt savas labās lietas, gan pašiem sev vēlreiz atgādināt, cik lieliski jūs esat. Domāju, ka ikviens, kurš “ēnojis” vai bijis “ēnojamais” šo pieredzi atceras kā ļoti pozitīvu”.
Informācija no www.enudiena.lv

Šajā akcijā ir aicināti piedalīties 10. un 11.klases skolēni.

Skolēni paši izvēlas ēnojamo profesijas pārstāvi. To var izdarīt mājas lapā www.enudiena.lv vai individuāli.

Informācija par vēlmi piedalīties akcijā „Ēnu diena” jāiesniedz skolotājai M. Skrabutenai līdz 23.01.2013.

Detalizēta informācija ir pieejama www.enudiena.lv vai pie skolotājas M. Skrabutenas.

Ēnu diena LLU

Ēnu diena LLULai labāk izprastu, kāda ir izglītošanās universitātē, un izzinātu studentu dzīves noslēpumus, LLU piedāvā vidusskolu audzēkņiem 15.februārī kļūt par “ēnu” kādam studentam. Pieteikšanās pasākumam “Skolēns – studenta ēna” līdz 9.februārim.

Ēnu dienā vidusskolēns varēs iejusties studenta lomā – kopā ar savu „ēnojamo” dosies uz augstskolu, apskatīs auditorijas, laboratorijas, piedalīsies lekcijās, uzdos sev interesējošus jautājumus pasniedzējiem, tiksies ar citiem studentiem un kā pilntiesīgs students studēs!

Vairāk informācijas šeit.

Ēnu diena – 15. februārī

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) sadarbībā ar Swedbank, ir atklājusi pieteikšanos Ēnu dienai, kura notiks šī gada 15. februārī. Azpildot anketu mājaslapā www.enudiena.lv, skolēni savu izvēli var izdarīt līdz 9. februārim.

Pērn ap 400 organizāciju visā Latvijā skolēniem piedāvāja vairāk kā 3 500 vakances, savukārt ieinteresēto skolēnu skaits pieauga līdz 10 tūkstošiem.

Par savas profesijas izvēli vēlas pārliecināties jau 8200 Ēnu dienas dalībnieku!

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija sadarbībā ar SEB banku rīkotajai Ēnu dienai, kura notiks šī gada 16. februārī, īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv pieteikušies jau vairāk nekā 8200 skolēnu, savukārt 3000 ēnu vakances piedāvā 270 ēnu devēji.

Ēnu devēji savas vakances var piedāvāt vēl līdz 8. februārim, savukārt skolēni savu izvēli var izdarīt līdz 10. februārim! Šogad visvairāk vakances piedāvā Latvijas Republikas Saeima (109), SIA “Latvijas Mobilais telefons” (103), Rīgas Stradiņa universitāte (78), kā arī Ēnu dienas ģenerālsponsors – SEB banka (77). Savukārt kā iekārojamākās vakances ir stjuarti (301 pieteikumi), piloti (250 pieteikumi), dizaineri (201 pieteikums), Saeimas deputāti (119 pieteikumi) un Valsts prezidents (97 pieteikumi).

Ar detalizētu Ēnu dienas statistiku jebkurš interesents var iepazīties Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv

Ceļā uz Ēnu dienu 16. februārī

Arī šogad JIC „Ideja” organizatoriski atbalstīs jauniešus, kas nolēmuši iesaistīties visā pasaulē populārajā skolēnu karjeras izglītības pasākumā Ēnu diena. Latvijas Ēnu diena ir biedrības Junior Achievement – Latvija (JAL) preču zīme.

Skolas vecuma jaunieši (15 – 19 gadi), Ēnu dienā Jums ir iespēja pārbaudīt sevi, ielūkoties īstā darba pasaulē un nākotnē iecerētās profesijas ikdienā, apjaust savas karjeras iespējas un redzēt, kā skolā apgūtās zināšanas reāli tiek izmantotas darbā.

Šī gada jauninājums – tūrisma pakalpojumu centra vadītājas darbu piektdienās, sestdienās vai svētdienās 2 stundas laika posmā arī līdz oficiālajai Ēnu dienai 16. februārī. Atgādinām, ka tūrisma pakalpojumu centrs atrodas Latvju spīķera telpās (pie Liepkalnu kafejnīcas stikla ēkā).

Piesakies JIC „Ideja” Daugavas ielā 50 darba dienās plkst 15.oo – 20.oo pie Ināras Upenieces!