Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: Eiropas eksāmens

Piesakāmies un gatavojamies Eiropas eksāmenam 2024!

Pavasarī vismaz 42 326* Latvijas iedzīvotājiem, jo īpaši skolēniem, ir prieks ne tikai par sniegpulkstenītēm, saulainām dienām un iespēju satikt Lieldienu zaķi, bet arī par to, ka tuvojas Eiropas eksāmens – tiešsaistes tests, kas 7., 8., 9. maijā tiek rīkots par godu Eiropas dienai. Šogad dalība Eiropas eksāmenā ir īpaši nozīmīga, jo atzīmējam Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā. Iespēja uzzināt ko jaunu, pārbaudīt esošās zināšanas, aizdomāties par Eiropas daudzveidību, kā arī par mūsu iespējām to līdzveidot, ir svarīgākie Eiropas eksāmena dalībnieku minētie iemesli, kas ik gadus rada vēlmi piedalīties un izjust arī sacensību garu. Un kā nu ne – katrs dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, labākajiem – balvas.

Lasīt vairāk

Eiropas eksāmens 2023

Eiropas eksāmens ir tiešsaistes tests, kurā no 7. līdz 9. maijam, svinot Eiropas dienu, aicinām piedalīties gan mazus, gan lielus. Kā katru gadu, mudinām pieteikt savu skolu, klasi dalībai Eiropas eksāmenā un piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. Pieteikšanās saite šeit.

Gatavojoties Eiropas eksāmenam, norisināsies konkurss, kas 1.–3. un 4.–6. klases skolēniem palīdzēs pilnveidot zināšanas par daudzveidīgo Eiropu. Konkursā var piedalīties gan visa klase kopā, gan katrs skolēns individuāli.

Vairāk informācijas šeit.

Gatavojamies Eiropas eksāmenam 2022!

“Eiropas eksāmens” ir tiešsaistes tests, kurš 7., 8., 9. maijā tiek rīkots par godu Eiropas dienai – 9. maijam. 1950. gada 9. maijā Robērs Šūmans nāca klajā ar deklarāciju, aicinot Eiropas valstis sadarboties, nevis karot. Miers un Eiropas Savienības vērtību stiprināšana ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas Savienības mērķiem jau vairāk nekā 70 gadus, un šo mērķi dzīvē iemieso cilvēki. Mūsu zināšanas un izpratne stiprina demokrātiju, sekmē savstarpēju cieņu, vienlīdzību, tiesiskumu, tāpēc mudinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, sākot no 1. klases, piedalīties “Eiropas eksāmenā” 7., 8., 9. maijā. Vairāk informācijas šeit.

Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu

EE_infografika_page-0001

No 1. – 9. maijam Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu, kas noslēdzas Eiropas dienā – 9. maijā. Par vienu no Eiropas dienas tradīcijām ir kļuvis tiešsaistes tests “Eiropas eksāmens”. “Eiropas eksāmens” ir zināšanu un izpratnes tests par Eiropas Savienību. Tajā 7., 8., 9. maijā aicinām piedalīties ikvienu, sākot no 1. klases līdz sirmam vecumam.
Tests norit tiešsaistē www.esmaja.lv no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00.
Ikviens dalībnieks var piedalīties sev ērtā laikā.

Dalība Eiropas eksāmenā 2020

Eiropas Savienības dalībvalstis, atzīmējot un novērtējot eiropeisku dzīvesveidu, demokrātiju un brīvības vērtības, ik gadu 9. maijā svin Eiropas dienu. Bet jau sesto gadu, no 7. – 9. maijam ikviens ir aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā.
Šogad to Latvijā nokārtoja 30 086 dalībnieki, starp kuriem bijām arī mēs – Pļaviņu novada ģimnāzijas 80 skolēni un 4 skolotāji. Lasīt vairāk…

Piedalies vērienīgākajā eksāmenā Latvijā – Eiropas eksāmenā

7., 8., 9. maijā www.esmaja.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties tiešsaistes testā Eiropas eksāmens. Eiropas eksāmena mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu. Lasīt vairāk…

Aicina svinēt 9. maiju – EIROPAS DIENU, izmantojot attālinātus resursus

Lai stiprinātu Latvijas iedzīvotāju aktīvu līdzdalību kopīgo vērtību saglabāšanā, aicina svinēt 9. maiju – EIROPAS DIENU, izmantojot attālinātus resursus.
Eiropas eksāmens ir neatņemama Eiropas dienas tradīcija gan skolēniem (5. – 12.klase), gan pieaugušajiem. Tas ir tiešsaistes tests ar 20 jautājumiem par mums Eiropā. Šogad Eiropas eksāmens būs īpaši interesants, jo daļu jautājumu ir veidojuši skolēni paši. Eiropas eksāmens noritēs no 7. maija plkst. 8:00 līdz 9. maija plkst. 21:00 www.esmaja.lv.

Eiropas eksāmens

Aicinām jauniešus tiešsaistē veidot Eiropas eksāmena jautājumus.
Šis uzdevums ir iespēja izpētīt Eiropas daudzveidību, pilnveidot starpdisciplināras zināšanas, mācīties formulēt jautājumus un atbildes, kā arī – saņemt  balvas!

1. Eiropas eksāmens šogad notiks no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00.
2. Aicinām skolas pieteikt dalību Eiropas eksāmenā  https://ej.uz/Eiropas_eksamens_2020
3. Eiropas eksāmens ir vienīgais eksāmens Latvijā, kura jautājumus veido jaunieši paši.

Idejas Eiropas eksāmena jautājumiem šeit.

Sīkāk www.esmaja.lv, sadaļā Projekti, kā arī Facebook Eiropas eksāmens.

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Tuvojas 9. maijs – Eiropas dzimšanas diena!

Tuvojas 9.maijs – Eiropas dzimšanas diena! Vērienīgs un jau iemīļots pasākums šajā dienā ir Eiropas eksāmens, kurā tiešsaistē www.esmaja.lv no 8:00 līdz 21:00 piedalās skolēni, skolotāji un ikviens interesents. Eiropas eksāmena mērķis ir pilnveidot un pārbaudīt zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību, Latviju, kā arī mudinātu aizdomāties par savu pilsonisko aktivitāti.
Visi aicināti piedalīties Eiropas eksāmenā un kļūt par aktīviem, atbildīgiem, zinošiem Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem, lai kopā veidotu labāku nākotni! Lasīt vairāk…