Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: balsis

Konkurss “Balsis 2019”

IMG_0455

Kā jau katru gadu, pavasarim tuvojoties, vokālo ansambļu konkurss “Balsis” ir atkal ieskandināts ar skaistām, jaunu autoru uzrakstītām, kolektīvu vadītāju aranžētām dziesmām. Šogad mēs, sākumskolas ansamblis, 8. martā devāmies uz Zemgales reģiona ansambļu skati Bauskā.
Konkursā kolektīviem bija jādzied trīs dziesmas, no kurām divām bija jābūt bez pavadījuma. Drīkstēja izmantot tikai mūzikas instrumentus bez noteikta skaņu augstuma. Tas šogad bija jauninājums. Manuprāt, šis muzicēšanas uzdevums bija ļoti grūts, jo acapella dziedājums parāda, cik noturīgi katrs spēj nodziedāt izvēlēto dziesmu.
Mēs esam gandarītas, ka starp 22 Latvijā dziedošajiem vokālajiem ansambļiem, ir izskanējis arī Pļaviņu novada ģimnāzijas nosaukums. Sāķumskolas ansamblis konkursā ieguva 2. pakāpes diplomu.
Paldies meitenēm par cītīgo darbu, gatavojoties valsts rīkotajam konkursam!

Ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

Vokālo ansambļu konkurss „Balsis 2017”

1.martā Pļaviņu novada ģimnāzijas sākumskolas vokālais ansamblis startēja Latgales reģionālajā novadā mūzikas konkursā „Balsis 2017” 2. kārtā , iegūstot 2. pakāpes diplomu.

Kopā konkursā piedalījās 28 kolektīvi, jaunākajā grupā- 8. Visām grupām bija jāizpilda divas dziesmas: obligātā dziesma, kuras mūzikas autors ir Andris Sējāns un latviešu tautasdziesma.

Konkursanti dāvanā saņēma biezpiena sieriņu „Kārums”, kolektīvu vadītāji- jaunu dziesmu krājumu, kā arī suvenīru par konkursu „Balsis 2017”.

Konkursu vērtēja žūrija: Irēna Nelsone- mūzikas pedagoģe, Jānis Grigalis- diriģents, Zane Stafecka- vokālās grupas „Latvian Voices” dziedātāja un Antra Strikaite- interešu izglītības vadītāja.

Paldies meitenēm par jauko dziedājumu konkursā!

Ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

 

Konkurss „Balsis”….

Sākumskolas skolēniem ir iespēja apmeklēt 1.-4.klašu vokālo ansambli, kurā viņi dzied savam priekam, uzstājas skolas rīkotajos pasākumos, kā arī parāda savu muzikālo izaugsmi vokālo ansambļu konkursā „Balsis”. Šogad, piedaloties konkursā, tikām izvirzīti uz otro kārtu, kas notika 6.martā Zemgales novadā Zaļeniekos, rakstnieces Aspazijas dzimtajā vietā. Lai arī mūs piemeklēja gripas vīruss, tomēr nepilnā sastāvā devāmies uz konkursu. Prieks, ka Annijas mamma izteica vēlmi doties mums līdzi. Tā kā ceļš līdz Zaļeniekiem bija tāls un ar nelieliem sarežģījumiem, mums nebija laika garlaikoties. Iebraucām īsi pirms konkursa sākuma, paspējām apskatīt un nedaudz iemēģināt konkursa zāli, steidzāmies ģērbties skatuves tērpos.

Konkursa dalībniekiem bija jādzied trīs dziesmas: viena daļa no Valda Zilvera cikla „Danco, danco tu, saulīte”, sava izvēlētā orģināldziesma un latviešu tautasdziesma.

Konkurence bija diezgan liela, konkursā piedalījās 10 kolektīvi. Mums  bija iespēja paklausīties arī  citu kolektīvu  priekšnesumus. Pēc uzstāšanās katrs kolektīva dalībnieks saņēma biezpiena sieriņu „Kārumu”. Skolēni ar savu dziedājumu bija apmierināti.

Konkursā ieguvām 3.pakāpes diplomu.

Mājupceļš pagāja jautrā gaisotnē. Skolēni savā starpā jautri tērzēja, spēlēja vārdu spēli.Protams, neiztikām bez iepirkšanās veikalā.

Paldies koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei  par  pavadījuma izpildīšanu!

Bērni grib dziedāt, un viņi to dara ar prieku, nevis kāda piespiesti, tas dod gandarījumu gan pašiem, gan skolotājiem, gan vecākiem. Lai gan skolu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem nav ilgstošas stabilitātes sastāva ziņā, jo  dziedošie bērni gads no gada mainās, taču darbs ir radošs un interesants, tāpēc dziedāšanu turpināsim arī turpmāk. Lai mums visiem kopā izdodas!

 

Ansambļa vadītāja K.Balode

IMG_9802 IMG_9799

Balsis

18.februārī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika vokālo ansambļu konkurss „Balsis” 1.kārta, kurā uzstājās Pļaviņu novada vokālie ansambļi. Ansambļi izpildīja trīs dziesmas: divas latviešu komponistu orģināldziesmas un latviešu tautasdziesmu. Dziedātājus vērtēja žūrija: Pļaviņu novada mūzikas skolas direktore D.Ārgule, Pļaviņu kultūras centra direktore A.Davidova, Pļaviņu novada sieviešu kora „Loreleja”vadītāja S.Kalniņa, Pļaviņu novada izglītībasspeciāliste I.Saulīte un PNĢ direktora vietniece audzināšanas darbā L.Ivanova.
Pļaviņu novada ģimnāzijas sākumskolas vokālais ansamblis saņēma 2.pakāpes diplomu.
Paldies mazajiem dziedātājiem par centību mēģinājumos, sirsnīgo dziedājumu skatē.
Paldies koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei par dziesmu instrumentālo pavadījumu.

Ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

Zemgales novada vokālās mūzikas konkursā „Balsis”

Konkursā "Balsis", Pļaviņu novada ģimnāzija30.martā sākumskolas ansamblis piedalījās Zemgales novada vokālās mūzikas konkursā „Balsis”, kurā ieguva 2.pakāpes diplomu. Konkursā piedalījās no 2.kl. Elīza Luksa, no 3.kl. – Sonora Balode, Krista Priede, Amanda Ķirse, no 4.kl. – Beāte Kaņepēja, Līva Kārkliņa, Anete Kapteine, Laine Liepiņa, Simona – Līna Grundšteina, Jana Rediko un Samanta Pusplatā.

Jaunākajā grupā, kurā piedalījāmies mēs, uzstājās kolektīvi no Jūrmalas, Pļavniekkalna, Misas, Mārupes, Elejas, Auces un Salaspils. Katrs kolektīvs izpildīja divas dziesmas: acapella (dziesmu bez pavadījuma) un orģināldziesmu. Konkursa laikā varējām noklausīties citu kolektīvu sniegumu. Ansambļus vērtēja žūrija: J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents Jānis Grigalis, Mūzikas pedagoģes Irēna Nelsone un Mārīte Puriņa, projekta vadītāja Antra Strikaite. Apbalvošanas laikā žūrija pozitīvi izteicās par kolektīvu kvalitatīvu sagatavošanu, izsniedza diplomus un dāvāja Bauskas bērnu un jauniešu centra vokālās studijas izdotos diskus „Miljons”.

Paldies meitenēm par skaisto dziedāšanu un omulīgo noskaņojumu konkursa dienā!
Paldies koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei.

Ansambļa vadītāja Kristiāna