Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Vidusskolu jaukto koru III salidojums Valmierā „Kalniem pāri!”

Kora diriģente Olga Krasutina

PNĢCeļš līdz Valmieras estrādei nebija viegls –bija regulāri jāapmeklē kora mēģinājumi visa mācību gada laikā, iemācījāmies ļoti skaistas un sarežģītas dziesmas, tad 2.semestī sarunāju kopmēģinājumu ar virsdiriģentu Eduardu Grāvīti, bija iespēja muzicēt kopā ar  jaukto kori „De cantare” no Aizkraukles. Paldies gribu teikt skolotājām Sigitai Vilkaplāterei un Silgai Stučkai par atbalstu un humora izjūtu koru konkursa laikā, kā arī par aizraujošo „dziesmu karu” autobusā, braucot mājās, par jautrām un skanīgām dziesmās, ko izdziedājāt kopā ar jauktā kora puišiem! 28. aprīlī bija jāpiedalās koru konkursā Jelgavā, kurveiksmīgi bijām nostartējuši (2.pakāpes diploms, 38.86 p.) un pēc priecīgās ziņas, ka esam izvirzīti piedalīties III Latvijas jaukto koru salidojumā Valmierā 20.maijā 2017. g., sākām vēl čaklāk gatavoties salidojumam – bija papildus jāiemācās 2 dziesmas („Heartbeat” Aminatas Savadogo mūzika un vārdi, un „Latvijai” J.Sirma un Dominika Jarmakoviča mūzika, J.D.Petkus vārdi), ko koncertā nodziedājām kopā ar Justu Sirmo un  lielo ģitāristu ansambli. No katra kora kolektīva pieteicās spēlēt akustisko ģitāru 2-4 ģitāristi, arī no mūsu kora bija divas ģitāristes – Krista Priede un Marta Buševica, par meiteņu sagatavotu ģitārspēli vēlos pateikt paldies Gintam Balodim.

Lielu prieku sagādāja kopādziedāšana ar Jāni Aišpuru un grupu Carnival Youth.

Vēl viena aktivitāte pēc kopmēģinājuma, salidojuma laikā, bija zibakcija, jeb flešmobs. Lozēšanas rezultātā mūsu zibakcijas vieta bija t/c „Valleta”, uzdevums bija popularizēt salidojumu, veidot muzikāli-pozitīvo vidi pašiem valmieriešiem un pilsētas ciemiņiem. Akcijas laikā bija nodziedātas vairākas latviešu tautas dziesmas, latviešu tautas mūzikas instrumentu pavadījumā, arī mūsu novada iemīļotākās dziesmas. Īpaši mūsu sniegums „uzrunāja” baikerus, kuri atradās pie tirdziecības centra un ar skaļām ovācijam mums aplaudēja.

Koncerta laikā nodziedājam 17 dziesmas, kopā pasākumā piedalījās 64 Latvijas jauktie kori (2600 kora dziedātāji, kuri sekmīgi apguva salidojuma dziesmas) koncertprogammā bija iekļautas izklaides meistarklases – braucēju demonstrētie triki dažādās velo disciplīnās  un sleklainera jeb slacklining paraugdemonstrējumi, kā koncerta kulminācijas moments.

Diemžēl atkal jāatvadās no daļas kora sastāva, jo katru gadu 9.,12.klases dziedošākie skolēni  izvēlas sev tīkamu profesiju vai darbu. Īpaši skumji šķirties no „kora veterāniem” kuri ir dziedājuši zēnu kora vai 5.-9.klašu koru sastāvā vairākus gadus.  Mācību gada laikā bija brīži, kad varbūt negribējas nākt pēc stundām uz kora meģinājumiem, bet svētki var notikt tikai pēc sagatavošanās un pēc jauktā koru konkursa Jelgavā, ejot uz autobusu sadzirdēju atziņu no pašiem jauniešiem-tagad gan palika interesanti, pat gribas iet uz kori un dziedāt, dziedāt…Jā…zem katriem svētkiem stāv vairāku cilvēku sadarbība  un smags, bet interesants darbs!

Gribu pateikt milzīgu paldies visiem koristiem par izturību un pozitīvo attieksmi. Paldies skolotājām  Elitai Freimanei un Veltai Rullei par atbalstu un padomu, arī šoferim Oļegam Drabovičam.  Paldies skolas direktorei Ilzei Luksai un koristu vecākiem. Visiem dziedātājiem vēlu veiksmi un neaizmirst, ka dziesmu vara stipru dara!

foto no http://www.valmieraszinas.lv/foto-valmiera-aizvadits-iii-latvijas-skolu-jaukto-koru-salidojums/#49

SADANCIS „LIELĀ DEJU TALKA” 21.04.2016

21.aprīlī mēs, Pļaviņu novada ģimnāzijas 7.-9. un 10.-12. klašu deju kolektīvi, devāmies uz deju sadanci „Lielā deju talka”, ko rīkoja draudzīgais Aizkraukles novada vidusskolas deju kolektīvs.

Mums bija iespēja ne tikai parādīt savas deju prasmes koncerta laikā, bet arī radošumu, kas bija nepieciešams sadancim sekojošajai deju kolektīvu ballītei, kuru iesildījām ar interesantiem priekšnesumiem, kas bija gatavoti ar talkas tematiku.

Vēlamies izteikt milzīgu paldies  skolotājai Aigai Bērziņai, kas brauca līdzi un palīdzēja visiem dejotājiem! Paldies arī Aizkraukles novada vidusskolai un pašam kolektīvam „ANĢim” par uzaicinājumu un laipno uzņemšanu, kā arī labi pavadīto laiku!

Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.-12.klašu deju kolektīvs

Pļaviņu novada ģimnāzijas interešu izglītības kolektīvu koncerts

koncertsTradicionāli mācību gada izskaņā Klintaines pagasta estrādē notiek Pļaviņu novada ģimnāzijas interešu izglītības kolektīvu koncerts un Zinību svētki interešu izglītībā, tāpēc arī šogad 26.maijā skolas dziedātāji, dejotāji, dziedošākās klases un skatuves runas pulciņu dalībnieki ieskandināja vasaru ar saviem priekšnesumiem.

Pasākumā tika sveikti un cildināti kolektīvi un individuāli skolēni, kuri šajā mācību gadā konkursos ieguvuši godalgotas vietas!  Paldies skolēnu ģimenēm par atbalstu un atsaucību un 2016./2017. mācību gadā! Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā konkursiem!

Sirsnīgs paldies koncerta dalībniekiem, kolektīvu un pulciņu vadītājiem, klašu audzinātājiem, Pļaviņu novada Kultūras centra darbiniekiem  un visiem, kas bija iesaistīti koncerta organizēšanā un norisē!

Direktores vietniece audzināšanas darbā – Ilze Luksa

Draudzības spēle – jauna tradīcija mūsu skolas šahistiem

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzija3. martā notika draudzības spēle šahā starp mūsu skolas un Aizkraukles bērnu un jauniešu centra jaunajiem šahistiem. Šoreiz sacensības norisinājās pēc Ševeningenas sistēmas, ko pielieto, kad vienas komandas dalībnieki tiekas ar visiem otras komandas dalībniekiem, drīkst spēlēt arī rezervisti.

Aizkraukles komandu pārstāvēja 5 zēni, kuri visas spēles pavadīja pie viena galdiņa. Mūsu komandā spēlēt gribētāju bija vairāk, tāpēc katrā spēlē tie mainījās izlozes secībā. Dažiem skolēniem šīs bija pirmās nopietnās sacensības.

Kopvērtējumā uzvarēja Aizkraukles komanda. No mūsu dalībniekiem visvairāk punktu ieguva Elija Muceniece (2.b), Markuss Jablonskis (5.a) un Kristers Mucenieks (1.b).

Noslēgumā tika saņemti apbalvojumi un dāvanas. Izsaku pateicību visiem skolēniem, kuri piedalījās sacensībās.

Paldies skolas vadībai par atbalstu pasākuma norisē.

 Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Vokālo ansambļu konkurss „Balsis 2017”

1.martā Pļaviņu novada ģimnāzijas sākumskolas vokālais ansamblis startēja Latgales reģionālajā novadā mūzikas konkursā „Balsis 2017” 2. kārtā , iegūstot 2. pakāpes diplomu.

Kopā konkursā piedalījās 28 kolektīvi, jaunākajā grupā- 8. Visām grupām bija jāizpilda divas dziesmas: obligātā dziesma, kuras mūzikas autors ir Andris Sējāns un latviešu tautasdziesma.

Konkursanti dāvanā saņēma biezpiena sieriņu „Kārums”, kolektīvu vadītāji- jaunu dziesmu krājumu, kā arī suvenīru par konkursu „Balsis 2017”.

Konkursu vērtēja žūrija: Irēna Nelsone- mūzikas pedagoģe, Jānis Grigalis- diriģents, Zane Stafecka- vokālās grupas „Latvian Voices” dziedātāja un Antra Strikaite- interešu izglītības vadītāja.

Paldies meitenēm par jauko dziedājumu konkursā!

Ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

 

P I E R E D Z E

checkers game21. janvārī Liepupes vidusskolā notika Latvijas Jaunatnes čempionāta pusfināls 64 lauciņu dambretē. No Pļaviņu novada ģimnāzijas piedalījās trīs komandas. Meitenes un zēni spēlēja atsevišķi.

U-10 vecuma grupā bija jāspēlē 10 partijas. Starp mūsu meitenēm lieliski nospēlēja Beāte Bancāne (2.b) izcīnot astoņus punktus, bet Anita Vītola (1.b) ieguva sešus punktus. Zēniem ļoti labi nospēlēja Edgars Smilgājs (1.b) izcīnot septiņus punktus, Rolans  Adaškevičs (3.a) pieci punkti, bet  Aleksis Bagatskis (1.b) trīs punktus.

U-13 vecuma grupā bija jāspēlē 9 partijas. Šajā grupā ļoti labi nospēlēja Diāna Freija (4.b), Linards Lukss (5.b) un Raivils Kārklis (4.a), katram kontā ieskaitīti  septiņi punkti. Sešus punktus ieguva Rainers Pakers (4.a), bet pieci punkti Viktorijai Suhovai (4.b).

U-16 vecuma grupā bija jāspēlē 8 partijas. Starp mūsu skolas meitenēm ļoti veiksmīgs starts Anastasijai Trifanovai (6a) izcīnīti septiņi punkti. Piecus punktus ieguva Viviāna Nikaļuka (8a), Marta Langenfelde (7b) un Anželika Žukova (7b). Četri punkti Karīnai Davidovai (9.a). Edijs Zeipe (7.b) izcīnīja trīs punktus   un viens punkts Danielam Dekterovam (7.b).

Ar spēlētāju sniegumu esmu apmierināts. Pārbaudījums izturēts. Ieguvām lielu pieredzi nākotnei. Pateicība vecākiem un visiem, kas atbalstīja šo pasākumu. Pateicība dalībniekiem par izturību, drosmi un cīņas sparu.

Dambretes pulciņa vadītājs – Herberts Millers

“Mazu brīdi pirms…”

16.decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijas interešu izglītības kolektīvi ar savu sniegumu  koncertā “Mazu brīdi pirms…” priecēja vecākus, vecvecākus, skolotājus un ikvienu, kurš pirmssvētku steigā vēlējās gūt svētku noskaņu.

Sirsnīgs paldies par ieguldīto darbu kolektīvu vadītājiem: 1.-2. kl. un 3.-4. kl. deju kolektīvu vadītājai Gunai Krukai, 7.-9. kl. un 10.-12. kl. deju kolektīvu vadītājai Inetai Reiterei, deju kolektīvu koncertmeistarei Madarai Jankalānei, sākumskolas ansambļa vadītājai Kristiānai Balodei, 4.-8. kl. un 9.-12. kl. koru diriģentei Olgai Krasutinai un koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei, skolotājai Armandai Lasmanei un skatuves runas pulciņa vadītājai Silgai Stučkai!

Paldies  koncerta dalībniekiem, viņu ģimenēm un visiem, kuri piedalījās koncerta sagatavošanā un norisē!

Lai raits solis un skanīgas balsis Jaunajā gadā!

Direktores vietniece audzināšanas darbā Ilze Luksa

ATKLĀTAIS DAMBRETES TURNĪRS

checkers game17. decembrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika Atklātais dambretes turnīrs. Sacensībās piedalījās 24 spēlētāji (16 skolēni un 8 pieaugušie). Katram bija jāizspēlē septiņas partijas, vērtējums notika pa vecuma grupām.

 Rezultātā:
Iesācēju grupā 1. vietu izcīnīja Edgars Smilgājs (1.b) un Beāte Bancāne (2.b).

Jaunākā grupā 1. vieta – Raivilam Kārklim (4.a) un Anastasijai Trifanovai (6.a), 2. vieta – Viktorijai Suhovai (4.b) un Edijam Zeipem (7.b), 3. vieta – Raineram Pakeram (4.a), bet Karīnai Davidovai (9.a) 3. vieta vecākā grupā.

Pieaugušajiem:  1.vieta Guntim Purviņam un Daigai Strodei, 2.vieta -  Andrejam Reizniekam, Anitai Seikovskai un Evijai Smilgājai, bet 3.vieta – Aivaram Ernstonam un Andrim Smilgājam.

Pateicos visiem par drosmi piedalīties un apsveicu ar lielisko spēli!

Veiksmīgu Jauno Gadu! Gatavojamies jaunām uzvarām!

 Dambretes skolotājs – Herberts Millers

Rūdis Ruciņš Vējiņš – Lielais stāstnieks

logoŠ. g. 26. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās Bērnu un jauniešu folkloras kustības „Pulkā eimu, pulkā teku”  XX stāstnieku konkursa fināls „Teci, teci, valodiņa- 2016”. Šī gada konkursa tēma bija „Zinu, zinu tēva sētu!”.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 9.a klases skolnieks Rūdis Ruciņš Vējiņš pēc uzvaras Piedaugavas novadu konkursa kārtā tika izvirzīts uz šim finālsacensībām valsts mērogā. Konkursa vecākajā grupā piedalījās 17 jaunieši – to vidū arī Rūdis un ieguva Lielā stāstnieka titulu, kā arī Valsts izglītības un satura centra II pakāpes diplomu.

Paldies Rūda vecākiem par atbalstu, paldies visiem, kas sūtīja mums labas domas un vēlējumus!  Gandarījums par sasniegto, prieks un lepnums, ka mūsu skolā mācās viens no Latvijas labākajiem stāstniekiem, ir labākā dāvana, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam!

 Skolotāja Silga

IMG_6714

Šahistu aktivitātes novembra nogalē

26. novembrī mūsu skolas 6 skolēni devās pie šaha veterāna Viktora Delika, kurš noorganizēja turnīru ,,Baltais tornis’’. 1. vietu izcīnīja un balto torni ieguva 2.b kl. skolniece Elija Muceniece. 2. vieta – Markusam Jablonskim( 5.a), 3.vieta – Dānielam Pogodinam(8.a). Pateicība par piedalīšanos Amandai Rudzītei(2.b), Alitai Paļugai un Loretai Paļugai(2.b). Paldies Viktoram Delikam par iespēju bērniem gūt pieredzi, par sarūpētajām balvām un interesanto stāstījumu par savām šahista gaitām.

27. novembrī devāmies uz Skrīveriem, kur notika atklātās sacensības, gada noslēguma turnīrs. Šajā turnīrā Markuss Jablonskis (5.a) ieguva 2. vietu, bet visa gada kopvērtējumā Edgaram Osipauskam (3.b) – kauss par 3. vietu .Paldies par piedalīšanos Alitai Paļugai (2.b), Loretai Paļugai (2.b), Elijai Muceniecei (2.b), Mārtiņam Lotuhovam (2,a), Endijam Lasmanim (3.b), Raineram Stomam (3.b) un Dānielam Pogodinam(8.a).

Skolēni veltīja brīvdienas kulturālai atpūtai un vienlaikus tā bija savdabīga piedzīvojumu un izjūtu pasaule, kurā katrs spēja atrast kaut ko sev noderīgu.Sacensības deva iespēju mēroties spēkiem un uzvarēt vai zaudēt ar godu.

Pazīstamais pedagogs V. Suhomļinskis rakstīja: ,, ….Bez šaha nevaru iedomāties garīgo spēju un atmiņas audzināšanu….Šaha spēlei jāiekļaujas pamatskolas dzīvē kā vienam no garīgās kultūras elementiem.’’

 
Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja