Interešu izglītības programmas 2024./2025. mācību gadam un pieteikums Interešu izglītības mācību programmu īstenošanai jāiesniedz izglītības iestādes vadītājam, kurā programma tiks realizēta līdz 14.06.2024.
Aizkraukles novada pašvaldības Interešu izglītības programmu izvērtēšanas un valsts mērķdotācijas sadales komisijas nolikums šeit
1.pielikums: VISC ieteikumi Interešu izglītības programmas izveidei šeit
2.pielikums: Pieteikums Interešu izglītības mācību programmu īstenošanai šeit
3.pielikums: Interešu izglītības programmas novērtēšanas veidlapa šeit
2024. gada 18. un 19. maijā Zasā, Jēkabpils novadā notika bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku 2024″. Svētki, kuru tēma šoreiz bija “Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas”, jau 40. reizi pulcēja bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. Svētkos piedalījās arī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņa dalībnieki – Teodors Kotins, Monta Erne, Rebeka Erne, Liene Leitāne, Endija Krastiņa, Liene Keila Krastiņa, Linda Kukule un skolotāja Kristīne Rulle.
23. februārī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņš devās uz Lēdurgu, lai piedalītos Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku 2024” ( PEPT) Piedaugavas un Vidzemes piejūras reģionālajā sarīkojumā/skatē “Skanēt skan, vizēt viz”. Tās galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad. Lēdurgas Kultūras namā skanēja, vizēja, dūca un smaržoja. Bērni un jaunieši dalījās ar savām iemaņām, stāstiem, dziesmām un melodijām, bagātinot savu pieredzi. Starp uzstāšanās reizēm, bija iespēja darboties dažādās darbnīcās, apgūstot jaunas prasmes un sirsnīgi izdejoties dančos. Folkloras pulciņa dalībniekiem – Montai Ernei, Rebekai Ernei, Endijai Krastiņai, Lindai Kukulei, Hermīnei Folkmanei, Kaivai Avotiņai un Teodoram Kotinam šī bija pirmā uzstāšanās lielāka mēroga pasākumā. Skatē iegūts 2. pakāpes diploms.
Foto: Ginta Zīverte
Folkloras pulciņa skolotāja Kristīne Rulle
Katru gadu 21. februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu.
Skolas muzeja pulciņš, sadarbojoties ar skolas bibliotēku un Latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko komisiju, organizē mācību grāmatu, ābeču, vārdnīcu un rakstāmpiederumu izstādi “Mana latviešu valoda”. Izstāde apskatāma no 26.02. līdz 20.03.
Pieteikties pie skolotājas Ivetas Krastiņas.
Telefons – mūsdienās tā ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa. Bet tā nav bijis vienmēr. Pirmo telefonu izgudroja Aleksandrs Greiems Bells, Amerikas Savienotajās Valstīs Bostonā 1876. gadā. Savukārt teju gadsimtu vēlāk, 1973. gadā ASV Ņujorkā, dienasgaismu ieraudzīja pirmais mobilais telefons. Tā izgudrotājs – Martins Kūpers.
25. novembrī Pļaviņu vidusskolas skolēni: Laima Silasproģe, Marta Ozoliņa, Artūrs Duntavs, piedalījās biedrības “Debašu centrs” organizētajā Nacionālajā debašu turnīrā, kas norisinājās Iecavas vidusskolā.
Debašu turnīrā piedalījās 140 dalībnieki no 18 Latvijas skolām.
Laima, Marta un Artūrs pārstāvēja Pļaviņu vidusskolu pamatskolu grupā, mērojoties spēkiem ar komandām no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas un Liepājas Raiņa vidusskolas.
Svētdien, 19. novembrī, Aizkraukles sporta centrā notika šaha turnīrs. Tas bija vērienīgākais turnīrs mūsu novadā pēc, “Covid -19″ pandēmijas, kas veltīts šahista Imanta Lūša piemiņai. Turnīra mērķis bija popularizēt šahu novadā, pilnveidot šaha cienītāju meistarību, ticību sev un gūt panākumus.
Dalībnieki tika apbalvoti vairākās kategorijās, kas deva iespēju jebkuram dalībniekam cīnīties par kausiem, diplomiem un medaļām.
Turnīrā piedalījās Reinis Briežkalns (5.a) un Grigorijs Bērziņš (1.a).
Iesācēju grupā godalgotu vietu ieguva Grigorijs. Viņš bija visjaunākais dalībnieks.
Paldies skolēniem par piedalīšanos turnīrā! Paldies vecākiem par atbalstu!
Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja