Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: zvana svētki

Zvana svētki

Ar pieneņu ziediem,
Ar kreimenītēm,
Ar visu, kas šobrīd uzziedēt prot.
Tā diena ir klāt.

17. maijs – tā ir diena, kad Pļaviņu novada ģimnāzijas devīto un divpadsmitās klases skolēni svin Zvana svētkus.
Šis pasākums aizritēja caur atmiņām, dziesmām un laba vēlējumiem. Skolas biedri, skolotāji un skolas administrācija 9. un 12. klases skolēniem vēlēja veiksmi eksāmenos, gudrību lēmumu pieņemšanā un veiksmi it visās jomās.
Lai katram līdzās savs sargeņģelis, savs sapņu pārdevējs un labs ceļavējš!

Zvana svētki

Zvana svētki

zvans12.maijā bija Pļaviņu novada ģimnāzijas devīto un divpadsmitās klases skolēnu svētku diena, kad skolas zvans aicināja abiturientus ne tikai tuvāk eksāmenu un savu nākotnes plānu izvēles laikam, bet arī uz pēdējo šī gada mācību stundu – klases stundu.

Gan skolas biedri, gan skolotāji un skolas administrācija 9. un 12. klases skolēniem vēlēja veiksmi eksāmenos, gudrību lēmumu pieņemšanā un veiksmi it visās jomās.

Lai skaistas atmiņas no skolas laika un jauka izlaiduma balle!

Direktores vietniece audzināšanas darbā – Ilze Luksa

Apsveikums no 9.a

9a_zvans

Zvana svētki

Liec savā šodienas mugursomā visu, ko vēlies.
Vienīgi neieliec gaušanos par nepiepildītiem sapņiem.
Liec savā šodienas mugursomā visu, ko vēlies.
Vienīgi neaizmirsti ielikt ticību tam, ka sapņi piepildīsies.
Bet patiesībā tā arī nemaz vairs nebūs mugursoma,
tie būs putni,                 
Un tāpēc neviens īpaši nebrīnīsies,
ka tavai ikdienai pieaugs spārni.
(M .Laukmane)

Ir piektdiena, 15. maijs un, mūzikas pavadībā, skolas svinību zālē iesoļo divpadsmitie ar pirmklasniekiem, kā arī aiz viņiem mūsu devītie. Visi skaisti uzposušies.
Klāt ir kārtējie Zvana svētki. Lepnums sirdī, un nedaudz skumji, jo vēl nezinām, kur šie skolēni, kurus saucam par savējiem, pēc šī mācību gada dosies… Patīkams uztraukums valda gan pavisam lielo, gan pašu mazāko vidū – kāds uztraucas par eksāmeniem, kāds par gaidāmo priekšnesumu tepat, Zvana svētkos, vai arī pēdējo klases stundu savu klases biedru lokā, bet visi ieklausās noklausās apsveikuma vārdos, un ar aplausiem sveic tos, kuri saņem pateicības rakstus par labu mācību un sabiedriskā darba veikšanu. Īpaši pārdomāta šogad ir 11tās klases sagatavotā uzruna, kura atgādina visiem, gan izlaiduma klasēm, gan skolotājiem un citiem viesiem, par viņu īstajām mājām –Pļaviņām, Pļaviņu novadu, kā arī skolu, kurā viņi tik daudz laika pavadījuši apgūstot dzīves pamatus un zināšanas, kas noteikti noderēs, dodoties tālāk – lielajā dzīvē.
Pirmklasnieki iezvana 9.un 12.klašu pēdējo stundu,  un mūsējie, tik skaistie un mīlētie, izsoļo no zāles. Šajā brīdī liekas, ka mēs šķiramies, šķiramies no ikdienas mācībām, no klases biedriem, varbūt no draugiem, varbūt no pirmās mīlestības, bet mēs vēl tiksimies ļoti atbildīgā brīdī – eksāmenos. Gribētos, lai īstajā, lielajā dzīvē tiekoties, nepaejat viens otram garām. Pasākums ir beidzies un absolventi dodas uz pēdējo klases stundu – gan pakavēties atmiņās, gan jauki un interesanti pavadīt laiku, pildot nākošā mācību gada absolventu uzdotos uzdevumus.
Mīļie 9. un 12. klašu skolēni! Izdariet pareizo izvēli un paļaujieties savai sirdsapziņai, dodoties tālāk! Ceram, ka mūsu skola Jūsu sirdīs paliks vienmēr.
Veiksmi, izturību un izdošanos Jums!

Pļaviņu novada ģimnāzijas 11.klase

Skolas zvana svētki

Skolas_zvans1
Maijā – visskaistākajā pavasara mēnesī, kad visapkārt daba plaukst un zeļ, 9. un 12. klasei Pļaviņu novada ģimnāzijā notiek skolas zvana svētki. Arī šogad svētki bija ne vien skaists nobeigums 2014./2015. mācību gadam, bet arī starts eksāmenu maratonam. Apsveikuma vārdus 9. klasēm vēlēja abas astotās klases, kas pēc gada atradīsies devīto vietā. Mēs vēlējām, lai vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko vēlas iemācīties, ko vēlas darīt, kāda vieta, kur vēlas nonākt, cilvēks , kuru grib satikt!
Pēc svinīgā pasākuma skolas svinību zālē, direktores vēlējuma un skolēnu apsveikumiem, 8.a klase vadīja 9.a klasei pēdējo audzināšanas stundu. 40 minūtes izvērtās kā interesants ceļojums laikā. Skolēnus bijām sadalījuši grupās , katrai bija maršruta vadītājs, bet pats maršruts saucās „Ceļojums laikā”. Svinību zāle, sporta zāle, ēdnīca, klases audzinātājas kabinets un foajē – bija skolēniem nozīmīgas vietas skolas laikā, tāpēc attiecīgi katrā objektā sagatavojām aktivitāti.
Mēs – 8.a klase, bijām patiesi priecīgi, ka skolēniem patika mūsu vadītā audzināšanas stunda 9.a klasei. Ceram, ka ar tādu pašu smaidu sejā un prieka dzirksti acīs, neatlaidīgu garu katrs skolēns turpinās savu iesākto ceļu zinību kalnā, lai sasniegtu arvien augstākas virsotnes!
skolas zvans

Zvana svētki

Skolas_zvans1
Mums pieder tik daudz
Bet mēs gribam vairāk
Aiz apvāršņa skriet arvien tālāk, tālāk
Jo sapņiem nav beigu
Un lielceļiem nav
Mums pieder tik daudz…
/G.Račs/
 
Maijs ir skaistākais pavasara mēnesis, kad ziedu sveces ver kastaņas, smaržo ceriņi un dzeguze kūko katram savu laimi. Skolā maijs ir ražas mēnesis, kad skolēni un skolotāji plūc sava darba augļus. Š. g. 16.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijā izskanējuši Zvana svētki devīto un divpadsmito klašu jauniešiem.
Mums pieder tik daudz… skolotāji… klases audzinātāji… skolas darbinieki… vecāki… zvans… stunda… prieki un raizes… skola… Šī nozīmi var atklāt tikai laiks. Nav mūsu spēkos ne apturēt, ne steidzināt to.
Mums pieder tik daudz… mūsu kopīgā darbošanās, mācīšanās, uzticēšanās, savstarpējā sadarbība, mūsu smaidi, veiksmes un neveiksmes, prieki, piedzīvojumi, ekskursijas, svētki, līksme un sapņi. Mums pieder atmiņas par Žetonu vakaru, Ierindas skati, sporta dienu, sporta sacensībām, pasākumiem un daudz ko citu.
Mums pieder tik daudz… Jūsu dejas, Jūsu muzicēšana, runasmāksla, Jūsu radošums, mākslinieciskums, Jūsu mācīšanās un dzīves uztvere, Jūsu spriedumi un atziņas.
Mums pieder tik daudz… Mēs esam kļuvuši bagātāki ar Jūsu starojumu, atbalstu, palīdzību, smaidiem, atsaucību, ieinteresētību.
Mums pieder tik daudz… Arī mirklis no Zvana svētkiem līdz izlaidumam, kas ir īpaši nozīmīgs un svarīgs laiks 9. un 12.klašu skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem. Vēlam Jums sparu, uzcītību, uzņēmību, veiksmi eksāmenos, izdošanos un tuvināšanos savu mērķu piepildījumam!

Direktores vietniece izglītības jomā audzināšanas darbā Lana Ivanova

Zvana svētki

Zvana svētkos