Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: šaha pulciņš

Šaha sezonas noslēgums

Šaha sezona šajā mācību gadā ir noslēgusies ar diviem pasākumiem.
9. maijā mūsu komanda 6 cilvēku sastāvā (E. Muceniece, K. Mucenieks, V. Ozola, A. Osipausks, V. Apolons un Ē. M. Saliņa) mērojās spēkiem ar Aizkraukles jauniešu centra jaunajiem šahistiem, kurā veiksmīgākie bija mūsu skolas bērni un ieguva draudzības kausu. Nākamgad draudzības spēle notiks mūsu skolā. Lasīt vairāk…

Šaha sacensības Skrīveros

Svētdienas pavasarīgā saulainā diena bija veiksmīga mūsu šaha pulciņa dalībniekiem, kuri piedalījās sacensībās Skrīveros, lai cīnītos par kausiem. 1. vietu izcīnīja Edgars Osipausks (5.b), bet atzinības rakstus par piedalīšanos ieguva Viviāna Ozola (2.b) un Dzintars Leončiks (2.a). Paldies Edgara mammai Norai un Viviānas vectēvam Uldim, kuri palīdzēja nokļūt bērniem līdz sacensību vietai.

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Kausa izcīņā spēcīgākie pļaviņieši

27. janvārī Skrīveros notika ceļojošā kausa izcīņa šahā, kurā piedalījās arī mūsu skolas šaha pulciņa dalībnieki. Edgars Osipausks (5.b) ieguva 1. vietu, Elijai Muceniecei (4.b) – 2. vieta. Prieks par Viviānu Ozolu (2.b), kura startēja turnīrā pirmo reizi un ieguva atzinību. Paldies skolēniem par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu!

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja.

Draudzības spēle – jauna tradīcija mūsu skolas šahistiem

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzija3. martā notika draudzības spēle šahā starp mūsu skolas un Aizkraukles bērnu un jauniešu centra jaunajiem šahistiem. Šoreiz sacensības norisinājās pēc Ševeningenas sistēmas, ko pielieto, kad vienas komandas dalībnieki tiekas ar visiem otras komandas dalībniekiem, drīkst spēlēt arī rezervisti.

Aizkraukles komandu pārstāvēja 5 zēni, kuri visas spēles pavadīja pie viena galdiņa. Mūsu komandā spēlēt gribētāju bija vairāk, tāpēc katrā spēlē tie mainījās izlozes secībā. Dažiem skolēniem šīs bija pirmās nopietnās sacensības.

Kopvērtējumā uzvarēja Aizkraukles komanda. No mūsu dalībniekiem visvairāk punktu ieguva Elija Muceniece (2.b), Markuss Jablonskis (5.a) un Kristers Mucenieks (1.b).

Noslēgumā tika saņemti apbalvojumi un dāvanas. Izsaku pateicību visiem skolēniem, kuri piedalījās sacensībās.

Paldies skolas vadībai par atbalstu pasākuma norisē.

 Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Šahistu aktivitātes novembra nogalē

26. novembrī mūsu skolas 6 skolēni devās pie šaha veterāna Viktora Delika, kurš noorganizēja turnīru ,,Baltais tornis’’. 1. vietu izcīnīja un balto torni ieguva 2.b kl. skolniece Elija Muceniece. 2. vieta – Markusam Jablonskim( 5.a), 3.vieta – Dānielam Pogodinam(8.a). Pateicība par piedalīšanos Amandai Rudzītei(2.b), Alitai Paļugai un Loretai Paļugai(2.b). Paldies Viktoram Delikam par iespēju bērniem gūt pieredzi, par sarūpētajām balvām un interesanto stāstījumu par savām šahista gaitām.

27. novembrī devāmies uz Skrīveriem, kur notika atklātās sacensības, gada noslēguma turnīrs. Šajā turnīrā Markuss Jablonskis (5.a) ieguva 2. vietu, bet visa gada kopvērtējumā Edgaram Osipauskam (3.b) – kauss par 3. vietu .Paldies par piedalīšanos Alitai Paļugai (2.b), Loretai Paļugai (2.b), Elijai Muceniecei (2.b), Mārtiņam Lotuhovam (2,a), Endijam Lasmanim (3.b), Raineram Stomam (3.b) un Dānielam Pogodinam(8.a).

Skolēni veltīja brīvdienas kulturālai atpūtai un vienlaikus tā bija savdabīga piedzīvojumu un izjūtu pasaule, kurā katrs spēja atrast kaut ko sev noderīgu.Sacensības deva iespēju mēroties spēkiem un uzvarēt vai zaudēt ar godu.

Pazīstamais pedagogs V. Suhomļinskis rakstīja: ,, ….Bez šaha nevaru iedomāties garīgo spēju un atmiņas audzināšanu….Šaha spēlei jāiekļaujas pamatskolas dzīvē kā vienam no garīgās kultūras elementiem.’’

 
Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

Relaksēšanās spēlējot šahu

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzijaŠahs ir prāta spēle, taču abstraktā figūru cīņa atklāj jaunu pasauli, kas piemērota, lai mazinātu spriedzi pēc grūtās darba nedēļas. Spēle prasa daudz uzmanības, taču tās laikā iespējams arī labi atpūsties.
29.aprīlī notika sacensības starp pagastiem un Pļaviņu pilsētu. Savā starpā cīnījās 11 šaha spēles cienītāji. Visstiprākā izrādījās Pļaviņu pilsētas komanda (Kristaps Bērziņš, Andis Daugavietis un Edijs Zeipe) 2. vietu ieguva Klintaines pagasta dalībnieki (Arnolds Arnītis un Igors Babaks). 3. vieta – Vietalvas pagasta komandai (Rainers Stoma, Endijs Lasmanis un Renārs Saliņš). Atzinība par piedalīšanos Aiviekstes pagasta šahistiem (Edgars Osipausks, Vilmārs Apolons un Nora Osopovska). Šī komanda pelnījusi uzslavu par to, ka spēlē piedalījās arī pieaugušais dalībnieks – Edgara mamma Nora.
Paldies par piedalīšanos un uz tikšanos citos turnīros!

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja.

Esam priecīgi par saviem sasniegumiem

IMG_20160124_132801Dažādu spēļu spēlēšana, piedalīšanās sacensībās, mūsu ikdienu padara aizraujošāku un interesantāku, tāpēc mēs – Pļaviņu novada ģimnāzijas šaha cienītāji svētdien, 24.janvārī devāmies uz Skrīveriem, lai piedalītos ceļojošā kausa turnīrā. Tajā sacentās šahisti no Aizkraukles reģiona. Starp sievietēm kausu ieguva Anita Seikovska, bet skolēnu grupā Kristapam Bērziņam(12.kl.) – 2.vieta, Edgaram Osipauskim(2.b kl.) – 3.vieta, atzinības ieguva Linards Lukss(4.b kl.) un Andis Daugavietis (6.b kl.)

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja.

Šahistu aktivitātes novembrī

1.adventes priekšvakarā, 28. novembrī, šaha pulciņa dalībnieki viesojās pie šahista – veterāna Viktora Delika, kurš noorganizēja  Šokolādes turnīru. Galveno balvu – šokolādes torni  ieguva  Kristaps Bērziņš. 2.vieta –Andim Daugavietim, 3.vieta-Raineram Pakeram.

Paldies par piedalīšanos Edgaram Elgaram Bērziņam, Raimondam Zepam un Aleksandram Maļinovskim.

Viktors Deliks šahu spēlē jau 67 gadus. Tagad viņš organizē turnīrus savā dzīvesvietā – Gostiņos, jo sacensībās nevar piedalīties veselības stāvokļa dēļ. Visilgāk  spēlētā partija  viņam ir bijusi 24 stundas. Agrāk jaunībā bija populāri ziemas  nakts turnīri. Vienā no šādiem turnīriem tika nospēlētas 168 partijas ar apdomas laiku: 5 minūtes. Kad uznāca miegs, spēlētāji norīvējās ar sniegu, paēda to, un turpināja spēli.

Sakām lielu paldies par mūsu jauko uzņemšanu, par sarūpētajām balvām un cienastu.

23. novembrī mūsu skolēni piedalījās Aizkraukles sporta hallē atklātajā šaha turnīrā 58 dalībnieku konkurencē. Izlozi savstarpējai spēlei veica ar datorprogrammas palīdzību. Edgars Osipausks ieguva veicināšanas balvu visjaunāko dalībnieku grupā. Paldies par piedalīšanos Andim Daugavietim, Linardam Luksam un Kristapam Bērziņam.

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_20151121_153815 IMG_20151121_153914

Nāc un uzvari!

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzijaPirmssvētku priekšvakarā notika šaha turnīrs. Tas šoreiz bija neparasts, jo skolēni drīkstēja spēlēt ne tikai savā starpā, bet ar pieaugušajiem, kuri strādā skolā. Turnīrā piedalījās 14 dalībnieki : 4 skolotāji, 1 tehniskais darbinieks un 9 skolēni- šaha pulciņa dalībnieki. Skolēni ar pieaugušajiem varēja spēlēt gan šahu, gan dambreti.
Skolēnu grupā vislabāk veicās Linardam Luksam, kurš uzvarēja visus pieaugušos.
Pieaugušo grupā vislabāk nostartēja skolotāja Iveta Krastiņa un Guntars Bērziņš, iegūstot visvairāk uzvaru.
Paldies skolotājam Aigai Bērziņai, Irai Nikiforovai un Sanitai Fjodorovai par piedalīšanos turnīrā.
Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!

Anita Seikovska – šaha pulciņa vadītāja.

Priecē jaunie šahisti

Šahs, Pļaviņu novada ģimnāzija22. februārī Skrīveros notika atklātās šaha sacensības, kurās piedalījās mūsu skolas šaha pulciņa dalībnieki.
Iesācēju grupā Mikuss Krēbss (4.a ) izcīnīja 1.vietu un Andis Daugavietis(5.b ) – 3.vietu.
Abi zēni šaha pulciņā darbojas tikai pirmo gadu un pirmo reizi piedalījās plašāka mēroga sacensībās, kur guva vērtīgu pieredzi un veiksmīgi pārbaudīja savas iemaņas.

Anita Seikovska, šaha pulciņa vadītāja