Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: mammadaba

Koka meistarstiķis- āra dekors skolai

Katru gadu “Latvijas valsts meži” aicina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē. Mēs, 1.b klase, piedaloties projektā,  izveidojām  koka meistarstiķi- āra dekoru.

Lai  šo darbu paveiktu, mums palīdzēja Megijas tētis, kurš  izgrieza nepieciešamās detaļas. Sadarbojoties ar vizuālās mākslas skolotāju Daci Vēveri, nokrāsojām ziedu ziedlapas. Pateicoties mājturības skolotājam Guntim Mozgam, koka meistarstiķis tika pabeigts līdz galam.

Bērniem darbošanās sagādāja lielu prieku. Katrs izvērtēja padarīto. Vieniem patika puzles gabaliņus sanaglot kopā, citiem tuvāka bija krāsošana. Arī es esmu gandarīta par izdarīto.

Paldies visiem par ieguldīto darbu!

1.b klases skolotāja Kristiāna Balode

Projekta “Mammadaba”" Meža ekspedīcijā ” Tomē

Mikus Briežkalns, 6.a klases skolnieks

 

2017.gada 21.aprīlī 6.a un 9.a klases devās ekspedīcijā uz mežu Ķeguma novadā Tomē. Lai gan rīts bija lietains, tas nemazināja mūsu vēlmi doties mežā. Mēs bijām priecīgi, jo varējām izbaudīt dienu ārpus skolas un uzzināt kaut ko jaunu par mežu un tajā notiekošo.

Ķeguma pusē mūs sagaidīja 2 jaukas meitenes – Anda un Renāte, kuras mums pastāstīja par plānoto ekspedīciju, tika iedotas lentītes, ko apsiet rokām, un tad devāmies mežā. Bija vairākas ekspedīcijas stacijas, kurās mūs sagaidīja dažādi uzdevumi. Kādā stacijā bija jāatpazīst lietas, kuras ir izgatavotas no koka un kuras no cita materiāla. Piemēram, ģitāra, pārslas, skaidas un dažādas citas lietas. Citās stacijās bija jāiestāda savs koks, mācīja, kā atpazīt koka vecumu, pētījām zāles krāsas dažādību, atpazīt kokus pēc mizas. Pēdējā stacijā mums stāstīja par koku izzāģēšanu, to nozīmi un ietekmi pasaulē, kā arī mācījāmies pazīt meža dzīvnieku pēdas.

Šī ekspedīcija bija ļoti izzinoša, aizraujoša un interesanta. Paldies programmas “Mammadaba” organizatoriem par doto iespēju izzināt un iepazīt meža pasauli, skolotājām Armandai un Lanai  par to, ka bija kopā ar mums šajā ekspedīcijā, mūsu vecākiem par atbalstu un mudināšanu mūs iesaistīties  Latvijas Valsts meža rīkotajās aktivitātēs un projekta koordinatorei skolā S. Fjodorovai!

4.a klases “meža detektīvi” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Šogad mūsu klase ir iesaistījusies “Mammadaba” projektā. Mēs mācāmies par meža daudzveidīgo nozīmi mūsu dzīvē.

29.martā mums bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku un kļūt par “meža detektīviem”.

Vispirms mēs iepazināmies ar bibliotēku. Tad sadalījāmies grupās un ar bibliotēkas speciālistu palīdzību devāmies iepazīt mežu četrās lasītavās, veicot tajās atšķirīgus uzdevumus. Meklējām informāciju par sēnēm, augiem un dzīvniekiem, spēlējām atmiņas spēli par dažādiem kokiem, noskatījāmies izglītojošas filmiņas. Uzzinājām, ka informāciju var meklēt arī grāmatās, ne tikai internetā, kā mēs to bieži darām.

Paldies AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbiniekiem par iespēju doties šajā piedzīvojumā.

Paldies mūsu ekoskolas koordinatorei Sanitai Fjodorovai un skolotājai Ivetai Krastiņai par atbalstu ekskursijas organizēšanā un tās laikā.

4.a klases skolēni un audzinātāja

Mammadaba vēstniecību skolas tiekas Kalsnavas arborētumā

20170316_153611

16. martā Kalsnavas arborētumā,  Mammadaba vēstniecību skolas piedalījās tālākizglītības kursos “ Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” .

Kursu sākumā skolas prezentēja paveikto projektā Mammadaba. Daudz radošu ideju smēlāmies no Jersikas pamatskolas un Meirānu Kalpaka pamatskolas kolēģiem.

Pēc dalīšanās pieredzē bija iespēja noklausīties Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” direktora Jurģa Jansona lekciju – diskusiju: kas notiek ar mežiem Latvijā?

Pēc lekcijas, Kalsnavas arborētuma darbinieku aicināti, devāmies spēlēt spēli “Zaļais pagalms”, kur iejutāmies dzīvnieku, kukaiņu, koku un  dabas parādību lomās, tuvāk iepazinām  meža ciklisko dzīvi un faktorus, kas ietekmē mežsaimniecību.

Pēc pusdienām pienāca laiks ilgi gaidītajai meža ekspedīcijai, ko noorganizēja Kalsnavas arborētuma vadītājs Jānis Zīliņš. Pirmo iepazinām izcirtumu, uzzinājām par ekoloģiskajiem kokiem, priekšdarbiem, kas jāveic pirms koku stādīšanas, stādu izvēli. Tad devāmies mežā,  lai ieraudzītu meža kaitēkļus, slimības, kas ietekmē mežsaimniecību, lai risinātu atjautīgus uzdevumus, atpazīt dzīvnieku siluetus. Klausījāmies mežstrādnieka stāstījumu par drošības noteikumiem, kas jāievēro, strādājot mežā,  par speciālo apģērbu, aprīkojumu  un paklājiņiem naftas produktu savākšanai. Noskatījāmies arī krūmzāģa paraugdemonstrējumus, un arī pašiem bija iespēja nozāģēt nevajadzīgos kociņus, ka arī izmantojām  iespēju, pielietojot speciālus mērinstrumentus, noteikt koka garumu, daudzumu un apkārtmēru.

Meža ekspedīcijas noslēdzās pie ugunskura,  kur izvērtējām maršrutu un aktivitātes, jo jau šoruden Kalsnavas arborētums skolēniem piedāvās iespēju iepazīt mežsaimniecību aktīvā, atraktīva un veselīgā veidā.

Paldies AS Latvijas Valsts meži iniciatīvai Mammadaba par iespēju iepazīt mežu un sajust tā pirmatnējo skaistumu.

 

Sanita Fjodorova,

Mammadaba koordinatore

Pļaviņu novada ģimnāzija, uzsākot mācību gadu saņem Mammadaba vēstniecības titulu

Iespēja noskatīties Latgales Reģionālās televīzijas sižetu.

Tikšanās ar projekta Mammadaba pārstāvjiem

mammadaba2016./2017.m.g. Pļaviņu novada ģimnāzija ir izraudzīta par Mammadaba  vēstniecību, tāpēc

piektdien, 26.augustā, plkst.10.00 209.kabinetā

būs tikšanās ar projekta pārstāvjiem, lai kopīgi pārrunātu vēstniecības iespējas.

Laipni aicināti klašu audzinātāji un mācību priekšmetu skolotāji!