Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: bibliotēka

Bibliotēkas ziņas

biblioteka_piedavaLatvijas populārākie laikraksti ir „Diena”, „Latvijas Avīze”, „Staburags”, kas sniedz jaunāko informāciju par politiku, kultūru, biznesu, sportu. Izdevumi ir pieejami novada bibliotēkās, bet ko saviem lasītājiem šogad iesaka Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka? Izpēti piedāvājumu, nāc un lasi! Skolas bibliotēka priecājas par katru lasītāju!

Jaunumi skolas bibliotēkas lasītājiem

gramatas_bibliotekaUmberts Eko ir sacījis, ka grāmatas nav sarakstītas, lai tām ticētu, bet gan lai tajās vēstītais tiktu pakļauts prāta pārbaudei. Lasot kādu grāmatu, mums nav jājautā, ko tā saka, bet ko tā gribējusi pateikt. Skolas bibliotēka piedāvā iespēju šo apgalvojumu pārbaudīt realitātē, iepazīstot Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēkas jaunieguvumus. Kas zina, varbūt patiešām noticēsim, ka arī kaķi ir lieliski pēddziņi, ka ar delfīna atbalstu var izdzīvot neapdzīvotā salā un ka ir kāda Zeme, kas atrodas pasaules malā! Sapratīsim, ka dzīve ar pusaudzi un viņa audzināšana var būt patīkams un neaizmirstams piedzīvojums, bet sajūtas var izteikt dzejas formā!

Kuras avīzes un žurnālus var lasīt skolas bibliotēkā?

Katru gadu Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka ar pilsētas domes atbalstu saviem lasītājiem abonē preses izdevumu klāstu, un arī 2018. gadā lasītājus gaida žurnālu un laikrakstu piedāvājums. Lasīt vairāk

Notiek akcija „Grāmata, grāmatiņa, kurā plauktā tagad viņa?”

gramata-gramatina20180119Pļaviņu novada ģimnāzijas bibliotēka izsludina akciju „Grāmata, grāmatiņa, kurā plauktā tagad viņa?”
Akcija norisināsies no 15.01.2018. līdz 29.01.2018. Skolas grāmatu krātuvē. Akcijas laikā Bibliotēkas lasītāji aicināti atnest izlasītās, aizmirstās, atrastās grāmatas. Lasīt vairāk

GRĀMATU NODOŠANAS LAIKI SKOLAS BIBLIOTĒKĀ 2016./2017. mācību gada noslēgumā

24.maijs

7.45-8.40

starpbrīži

13.00-17.30

25. maijs

7.45-8.40

starpbrīži

13.00-16.00

26. maijs

7.45-8.40

starpbrīži

13.00-16.00

29.maijs

7.45-9.30

30. maijs

7.45-9.30

12.00-16.00

31.maijs

7.45-8.30

11.00-16.00

1.jūnijs

8.00-16.00

2.jūnijs

8.00-16.00

Ko lasīsim 2017. gadā?

Lasīšana uzlabo omu,  sniedz atbildes uz nezināmo vai apstiprinājumu zināmajam.  Tātad tas, kurš nekautrējas  iegriezties skolas bibliotēkā izvēlēties lasāmvielu – žurnālu, pasaku krājumu vai ceļojumu fantāzijas pasaulē laikraksta slejās, patiesībā ir īsts lasītājs.  Ir tikai sevī jāatmodina lasītprieks!  Ierosmei – skolas bibliotēkas  preses izdevumu piedāvājums 2017. gadā! Esi piemērs! Lasi!

prese

gramatas

..tikai grāmata šai sniegotajā decembrī ir saprotoša. Izņem no plaukta. Pāršķirsti. Palasi klusumā. Noliec.  Atkal atgriezies. Tajā nav liekulības, nav bezkaunības. Stāv plauktā, klusē, gaida, grozās, priecājas, ja paņem savās rokās. Tikai tad tā atklājas, tikai tad sāk runāt… . Ja vien ar mums, cilvēkiem, tā būtu!  Daudz mēs esam, visus nepāršķirstīsi. Varbūt sākt ar sevi? Jo ir taisnība – grāmata ir laba sabiedrība. Pasaki otram, ko tu lasi, un tev pateiks, kas esi tu! Skolas bibliotēka piedāvā lielisku iespēju iepazīt sevi caur grāmatu! Visiem lasītājiem Ziemassvētkos dāvana – 163 jaunas grāmatas dažādām gaumēm un vecumiem! Gaidām! Ieskatam daži no jaunumiem…

gramatas_1

Skolas bibliotēka atgādina!

gramatas

Jau  kopš bērnības zinām, ka grāmatu lasīšana ir ļoti noderīga. Bet kur slēpjas tas labums? Tātad- grāmatu lasīšana mazina stresu, palīdz atbrīvoties no bezmiega, padara mūs jūtīgākus, uzlabo smadzeņu darbību, padara mūs pievilcīgākus, palīdz labāk saprast dzīves mērķus, tikt galā ar dzīves grūtībām. Cilvēki, kuri lasa ir sociāli aktīvāki. Grāmatu lasīšana papildina vārdu krājumu. Lai arī cik dīvaini tas liekas, bet pētījumi ir pierādījuši, ka tie, kuri lasa, ar sportu nodarbojas biežāk. Grāmatu lasīšana palīdz būt atvērtākam, atvieglo svešvalodu apguvi,  attīsta prasmi klausīties. Grāmatu lasīšana attīsta radošās prasmes. Skat- tikai  ieguvumi vien! Nāc, izvēlies un lasi!  Bet atceries – ja esi iespieddarbu izlasījis, nevilcinies, atgriez to bibliotēkā!

Ieteikumi lasītājiem!

gramataSkolas bibliotēka atgādina un iesaka  darbošanās veidus, kas  motivēs katru no mums iemīlēt lasīšanu.

Uz bibliotēku!!

Kas ir bibliotēka? Ar šādu jautājumu sākās tradicionālā  mūsu pirmklasnieku  viesošanās  skolas bibliotēkā 5. un 6. oktobrī. Atbildes ir dažādas, bērni zina, ka bibliotēkā var paņemt grāmatas lasīšanai, mācībām, ka var spēlēt galda spēles un lietot datorus.  Tikšanās reizē skolēni uzzināja arī to, kāda ir lielākā, smagākā, biezākā, plānākā un mazākā bibliotēkas grāmata, kāpēc bibliotēkā glabājas gandrīz 200 gadus veca grāmata, ka bibliotēkā var atrast grāmatas 12 valodās.  Skolēniem tika pastāstīts par dažādu formu un neierasta  noformējuma grāmatām, par pirmklasnieku vecumam atbilstošiem žurnāliem un laika pavadīšanas iespējām.  Kopā ar klašu audzinātājām Inetu Reiteri un Kristiānu Balodi tika pārrunāts, kā jāsaudzē no bibliotēkas paņemtās grāmatas. Katrs skolēns saņēma nelielu dāvanu un arī lasītāju karti, kura vēstīs par mazā bibliotēkas apmeklētāja lasītprasmi.

Gaidīsim  bibliotēkas apmeklētāju pulkā gan mazākos, gan lielākos skolēnus, gan vecākus, gan skolotājus un skolas darbiniekus.

                                  Mums ir ko piedāvāt rudens vakaru īsināšanai!

 Skolas bibliotekāres Aiga&Silga