Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: valentīndiena

Mīlestības svētki

prazdnik-lyubviMēs, tāpat kā ikviens šajā pasaulē, esam pelnījuši svētību un mīlestību. Mums ir paveicies – mūsu ikdiena ir sirdsmīļu cilvēku smieklu un glāstu piepildīta, mums katram ir kāds, kurā ieklausāmies un uzklausām. Lasīt vairāk…

Valentīndiena – visu mīlētāju diena

valentindiena14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Diena nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā.
Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Leģendas ir daudz un dažādas. Viena no leģendām vēsta, ka Valentīns esot bijis Senās Romas priesteris. Imperators Klaudijs II (3.gs.p.m.ē.) nonāca pie secinājuma, ka neprecēti vīrieši ir labāki karotāji, nekā tie, kam ir sieva un ģimene. Tādēļ viņš aizliedza jauniem un neprecētiem vīriešiem precēties. Savukārt, Priesteris Valentīns, kas saprata šī lēmuma netaisnīgumu, nepakļāvās Imperatora pavēlei un turpināja slepus salaulāt mīlniekus. Kad Valentīna pārkāpumu atklāja, Klaudijs piesprieda viņam nāvessodu, kas tika izpildīts 270. gada 14. februārī.
Cietumā Priesterim esot atļauts satikties ar kādu jaunu meiteni, iespējams, viņa bija cietuma uzrauga meita. Viņš viņā iemīlējies. Pirms nāves Valentīns atstājis viņai vēstuli, ko parakstījis ar vārdiem „Tavs Valentīns”. Līdz pat mūsdienām, šī frāze tiek lietota kā paraksts Valentīna dienas apsveikumiem.
Lai jauka un pārsteigumiem bagāta Valentīndiena!

Rakstu sagatavoja Preses ministrijas 6.b klases pārstāvji.

Valentīndiena

ww

Klāt ir 14.februāris- Valentīndiena. Tā ir diena, kad cilvēki viens otram teic mīļus vārdus, dāvina ziedus, apsveikuma kartiņas, dāvaniņas un cenšas būt bezgala mīļi. Par Valentīndienas simboliem tiek uzskatītas sirdis un sarkanas rozes – mīlestības apliecinājums. Lai arī Valentīndiena ir vienu reizi gadā, sev mīļos cilvēkus var sveikt ne tikai šajā dienā. Sava mīlestība un rūpes par cilvēkiem ir jāizrāda katru dienu un, lai dāvātu ziedus, saldumus un mīļus vārdus, nav vajadzīga īpaša diena. Galvenais, lai tas nāk no sirds. Lai mīļuma un sirsnības pilni šie svētki!

Valentīndiena fotogrāfijās

Valentīndienas kafejnīca

Sociālajās zinībās ik gadu notiek 2 praktiskās nodarbības (skolotāja B.I. Osīte). Tās ir – Zaļais tirdziņš Mārtiņdienā un Valentīndienas kafejnīca.

Par šo pasākumu organizāciju tradicionāli ir atbildīga 8.klase, kura apgūst sociālo zinību stundās uzņēmējdarbības pamatprincipus. Pēc katras praktiskās nodarbības skolēni sniedz atskaiti par izdevumiem, ienākumiem – peļņu.

Šoreiz par gardumiem un patīkamu atmosfēru gādāja Krista, Elīna, Inga, Sandis, Ineta, Reinis, Ginta, Laura un Irēna. Paldies viņiem par to!

Reinis Eiduks 7.e klase, foto – Alla Zaharovska

Kārtības un vides ministrija aicina

Valentīndiena, Pļaviņu novada ģimnāzija Tuvojas visu mīlētāju jeb Svētā Valentīndiena. Tā ir diena, kad cilvēki viens otram teic mīļus vārdus, dāvina ziedus, dāvaniņas, apsveikuma kartiņas un cenšas būt bezgala mīļi.

Viena no leģendām vēsta, ka Valentīns bijis Senās Romas priesteris. Kad imperators Klaudijs II secināja, ka neprecēti vīrieši ir labāki karotāji nekā tie, kam ir sieva un ģimene, viņš aizliedza jauniem, neprecētiem vīriešiem precēties. Priesteris Valentīns, kas saprata šā lēmuma netaisnīgumu, nepakļāvās imperatora pavēlei un turpināja slepus laulāt iemīlējušos pārus. Kad Valentīna nepakļaušanos atklāja, Klaudijs ielika viņu cietumā., viņš pat pavēlēja mācītājam izpildīt nāvessodu. Valentīns rakstīja zīmītes cietuma uzrauga meitai, kuru viņš bija iemīlējis. Pirms nāvessoda izpildes jaunais mācītājs palūdza cietuma uzraugam papīru, rakstāmspalvu un tinti un uzrakstīja meitenei atvadu vēstuli, ko nobeidza ar īsu frāzi “Tavs Valentīns”. Saņēmusi šo zīmīti, cietuma uzrauga meitu, kas līdz šim neko nenojauta par jaunā mācītāja jūtām, pārņēma apskaidrība. No tā laika cilvēki šo dienu sagaida kā Visu mīlētāju svētkus.

Skolas kārtības un vides ministrija aicina 5. – 12. klašu skolēnus rotāt klases „stūrīti” atbilstoši Valentīndienas noskaņai!

Valentīndienas fotosesija

Valentīndiena 2008