Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: sarkanais krusts

Velotūre “10 labi darbi 10 dienās!”

LSKJ Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne aicina jauniešus būt aktīviem un piedalīties labo darbu velotūrē “10 labi darbi 10 dienās!”.

Velotūres „10 labi darbi 10 dienās” laikā jauniešiem ir iespēja apceļot 11 Latvijas pilsētas, satikt tur dzīvojošos jauniešus un kopā veikt 10 labus darbus, lai veidotu labāku un sakārtotāku vidi sev apkārt. Velotūre sāksies 31.jūlijā Daugavpilī, turpināsies caur Aglonu, Rēzekni, Atašieni, Pļaviņām, Pērkoņiem, Cēsīm, Valmieru, Rīgu, Dobeli un 10.augusta vakarā noslēgsies Saldū. Vairāk informācijas šeit.

Darot labus darbus un paveicot lieliskas lietas, visi kopā pavadīsim 10 neaizmirstamas dienas!

Ciemos bērnunamā „Līkumi”

Otrajos Ziemassvētkos mēs – Latvijas Sarkanā krusta jaunatnes (LSKJ) Pļaviņu nodaļas biedri – devāmies ciemos uz bērnunamu „Līkumi”.

Vēlējāmies bērniem sagādāt prieku un dāvanas Ziemassvētkos. Uzvedām nelielu teātri ar dziesmām un dzejoļiem. Bērni bija patiesi priecīgi un mazajiem sajūsmu sagādāja pats Ziemassvētku vecītis.

Dāvinājām saziedotās dāvanas. Prieks, ka katrs bija sagatavojis nelielu priekšnesumu, lai iegūtu dāvanu. Kad mūsu priekšnesums bija noslēdzies, arī bērnunama bērni bija sagatavojuši nelielu teātri „Vecīša cimdiņš” un iemācījušies dziesmas.

Bija patiess prieks sagādāt arī „Līkumu” bērniem priecīgus svētkus un ļaut noticēt Ziemassvētku brīnumam.

Paldies visiem par saziedotajām dāvanām! Ceram arī uz turpmāku sadarbību!

Atskats uz akciju „Diena bez smēķēšanas”

15.decembrī mūsu skolā norisinājās akcija „Diena bez smēķēšanas”.

Skolas pirmajā stāvā tika izlikts plakāts, kurā katrs varēja atrast sev noderīgu un reizē pamācošu informāciju par nesmēķēšanu. Tajā pašā laikā foajē skolēni varēja apskatīt prezentāciju, kurā smēķēšana bija parādīta no biedējoša skatupunkta.

Laikā no pirmās līdz ceturtajai stundai 2.stāvā norisinājās aktivitātes: 2.stāva foajē varēja likt mozaīku, tumšajā gaitenī bija viktorīna un balonu pūšanas konkurss „Labākā plauša”. Bija arī iespēja nofotografēties īpašajā foto stūrīti, kas atradās 312.kabinetā.

Ikviens, kurš piedalījās aktivitātēs, balvā saņēma konfektes, kas pavisam noteikti ir labāk nekā cigaretes.

Aktivitātē „Labākā plauša” vislabāko rezultātu uzstādīja – Zintis Glods 12.a (3:07 sekundes) un Edgars Zaleskis 12.a (4:06 sekundes).

Ceram, ka varbūt kādam šī diena bez smēķēšanas bija noderīga. It īpaši jaunākajiem skolēniem, kuri, iespējams, smēķēšanas piemēru ņem no apkārtējiem. Esi stilīgs – nesmēķē!

Diena bez smēķēšanas!

Es nesmēķēju
Smēķēšana ir atkarība. Nopietna atkarība, no kuras vaļā tikt nav viegli, tāpēc mēs – LSKJ Pļaviņu novada jaunieši esam nolēmuši 15.decembrī pasludināt par dienu bez cigaretes.

Vai Jūs – smēķētāji zinājāt, ka smēķējot jūsu organismā norisinās indīgi procesi?

Ir arī pazīmes, kuras izpaužas drīz pēc smēķēšanas.

Tabakas lietošanas tūlītējais ļaunums var izpausties kā:

Kā ziņo Pasaules veselības organizācija (PVO), katru astoto sekundi kāds cilvēks pasaulē mirst no slimībām, ko radījusi tabakas lietošana.
Lasīt vairāk

Atvērto durvju dienas Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Pļaviņu nodaļā

LSKJ Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Pļaviņu nodaļa aicina aktīvus jauniešus un zinātkārus cilvēkus uz Atvērto durvju dienu 10., 17. decembrī, Daugavas ielā 54, no plkst. 12:00 – 15:00, lai uzzinātu, kas tad īsti ir LSKJ un tās darbības virzienus.

2011. gads – Eiropas Brīvprātīgā darba gads. Eiropas gada mērķis ir veicināt un atbalstīt labvēlīgas vides veidošanu brīvprātīgā darba veikšanai. Šis ir laiks, kad aicinām jauniešus, aktīvus un zinātkārus cilvēkus pievienoties un kļūt par brīvprātīgajiem mūsu nodaļā.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Pļaviņu nodaļa savu darbu uzsāka 2007. gadā, esam LSK Jēkabpils komitejas apakšvienība. Savus rīkotos pasākumus nodaļa organizē ciešā sadarbībā ar LSK Jēkabpils komiteju un citām Pļaviņu novada organizācijām un skolu.

Tātad,
KAD: 10.,17.decembrī,
KUR: Pļaviņās, Daugavas ielā 54, pirmajā stāvā, ieeja pirmās durvis, kur Neatliekamā medicīniskā palīdzība.
CIKOS: 12:00 – 15:00!

Vairāk informācijas:
Ieva Krastiņa, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Pļaviņu nodaļas vadītāja
e–pasts: krastina_ieva@inbox.lv

1.decembris-starptautiskā AIDS diena

LSKJ jaunieši, Pļaviņu novada ģimnāzija Preses ministre Zane Kažus

1.decembris – starptautiskā AIDS diena. Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Pļaviņu nodaļas jaunieši šajā dienā skolā vadīja informatīvu pasākumu par HIV/AIDS. Šajā pasākumā skolēni tika iepazīstināti ar AIDS vēsturi, slimības simptomiem un mirstības statistiku. Tika pastāstīts par veidiem, kādos ir iespējams saslimt ar HIV/AIDS un veidiem, kuri ir droši un saslimšanas risks nepastāv.

Īsumā par HIV/AIDS.

Lasīt vairāk

Labdarības akcija

Labdarības akcija

Pieredzes piedzīvojuma pasākums „7 dienas Pļaviņās”

No 22.augusta līdz 28.augustam Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne organizēs pieredzes piedzīvojuma pasākumu „7 dienas Pļaviņās” 7 dienu garumā, kura laikā 16 jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem kopā veiks brīvprātīgo darbu, uzlabos saskarsmes, komunikācijas, sadarbības prasmes, apgūs spēju uzņemties atbildību par savu darbu un izvērtēs savas personīgās prasmes un intereses.
Dzīvošana pasākuma laikā būs teltīs.

Vairāk informācijas par pasākumu šeit.

Lai pieteiktos piedzīvojuma pasākumam jauniešiem brīvā veidā ir jāuzraksta motivācijas vēstule (ne vairāk par A4 lapu), kāpēc vēlas piedalīties šajā pasākumā. Motivācijas vēstules sūtiet līdz 1.augustam uz e-pastu evita.fridrihsone@redcross.lv
Papildus informācija – evita.fridrihsone@redcross.lv, tel. 26430961.

Aktivitātes LSKJ velotūrē “Ieminies par iecietību 2010″

Tiesībsarga birojs sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatni Velotūres “Ieminies par iecietību 2010” ietvaros apkopos iedzīvotāju iesniegumus par dažādiem diskriminācijas gadījumiem. Iesniegumus pieņems elektroniski, kā arī speciāli izveidotā pastkastē septiņās pilsētās, kurās paredzētas galvenās velotūres pieturvietas laikā no 24.jūlija līdz 1.augustam, un Latvijas Sarkanā Krusta birojos Saldū, Jelgavā, Rīgā, Cēsīs, Ogrē, Aizkrauklē un Rēzeknē.

Lai veicinātu iecietību sabiedrībā un nepieļautu tiesiskās apziņas mazināšanos, kad tiek pieļauti diskriminācijas gadījumi, svarīga ir aktīva sabiedrības līdzdalība savu tiesību aizsargāšanā. Ar iesniegumu palīdzību aicināsim atklāt tās situācijas, kurās iedzīvotāji tikuši diskriminēti rases, nacionālās vai etniskās piederības, dzimuma, seksuālās orientācijas, sociālās izcelsmes, mantiskā vai ģimenes stāvokļa, veselības stāvokļa, vecuma, reliģiskās piederības, politiskās vai citas pārliecības dēļ, bet par šiem gadījumiem nav vērsušies tiesā vai citās tiesību sargājošās iestādēs.

Velotūres laikā iesnieguma anketas Aizkrauklē varēs aizpildīt Sarkanā Krusta telpās Daugavas ielā 1a (tel. 65124605).

Vairāk informācijas par velotūri un iesniegumu Tiesībsargam.
Iesnieguma veidlapa Tiesībsarga birojam.

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības 3.–4.klašu skolēniem

K.Vītola, SK pulciņa dalībniece, LSKJ Pļaviņu nodaļas vadītāja

27. maijā Sarkanā Krusta pulciņš rīkoja pirmās palīdzības sniegšanas sacensības 3. – 4. klašu skolēniem.

Sacensību atklāšana notika skolas iekšpagalmā, piedalījās 4 komandas. Katrai klasei bija izvēlēts atbildīgais no desmitās klases,kas pavadīja to visos etapos.

Izvēlējāmies situācijas, ar kurām bieži saskaramies ikdienas dzīvē. Kopā bija 6 etapi:
1) bites kodums mutes dobumā, apdegums,
2) nobrāzumi, galvas trauma,
3) ģībonis un vēdersāpes,
4) deguna asiņošana un izsists zobs,
5) suņa kodums un ērces kodums,
6) tests par pirmo palīdzību.

Bērniem ļoti patika šīs situācijas, bet viņi bija apjukuši, tāpēc nevarēja pietiekami labi palīdzēt cietušajiem. Pēc katras situācijas bērniem pastāstījām, kā pareizi vajadzēja rīkoties. Sacensību noslēgumā apbalvojām klases par izcīnītajām vietām. Pasniedzām diplomus un dāvaniņas komandas dalībniekiem. Skolēniem ļoti patika šīs sacensības, un viņi izteica vēlēšanos arī nākamgad tādās piedalīties.

Paldies 10.b klases skolēniem, kuri tēloja dotās situācijas, un paldies visiem tiesnešiem – Ievai Krastiņai (10.a), Jogitai Kupčai, Diānai Valdemārei, Alisei Jermakovai, Matīsam Zvejsalniekam (10.b), Leldei Maškovai, Paulam Krastiņam, Līgai Āboliņai, Lienei Melderei, Mārtiņam Mironovam (8.b) –, kas vērtēja situācijas, kā arī 3. – 4.klašu audzinātājām Ilonai Lazdai, Sarmītei Melderei, Ingai Baginskai, Sandrai Fišmeistarei, kuras noorganizēja klašu komandas sacensībām.

Esmu gandarīta par paveikto – nu jau otro gadu izdodas noorganizēt kopā ar domubiedriem sacensības un izglītojošas nodarbības mūsu skolas skolēniem.

Paldies par palīdzību un atbalstu mūsu skolotājai Armandai Lasmanei, kura mūs ir ieinteresējusi zināšanu un prasmju apguvē un māca palīdzēt līdzcilvēkiem.

Lai visiem jaukas vasaras brīvdienas! Uz tikšanos sacensībās 2010./2011.m.g.!