Sveicam Maestro Raimondu Paulu dzimšanas dienā!

Par prieku sev, par prieku tev

Un ļautiņiem par prieku.

Ja grib, lai citi arī dzied,

Jo kur lai es to lieku?

Vai Jūs ziniet, ka 2016.gadā trīs izcili komponisti svin nozīmīgas dzīves jubilejas? Aprīlī  savu 70 gadi atzīmēja Pēteris Vasks, 26.maijā 75.gadskārtā ieies Imants Kalniņš, bet 12.janvārī sveicām Raimondu Paulu 80.jubilejā. Tā iesākās 21.aprīlī sniegtais koncerts „Sveicam Maestro Raimondu Paulu dzimšanas dienā”, kurā piedalījās Sākumskolas ansamblis, vokāli instrumentālais ansamblis „Skolas blice” un runas pulciņa dalībnieces: Zane Čipāne, Enia Kaņepēja un Loreta Ābeltiņa.
Klausītāji pirmo dzirdēja  visu laiku populārāko „Mēmo dziesmu”, kuru savā laikā dziedāja Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks. Šo pasākumu vēlos nosaukt par koncertlekciju, jo klausītājiem tika pastāstīts arī par mākslinieka bērnību un radošo daiļradi.
R.Pauls ir pievērsies arī kora mūzikai. Ir tapuši darbi gan sieviešu koriem, gan jauktajiem, gan arī bērnu koriem. No zēnu kora repertuāra izpildījām „Dziesmiņu par Lapu Krišu”un  „Circenīša Ziemassvētki”.
Īpaša sadarbība komponistam ir ar bērnu vokālo ansambli „Dzeguzīte” un Guntaru Raču, kas iedvesmoja mūs padziedāt viņiem veltītās dziesmiņas. Mani iepriecināja, ka zālē sēdošie dažas dziesmas bija dzirdējuši jau iepriekš, dziedot  tās kopā ar ansambļa dalībniekiem.
Ar dziesmu „Lidojums ar gaisa balonu”, nosūtījām Maestro sirsnīgus sveicienus.
Koncerta izskaņā nodziedājām dziesmu „Es vēlos”, lai dotu ikvienam klausītājam iespēju pasapņot un piedalīties ģeniālajā nošu uznācienā.
Manuprāt, šajā koncertlekcijā skolēni bija pārsteigti,  cik lielu muzikālo devumu  varam saņemt no Maestro Raimonda Ojāra Paula. Mums ir jābūt pateicīgiem un lepniem, ka mūsu mazajā valstī Latvijā ir tik talantīgi cilvēki.
Paldies  skolotājai Silgai Stučkai  par scenārija sagatavošanu.
Paldies  vizuālās mākslas skolotājai Dacei Vēverei par  koncerta afišas noformējumu.
Paldies 12.klases skolniecei Madarai Jankalānei,  piespēlējot dziesmai klavieru pavadījumu.
Paldies Gintam Balodim par ierakstītajām dziesmu fonogrammām.
Paldies  visiem koncerta dalībniekiem par ieguldīto darbu!

Sākumskolas  ansambļa vadītāja Kristiāna Balode

Konkurss „Erudīts” arī sākumskolā

puce29.aprīlī skolas svinību zālē pulcējās 3. un 4.klašu klašu komandas. Katrā komandā bija četri dalībnieki.

Konkurss sākās ar mājas uzdevumu – katra komanda iepazīstināja ar sevi, savas komandas nosaukumu un devīzi. Visa konkursa gaitā sacensības notika starp  komandām „Zvaigžņotais četrinieks ” 3.a, „Gudrā bumba” 3.a, „Minioni labākie” 3.b, „Ideja” 3.b, „Jautrīši ” un „Ūdens lāses” 4.a, „Mazie Einšteini” un „Oranžie apelsīni” 4.b klase.

Konkursa gaitā sākumskolas skolotāju sagatavotajos konkursos, komandām bija jāapliecina savas zināšanas latviešu valodā, matemātikā, mūzikā, puzles salikšanā un veiklības uzdevumā. Šogad pirmo reizi vienu konkursa kārtu sagatavoja arī angļu valodas skolotāja Ineta Bicāla. Paldies!
Konkursa noslēgumā visas komandas saņēma mierinājuma balvas – saldumus.
1.vietu konkursā ieguva 4.b klases komanda „Mazie Einšteini”, 2.vietu – 4.a klases komanda „Ūdens lāses”, 3.vietu 4.b klases komanda „Oranžie apelsīni”.
 Izsaku pateicību visiem sākumskolas pedagogiem par ieguldīto darbu konkursa sagatavošanā un vadīšanā, kā arī Lanai Ivanovai par skaistajiem diplomiem.
Veiksmīgu sadarbību arī turpmāk!

Sākumskolas metodiskās komisijas vadītāja Ilona Lazda

Zaļās Jostas rīkotie konkursi “Tīrai Latvijai!” noslēgušies

0d5ace02-a631-44a8-a8c7-e4facea1a470

Paldies viesiem, kas atbalstīja un piedalījās Zaļās Jostas bateriju, makulatūras un nolietotās elektrotehnikas vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!” visi dalībnieki tiek aicināti uz Zaļās Jostas Lielās balvas svētkiem. Šogad tie notiks 27. maijā Rīgā, Lucavsalā ar nosaukumu Vides festivāls “Mēs par tīru Latviju!”

Mēs aktīvi atbalstījām visus trīs izsludinātos konkursus,  konkursu noslēdzot ar nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanu, esam savākuši 1335,45 kg.

Paldies klašu audzinātājiem un aktīvajiem vecākiem par piedalīšanos šajā akcijā. Visaktīvākie elektronisko un elektrisko iekārtu vācēji ir no 6. b klases, paldies jums – Intar, Evelīn, Helmut, Elīz, Jāni, Agit un Silvester.

Individuāli visvairāk elektriskās preces nodeva Eiriks no 5.a klases, paldies arī klasesbiedram Kārlim.

Paldies par šīs akcijas atbalstīšanu 1.a klasei, īpaši Artūram, Kristai Patrīcijai, Paulai Keitai un viņu vecākiem. Kā arī 2.a klases Viviānai, 2.b klasei, 3.a klases Evelīnai, 3.b klases Rinaldam, 4.b klases Linardam un 5.b un 9.a klasēm.